8 "lot ministerie van T innonlandse Z&ken sorgani£|p&rt weliswaar cursussen, iaaar lie blijven jammer genoeg snerkt tot theo rie. Sr is een lagere graad, een middelbare en. een hogere, in prin cipe worden enkel de toekomstige officieren van de gemeentelijke brandweerkorpsen opgeleid. Als er "plaats" is mogen ook kandidaten uit de privé-sektor de cursussen volgen. Jammer genoeg zit die cur sus ongeveer altijd eivol. Daarom streven we al sinds jaren naar oen nationale brandwoerschool met een theoretische én een praktische vorming. In de eerste faze zou alles toegepast worden oie de aflevering van een keurkorps brand weerofficieren en daarna zouden de onder-officieren aan de beurt ko men. Voorlopig zal het wel een wensdroom blijven dat ook de manschappen er zouden geschoold worden. Dat zal waarschijnlijk niet meer voor deze generatie zijn. Er schijnt nu stilaan schot in de zaak te komen. En kel nog een kwestie van budget dus om te bouwen. Zet terrein zou reeds beschikbaar zijn. Zodra dat er is, kan op zeer korte termijn met de eigenlijke vorming van officieren en onder-officieren gestart worden. En dan zouden we eindelijk voor het eerst officieren krijgen net eenzelfde stan daardopleiding. Niets te vroeg als U liet mij vraagt. - GEEN WRIJVINGEN LEES MET DUITSE BRANDWSESOEFICIEhEN. - vraag aan Majoor uombaut De wet schrijft voor dat bij elke bedrljfsbrand de officiële ge meentelijke brandweer onmiddellijk moet verwittigd worden, ongeacht of er een bedrijfsbrandweer is of niet. Geeft dat nooit aanleiding tot wrijvingen "Zodra de officier van de gemeentelijke brandweer ter plaatse is, neemt hij het bevel over en draagt de verantwoordelijkheid. Oat is wettelijk zo geregeld. In de praktijk zal hij natuurlijk sa menwerken met de veiligheidschef van het bedrijf en de mensen van de bedrijfsbrandweer, omdat die situatie ter plaatse kennen. Alleen als ze grondig van mening verschillen, zal de officier van de stedelijke brandweer moeten beslissen, omdat hij per slot van rekening- de verantwoordelijkheid van de hele operatie draagt. Dat is wettelijk zo geregeld. Die samenwerking met de hedrijfsbrandweer is echter uit - stekend. Er zijn slechts enkele wrijvingen geweest, met Duitse be drijven. Toen bleek dat de wetgeving in bepaalde DUITSE Bondsstaten anders luidt. v/e hebben toen eens klaar en duidelijk moeten vertel len, dat een bedrijf op Belgisch grondgebied aan de Belgische wetge ving onderworpen is. Sn sindsdien is er nooit meer een probleem ge weest. Integendeel. De verstandhouding is voorbeeldig. TJ moet^ er rekening mee houden dat de stedelijke brandweer de bedrijven in net havengebied tot cp zekere hoogte kent.

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 8