Als eerste groot punt van deze das: greep het Congres der Koninklijke Belgische Brandweerbondin de Beest zaal van het Stadhuis plaats. Dit Congres mocht bogen op de aanwezig heid van afgevaardigde van de Heer Minister van Binnenlandse Zaken. Het bestuur en de leden van het Congres werden verwelkomd door de Heer Bur gemeester waarna men overging tot allerlei .besprekingen. ,Waren° hier aanwezig de Heer Directeur Generaal ADAM, off. vertegenwoordiger van de Heer Brasseur, Minister van Binnen landse Zaken. De Heer Voorzitter FRANSMAN K.Secretaris-Generaal GOM- BERT, Inspecteur-Generaal Majoor M0- RANT, Ere-Voorzitter VANDERKINDERE en verder al de leden der Federatie Op dit congres werd vooral het punt "de brandweer in het kader der Bur gerlijke Veiligheid" besproken. Hierna werd overgegaan tot uitrei king van verschillende eretekensook onze Commandant De Paepe Philip en onze Kapitein Meersman Achiel wer den vereremerkt. Het congres geëindigd zijnde was het de beurt aan het Stadsmagistraat voorgezeten door de Heer Burgemees ter, en in aanwezigheid van de Heer- Staatsminister Moyersoen en de Heer Minister van Justitie de Heer Moyer soen Ludovic en de burgerlijke en geestelijke Overheid der stad, om de federatie te danken haar congres te Aalst te hebben gehouden. De Burgemeester bracht hulde aan de verschillende buitenlandse enbin- nenlandse afgevaardigdenen hield in een fijn gevoelde, en op zijn enig gekende wij ze,een echte geschiedkun dige redewaarin hij herinnerde aan het ontstaan van het korps en de ach tereenvolgende bevelhebbers huldigde Het was de Heer FRANSMAN die de Heer Burgemeester dankte, niet al leen voor deze ontvangst maar voor al hetgene dat het Stadsbestuur reeds deed voor het Korps, en herinnerde aan het prachtig geslaagde openlucht feest. Deze zitting eindigde met het drinken van de erewijn. Midderwijl warener uit alle hoeken van het land Brandweermannen aange komen, werden de programma boekjes ZONDAG, 1 JULI 1951 verkocht, werd er gevochten om een .kenteken der brandweer te kunnen be komen, en werd het stil&an tijd aan eten te denken,ten einde te IA uur op post te zijn en deel te kunnen nemen aan DE GROTE OPTOCHT te 14,30 uur. De verzameling hiervoor had plaats in de omgeving der Hovenierstraat en Moorselbaan. En bij het afschieten van een paar knalbussen nam de op tocht een aanvang. Honderden en honderden pompiers uit alle steden en dorpen, allen ge kleed in een piekfijn uniform, defi leerden door de straten onzer stad. Overal stonden veel belangstellenden en in enkele straten werden de pom piers by middel van opschriften enz. gehuldigd, Zo bijvoorbeeld de Mo lenstraat, zo zeer geteisterd in 1940,wist in fyn uitgevonden spreu ken de pompiers van Aalst te huldi gen. Zo lazen wij s "Dank aan uwe moedig optreden werd mijn woning in 1940 van brand gespaard'.' Bij het blussen zijn ze nat, en na de brand dan zijn ze zat. Laat ons vlaggen wapperen voor al die dapperen. enz. enz. Op andere plaatsen had men er aan gehouden een brandweerman voor de deur te plaatsen, eveneens met een opschrift in de handen - weer op an dere plaatsen was de uitstalling naar de viering ingericht - zo ook bij de bevelhebber De Paepe Philip, die bij middel van een paar platen, en breugeliaans gezien, de pompiers koffie deed drinken in plaats van BIER. (Commandant dat was ne fijne reklame; maar of de pompiers liever koffie drinken, laat het dan zijn van de Gulden Biedan bier,dat durf ik wel betwijfelen,en Gij ook geloof ik) Die optocht was prachtig,vol tucht en ernst, zoals het past voor brand weermannen in feest. ia de optocht moesten wy ons spoeden naar de werf waar de

De Aalsterse Spuiter | 1951 | | pagina 6