Commandant herinnerde aan zijn vader stichter en aan al deze die vooraf gingen. Menig anecdootje werd aan gehaald en deze rede eindigde met het uitdelen van een gedenkpenning aan de leden der Erewacht en het aan bieden van bloemen aan dezes echtge note of familielid. Ook de Ere-Be- velhebber DE HEET Pedrowerd be dacht met een ruikerbloemenwaar voor hij hartelijk dankte, en nog eens zijn trouw aan de brandweer uit drukte. Hij stelde vervolgens oen feest voor ter ere van de Commandant De Paepe Ph. welke zou doorgaan in zijn hof gelegen Botermelkstraat te Aalst. De Heer De Hert Pedro, in een edel gebaar, vroeg dan een paar brandweermannen de ruiker die hij ontving, te willen gaan nederleggen aan het gedenkteken van Overleden Politieagent LEFEVRE Hugo,in de hall van het stadhuis; wat veel bijval genoot. Dit feestje eindigde in een sfeer van vreugde en genot, en toen men buiten kwam in het Burgershuis werd men aangenaam verrast door een fijn ontworpen parodie op de overhan diging der paradetrommels. Dit was nu eens fijn zie. Wat heb ik, en met mij al de anderen, harte lijk gelachen, onze 1ste Sergeant Van der Schueren Valeriesamen met zijn adjudanten Huylebroeck Jef en Ruyssinck Stantje, hadden iets goed gevonden. De herhaling van de over handiging der trommels en claroenen met meisjes in het -wit,dat waren nog eens meisjes zie... de overhandiging van de claroenen aan de gelegenheids muziekanten de overhandiging van de j staf aan de Tambour-Majoor, het con cert op de Grote Markt, de rondgang enz. Dit alles was echt Aalsters en vond veel bijval bij de kermisvier- ders. Wanneer deze omgang een aan vang nam heb ik geweten; wanneer hij eindigde is nog altijd een vraagstuk voor mij. Valerie het was goed, ge kunt er iets af. De feesten die stilaan eindigden waren gefeest, men werd moe, en toch het had nog een paar dagen mogen du ren, maar... het was kermis en onze vrouwen en kinderen moesten ook iets hebben, het was echt plezierig om zien daags nadien als die pompiers met hun familie op de markt te zien, braaf wandelende en zich van niets meer bewust. Wel zag men als de een of andere pompier elkander tegenkwam een kleine begrijpende lach op hun wezen komen,want bij sommige was het goed te zien dat er GEFEEST geweest was De draak welke dienst had gedaan in het openluchtspel, was geplaatst geworden voor de poort van het Arse naal, en een sloeber, had in volgen- de woorden Ik ben Pompier, Ik ging op zwier. Nu heb ik spijt 'Ben al mijn centen kwijt. zijn spijt uitgedrukt, op een plaatje, en dit plaatje in de handen geduwd van de Draak... beter kon het niet Nog was alles niet gedaan want het sportcomité kwam aan de beurt met zijn NATIONALE VELDLOOP VaN DE BRANDWEERMAN, welke doorging in het stedelijk Park op Zondag, 8 Juli, waar de grote weermaker voor ons gezorgd had om goed weder voor te behouden voor de vorige feesten, zo slecht was het nu Pas de veldloop begonnen, reeds was er veel volk aanwezig, reeds had men hoop een prachtig feest te hebben,of daar begon het me daar te regenen maar te regenen Smalen, dat wij na een uur tot over onze zondaagse schoenen in het water stonden. Het feest was mislukt, en de aanwezige dames en bezoekers hadden nog eens geluk dat er pompiers bestonden om hun met de auto naar veiliger oorden over te brengen. En zo eindigden dan de feesten op touw gezet voor de viering van het 75jarig bestaan onzer brandweer. Ik durf het aan, hoe gewaagd ook hulde te brengen aan dezen die hun medewerking hebben verleend om alles tot zo'n einde te brengen. Alles liep als gesmeerd, de feesten zullen onvergetelijk zijn voor dezen die er deel aan namen, en wie heeft er niet medegewerkt, het zij met de verkoop van programmas of speldekens, het zij met het aanbrengen van spandoe-

De Aalsterse Spuiter | 1951 | | pagina 9