23. 3. Alle uitgangen en nooduitgangen moeten over de volle breedte steeds vrij zijn van belemmeringen. 4. Zij moeten op gemakkelijke wijze verbinding geven met de openbare weg of een veilige weg of ruimte, gelegen op hot gelijkvloers waarvan de opp. in verhouding staat tot de maximale capaciteit van de dancing. 5. De deuren geplaatst tussen de lokalen waar hot publiek aanwezig is alsook de in- on uitgangen dienen te openen in de richting van do vluchtweg. 6. Tijdens de openingsuren van de dancing mogen zij in geen geval gegren deld of met sleutel gesloten worden. 7. Draaideuren en draaipaaltjes zijn verboden. 8. Sen nooduitgang moet voorzien worden bij voorkeur aan de tegenoverge stelde kant van dc ingang van de dancing. Deze nooduitgang moet draai en in de zin van de uitgang. 9. Moet volledig afhankelijk zijn van dc eigenlijke dansgelegenheid, moet op een gemakkelijke wijze toegang verlenen tot de openbare weg of een veilige ruimte waarvan de oppervlakte in verhouding staat tot de maxi male capaciteit van de..dancing, 10. De muren die de dancing scheiden van de overige delen van het gebouw desgevallend met inbegrip van de zoldering en de vloer, moeten een graad van'weerstand tégen brand van minstens één uur hebben. 11. De deuren, verbinding gevend tussen de'dancing en de lokalen of ruim ten niet toebehorende tot de uitbating, moeten zelfsluitend zijn en oen graad van weerstand tegen brand hebben van minstens een half uur. 12. Do wanden van de kokers(voor leidingen, huisvuil) desgevallend alle kontroleluiken die in de dancing uitmonden, moeten een graad van weer stand tegen brand hebben van minstens van een half uur. 13. De plaats van elko uitgang of nooduitgang moet aangegeven zijn door het opschrift "uitgang" of "nooduitgang". Dczo opschriften zijn groen op een witte achtergrond of wit op een groene achtergrond. Zij moeten van uit alle delen van de dancing goed leesbaar zijn. "De richting van de wegen en trappen die naar de uitgangen leiden wordt, zo dit door de schikking der plaatsen vereist is, op opvallende wijze aangegeven door pijlstrcpen in het groen op witte achtergrond of wit op groene achter grond. De verlichting van deze opschriften on aanduidingen is aange sloten op de normale verlichting en dc noodverlichting. 14. De trappen moeten uit rechte delen bestaan, rol, draai en spiltrappen zijn verboden. Do treden moeten slipvrij zijn. Verlichting en olectrischo installaties 1. De lokalen moeten verlicht zijn en alleen cloctriciteit Is toegelaten als algemene verlichtingsbron. 2. De inrichting moet voorzien zijn van een noodverlichting die voldoende lichtsterkte heeft om oen ordelijke ontruiming to verzekeren automa tisch cn onmiddellijk in werking treedt bii het uitvallen van de gewone verlichting en minstens één uur in werking blijft. Verwarming 1. De dancing moet verwarmd en verlucht worden op zodanige wijze dat alle veiligheidsmaatregelen getroffen zijn om vorhittingen, ontploffingen en brand te vermijden. 2. Verplaatsbare verwarmingstoestellen of houders mot vloeibaar gemaakte pctroleuragasson zijn niet toegelaten in de dancing.

De Aalsterse Spuiter | 1973 | | pagina 23