wazig zijn. Ook hab ik gozion dat onza "oudste Pompiers" niet alldn in do brand hun stuk kunnen staan, naar hot ook nog kunnen als bijvoorbeeld de "Sanba" gedanst wordt, Bn dan nog not do jongste juffers hot oerst. Hot bal eindigde in do vroege uurtjes, spijtig dat het, z.o vroeg gedaan was nietwaar i .In elk geval het zijn "kwade dagen" zulke nachten. Onmiddellijk daarop, t.t.z. de Zondag, 19 December herdachten wij onze geliefde doden, in oen plechtige 'mis. Dn ter dezer'gelegenheid breng ik nog een stille hulde aan onze vroegere "spuiters" die steeds*in de bres stonden on hun volk te helpen waar het nodig was. En, zijn ze niet poer onder do levenden, toch blijft hun herinnering steeds bij ons in are. Sn op i.aandag, 20 December voor het einde van onze St .Barb ar af eesten, had don wij ons Cabaret, dat doorging in do zaal hadeionDeeds voor het aan gekondigde uur, kwamen onze bezoekers aan, wat wol oontewijs is dat al wat de pompiers doen, belangstelling verwekt "Je mochten genieten van oen fijn blijspel "Loontje uit het Hemelrijk", dat schitterend verdedigd werd. Hier dienen vooral geloofd, Lev. Lcfevrc die ons een goede Aopazi'o gaf, de Juffers Gaby Hectens dia een fijn Loontje deed "leven" en Hejuffcr Goedleven die een echte kwezel vertolkte alsmede do Hr. Do Jaeger Jof, in zijn rol Van August, De.zc personen moeten geloofd voor hun spel, maar ook voor hun spontane medewerking. Dank hoor l Vervolgens vergastten ons nog verschillende leden van ons korps net oen speciaal nummertje» vernoemen we maar Deghelo mot zijn goede nabootsingen, Huylcbroeck Leo met zijn "dans" en "uitstap por tanden". Don "Dissen" en Vransken mot do 3chots uit de bestendige wacht z.g. Dan Pol De Paepe, die zich weer eens-deed opmerken, zovral in "Loontje" als mot "Hoe ze'Sterven". En vergoten wij vooral niet de prachtige liederen die ons gezongen worden door Levr. Lefevre en Spuitor-necanicien Coon Gaston. Deze twee laatston hebben ons iets fijn laten proeven. Elk vroeg naar "nog". Sn nu nog eon woord van lof aan onze Adj. Ringoir Benoni, die zowel hier als op de andere feesten de "spil" was, en door wiens woord en voorjooold veels om niet te zoggon'allos tot een goed einde wordt gebracht. Dit voor wat het gesproken en gezongen gedeelte betreft. 'Jat riu gezegd van het Orkest, waar verschillende leden van onze fanfare in optraden, "hier kan onkel gezegd dat zo er de goede noot wisten in te brengen van af het begin, Zowel op hot bal, (fijne dansen) als op de caba ret waren zij op hun best - proficiat. En laat mij deze enkele regels over het cabaret nu eindigen met oqivbij zonde re hulde te brengen aan do Hoor Eockman de fijne nuziekant wie onze spuiters en hun familie uitbundig kan doen zingen, naar wie ook de fijnere snaar weet te raken door zijne zo diep gevoelde muziek. Sn zo eindigde onze Cabaret om mot volle geklop, of liever gezang door mevrouw Lefevre over to gaan tot hot gezellig samen zijn, dat eveneens tot in de kleine uurtjes duurde'. Einde goed - alles goed i Ons jaarlijks feest kende oen waar succes,af las^ verliep vlot van stapel, geon wanklanken noesten worden opgevangen. Vrienden spuiters, goed heil, doe zo voort wö zijn terug op de goede baan ons banier wappert zegerijk in do wind... en, als het God beliefttot toekomende jaar. Lansier 46. BIJ DE VISDILC- VAN HST FEEST IN BDQEDSRGSEST Hot Paul Lees zijn we niet bevreesd "Je waren in Bankottongoost Noen, wc kregen er geen kees Ook geen bovrozon vlees, 't 'Jas wol na'geen crisisgeest Doch aten we allen om ter meest Van oen echt BRABANTS TREKBEEST By de viering van ons Barbarafeest Kleiner.

De Aalsterse Spuiter | 1948 | | pagina 5