VERVOLG VERHAAL Dt_-E.L_ X Vandaag zo' ik dit dan in normale omstandigheden, gelukwensen moeten ontvangen. Vandaag word ik 30 jaar, en wat hebben deze jaren mij getracht Ik, Paul Moermans, 30 jaar oud, zit hier nu tussen vier enge muren, enkele vierkante meters die men met drie letters kan omschrijven, (cel) oe ik zo ver of heter zo laag hen gezakt, lang is deze geschiedenis niet, doch vandaag op mijn dertigste verjaardag hei ik mij voor de eerste maal gerealiseerd, vandaag hét ik gevoeld dat het leven verder gaat, dat het geen nut heeft lusteloos, stompzinnig te zitten wachten op het on mogelijke, dat een rechterlijke dwaling was. Maar verdomme dat is het ook, ik ben geen moordenaar "oe kunnen se het zich'inbeelden, waarom zou ik haar gedood hebben. Natuurlijk beb ik hekend, maar dat had U ook gedaan na die eindeloze dagen ondervraging. Daarbij alles wees er toch op dat ik het gedaan had, er was geen speld tussen te krijgen. Ik, was de dader. Ik P. Moermans had mijn vrouw vermoord. Nee, lach nu maar niet, denk niet dat ik eenvan die gevallen ben die mezelf als een hei lige ga afschilderen. Iïee, ik tracht alleen zo goed en zo kwaad als het gaat de waarheid onder ogen te zien. De waarheid die alleen God kent, als er wel een God bestaat, want ook daaraan ben ik in deze ellendige maanden van mijn opsluiting beginnen te twijfelen. Het huis waar wij woonden moet er nu reeds vervallen of tenminste triest uitzien. Sedert mijn opsluiting heeft nog geen mens het mogen betreden, riet is mijn bezit en niemand zal het zonder mijn toelating betreden. Weet je, soms denk ik dat, indien alles blijft zoals het was, er eens de sleutel van heel dit drama zal gevonden worden. Gisteren las ik in een dagblad van de gevangenisbibliotheek een advertentie Frivaat detective aanvaard elke opdracht opzoekingen, schaduwen, betrappingen op ontrouw, enz, schrijven onder B.V. 1879 aan dit blad. Thans wacht ik ongeduldig op een be zoek van die speurhond. Ik heb geld, dus zal hij beslist komen. Na tuurlijk weet hij dat ik geld her. Ik was toch onder-directeur van de firma Siaals Co. Drie dagen na mijn schrijven, wordt mijn col, en dit sinds mijn opslui ting voor de eerste maal, geopend tijdens het bezoekuur. Hij is er dacht ik. Laat mij tce te zeggen oat ik wol even schrok toen ik de bezoeker zag. Hoe oud kon hij wel zijn, amper 25 jaar. Was dat nu een detective. ITog, zo had ik hem mij niet voorgesteld. Ik had gedacht een man van tus sen de dertig en de veertig, goed gespierd en met een knap uiterlijk 15

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 15