ROND DE IHHULDIGIHG BETER GROTE LADDER Zaterdag en Zondag, 14 en 15 nel 1949 had ik de gelegenheid de inhuldiging der Mekanische ladder der brandweer van Roeselare bij te wonen. Deze ladder, welke ongeveer de zelfde hoogte heeft als onze Metz-ladder, is van Belgisch fabrikaat en v/erd vervaardigd door de firma Steyaert van Brussel. Het Bestuur der Brandweer had niets onverlets gelaten om van die dag een grote feestdag te maken, want net zoals hier in ons korps betekende het een grote gebeurtenis Zelfs de Brandweer van Parijs werd gevraagd, om eenctanon- stratie te komen geven, en dan v/erd de beroepsbrandweer van Rijsel aangewor ven om een demonstratie te komen geven. Het was Zaterdag zes uur toen met Muziek op kop de bra.ndweer van Roesela,re en Rijsel defileerden op de grote markt voor de stadsoverheid en een grote me nigte welke er aan gehouden hadden de beroepsbrandweermannen van Rijsel aan het werk te zien. Een uur werden we in spanning gehouden door turnoefeningen en allerlei an dere kunststukjes, zoals sprongen, door 25 brandweermannen uitgevoerd, welke de toeschouwers op sommige ogenblikken deden sidderen. Zo waren cr een Paar brandweermannen welke al draaiende over een e.uto sprongen waarop een man op de knieën zat en dan langs de andere kant op beide voeten kwamen te sta.a.n zon der man of auto aangeraakt te hebben. Graag zou ik nog wat willen vertellen over die oefeningen maar dan zou ik waarschijnlijk te veel plaats wegnemen in onze 'Spuiter"- Om 8 uur had er in de ruime zaal van het arsenaal een prachtig bal plaats welke zeer veel volk gelokt heeft en een zeer mooi tyroler orkest zorgde voor de muziek. De 25 man van het orkest waren allen zeer net met hun tyroler pak je, en nette meisjes eveneens als tyrolers zorgden dat de dranken op tijd en stond klaar stonden. Zondag raorgend, de zon lachte reeds de brandweer toe', was er terug een grote massa volk op de markt toegestroomd, als om 10 l/2 uur de brandweer met materiaal en muziek zich opstelde voor de overheid. Onder de aanwezigen be merkte Ken de Heer Minister De Man, Commandant Geerts van Brugge, tevens in- sepetour van Vost-Vlaanderen en vele bevelhebbers der Wc st -Vlaamse provincie. Ha enkele raanoeuvers met de ladder was het terug de Brandweer van Rijsel welke de menigte iets ten beste gaf. Zij voerden enkele meesterwerkjes uit met en op de ladder, een brandweerman plaatste zich met de handen op de boven ste sport en richtte zich met beide benen de hoogte in en kwam nadien bene den langs een koord welke aan de ladder was vastgemaakt, Een ander brandweer aan hing zich met beide voeten aan de bovenste sport en liet zich achterover hollen net de armen open, tot slot werd van op het dak van het stadhuis oen welgeslaagde redding uitgevoerd. .Allen kregen een groot en lang applaus van wege de bevolking, hetwelk deze mannen wa.arlijk verdienden. Om 1 l/2 uur had er dan een feestmaal plaats aangeboden aan de Belgischeen Eranse brandweermannen, om dan om 19 uur de feesten te besluiten met een zélf de bal alwaar er nog meer volk aanwezig-was als de dag er voor, en welke tot in de vroege morgen uurtjes heeft geduurd. Waarlijk de brandweer van RoeseLa- re kan terug een bladzijde meer schrijven in haar geschiedenis, en meermaals hoorde ik oudore brandweermannen zoggen "hot is net als op de dag van hcfejaar 1927 toen we te Aalst de beker van de Eederatie wonnen". SRUITER. Verantwoo'rdeli.jke Uitgever DE VRIJE BRANDWEER - AALST Redactie Zonnestraat, 28, Aalst.

De Aalsterse Spuiter | 1949 | | pagina 6