OHZE ST BARBARAVIERIHG 1948 Voor ons, poapicro begint St .Barbara gewoonlijk not do algemene verga dering. Dozo door ondor hot voorzitterschap van do dd. Bcvolhobbcr De Paopc Philip. Ha. con wclkonwoord word overgegaan tot do herkiezingvan drio bestuursleden. Do drie kandidaten van hot vorig jaar Sergeant Rich. De Saodoloar, Kornoraal Schollaort Julion on Lansier 46 worden herkozen. Deze bedankten da loden voor hun stom on beloofden steeds hun beste te doen voor ons korps. Vervolgens werd hot woord genomen door verschillende officieren die elk een kleine spreekbeurt hielden over verschillende onderworpen, waarna de Kapitein do vergadering sloot. Hier dient nog a.an toegevoegd dat ook onze Secretaris Louis De Ha.oyor zijn jaarlijksverslag voorlas, en dit "was in orde zulle". Kwam dan nadien ons "Lof", Ren prachtige opkomst J Pijn Ren Pator Capucien vergastte ons op oen puik sermoen, of er geluisterd word Dar.r- na processie. Zie da.t zie ik toch gaa.rno, die processie, onze mannen, de flambeeuw in do haüd, ditmaal net oen ernstig gezicht, geschaard rond haar pa.troncsse, die gcdra.gcn wordt door onze Onder-Officieren. Ik stol mij voor dat de H.Barbara dit alles met oen nonkel op haar Heilig gelaat van uit do hemel gade slaat, en hiervoor wol op tijd en stond oen goed woordje zal doen als "hae„r spuiters" zich eens zullen aanbieden bij St. pietcr. Ha hot lof, elk peloton afzonderlijk op rondo. Alles vertollen is on begonnen werk enkel dient gezegd dat toon de drie pelotons samen met 't muziek verenigd waren in do caPo Palace do vreugde op zijn hoogste kwam. Hoc word er gelachen als elk peloton net "zijn mascotte" voor de pinnen kwam ■Het eerste peloton met zijn "aap" gemaakt door specialist in die zaken (niet in apen zulle) had de aap geplaatst aan het uurwerk, wat r.iijn inziens nis is J Ja, ziet een pompier nu naar het uur als ze bijeen zijn -Het twodc peloton met zijn mascotte kende ook bijval. Die bijval is grotelijks te danken a.an Sergeant Bcnoit. Het was goed. Rn hot derde net zijn "ezel", wat aan de ezel vooral te bewonderen was waren wol do ogen. Het schijnt dat hiervoor non spuiter nogal wat woor den gehad hoeft, toen moeder do vrouw vaststelde dat do oogkec van ha.ar mooie pels verdwenen waren. Hier werden de prijskampen beslist en gaven de winn-a.rs nog oen rondeken op do overwinning. Op Zondag 5 December was dan de grote dag. het een kornisgezicht kwamen onze spuiters naar hot arsenaal, en togen vandaar naar do St. lia.rtcnskerk, alwaar een plechtige mis gezongen werd Ha. de mis optocht door do stad. Onze mensen gaan fier op hun brandweer, da.t'zien wij, en hun grote hoop is, dat do brand wee r steeds "onze brand weer" zou mogen blijven. Bij do halte a.an hot slachthuis, alwaar 1ELCHEN gehuldigd werd door do geburen, ho.ddcn de caPcs trok, "no woor Chalen" naar Chalen vond dat de druppels in de cafe voor hun prijs kondon beter zyn gelukkig was daar een goede ziel "no woor Ladan Benoni" die bereid was dö dorstigen te laven met non gooien Branse Cognac, en of zij aantrek had(de fles zulle)... In elk geval sommige onzer spuiters drukten do wcn3 uit dat de schone schenkster een woordje van lof verdient. Waarvan akte. Terug naar de koer van hot Sta.dhu.is, hier worden drio van onze oudjésin de bloemen gezet wegens hun uittrede uit het korps en hun opname in de Lrewacht. De drie kerels waren KI3CKEHS Georges, VAB DER DOHCK Eugeen en IIELCHEH. Ik zie de drie pompers daar nog staan deze "echte cha.rolsston den daar fier en niet mot een houding van personen die op "pensioen gaan" het waren nog ferme kerels. Toch heb ik hun gezicht zien vertrekken toen hun hulde werd gebracht, de gevoelige snaar zal wel eens getrild hebben als hun diploma van hot eindexamen word overhandigd. Vrienden, gij die

De Aalsterse Spuiter | 1948 | | pagina 2