"En dit is nu het nieuw arsenaal". Biet dat arsenaal waar wij aan. dachten, maar het nieuw arsenaal dat zovele inhuldigingen en verkiezingen achter de rug heeft. Voor ons stond een man, het was een heel belegen man. Eerlijk gezegd hadden wc het van hem niet verwacht, maai zijn woorden waren zo waterdicht, dat wij dachten dat hij wel iemand was. En tenslotte zijn gans figuur kon volgens mijns inziens er wel iets van weten wat blussen zoal inhouohijn inhoud sprak boek delen. Verleden week hadden we een beleefd schrijven ontvangen waardoor het ons mogelijk zou zijn eens een "nieuw arsenaal" te bezichtigen En daar wij gans kosteloos een gids ter onze beschikking kregen, gratis een ritje maakten op de gleibaan, en tegen 25 belgische franken een warm etentje kregen, gingen wij er natuurlijk promp op in. Tenslotte weet graag i eeereen waar onze duurverdiende centjes naar toe zoal gaan. En ik moet bekennen na de voorstelling had ik een verschrikke lijk minderwaardigheids gevoel. Biet dat wij aan alles hadden meegewerkt, niet dat wij die ladder hadden omhoog laten gaan 30 meter hoog staan huilen "dat verdomd zet die kraan dicht" hadden moeten schreeuwen-Dat zou geen gezicht zijn-, maar pre cies daarom zijn we zo verpletterd. Wat die man deed en ons liet bewonderen was ongelooflijk, na tuurlijk verricht een stad ook opbouwende dingen. In een minimum van tijd fladderde hij over de manschappen heen, wat mij verwonderde was de variatie van kleuren, op een vraag van mij aan de plichtsbewuste man, die voor niets terug deinsde, of die witte wel pasten bij die met zwarte cn of zonder streep jes stelde hij ons airekt op ons gemak. Door een kleine fout, aan hem echter niet te wijten bleken de gekleurde pluimpjes in de wasserij te zijn, deze hadden hun dienst geaaan en zouden straks wel weer in omloop geraken. En wat we dan te zien kregen zal nog meer dan een generatie ver teld worden. Daar stonden we c n, in onze dromen hadden we ze altijd zo gezien, voor de glunderende man die nu juist in de zon staande wat meer licht kreeg, was het een doodgewone zaak, ook voor de andere blijkbaar, want onze gids werkte hier met meer dan één personeelslid. En je had helemaal niet verwacht van die man dat hij dat blauwe lichtje tegelijk liet branden en dan nog kon doen draaien En de kleur jaren zal ons dat lievelingskleur blijven - BOOD - met hier en daar een lichter of donker plekje in. En na de praktijk kwam dan eindelijk de theorie, niet in het ar senaal maar dat ander om het hoekje, wat moeilijk te begrijpen voor de leek, maar wat we daar beleefden is aan geen mens te vertellen

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 23