KOR PS v1 21 o 1 Met het oog op de grote veran deringen die voor het ogenblik op til zijn van vrijwillig naar mixed-korpszijn wijzingen van iunkties en nieuwe funkties niet uit de lucht gegrepen. Met die aangaande zijn de volgende plaatsen vacant. De leden die zich aangetrokken voelen tot deze betrekkingen dienen dan ook hun naam en graad in de "Biack-box" van de "Spui ter" te steken. - tijdens de oefeningen hydranten van het 1ste peloton, heeft Sgt faepe de leiding op zich genomen van de nieuwe afdeling van het korps nl de cyclisten. De cyclisten zullen verdeeld worden in A/ cyclist Iste klasse - meer dan 10 jaar dienst B/ cyclist 2de klasse minder dan 10 jaar dienst Het spreekt vanzelf dat voor de overgangsperiode, de gei'h- tresseerden in het bezit moeten zijn van een stalen ros dat voorzien is van een stevig stoelken. (als het kan zijn een model van voor de oorlog met ballon banden) - het korps zal overgaan tot het aanwerven van 5 experts, en het aanleggen van een wervingsreserve van kandidaten die speciaal belast zullen worden met het nazicht en onderhoud der hydranten, zij zullen de titel van "fontijnier" krijgen. - de sociale dienst van het korps heeft het nodig geacht, aan de vele klachten van echtgenotes van pompiers het nodig ge volg te geven. Door het navolgen van onze collega's uit Brugge zal overgegaan worden tot aanwerven van vrouwelijke pompiers. De meningen daaromtrent waren dan ook zeer uit eenlopend. Doch de voordelen hebben het gehaald tegen de na delen. 'Het' grote nadeel was dat velen dachten aan de com plicaties zoals her TV-feuilleton "de dubbeldekkers"- en. "een vra achter 't stuur". De voordelen zijn veelvoudig zoals het oprichten van gesub- sideerde kinderchreches en kindertuinen, spoedig opengaan van de kantine, een "lief" gezicht .op de brand en in de toe komst verdubbeling van het effektief. Het spreekt vanzelf dat de echtgenotes van pompiers hier de voorrang zullen hebben onder het motto "samen uit, samen thuis Ben groot maar niet overkomelijk probleem is de naam, na melijk zijn de meningen hierover verdeeld over de aanspreek titel. Men dacht aan het volgende mevrouw de pompier, of juffrouw pompier, pompeuse, pompespompsterspompierin pompiste» pompedouceken. Om het beroep van vrouwelijke pompiers aantrekkelijker te maken publiceren we hier het nieuwe uniform.

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 21