10. Binnen enkele weken word door da brandweer met medewerking van de Stad Aalst een internationaal kriterium gehouden in het centrum der stad. Degenen die graag zouden willen deelnemen dienon hun naam op te geven aan de redaktie. Dit kriterium krijgt de medewerking van het maandblad D3 SPUITHu, een bepaald Italiaans apperitief merk waarvan v.e de naam vergeten zijn en de bieren bekskes en callekes. De aanloop bestaat uit 25 ronden die om de 5 ronden van richting gewisseld zullen worden en dit om net spannend en gekomplikeerd te maken. De volgende straten zullen de eer hebben het kriterium voor hun deur te zien rijden start Vrijheidstraat Kat (kant cafe's) Gentsestraat tot nr 56 en terug (speciaal tribune voor 2 personen) Nieuwstraat Grcte markt (de herbergen worden verzocht voor die gelegenheid hun terras terug buiten te zetten) Kape11estraat Fijpstraat (tribunes en muziek kapel rechtover het monument) Vrijheidstraat Aankomst. De aanvang is om 15 uur genomen, dit voor een bepaalde persoon die steeds om 15 uur naar lcriteriums gaat zien. De verzorging en E.T.B.O. zal verzorgt worden door onze speciale Du. Vervanger. De volgende renners verzekerden hun deelneming - Louis Der liana (D) - Albert de Lichte (NL) - iioby Wat ch GB - Jacolino ilartini (IT) - Gjeny di Clocky (BASK) de goddelijken DE BENDE VAN FIL.- Tijdens de voorbije open schooldagen werd voor het Korps enigzins vreemde vriendenkring in het leven geroepen, die de benaming kreeg van "de bende van Fil", met als leuze "Eeter één vogel in de hand dan tien in de lucht". Al de bezitters van een vogel al of niet gekregen van onze stichter v/orden verzocht hun naam on te geven aan onze sekretaris Josef Van ae- renbergh, die door het krijgen van zijn vogel zeker sekretaris blijft van onze vriendenkring. Deze namen dienen opgegeven te worden omdat hij praktisch niet meer weet aan wie hij allemaal een vogel gegeven heeft. De leden die graag zouden toetreden tot do "bende van Til", en geen vogei hebben,dienen te wachten tot er nog een vlucht vogels gevangen kan worden. Het doel van "de bende van Fil", is door do vogel elkaar beter te loren kennen, dan anderen die geen vogel hebben, daarom een scheiding te maken tussen met en zonder vogel. Tijdens de jaarlijkse ontocht ter gelegenheid van Sint-Barbara zal er een reuze-vogel mee gedragen worden, naar het mooel dat gebruiet wordt bij de wolfkes. "De bende van Fil" <ie godaelijken VI

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 10