16. - de mannen van de spuiter er ongelukkiglijk genoeg niet alles kunnen inzetten uOpLpRKkiSLjiG .Vat we niet mogen vergeten is het feit dat het enkele zondagen geleden "iOELEriKENSDAG" was. In elk geval wensen we onze moeders, grootmoeders van onze spuiters, Erewacht en iviuziek van harte proficiat. We danken hen tevens nog eens omdat ze zich zo dikwijls als een "ECHTE POJitPIEHSVEOUwgedragen, en het hun mannetje kunnen vergeven als hij soms te liang op de brand moet zijn, want dat komt wel eens voor. Hog eens van harte proficiat L .d-6 2ï=i§M4 23ï=2IÊ= Ja, voor iedere pompier komt de dag dat het gedaan is met spuiten, vergaderingen, oefeningen en... blijven hangen na de brand. Dat overgaan van aktief naar "niet meer pompier" zijn, is soms wel moeilijk om dragen, en willens nillens moet men zich aan passen. Voor de een gaat dat gemakkelijker als bij de andere, want het is niet alleen niet meer pompier zijn, doch het is het midden waar men zich steeds jong voelt dat men kwijt is, en daarmede begint men te voelen dat men zijn intrede doet bij een andere generatie Gelukkig, ik zeg wel gelukkig, is daar de Ere-wacht waar men met vreugde wordt ontvangen, en waar men terug in het midden komt van oude vrienden, die ook eens jong en aktief waren. Daar ook moet men zich aanpassen aan de toestand, want als aktief pompier ging men als de oudste weg, en in de Erewacht komt men terug als de jongste, wat ook een troost is. Ik wil dan ook maar zeggen dat dezen die op het gedacht gekomen zijn de Ere-wacht in het leven te roepen wel eens bedankt mogen worden, want out was nu eens een goede gedachte. Lus eer aan de stichters. Dat groepje oudere pompiers, we ten zich aan te passen, komen samen, spelen kaart of pitjesbak gaan eens op reis, en durven zich ook eens te goed doen aan een lekker avondmaal. Ze voelen zich allen rijk, en dat zal nog verbeteren als eindelijk de langverwachte Erkentelijksheiaspre- mie een werkelijkheid zal geworden zijn. Ik ben zeker dat er dan nogal eens een "bonk" zul gegeven worden en dat men onder het diinken van een pint, plannen zal maken voor de toekomst... wat dat is nog een geheim. In elk geval wens ik U allen dat ge ook eens lid moogt worden van de Erewacht, en... dat ik U daau allemaal nog zal mogen begroeten. L.4-6 OvOOOOOOOOO

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 16