16 aan te treffen, terwijl de persoon in kwestie wel knan, doch eerder tenger van gestalte was, "ui. Hoemansik knikte. Traliedraad ie let mij hem de hand te druk ken, "Johnny Xoenne aangenaam, wel H.Hoermans hier hen ik dan zoals go verlangde, doch alvorens net de feiten op de proppen te komen, wens ik eerst zelf een korte verklaring af te leggen. Ik vreet dat onze tijd be perkt is. Ik zal dan ook zeer bondig zijn. Ik wens dat U in de eerste plaats weet wie ik zelf hen en waar ik nu a.aïi toe hen, In andere om standigheden zou ik dit alles niet vertollen, ik weet reeds hij voorbaat dat U mij voor een harde taak zult stellen. Ilee, L, Moermans laat mij uitspreken, nadien kunt mij gewoon de deur wijzen als U uit wenst doch ik hen verplicht zo te handelen. Het toeval wil dat juist U, mij uitkiest om voor U te werken. Ik kan mij dus reeds oen denkbeeld vormen van wat mij te wachten staat, Hel, en schrik nu niet fó. Lïoerraans, U kont mijn eerste kliëntDaarbij moet ik dan nog vertellen dat ik. een de butant du't betoen hen en dus nog r-*®*. r4ik «ar inr; Tevens moet ik nu reeds, vooraleer mijn taak aan te vangen mijn loon vragen, omdat ik verplicht hen mijn werk als kantoorbediende op te geven, indien U mij de zaak in handen geeft. De zaak zit hém zo, Derst vorige week behaalde ik hij I.S. mijn diploma ais privé-detective. Ik wens dan ooi: dadelijk aan de slag te gaan. Ik hen niet gehuwd of hek geen familie zodat ik voor mijn eigen onderhoud moet instaan. Ik hen dan ook zinnens van zodra ik werk krijg mij in het Brussels te vestigen ergens op een appartementje. Vandaar dat ik het voorschot nodig het wil ik mij op m'n werk ten volle kunnen toeleggen, Hat een vervelende historie dacht ik hij mezelf, let lijkt of de duivel zelf er meè gemoeid is dat ik nu juist op zo iemand moet vallen, "Li. Xoenne,'U stelt mij wel voor een gek probleem. Begrijpt'U wel wat ervan wordtindien U met dit onderzoek faalt Twintig jaar, 1,1, Koenne, twintig jaar in een enge cel betekent dit voor mij, Deo, 'blijft maar rustig zitten M. Xoenne, Ik wil het er ondanks alles toch op wagen. Op dit ogenblik werd de deur van mijn spreekkamertje geopend. "Heren, het sp ijt mij doek het is tijd", "In orde ik hen klaar. Luister, Li, Koenne, mold hij mijn advokaatzeg hem mij te komen opzoeken, ik zal er voor zorgen dat li het nodige ont vangt om met het onderzoek te kunnen starten". Nog deselfde dag begaf Johnny Koenne zich naar de advokaat van zijn ho peloze kliënt. Leester Van 7/ielle, Dokter in de Hechten, Leidde de ko peren plaat tegen de muur. Het was niet zonder enige aarzeling dat hij aanbelde. Den koude rilling liep ken over ie rug. Hij wist dat dit tog: hem alles zoubetekenen. Nee, li. Llooraans niet alleen zijn leven speelt thans een rol, ook ik werp alles in de weegschaal. Slaag ik niet dan kan dit ook hèt begin var. mijn nieuwe loopbaan me teen het einde zijn, "iirrring", en'meteen was de grote stap van het oud3 naar het nieuwe ge plaatst, No- nooit zou Johnny déze frrV. "p bo"n^" 'p wat ook de uitslag var. heel dit gebeuren zou worden, "Dus als ik het goed ge hoord heb Li. Xoenne bent door LI. üoexmans gekozen om zijn zaak nog eens tot in de puntjes uit te pluizen, Laat mij dan toe te zeggen dat ik het alleen als zinloos kan bestempelenWeot U wel dat heel de zaal: Lïoerraans door het gerecht tot in de puntjes is uitgepluist en dit door do hoste onderzoeksrechters Tan het land, er. al schreeuwt mijn kliënt nu nog zo hard zijn onschuld uit net vonnis is geveld en daar is nu eenmaal geen verhaal tegen Het spijt mij geweldig IJ. ''an I/ielle, te moeten horen dat TJ met zo weinig ijver de zaak van bi. Leemans verdedigt

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 16