A fetfcr j-Vd- xeo-i/ M SIT POMPIER PER FIETS ,-ITAAR LOUHDES <U 'ifW^ 't Heeft niet veel ge scheeld of we waren net drie leden van de Brand weer, gegaan, want de eer ste onderhandelingen om de reis te maken werden gevoerd in ponpierskrin- gen. Maar iedereen die j wil kan zich da.arom nog niet vry na ken voor zo een tocht natuurlijk. 't Loont anders wel de moeite J 'n Heerlijke reis, werkelijk schoon ste die men door Frankrijk KAN naken, hebben we achter de rug, net -daarbij nog Lourdes als hoofddoel. En wie denkt dat dit zo een buiten gewone preata.tie is, is er naast Gij doet elke dag uw 150 kilometers gemiddeld, ge rijdt hooit hard, naar de gen se dag duwt g'op uw pedalen. Met een goede fiets en twee maten gelijk de mijne, die om een minimum tijd elk rijv/ieldefeet kunnen her stellen, mag iedereen zich gerust op reis naar Lourdes begeven. Pompiers heb ik onderweg niet ge zien. Wel eens bon brandweerwagen langs de baan. 'k Geloof dat cfe brand juist gedaan wan want hij stond aan een café, en binnen was er veel la waai We hadden geen tijd om in een gro te stad eens een arsenaal te bezich tigen en daar heb ik nu wel spyt van Maar allee» dat kont nog wel. Wie v/eet verschijnt er écn der eerst volgende jaren niet een artikel in "De Aalsterse Spuiter" onder de ti tel "Drie pompiers per fiets Lourde3" J Pol De Paepe* k-\ dat een jonge pompier zijn "mokkes" na nee onzen "Tarzan" moe goot, om reden da den dienen zoveel potten ni en drinkt da.t onze oude Ford, die vroeger in hot Hospitaal stond, thans dienst doet als vervoer voor huwelijken en dat dan nog naar Heldert om 's nachts bij zijn terugkomst dan nog op don hoop toe onze Secreta.ris zijne Schoon pere wakker te maken, die peinsde da.t or bij Hoebceck cononiiliitbrok da.t Francois hunnen Rcné een chemi sche spuit hooft om dc nicrente ver delgen aan zijn achtergevel... dat onze Kapitein Arthur nog twee flossen "a.anoorsch" moet laten uit drinken en dit sinds 1918... jaan dei Kapitein die twee mensen zullen ook al verdorst zijn... DE HALF-OOGST PROCESSIE naar Begunstigd met een echt zomerweer tje ging deze processie voor de wo- veolste ma.a.1 door de straten van on ze oude keizerlijke stede en na.rr al oude gewoonte was ons korps r.iet een flinke afvaardiging vertegenwoordigd Onze Lieve Vrouw ter Druiven gedra gen op de sterke schouders van Haar Erewachters zal voorzeker fier geweest z1jn, en zal met een echt noederlyke liefde neergekeken hebben opgansHoar gevolg, de pompiers inbegrepen. Toen we langs de puinen der Y/erf kwamen, zagen wij net welgevallen dat enkele personen een klein rustalt aar hadden opgetimmerd op do puinen waar 'eens "het kapelleken van de Werf" stond en toen kwamen nè de woorden te binnen van het gedicht "V/aar men gaat langs Vlaamse wegen komt men U Maria togen", en meteen ook de herinnerin gen aah het verleden. Nog zien wij de gruwelijke dagen van 1940,nog wet en wij hoe het "kapelleken van de Y/erf" en de.amoe ook het oude beeld van On ze Lieve Trouw ter Druiven de prooi dor vlammen werd. Toen wij dan einde lijk voor do puinen stonden van de kapel, stonden wij daar, enkele brand weermannen, met het hart vol, wenen dierven we niet, da.t sta.a.t immers aan ge.en pompiers naar toch was er een der. pompiers die zegde "mannen dat deze kapel verbrandde konden wc niet verhinderen, toch wat we wel kunnen,is aan aan Onze Lieve Vrouw haar tempel terug geven, on dat zal komen." Pompiers .die met my draren, weer ge da.t,nog Herinnert gy U nog die woorden Hebben wij ons daar geen zekere verplichting opgelegd Daarom zou ik dur ven vragen da.t deze die er toe bevoegd zyn dc handen uit de mouven zouden steken om de kappl op te bouwen.Ik zap helpen met alle middelen en ik ben zeker al de Pompiers met ny. Is het niet mannen Lansic 46.

De Aalsterse Spuiter | 1948 | | pagina 3