Utb REIS NAAR GEERAARDSBBRGEN Prachtige reis,veel vreugde en ple zier begoten met goed bier en een heerlijke - lachende zon, die steeds daar is waar vrolyke mensen samen ko men. Met een prachtige groep spuiters en muzikanten nam ons korps deel aan de brandweerfeesten te Geeraardsbergen, alwaar wij door lachende en vrolijke mensen een goed onthaal mochten genie ten. .De stoet zelf, ja wat daar van te zeggen is, wel dat erveel straten doorlopen en beklommen werden en dat wij allen zeer tevreden waren toen de stoet een eind nam. In de stoet werd ons korps aeer op gemerkt bijzonder in de straat waar onzen adjudant Achiel dacht dat het begon te regenen,gelukkig ras het geen regen,maar alleen maar bliksem. Öok dient er opgemerkt dat onze spuitgasten graag lachen en het soms niet te nauw nemen met schoon op te stappen en-te zwijgen, maar als het er op aankomt dan weten ze hun man te staan, kijk maar als na defileren dan zijn ze de echte Na de stoet j6 en er werd veel gelachen..... Ook hadden de spuitgasten van Gee raardsbergen voor sommige van onze mannen een bezoek bedacht aan het ei land "HAWAÏ" waar zij van iets heer lijks mochten genieten, waai: zij met bloemen (zonder vaas hoor) werden be dacht, waar heerlijk muziek hun ooren streelde waar men zich in den zevende hemel dacht, en waarallez dat meet men zelf bijgewoond hebben..... Spijtig dat ze op het "eiland" ook "Mattetaarten" mochten, want anders was dien pompier zijn pakje met matte taarten niet kwijtgeraakt en had het pakje waarschijnlijk de reis medege maakt tot op den trein, waar er nog zaten die deze taarten mochten. En het spijtigste van al, de winkel te Aalst waar men ook die taarten kon krijgen (of kopen) was gesloten. De uitvoering van de "Charelkens"- dans aan de boorden van het water ken de een zeer groot succes*, er dient op gemerkt dat deze dans uitgevoerd werd door een peloton pompiers-mariniers. De pompier die zich opofferde om een lame te helpen bij het nazicht van iaar kinderkoets dient een bijzondere vermelding. Proficiat zulle Sergeant (vervolg onderaan volgende kol.) BIJ ONZE FANFARE CP 25/9/47 gaf ons muziekkorps zijn laatste zomerconcert.De opkomst liet te wensen, dit had twee redens ten eerste het verleggen der uitvoering - dus acht aagen later dan voorzien dat het concert doorging - ten twede het koude weder welke veel luisteraars in huis hield. In ieder geval deze welke er niet waren hebben terug ietsmooi gemist. Aan solo's ontbrak het "terug niet en dat het in de smaak viel bewijst wel dat voorbijgangers,, ingetrokken door het koude weder, welke anders onver schillig zouden doorgelopen zijn, als door een tovermuziek getroffen bleven staan luisteren tot het laatste stuk volledig uitgevoerd was. Onze "Chef de Kusique" met-al zijn mannen haalt er waarlijk eer van voor wat ze ons daar ten gehore brachten en de keus der uitgevoerde stukken was heel goed. 't Zomerseizoen 1247 is achter den rug - Laat ons hopen dat voor t vol gende seizoen onze muzikanten in een nieuwe uniform zullen mogen optreaen. RADIO-PICK-UP Einde aan de statie te Geeraardsë bergen Hier werd onder het spelen van de "Pompiersmarch" het afscheid gevierd van al de aanwezige pompiers, het was iets enig, het afscheid was hartroerend, byzonder wegens het feit dat men moets naar huis gaan, en daar het daags nadien terug "Maandag" was Op den trein hier werd op een by- zondere wijze een zeer belangrijke redding gedaan en had een zeer grote bijval. Het ging namelijk om het volgende een pompiersvrouw zat opgesloten tus- schen vier planken onder de hoede van haar echtgenoot,daar in de nevenplaats een korporaal goed voorzien was van chocolade en voornoemde dame hunkerde om toch maar chocolade te eten, deed cy beroep op enkele pompiers die zich onmiddellyk inspanden en de vrouw uit haar netelingen toestand redde. Een stukje chocolade was de beloning. Ra ra wet dingen is da7 Te Aalst werd nog menig'pintje ge dronken en het feest was terug ten ten einde. Wanneer het volgende feest Lansier n° 69 bis.

De Aalsterse Spuiter | 1947 | | pagina 6