SPORTPRAATJE Op nieuwe wegen AALSTERS Strijdpenning VOLKSGAZET Ut Bij onze voetbalclubs Op het ogenblik dat we deze lijnen neerpennen, is er bij de Aalstcrse clubs nog altijd geen sprake van sensationele trans- ferlcn. Wel zijn er destijds meningen naar voren gebracht om te trachten de gekende JEF MERMANS te polsen om naar Aalst te komen. Men heeft daarvan afgezien omdat de „Jef" zelf gezegd had, dat. indien hij Anderlecht ver liet, hij niet meer zou gaan spe len bi) een andere club dan Olse Merksem. feit dat onder lussen werkelijkheid werd. Eendracht gaf Karei Voogt vrij. Hij werd aan Standaard Denderleeuw overgedaan. De oud-midvoor van wit-zwart zal bij de rood-witten nog heel wat bergen verzetten en zijn vervan ging wordt voor Eendracht mis schien wel een heel probleem. We hopen dat het goed eindi gen zal. De Aalsterse gekende oud- internationaal DOLF DE BUCK die naar onze bescheiden me ning de shoes wat te vlug aan de nagels hing, zal volgend sei zoen als trainer bij S. K. Geraardsbergen fungeren. De „bergkl immers" deden hier een zeer flinke keus. „Den Dolf" is een bekwaam trainer en al de ondervinding die hij opdeed hebben hem zijn waar de in goud bezorgd. Persoonlijk zouden wrj het wel aangedurfd hebben Een dracht aan Bucksken toe te ver trouwen, indien de reglementen van de K.B.V.B. zulks toelaten. We schrijven dit niet met de bedoeling Eendracht's huidige nieuwe ocfenmeester, oud Beer- schotaanvoerdcr en die tal van keren als back in de nationale ploeg opgesteld werd, STAF PELSMAECKER te schaden. Juist door het feit dat deze laatste de voorkeur kreeg op De Buck moet de be slissing van het bestuur Eendracht beschouwd worden als gewogen aan de hand van zeer ernstige waarborgen. Hopen we ook dat de Een- drachtvlag dit seizoen menig keer aan de zegemast zal mogen wapperen. Volharden heeft de leiding van zijn spelers aan HONORE MAERTENS toevertrouwd. Onze lezers weten welke schitterende sporlloop- baan hij maakte en hoe hij zich opwerkte tot een van de beste spelers van het land en in de Rode Duivelsplocg goede pres taties leverde. Groen zwart deed een beste keuze. Honoré moet wel in staat zijn de groen zwarte club, zo dierbaar aan R. De Vlieger en uitg. Bert Van Hoortclc, Aalst. Drukkerij Excelsior N.V, Somersstraat 22, Antwerpen. Edg. Decock, die verleden sei zoen enkel door onkans de titel •erspeelde, terug naar 1* Pro- inciaal te loodsen. Over de Adelaars hoorden we veinig. Ze hadden vorig jaar werkelijk geen meeval. De jon gens van de haring, die eens in de branding stonden toen ze kampioen wisten te spelen en naar de hoogste klasse der Pro vincie Oost-Ylaanderen promo veerden, kunnen mét eendrach tig samenwerken wel tot een mooie uitslag geraken. De Rode Sportkringen star ten dit jaar terug hoopvol ge stemd. De arbeidersvoetballers zuivere liefhebbers staan niet alleen tegenover sterke tegenstrevers, maar vechten tegen het financiële spook. De groen-roden moeten centje voor centje samenbrengen. Aan het hoofd van deze oprechte liefhebbersclub staan twee goe de krachten, nl. president Van den Bosch, die weet wat hij wil, en Thoor Steenhout, een onver moeibare werker. Beiden zijn omringd door sportmannen uit één stuk, die leven voor hun club en er alles voor veil hebben. De Aalsterse sportmassa doet dan ook wel eens goed, af en toe, al ware het maar bij wijze van sympathie, de R. S. eens te gaan zien voetballen op het sportveld van de „Osbroek", achter het park. Basket-Ball Ook in Basket-ball staat Aalst met twee clubs, OKAPI en BLACK-BOYS. Beide vereni gingen sloten tijdens de kermis dagen een kameraadschappelijk verbond en onderzoeken thans de mogelijkheid om volgend jaar een „Internationaal Tor nooi" op touw te zetten. Een lofwaardig initiatief, waaraan ook wij onze medewer king gaarne verlenen. Een voorstel in verband met de redding van het kaatsen Het kaatsen, dat te Aalst eens hoogtijd heeft gevierd, verkeert thans in een zeer moeilijke situatie. De toestand wordt met de dag hopelozer en het wordt dan ook meer dan tijd dat men van officiële zijde aan deze verkwij nende volkssport bij uitstek een helpende hand toesteekt. Wij rekenen op burgemeester Blan- ckaert. We menen te mogen vooropstellen dat er te Aalst een hele boel oud-kaatsers zijn, die bereid zijn dit probleem een oplossing te geven. Het Stads bestuur zou, in samenwerking met het Sportcomité, wel even deze aangelegenheid onder de „loupe" kunnen nemen en de zaak bestuderen of zich door een commissie voorstellen laten doen. Er is een tijd geweest dat de Aalsterse kaatsdub kwam, zag en won. Die tijd kan terugkeren als men de zaak ernstig aanvat. Ernstig, zeggen wij, en zon der dat er persoonlijk profijt mee gemoeid gaat. Is het niet zo, beste lezers De athletiek te Aalst En om dit artikel te besluiten rwillen we even de aandacht ves tigen op de athletieksport. Aalst was ook in deze sport- tak eens tot op de hoogste lad dersport geklommen. Herinneren we aan Wies Tombeur en Willy De Neve, die menige keer de Aalsterse kleuren naar de overwinning hebben geleidt We denken met eerbied terug aan de grote bezieler der athle tieksport te Aalst JOSSE RINGOIR die zijn leven gaf in de strijd •tegen de bezetter. De grote prijs van de Stad, die zijn naam draagt, zou heel wat grootser kunnen opgevat worden. De jeugd dient gewonnen voor deze zo gezonde en mooie sport. Medisch onderzoek, aanwer ven van een bevoegd oefenmees- ter, enz., zou door de Stad onder ogen kunnen genomen worden. ROGER MOENS, ónze wereldrecordhouder en na tionale vedette zou daar weer zeer ernstige en gespecialiseerde uitleg kunnen aan verschaffen. Zijn aansluiting bij de Aalsterse club zou zeker wel van aard zijn voor deze sport de belangstel ling terug op te wekken en de jeugd er voor te winnen. Waarom de koppen niet eens bij mekaar gestoken? Brik Nichels Enkele weken zijn verlopen sinds de laatste algemene verga dering, in een atmosfeer van bezadigdheid en diepe berede nering, een nieuw bestuur heeft aangeduid dat onze Aalsterse B.S.P.-afdeling een nieuwe vlucht moest geven. De vlam van de hoop was bij onze moedige socialisten, die mede in de branding stonden en die trots al de stormen die wij in de loop der laatste jaren doormaakten, de partij trouw bleven, weer opgeflakkerd. Voor hen stond het vasthet werd een nieuw begin. Ook het nieuw bestuur had het zo aangevoeld. Wanneer er in het bestuurmidden zelve geen eensgezindheid kwam, wanneer allen niet bezield wa ren met dezelfde gedachte alle persoonlijke ambities weg te laten en geen nieuwe veten te smeden, het onbegonnen werk zou zijn en wij onze tijd zouden verknoeien aan een op voor hand verloren zaak. Ondertussen zijn er verschei dene weken verlopen en werden reeds verscheidene bijeenkom sten belegd. Aan al de bestuurs leden werd een verantwoorde lijke taak toegewezen, verschil lende interessante beslissingen werden getroffen, het eerste op gesteld programma wordt stel selmatig afgewerkt en alles laat voorzien dat wij een nieuwe op gang tegemoet gaan. De geest van onderling be grip, de waardering voor de wederkerige ideeën, het geza menlijk zoeken naar de juiste oplossing, zijn merkbare aan duidingen en geven ons stilaan de bevestiging dat de goede weg ingeslagen werd. Er zal welis waar nog hard moeten gewerkt" worden om de hoogte te berei ken die de B.S.P. Aalst vroeger jaren kende, maar indien de huidige bestuursploeg op deze weg verder gaat, zal onze afde ling onvermijdelijk in een na bije toekomst de politieke toon- aangeefster van het Aalsterse worden. Victor Van der Heyden tMWW^v%\ww%wvvwwwivwvwvwwwwwumw Dit blad kan enkel regelma tig verschijnen wanneer het door zijn lezers gesteund wordt. Wij rekenen er dan ook op dat wij reeds in het volgend num mer een lange lijst van giften, kleine en grote, zullen mogen plaatsen. Hier volgen de eerste strijd- penningen 20 F omdat Brik niets anders dan water drinkt als er zijn vrouw bij is 20 F omdat de bestuursleden steeds talrijk op de zittingen aanwezig zijn 20 F voor Chalen opdat hij zich een haargroeimiddel zou kopen 10 F voor een nieuwe hoed voor Deprez Omdat de vrouw van Prosper wat vriende lijker zou zijn 20 F omdat de vrouw van Bertjen een char mant dingsken is 10 F omdat Thuur Stockel in verwachting van de eerste doop is Stafke Verhulst geeft ook 10 F Ce- sar Redaut doet er ook 20 F bij.

De Aalstenaar | 1957 | | pagina 4