12 Verschillende branden 1. brand op personen 2. branden in openlucht a. grasbranden b. heidebranden c. bosbranden d. graan- en hooinijtbranden c. schoorsteenbranden 3. dak- en zolderkamerbranden 4. kelderbranden 5. plankenvloer en schutselbranden 6. kamer en appartementsbranden 7. winkelbranden 8. stalbranden 9. vemisbranden 10. kalkcarbied, lichtgas en acetyleenbranden 11. filmbranden 12. brand in vriesinsteliingen 13. branden in gebouwen voorzien van electrische instellingen 14. grote branden a. schouwburgbranden 12. branden op vervoermateriaal a. autobranden b. tankwagen voor vluchtige oliën c. scheepsbranden 16. ontploffingen 17. branden in raffinnaderijen e. a. - u U I s - 3SH VEHIÏAAL OVSh 'N KAST. reporters ter plaatse keileken Union sjimik Bolleken jr. 3ij de opening van onze bar, gebeurde een incident, dat nogal wat stof deed opwaaien. Een cude, versleten kast die op de koer stond van de ka zerne kreeg Ineens vleugels en streek neer voor de deur van de erewachte Dackaert Emiel. Deze dacht eerst dat het een UFO of zoiets was dat voor zijn deur was neergekomen, maar bij nader toezicht stond daar op vrije brandweer Aei Vierklauwens tegelijk rende hij naar de kazerne om de schuldigen eruit t halen. Daar boden zich 3 redaktieloden aan een handeleer van geestrij ke dranken vrijwillig aan om dat ding van voor zijn deur te halen. 't was toch geen zich hé). Groot was dan oo„ hun verwondering dat zij ter plaatse de huid volgescholden kregen, dat zij het aan de "polis" kon den uitleggen, en nog andere lieflijke aantijgingen, niet geschikt voor publicatie in een serieus blad als de spuiter. Ten lange laatste na een hele palabar waarbij de helft van de wijk uit hun slaan werd geschreeuwd mocht de kast dan toch terug naar haar oor spronkelijke standplaats, want alle vier zwegen^als een graf wie het "geflikt" had. De vier hebben dan maar dat spul opgenomen on zi'jn er^ ,ao de hoek omgetrokken, terwijl de echte schuldigen een pint zaten te pakko in oen café op 't hoeksken, cn te lachen dat ze er van schokten. Dit korte maar hevige voorval bewijst wol dat men ook de mannen van de spuiter eens kan liggen hebben on heeft als moraal is er iets mot ooi kast of kist, iaat dan de broederband maar waar hij is.

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 12