KOEKELBERG Herfstdraden KATHOLIEK WEEKBLAD VOOR 4~SEPTEMBER AALST EN OMSTREKEN ar st Hij wordt koppig; BURELEN DE BEIAARD Korte Zoutstraat, 25, AALST. Tel. (09)70.00.15 54' JAARGANG N' 56 TF VERKRIJGEN BIJ UW DAGBLADVERKOPER. 7 A.TF.RD AG 3 SEPTEMBER 1955 De Kerk spoort u aan. ook uwerzijds tot het allerlaat ste op uw recht te staan. Pius XII. COLLARD SCHAAKMAT ZETTEN Als we het goed nagaan, dan moeten wij bekennen dat Col- lard ons een onschatbare dienst heeft bewezen: hij heeft ons gedwongen reusachtige zoek lichten te richten op de Ka tholieke beginselen in zake op voeding. Wie in deze zaken nog niet klaar ziet. op hem mag toege past worden het woord van vader Cats Wat baten kaars of bril Zo de uil niet zien en wil. Zitten er nog veel zulke ui- j len onder de katholieke ou ders? door CARITAS Dit zullen wij over enkele dagen vrij nauwkeurig weten, want dan zullen de cijfers De- kend gemaakt worden van de inschrijvingen in de scholen. De schoolbevolking moet in onze katholieke inrichtingen op indrukwekkende wijze stij gen In 1954-55 bedroeg ze 953 639 leerlingen. Het zou ons dan ook niet verwonderen, dat dit cijfer voor 19oo-o6 het millioen benadert. Dit ware de striemendste kaakslag die aan Collard zou kunnen toegediend worden, aan hen en aan de vrijmetse laarsbende die thans het land regeert. De logemannen zijn voor geen enkel middel tei ugge deinsd om de ruggegraat van het katholiek onderwijs, te bre ken. Ook voor dit allerlaagste zijn ze niet teruggeschrikt: speculeren op de financiële zwakheid van de kleine man, die er van droomt zijn kinde ren ook al zijn er verschillen de. te laten studeren indien ze begaafd zijn. Zij hebben die kleine man vóór de keuze ge steld tussen zijn geweten en zijn portemonnaie. Welnu, straks zullen ze het antwoord kennen ook van die kleine man en wij menen, dat de mannen met de hamer en het truweel er zich niet zullen van beloven. Want onze mensen hebben thans begrepen, dat de beste manier om de schandewct Col lard te saboteren is: onze kin deren sturen naar de katho lieke school. Ook indien dit offers vergt. Want deze offers zullen met alleen door de katholieke ou ders gebracht worden, maar door de ganse katholieke ge meenschap van ons land. Hoe zei de Bisschop van Brugge ook weer? Vaders en moeders. Gij zult thans ondervinden dat christelijke solidariteit geen ijdel woord is. Uw medebroeders in Chris tus zullen U niet aan uw lot overlaten. Omwille van het geld zal geen enkel kind het voordeel van de christelijke school moe ten ontberen. Bij de aanvang van schooljaar hebben wij (plicht Collard schaakmat te zetten. Neen! In weerwil van zijn kuiperijen: hij zal ze met het>- iben de schone ziel van onze kinderen! EEN PRACHTIGE 'BROCHURE. Morgen trekt al wie benen heeft naar Koekelberg, ou ders en opvoeders, geestelij ken en leken. Daar wordt een nationale hulde gebracht aan het H. Hart, ter gelegenheid van de 25e verjaring van de encycliek over de christelijke opvoeding. Bezit gij reeds de program ma-brochure? Zij is haar 10 ft. o\A_ .-.'S.ird. Gij vindt er o.m. volgende interessante zaken in: Een Dlan van de omstreken der basiliek met aanduiding van de parkeerterreinen te bewonderen. Een andere clan met de ver schillende stations. De trams die naar de basi liek rijden, met opgave van de halte waar gii uitstapt. De indeling van de katholie ke onderwijsinstellingen met hun respectievelijk aantal leer lingen. De H. Misgebeden van het Allerheiligste Hart van Jezus. Het bewijs van deelneming, dat recht geeft op een vermin dering van 50% op de norma le prijzen der enkele biljetten voor de treinreis Heen en terug Brussel. Al ware 't slechts om deze punten: ieder deelnemer moet deze brochure bezitten. Vervolg op blz. 2 lom.. y» or»ï'nr», hun'p,ooi. weven, klimmen en dalen endoen "J1 vli,gtnd unge Verleden »ia»m.ag overleed C.ent Mgr Van den Gheyn. In de ouderdom van 93 jaar. Zijn njk- gevuld leven van arbeid, studie en toewijding is in meer dan een op zicht voor kerk en volk een zegen geweest. ZONDAG 4 September en 14 na Sinksen. Feestdag van de heilige Rosalie, die afkomstig was van koninklijken Woede. Zij ontvluchtte het koninklijk hof en ging haar leven door- brengen in boetvaardigheid, m ene spelonk op enen bm'g- St. Marinus, die aan de brug van Rimini werkende, om zij ne godsvrucht opgemerkt werd door den bisschop en door hem tot het diakonaat verheven werd. Hij leefde later als klui zenaar op den berg Titano bij Rimini. St. Ida. maagd. St Valerianus, mart. bt. ai- pinus, biss. St. Irmengardis dochter van graaf Diedenck II- Biddag te Steendorp. MAANDAG 5. Feestdag van den Heilige Laurentius Justmi- anus. patriark van de stad Ve- netie. waar paus Pius X. insge lijks als aartsbiss. zetelde. St. Bertisius opgevoed in ae abdij Luxeuil. stichtte met bt. Omaar de abdij die zijn naam draagt. St. Urbaan. Theo dora en Menedemus, met nog 77 andere geestelijken, die op een schip in zee gestoken wer den voor 't eelove. St. Oldulia maagd van Toledo in Spanje St. Humbertus. geboren te Me- zieres. later in de abdij van Marolles getreden, waar hu tot abt gekozen werd en de stich tende voorbeelden gaf. - St. Hilduardus, biss. en belijder. 1st. Madelberta, maagd. Biddag te Geraardsbergen bij de Arme Claren. DINSDAG 6. Feestdag van den heiligen Cloud, kleinzoon van Clovis. Hij verliet de we reld en vestigde zich op den boord der Seine, met verre van Parijs, stichtte er een Vervolg op blz 2 „Guido, geef tante een hand je". 'Nee,, klinkt het kort en beslist en huisgenoten en familieleden weten dat het neen» zal blijven. Het is al gemeen bekend dat bijna ie dere jonge spruit tegen of rond het tijdstip van drie jaar het zijn ouders langzaam aan las tiger gaat maken. Want het kind veilig door de eerste le vensjaren heenloodsen is zeker nog niet, in veilige haven be landen In de wetenschap heeft men deze periode gedoopt als .•Trotzperiodei of tijd van weerbarstigheid en koppigheid. De kleine is weerspannig eigengereid en koppig aan 't worden: gehoorzamen is een zware opgave voor hem: hij hij krijgt zijn eigen willetje dat hij zoveel mogelijk wil door zetten. Hij wil juist niet naar bed als zijn ouders het willen: hij gelieft niet te eten wat ze hem voorzetten, wil niet, aan tafel komen als hij wordt ge- roepen en er is heel wat land meer te bezeilen at is er eigenlijk aan de de hand Voor het eerst lekt het kind iet.: -• zich zelf ztjr, eigen ont dekking verrast hem zozeer da» hii steeds weer opnieuw dit illetje laat zien. Od zich zalf dan'- niks verkeerd aan. Het zelfs nodig om een stevige ilskracht te ontolooien en te- een een stootie te kunnen Maak er u dus niet boos om Aan de kleine peuter valt niet te ge hoorzamen en laat hem n-et zijn gangen gaan. maar leid die ontwakende wil in goede ba nen Ziin de ouders zwak en "even ze toe dan wordt het el lendig. Niet toeveven. maar ook niet veel praten en lief doen beloven en smeken. Mis dat :s zwakheid Ook niet te veel -edeneren met het kind van ,-aarom dit en daarom drt ..-ant dan wordt het een snel- Jetie voor hem en zijn eeuwig Waarom is een sluwe af- leidine Sommige ouders menen een oplossing te vinden m het ver delen der rollen moeder zal b.v. toegeven, vader blijft op Vervolg od blz. 2 wi-rii tenloon- De reactor die door de Verenigde States te Gi Hcr nlrt gesteld heeft een glrote S*^tor van normale afmeting®» dte un ^•t'publVk in werking wordt voorgesteld.

De Beiaard | 1955 | | pagina 1