Art21. Art. 22. Art23 Art. 24. Art. 25. Art. 26. Art27 Art. 28. Art29 brandmeesters, xn alles wat hun wordt bevolen door den generalen Brandmeester en de verdere aengestelden of daer om trent directie hebbende tot het blus— schen van den brand, aenstonds moeten gehoorzamen en wyders de zelve met alle beleéfdheyd en agting bejegenen. De aengestelden voor de behandeling der brandspruyten niet volkomende aen de plichten hun opgelegd door de artikels 15, 16, 17, zullen verbeuren eene boete van twee tot tien francs. Een der Brandmeesters van iedere spruyt zal zich by den generalen Brand meester begeven om zoo veel noodig be- rigt te geven nopens den voortgang van den brand, en zyne bevelen te vragen; zullende de plaets waer zich den genera len brandmeester bevind, by dag door een wit vlaggetje en by avond of nacht door een lantaern op een stok worden'aenge- duyd. De plaets alwaer den brand ontstaan is zal door de Burgerwacht, het garnizoen, of eenige burgers daertoe aengewezen worden afgezet ter voorkoming van dieve- ryen en op dat men in de middelen tot het blusschen van den brand door gedrang of andersints geene belemmering ontmoe te de bloedverwanten of vrienden van den genen in wiens huys den brand is ontstaen, zullen echter, wanneer zy zich daertoe aen den commanderenden officier aenmelden, niet mogen worden geweerd. Den generale Brandmeester zal, om by voorval van brand gekend te zyn en zich door de bezetting te doen onderscheyden, voorzien wezen van eenen onderschey- dingsstok; de Brandmeesters zullen ten gelyken eynde hebben eenen stok van eenen meter zes—en-zestig centimeters lengte, met wit en rood geschilderd, en de onderbrandmeesters ieder eenen ge lyken stok ter lengte van eenen meter tien centimeters; de verdere aengestel den zullen ieder op den arm eene plak dragen waerop het nummer van de spruyt, waertoe zv behooren, zal zyn gesteld, als ook het nummer waer uyt de werkzaam heden blyken tot welke zy bestemd zyn. De aengestelden voor de behandeling der spruyten zullen altyd voorzien zyn ieder van eenen penning, waerop het num mer der spruyt vermeld is, alsmede het nummer het welk ieder der zelve verkre gen zal hebben voor de behandeling der spruyt Dezen penning zal door ieder van de in het voorgaende artikel vermelden, aen het brandspruythuysje gekomen zynde, da- delyk aen den tegenwoordig zynde brand meester moeten overhandigd worden, ten eynde hy de weggeblevene of te laet ge- komenen zoude kennen, en de zelve naer bevind van zaken zouden kunnen worden onderhouden of door het opleggen van eene boete van twee tot tien francs ge straft worden. Wanneer den brand by vriezend wêer mogt ontstaen, zullen de Brandmeesters zorg dragen dat de pompen in gedurige beweging blyven en des noods met hout worden gaende gehouden; alsmede dat de slangen op houtten of diergelyke worden gelegd, ten eynde de zelve niet aen de straet zouden vast vriezen. Den generale Brandmeester zorgt dat langs de slangen der spruyten, op be- hoorlyke ajstanden, bedienden van de spruyten worden geplaetst ter voorkoming van beschadiging. Indien het gebeuren mogt dat er op het oogenblik van den brand tot behandeling van de spruyt meerder dan de aenwezige bedienden mogten benoodigd zyn, zal de hulp van byzondere persoonen, by den brand ledig staende, door de Brandmees ters gevorderd worden en zullen dezelve gehouden zyn, op straf van eene boete van tien francs, tot blussching van den brand mede te werken, zooals ook door den brandmeester, in geval van nood, schepen en andere vaertuygen, paerden en wagens der ingezetene zullen kunnen worden

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 26