aengevraegd. Art. 30. Alle brouwers en bierstekers worden aen- zocht, ingeval van brand, zoo spoedig mo- gelyk, tonnen met water aentevoeren. Die welke zullen aengebragt hebben de drie eerste tonnen water zullen op den voor stel van den generalen Brandmeester, eene belooning ontvangen van acht francs, en die de drie volgende eene belooning van zes francs. Art31. De naby gelegen gebouwen, huyzen en goederen, voornamentlyk die welke door den wind het meest aen den brand zyn blootgesteld, zal men zoo veel mogelyk trachten te bewaren door dezelve nat te houden, met natte zeylen te dekken, als andersints Art. 32. De brandhaken mogen by niemand worden gebruykt tot omverhalen van dakken, ge vels, enz., zonder uytdrukkelyk bevel van den generalen Brandmeester. Art33 Er zal niet dan in den uyttersten nood, en na dat alvorens het advys van deskun digen zal zyn ingenomen zoo omtrent de grootheyd der uytvoering, worden overge- gaen tot het overhalen van naest staende gebouwen of muren; daertoe zullen de or ders van den Burgemeester en van de te genwoordig zynde leden van den gemeente raed benoodigd zyn. Art. 34- Des noodig kan ook de hulp van metse- laers, timmerlieden en andere deskundi gen, zooals ook van hunne knechts, hoe wel geen bedienden van de spruyten zynde, worden gevorderd en zullen deze zich hiertoe dadelyk moeten laten gebruyken onder straffe van eene boete van 2 tot 10 frs. VIERDE AFDEELING. Bepalingen naertekomen na het blusschen van den Brand. Art. 35. Na dat men de vlamme geheel is meester geworden, doch de verbrande voorwerpen noch smeulende zynde, zullen ten minsten een of twee spruyten in bekwamen toestand, met de daerby behoorende manschappen door den generalen Brandmeester aenteduyden, aldaer tegenwoordig blyven, ten eynde by de wederuytbarsting van de vlam by de hand zyn om water te geven, en zulks tot dat men zich van de geheele blussching kan verzekerd houden. Art. 36. Na het blusschen van den brand zullen de spruyten op een der stads werven of andere daertoe geschikte en beslotene plaets gebragt worden, om aldaer gedroogd en des noods weder hersteld te worden, daerna weder in hunne brandspruyt-huysje terug gebragt worden. Art. 37. Een ieder onder wiens bewaring, ter ge- legenheyd van ontstanen brand, goederen zullen zyn gekomen, zal gehouden zyn daer- van binnen de vier-en-twintig uren behoor- lyke aengifte te doen aen het stedelyk be- stuer, als ook van de eemers der stad in zyn bezit wezende; de gene hieraen zouden nalatig blyven, zullen verbeuren eene boe te van vyftien francs. Art. 38. Wanneer iemand by den brand in het doen van poogingen ter blussching van den zel ve mogt zyn gekwetst, zal den Gemeente raed, voor zoo veel in des zelfs vermogen is, in hunne genezing en, des noods, voor zoo veel noodig, in hun onderhoud voorzien. Art. 39. In geval van verwyzing tot eene boete, voor overtreding aen het tegenwoordig re glement, zal den regter subsidiairlyk eene gevangzitting van een tot dry dagen uyt- spreken, voor het geval de boete niet be- taeld ware binst de 15 dagen van het von- Ais, indien het tegenstrydig is, en van de beteekenis van het zelve indien het by verstek is. Gedaen in openbare zitting van den Gemeenten Raed, den 6 October 1856. De Voorzitter, De Secretaris, G. DE GHEEST. B. DE RYCK. Drukkery van G. DE VOS, Kerkstraat AE1ST.

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 27