7. 2/ Geen kosten meer van installatie en dergelijke. 3/ Celelctieve oproepen mogelijk. 4/ Systeem is eigen aan de brandweer, die dus volledig kan instaan voor de werking ervan. De schijnbare nadelen zijn misschien de tamelijk hoge kostprijs, maar op lange termijn schijnt dit gunstig uit te vallen in het voordeel van het radioprcepsysteem, daar installatie en onderhoudskosten van de andere sys temen wegvallen. Indien aan nog getwijfeld word aan de bedrijfszekerheid van dit systeem dan kunnen wij het volgende vermelden ■Iet Liinisterie eist in de aanvaardingsvoorwaarden van de draagbare ontvan gers dat deze een val doorstaan vanop schouderhoogte op een arduinen vlak, waarna de ontvanger onberispelijk moet functioneren Terloops kunnen we ook nog vermelden dat de laatste 10 jaren een zodanige vooruitgang is geboekt op het gebied van elektronische apparatuur dat men deze alc praktisch 100 5' bedrijfszeker mag beschouwen. Ook is er een prettige melding dat de brandweer van Aalst een voorstel heeft ingediend bij het Liinisterie van Binnenlandse Zaken tot het verwerven van een dergelijke apparatuur. Indien een positief antwoordt wordt verkregen, zullen wij dan ook een gro te stap vooruit hebben gezet in de modernisatie van het korps. Union Sjemik 31N_NIEUW_Id0DSL_IN_DE_GAy»,iA_VAN_TI3F03-=HIJS-_3N_TDSKAPPAEAT3Ni! De Luxemburgse firma SECAj I die nu bijna 25 jaar de gekende hijs— en trek— apparaten Tirfor fabriceert, komt nu met een nieuw model van het TU-type op'de markt, namelijk het model TU8„ Dit model heeft een hefcapaeiteit van 800 kg. Cua conceptie is het te vergelijken met het model TUló (capaciteit 1.60c kg) dat sinds zijn verschijning op de max-kt, in 1968, een geweldig succes heeft gekend. Op bijna alle bouwverven en brandweercentra's zijn deze te vindöiio vlet TU8-model komt nu in de plaats van het oudere T7t.o.v. dit laatste biedt het nieuwe heel wat voordelen, die o.m. eigen zijn aan het TU-type namelijk - een drie a vier maal langere levens .uur Dit is vooral te danken aan de nieuwe opvat ing van het bek m U-vorm alsmede aan de verbeterde uitvoering van alle gewrichten en delen ^.ie onder'h'"'"'"i'ri sleet - veiliger gebruik dank zij het ontkoppelingssysteem, dat slechts kan wer ken bij gebruik van beide handen en dank zij de verdubbeling van het verensysteem in de klemblokken - gemakkelijkere behandeling dank zij de toepassing van leirollen en van glijlagerhlokken die een beter rendement geven aan het apparaat - lichte capaciteitsverhoging, van 750 tot 800 kg vorhopinp- van do w0rk.snol.li6id - gemakkelijker onderhoud en eenvoudige demontage doordat klmkconstructies vermeden zijn.

De Aalsterse Spuiter | 1973 | | pagina 7