ik roods TGrsch.illan.&c jaren kon» ik brong hioi', hulde c-.r\n uw "pempiax'-zyn" go Sr at niot uit ons midden, se blijft :cr, wo hebben u no s nodig» enikwens en voorzekere nl do spuiters net nij, dat wij u nog Vole' "jaren zullen zien en vooral horen in ons midden. De echtgenoten van de drie gevierdenwerden eveneens in de bloemenkens gezet, en een ruiker bloemen werd hun overhan digd. Aan hen ook, die echte pompiersvrouwen dient hulde gebracht, e§n groot deel van onze verdiensten valt op hen terug. Proficiat; Hierna hadden wij het genoegen de Heer Burgemeester, die samen met de tfe- ren Schepenen aanwezig was,, een woord tot ons korps te horen richten. In een wel doordachte rede deed hij klaar uitkomen wat de pompiers "zijn" en hoe nauw zij aan het hart van onze bevolking liggen. Hij bracht tevens, hulde aan de uittredende loden. Bn hierna de groet aan hot: vaandel, en nu was het - de beurt aan de pelo tons om Hun gevierden te huldigen. Bik pelaton deed het op hun ei.g'en ma nier en gewoonten Zo werd het dan stilaan tijd, om voor het banket 'nog een pintje 'o.p de ge zondheid van de gevierde te gaan p.akken, waanna men stilaan afzakten naar het "Klein Gent", alwaar het feestmaal plaats had. Aan de eretafel haddon plaats genomen de Heer Burgemeester Borreman, de Heren Schepenen Br. Scholfout on Laurent De Yfolf, alsmede de heren Stads ontvanger en de hoor De Gheest, Verder zagen wij bij het Bestuur der Brand weer onze oude Commandant De Hert Ped.ro die er aan gehouden had op het feest tegenwoordig te zijn. Alsook de graag geziene figuur van de hoer Van de Y/inkel Bre Politie Commissaris. Tijdens het maal werden er verschillende spreekbeurten gehouden. Het was onze d.d. Bevelhebber Kapitein De Paepe Philip die het eerste het woord nam. In een fijn doordachte rede bracht hij hulde aan de ere gasten, deze die in de erewacht traden, de bevorderden enz. Hier 'volgt deze rede t i H u Boste Hakkers, Het is in uwen naam dat ik aan onze geachte Hoer Burgemeester, Hoofd van Brandweer en Politie, do verzekering hernieuw van onzen diepen cer- bied Ik dank hem om de eer die hij ons aandoet en om zijn grote genegenheid In hom dank ik hot Stadsbestuur om don daadwerkelijke steun die wij ge- nieten. Hot is in uw naam dat ik ons orelid Hoer Van de i/inkol verwelkom. Ver- don jaar haddon wij het geluk hem te huldigen; heel-kortelings zal hij met ons hot genoegen beloven onze nieuwe grote ladder in ontvangst te mo- gen nomen. Heren Schepenen, Beschermloden en Genodigden, ik dank U allen, om uwe sjrmpathio tegenover onze Brandweer en onze Brandweermannen. Ik breng hulde aan onze erewachters3 nieuwe, namelijk 1ste Sergeant J .Kieckens, Sergeant Van der Docnk, en Korporaal Persoons hebben heden' hun rangen vervoegd.; zolang wij hunne voorbeelden volgen, zijn wij op t goede pad. Ik wens hen nog lange jaren en nog veel banketten. Ik breng hulde aan onze muziekafdeling; de voorzitter en de chef zul- len het mij niet kwalijk nemen als ik de jonge stuwkracht vernoem van de secretaris Georges Li evens Het muziekkorps verbeterde in getal en kwa- iitoit Als die verbetering aanhoudt mogen wij er ons aan verwachten vroeg of laatopgeroepen te worden om de match Belgie Hol limd op te lui steron zoals -het'dit jaar hot geval was mot hot muziek der Brandweer van Bonse. IK breng hulde aan mijne officieren en bestuursleden om het werk dit jaas verricht, in beste verstandhouding maar met volle vorantwoordclyk- heidszinu In de dertig bestuursvergaderingen, bij do 500 brieven en meer dan 8000 convocaties en omzendbrieven, zullen do aanwezigen overtuigen

De Aalsterse Spuiter | 1948 | | pagina 3