HOB "WIJ VOTLSHALB^ EST v GAATBBAHDBH liet' grote belangstelling heb ik Ponper 's theorie over het voorgevoel van de brandweermannen gelezen. Hoeveel nalon zegt een brandweerman niet tot oen vrrond pompier "Tot van nacht I" Dat het toeval wil dat het dien nacht juist brand - en het is wel oen toeval - wil daarom nog niet zeggen dat hij deze brand aangevoeld had omdat - 1° iemand besloten had een brand te stichten of 2° een kleine vuur haard zich begint te vormen. Hoe zou deze vuurhaard, een stomme vlam op de geest van oen brandweerman kunnen weikon .Als wij vorder gaan komen we by- na aan spiritisme of tafeltje kop. Ik denk da.t "Ponpcr" van al de brandweermannen helderzienden wil maken, als "Pompers" voorgevoel zo sterk is en hij dankt dit van andore pompiers ook dan is het "niet mè'er nodig da.t we nog e'en oproep systeem hebben want dan ko men allo bra.ndweermannen vanzelf naar 't Arsenaal. De branden in Iloorsel tijdens den oorlog, heb ik trouwens allen megemaakt en mijn voorgevoel bedroog me niet, want de derde of vierde maal dacht ik, "het i3"'terug in Iloorsel", en... het was in Heldert l Ben brand door ontploffing of plotseling uitbreken van brand zou ook moe ten gevoeld worden, want bakende helderzienden (hm) voelen we-1 ongelukken, rampen, enz natuurverschijnselen) 'aan dogen voor ze plaats hebben (of heb ben ze geen plaats Haar alle brandweermannen zijn ypg goon helderziende of telepathon - laat staan kaartleggers J Telepathie of gedachte overzetting is iets zeer moeilijk. Prof. Poland had voor Radio Brussel met zijn medium, een prechtmislukking, en nochtans werkt hij met diezelfde medium alle dagen j u za.xen en lukten zijn proeven steeds Haar controle is niet toegelaten. Tijdens de oorlog !4C had mijn moeder eensklaps een voorgevoel, zco'n pyn onder het hart; "Ai, zegde ze,togen mijn.valor, onze jongen is dood" on God zij dank» nog mag ik nu dit artikeltje schrijven-. We hebben nooit kunnen vinden wat haar ook dit voorgevoel mocht doei. hebben. ELomand in de familie heeft omtrekt die dag enig letsel of dergelijks gehad-. Daarbij de brand van St. Hartinuskerk stonden we net drie brandweermannen bij elkaar, toen plotseling de .alarmbel ging, G-ean enkel van ons had een voorgevoel dat het zou branden en wij waren bijna, onder de kerk Ik ga niet betwisten da.t het niet mogelijk is zo 'n i/ooi gevoel to hebben.- maar ik donk niet dat ge dit bij elke brand kunt hebben, natuurlijk kunt ge zeggen "Ik denk dat het deze week zal branden :l er er ook juist die week brand is Haar let er eens goed op, iedere maal dat"gij een "voorgevoel hebt, brandt het dan Hoost een brandweerman van Hew-York zo :n voorgevoel hebben dan was hij nooit zonder-gevoel 'want branden doet het ginder genoeg Als ik per ongeluk eens een voorgevoel heb en het komt juist uit, dan zal ik het u ook laten weten en"noogt ge op mijn medewerking rekenen. Ik weet da.t vele brandweermannen met ondervindingen van hun voorgevoel zul len konen aandragen, "die brand heb ik gevoeld of die heeft hij gevoeld". Tijdens de oorlog op de wacht was' er toch steeds eèn man die zëgde als de telefoon belde 't brandt" en somtijds we.s het toch £uist Ik' hoop da.t nti'j'n theorie verkeerd is, want met het voorgevoel hebben wij meer kans sneller te kunnen oprukken»"want als uw gevoel U niet bedriegt kunt ge al naar 't .arsenaal komen voor de alarmbel gaat, 0:1 indien op den 'buiten kunnen wij gaan kamperen in den omtrek, natuurlijk mot onze brand - weerwegen, voor ze ons oproepen voor' don brand» PÏBÏBR KORKUS

De Aalsterse Spuiter | 1949 | | pagina 7