Christen Vlaamsch Verbond tegen de Zedeloosheid Afdeeling AALST De Nieawie flfgod 1'Jaargang Nummer 1 1 Augusti ÏSSO BLAD YOOE, VOL^ONTWIKKELDSTQ (ïs Maandelijksche vergadering der I<*den iederen 2den Dinsdag te 8 uur 's avonds stipt, in den Burgerkring, Korte Zoutstraat, Aalst. Ziet ge ze daar zitten 't Is al geld wat de klok slaat. Men leeft èn werkt voort niets anders dan voor geld. Geld om te leven, geld om te genieten. Er is voor velen geen ander ideaal of levensdoel meer dan geld. O die beurs! die beurs! Vader. Is mijn zoon nogal vlug mijnheer? Patroon. Vlug? Ik heb nog nooit een klerk gehad, die zoo gauw 't kantoor uit is als het 4 uren heeft geslagen. De kleinen moeten geld hebben voor cine ma en snoepwinkel. De grooten voor mode en toilette, voor plezier en genot. Ze staan allemaal met hun handen open... niet om te werken, maar om te krijgen. Als t maar geld is dan komt het niet aan op eer of rechtvaardigheid... 't geld heeft geen kleur of geen reuk. Kan het ook anders Als God wordt weg gecijferd met zijn groote geboden Gij zult niet stelen. Bemint uwen naaste. Zoekt eerst het Rijk Gods, dan blijft er niets anders over dan te genieten en dan worden alle middelen goed. Wanneer gaat onze samenleving dat weer eens begrijpen? We gaan van dag tot dag dieper den dieperik in... Zoolang de beurs de afgod blijft en de menschen dansen rond 4iet gouden kalf is er geen redding mogelijk. Met stoeten en optoch ten zullen we niet veel verder geraken 't is de geest zelf dje moet veranderd en verbeterd worden, 't Is immers de geest die levend maakt. Maar ach, de beurs, de beursI de afgod van zoovelenk Hoe staat het met den oogst De boeren trekken met hun hooggeladen wagens de schuren in. Wat ze zaaiden eens in hun zweet mogen ze nu met vreugde in- oogsten. Vergeten nu al de moeite die de oogst heeft gekost. Maar propos, hoe staat het met den oogst van uwe ziel Ge zult maar inoogsten later wat ge eerst zult gezaaid hebben vergeet dat niet. Herinnert ge u het woord van Christus wel Gij zijt als de werklieden in den wijngaard de Vader is de landbouwer en wanneer de tijd daar is zal Hij komen zien hoe het staat met den oogst. Wie zijn akker niet bebouwde zal ver wezen worden naar den kerker waar geween zal zijn en geknars van tanden... Wie echter op zijn veld vele vruchten deed groeien zal binnentreden mogen in de vreugde des Heeren. Zeg eens, hoe staat het dan met den oogst van uwe ziel Nu is het nog tijd om te zaaien en te planten wanneer de Meester komen zal, is het te laat... Wanneer Hij echter komen zal, weet Hij alleen. Weest dan berefd, want Hij zal komen als een dief in den nacht.

Christen Vlaamsch Verbond tegen de Zedeloosheid Afdeling Aalst | 1920 | | pagina 1