IPAREINl Hoe ze te werk gaan in America Jan en Kulrien. PETIT-BEURRE Huis FIROEL ©IIP A BESTE BROOD JACCMES mWih. Sus spotte met Jan, dat hij geen spierken haar meer op zijn hoofd had, en wijzende op zijnen gladden schedel, zeidehij Daar kan nog geene vlieg over loopen, want die zou er op uitschuiven. Maar Jan liet het gezegde niet onbeant woord, en wijzende op Sus zijn pokkengezicht Daar en kan ook geen vlieg over loopen-, want die zou er de beenen over breken. Natuurlijk moet het weer iets kolossaals zijn, want in America doen ze altijd groot. Hier gaat het nu over protestantische evan gelisatie. Zie eens hoe die met centen... ik wil zeggen met dollars spelen. De jonge christene vereeniging (protestant) beschikte na den oorlog over een budget van 50 miljoen dollar daar is nu nog een collecte bijgekomen van 200 miljoen. En de internationale kerk besluit nu een bedrag van bijna anderhalf miljard dollar bijeen te krijgen voor algemeene evangelisatie... En wij Ik zit hier, rood als een pioen, van schaamte. Zou ik durven zeggen waarom?... Ik had in een vorig nummer van ons blad een oproep gedaan ten voordeele van ons werk der Geloofs- verdediging en ik had aan iederen lezer de groote som van één frank gevraagd ter ondersteuning... Wilt ge nu weten wat ons gezonden werd... niet in dollars maar in frankskensll Ik durf het waarachtig niet zeggen... maar omdat Jan Rechtuit anders niet zou tevreden zijn., ehwel, 'k zal 't zeggen, rood als een pioen van schaamte... ons werd de kolossale som ge stuurd van vyf frank en vijftig centiemen Dat is zoo juist gelijk in America eh?... Toch wonder!... de protestanten en de socialisten hebben veel meer over voor hunne werking dan de katholieken voor de hunne... Nu durf ik natuurlijk niets meer vragen om zoo geen blauwen meer op te loopen... Maar, indien onze lezers nu wroeging kregen en ons toch nog iets opsturen zal het met dankbaar heid aanvaard worden- IEDER één franksken Waarachtig, 't is toch niet veel gevraagd of kent ge ons adres niet? 't Staat toch op de gazet Geloofsverdediging, Ploegstraat 23 Antwerpen. De hopelooze Kassier. Ik heb ergens gelezen van een man die goed zijn best deed om fatsoenlijk door de wereld te komen. Maar even als veel andere mannen, meende hij dat de godsdienst goed is voor vrouwen en kinderen adeen. Hij moest daar niet van hebben. En als dan zijn vrouw naar de kerk ging en wel eens tegen hem zei Kom Jan, ga toch met me mee! antwoordde hij lachendga gij maar, Katrien, voor ons samen 1 De vrouw had meer verstand dan haar man. .Zij verstond dat de mensch niet alleen behoef ten heeft voor den tijd, maar ook voor de eeuwigheid. De man was braaf en oppassend, maar hij was onverschillig voor zijn eeuwige behoeften. Het ging hem precies zooals den jongen met grootvader in een bazaar. Daar wandelt hij rond om alles op te nemen. Groot vader heeft gezegd dat hij uitzoeken mag. Nu ziet de jongen overal rond. Hier ziet hij een paard van karton, hoepels, kegels, ballen, van alles wat. Hij weet niet wat hij uitkiezen moet. Eindelijk, als grootvader zegt dat het tijd is om naar huis te gaan, dan kiest hij iets. Maar nauwelijks is hij op straat of hij heeft er spijt van dat hij niet wat anders heeft geno men. Hij zou alles wel willen hebben, en nu heeft hij eigenlijk toch zijn zin niet. Zoo ging het onzen Jan ook. Hij was altijd druk in de weer met voor zijn huishouden te arbeiden. Maar tevreden was hij toch niet. Hij zocht altijd naar wat anders Maar hoe hij ook bleef zoeken, de rechte tevredenheid was niet in zijn hart. Jan gevoelde niet en zag niet, dat geen mensch recht gelukkig en tevreden kan zijn, als hij alleen aan zijn behoeften voor deze wereld denkt. Maar-het ging met hem zooals het gaat met de meeste menschen van zijn soort. Hij ging wel nooit naar de kerk en wilde wel niet van godsdienst weten, maar in het geheim was hij toch niet gerust, en zijn hart zat vol bijgeloof. Op een Zondagmorgen zeide zijn vrouw Kom Jan, doe mij het plezier en ga mee naar de kerk. Neen, beste Katrien, ge kunt dat beter dan ik. Ga gij maar voor ons samen I De vrouw ging alleen. Maar wat gebeurt er Den volgenden nacht had Jan een droom. Hij droomt «lat hij met zijn vrouw aanklopt aan de poort van den hemel. Een engel komt opendoen, beziet het gezelschap en na een oogenblik nadenken zegt hij tot de vrouw Katrien, ga maar alleen binnen, vooru samen de poort ging toe. Toen Jan wakker werd, vertelde hij dien droom al lachende aan zijn vrouw. De vrouw luisterde met aandacht. Er is een manier van lachen, waaraan men merken kan dat zij die nen moet om inwendige vrees te verbergen. Zoo was het met Jan, en zijn vrouw merkte dat. Hij begon na te denken en zijn verstand te gebruiken. Zijn geweten sprak de mensch is niet alleen voor deze wereld. Hij heeft een onsterfelijke ziel, die voor de eeuwigheid ge schapen is. Ook de ziel heeft behoeften. Hij leerde het Evangelie veistaan, zooals dit door Christus en de Apostelen is geleerd. Hij werd gelukkig, omdat hij nu leerde zien dat iedere mensch zijn eigene en eeuwige be hoeften heelt, en dat er voor den zondaar een Zaligmaker leeft aan Gods rechterhand. Die Zaligmaker is Jezus Christus, gestorven voor onze zonden, verrezen uit den dood tot onze rechtiaardigmaking. Notaris. Ja, mevrouw, het is noodzakelijk dat wij in die akte uwen waren leeftijd ver melden. Dame. Nu, als het dan moet, zet dan maar 45, maar schrijf het als het u belieft zoo onleesbaar mogelijk. Dame Maar Mieken, zoolang wegblijven voor een half pond suiker?' Mieken Verschooning. Mevrouw, ik heb een heel pond meegebracht. Sint Jacobsma-rkt, ]2 levert aan aliermatigste prijzen kerkgewaden,'zijden kunstvlaggen, allerlei godsdienstige voorwerpen, ge schenken bij Eerste HH. Missen en Eerste Communie, kerkboeken,beelden van het H. Hart, enz. enz. Huis van vertrouwen Vraagt De Bcuhctaer» BISCUITS en CHOCOLADE Voor bestellingen van Boeken en Tijdschriften wendt u liefst tot Algemeenen Katholieken Boekhandel 21, Huldevettersstraat, ANTWERPEN Volksbank voor het Arrondissement Antwerpen Langt Nieuwstraatlog Verhuring van Brandkastjes aan 7 fr. per jaar. Spaarkas aan 3 intrest. Inkasseering van kwittanties, wissels, coupons. Bijzondere voordeelen voor kleinhandelaars en Telefoon 928 HET Telefoon 988 Naamlooze Maatschappij Napelstraat, 65, Antwerpen 1° Zesmaandelijksche teruggaaf in geld. 2° Koste- looze raadpleging van advokaat. 3° Toelage van tien franken bij geboorte van een kind. 4° Kramiek bij plech tige communie. 5o Kramiek bij huwelijksplechtigheid 6° Pensioen op óOjarigen ouderdom. QBZICHTKUND1QB ELECTRICIEN Leveraar van het sterrekundig genootschap van Ant werpen. Bijzonder door ie heeren oogmeesters aan bevolen Brillen et nensoijpers lm zeer wnleellji prijzen 8t Jacobstraat, 21, Antwerpen Magazijn open van 8 '/s tot i2</t en van 1 '/1 ot 7 uur op Zon- en feestdagen gesloten. Drukkerij, DE BIÊVRE Brasschaat.

Christen Vlaamsch Verbond tegen de Zedeloosheid Afdeling Aalst | 1920 | | pagina 4