IETS VAIT VROEGER. Sen der secretarissen van de brand weer, 't is reeds lang geleden waarover het nu gaat, was een kort dik ventje, Sergeant-Majoor was zijn graad. Als hij in uniform was» prijkte er op zijn corpulente borst 'n massa ere tekens, die zijn gewicht alsdan nog met enige kilo's vermeerderden. De eretekens, waarvan niemand wist om wel ke reden hij die bokoman had, waren niet van plastiek of en waren geen "spiekmadoljesmaar ijzeren en loden decoraties Niemand kon er het juiste getal van bepalen. De enen telde er 32, anderen ontdekten er 34, het was net lijk do kanonballen in de Lieve Vrouwkerk van Hallo. Bijzondere daden die do begiftiging van decoraties uitlokken» had hij niet verricht, zodat de veronderstelling, dat hij deze op een of andore loense manier had weten te bemachtigen» wol wat waarheid kan inhouden. Het bolvormig secretarisken was na- mali jk stadebediende en als dusdanig mot hot opmaken Van do lijsten belast, waarop de namen van verdienstelijke personen voorkwamen, die op een onder scheiding recht hadden. Als de lijst helemaal in orde was en ondertekend, vond hij steeds nog een lijntje wit over om er zyn naam op neer te ponnen. Ons "Hajoorken" schreef eveneens do uitnodiginskaarten voor de spuiters. Hij hanteerde boter het Frans dan het Vlaams, was een goed zanger en kon- de buiten de "Vlaamse Leeuw" (te zyner eer dient dit vernoemd) niets danfran- se chansons .Als hij niet rap genoeg de juiste tornen in het Vlaams vond, schreef hij do dagorde maar in het Frans Zekeren koer had hij nochtans de op- pervojel afgeschoten. De dagorde op do uitnodiging van 17 September 1907 was als volgt opgesteld "Excrcices sur les Dames do Marie". De mannon kwamen op bedoelde Zondag allen monkelend op de koer van het Landhuis. t Was of zc eikaars gedachten raaddens Na de oefeningen op do geboüwon van de "Dames de Mario" schroeft 't Major- ken in zijn verslagboek t ,!Do mannen UIT PALESTINA (van onze bijzondere correspondent ter plaats') Haifa, 3 Okt .1948 Onze medewerker van de Stedelijke vrije Brandweer meld uit Haifa. /lies goed To Warm 1 Goed bier 1 maar 't en is genen "Berg" Schone maskes 1 Ik hoop dat alles nog op perbest gaat in uw midden. Hot is onbeschrijfelijk welke oen. mooie reis ik maakte. We vertrokken uit Evcrcn por vliegtuig en zijn de eerste maal geland te Nice, dit voor ean paar uren, dan naar Italic- Na- pols, waar we overnachten, dan naar Athene en zo over' Niacosi.a (overnach ten) narr Haifa. 't Is hier echt mooi Kameel rijden is aangenaam, maar die bulten ste.an in do weg. Ik bon hier Estafct en coiffeur (chauffer) van do Colonel. Ik doe om de twee dagen do route Jeruzalem, Bethlehem Cairo» Sme.r» enz.enz. 't is gevaar lijk» want zo durven op ons schie ten Doe do groeten aan allen en tot la ter. Stuur mijnen spuiter op hoor J En do groeten aan do Ezels, zog hen dat er hier voel lopen... maar dat het muilezels zijn J J t Tot later. Van den Noot Paul Beste dank Peul voor 't briefje, en wij hopen regelmatig wat nieuws van-U te ontvangen. Vertel ons eens iets van do streek zelf. Bijvoorbeeld van Jeruzalem» of een andere stad of dorp die wij hier dagelijks horen vernoemen in do radio Verdors wensen wij U 't boste en oen behouden terugkeer. goed opgekomen, oefeningen allerbest gelukt, doch steeds hetzelfde onze ladders veel te kort. Pour la defen se des Dames de Marie." Do fameuze uitnodiging heeft lange jaren in het bureel bij de vriend Ceciliaan, mooi ingelijst, aan zijn gehangen Mogelijk bestaat zc nog. J AN VER MILLE

De Aalsterse Spuiter | 1948 | | pagina 4