18. VOOHWOOnD Eenieder zal aldus wel te weten zijn gekomen dat we hier met onze vriend Sergeant-ü/iajoor Louis De Saeöeleer te doen heb ben. Louis De Saedeleer, wonende in de Anaré Goffaertstraat 127 te Aalst, ontving ons op een hartelijke manier, en verleende ons zijn volledige medewerking om oen klein beeld te kunnen schep pen over zijn persoon en z'n diensten (bewezen) aan ons korps. Hij zag het levenslicht op 10 september 1910, en reeds op 12 jarige leeftijd moest hij van vader-pompicr slangen hel pen schuren, van jong gesproken en deed zijn aanvraag in ons korps in 1933- Het bestuur bestond toen uit de zeilde samenstelling als nu, en zonder enige commentaar of tegenstand werd hij promp aanvaard. De eerste jaren waren zoals iedereen ze beleefd, men is jong en werklust te over lste brandweerman werd hij een tiental jaren later, en toen braken de oorlogsjaren uit, de enkele weken dat hij in Aalst vertoefde waren duistere, waarbij hij onderstipt dat een brand in de Georgie(Metalac) hem nog steeds vers voor de geest ligt. Er was daar een bommenopslagplaats gevestigd Als brand weerman deed hij daar zijn taak, maar hij dacht toen bij "mieken maan" te gaan, daar de Duitsers op zeer veilige afstand alles afkeken, en elk ogenblik een ontploffing vreesden Enkele weken later moest hij noodverrichterzake afscheid nemen aan zijn stad Aalst, en keerde terug als de oorlog een bijna ge dane zaak was. Al rats ontving hij de naam van "Paken", want immers de echtgenote's betrouwden hun mannen aan hem, om de mannen vlug naar huis te zenden als ze bleven "plakken", het duurde echter niet lang, want hij bleef mee "plakken"! Nadat hij vooreerst zijn diensten bewees bij de grote brand van de oude kerk, in 194-7, werd hij benoemd tot Korporaal op 3O/II/I95I. Van de brand in de oude Kerm, bewaard "Paken nog steeds een stukje souvenier. NI. een stukje van de grote klok waarvan men toen beweerde dat er indertijd 22 kg puur goud in verwerkt was voor een bijzonderde toon uit te luiden. Bij een jaarlijkse oefening brak hij ongelukkiglijk een enkel, waarbij hij op 21 juli naar de controle te Brussel.moest gaan Van organisatie gesproken. Op een vraag van ons wat hij zoal dacht over het feit dat deze oefeningen geschrapt werden, antwoordde hij ons royaal iedere Aalstenaar verlangde ernaar, en het is jammer dat deze verwijderd werden uit de traditie. Sergeant benoemd op 27 februari 1959- Toen in het toppunt zijner brandweercarrieremaakt hij heel wat mee in het Korps. iff el en wee, vergeten en vergeven waren zijn leuzen en werd door allen op de handen gedragen, ja, de naam van "Paken" was niet mlsgeven.

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 18