19 o Toen hij benoemd werd tot Sergeant-Fourierkreeg hij me de met onze Sgt-il/iajoor meersman Phil, het meesterschap over de jonge mannen om hen wegwijs te maken noe men een brand ovei- meesterd en het beste resultaat bereikt, bit wanneer men het goed bestrijdt, hetzelfde meesterschap had hij ook ov^r de gas maskers De jaren vorderden en de tijd van gaan was helaas gekomen. Louis verliet het Korps na 38 jaar trouwe dienst als Sergeant majoor Heel het korps had deze datum angstvallig verzwegen, want allen treurden om hem, geheel onverwachts werd hij door de jon- ge snotneuzen overladen met geschenken en gelukwensen, welke hij met grote waardering ontving, want enkele weken later vergastte hij nIJh jonge mannen op een Klein afscheidsfeestje, waarop ie dereen aanwezig was en tussen pot en pint betuigden se nog maals hun dank Die avond was hij geen "Paken" Daarmee werd een punt gezet achter een aktieve brandwecrcarriere en toen arriveerde hij tegen z'n zin in net 4de peloton, tear naar althans hij ons vertelde bij elke kaartavond of bij eenkomst in hun "Clublokaal" geen "ambiance" te vinden is. Dat is juist het grote verschil met het nog huidige korps het geen hem te zeerste ontgoocheld. Kaar onze vraag wat men dacht over ons eerste exemplaar van de Spuiter, wipten we even van onze stoel toen hij vertelde aas hij er onbekend bleek te zijn (ze hebben hem nochtans allen gekregen). De artikels welke "Paken" het meest in de smaak vielen waren o.a men zegt dat, en artikels over het sport. Toen we afscneid genomen hadden omdat het nachtelijK uur reeds naderde, en we "Paken" en zijn lieftallige echtgenote verlieten, dachten we aan vroeger en nu, wat een verschil NOTA Leze eerste "Ten Huize van" is voorzien als nieuwe en vaste rubriek in de toekomst. te hopen dat allen met dit artikel de oude tijd nogmaals beleven. En wc danken nogmaals Louis De Saedeioer voor zijn volledige mede werking en betuigen onze spijt, voor de twee gebrande gaten die Meileken in het tafelkleed gebrand heeft, we redaktie zal het vergoeden De Commandant beweerde op de laatste algemene- vergadering "Die mannen van de Spuiter zijn allemaal jonge vurige paarden, die men noet in toon. houden" Dit is niet waar, het zijn allemaal goage stieren, en probeer die eens tegen te houden als ze losgebroken zijn ivieileken Bolleken Jr KESCHTZEITING

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 19