VERKOOPING VAN EEN HUIS, OVERLEÉDENE. MEUBELAÏRE YENMTIE Te Aelst. HUYS TE KOOP. Insertion en conformité de Fart. 2194 du code civil, Het hoi' van cassatie, 2e kamer, of crimineéle sectie, die door den heer Van Meenen voórgezeéten word, hééft zich in haere zitting van inaendag bezig gehouden met de voorziening van den heer Coppin, redacteur van den Courrier de Louvain tegen een vonnis van het hof van assisen van Braband, welk hem tot 15 dagen gevangenis en 100 fr. boete veroordeelde, vóór laster by middel van de drukpers. Dry middelen zyn door onzen jeugdigen stadsgenoot den heer Carreer, voórgedraegen en ontwikkeld geworden. Het hof, ingevolge de conclusiën van den advokaet-generael Delebeque, hééft de verwerping van de voórzieniging uytge- sprokenmet de veroórdeeling van den vraeger lot 150 fr. boete en de kosten. —De inschryving voor het op te regten gedenkteeken aen de uagedaglenis van de Koningin, hééft te Ninove 564 fr. 84 c. opgebragt. Hel is nog al aenmerkensweêrdig dal de werkende volksklas, welke binnen die stad zeer talryk is, de twee derden der inschryving hééft opgebragt. Den senaet is tegen dynsdag 18 deézer, om twee ueren byeengeroepen. Den eerw. heer Weewauters, onderpastor van St. Baefs te Gend, is pastor benoemd te Mariakerke, in vervanging van den heer van Raemdonck, die zyn onlslg gegeéven hééft. De raed-kainer der reglbank, zitting houdende te Brugge, hééft vóór de kamer van in beschuldigingzetting verzonden de genaemde Karei Van Keirsbilck, oud 28 jaeren, en Philip Van Troye, bcyde woonende te Zuyenkerke, bctigt als daeders van de drydubbele moord gepleegd den 20 October laetsleleden te Zuyenkerke. Den tweeden blyft nog altoos loochenen, maer den eersten hééft alles bekend, en de volgende omstandigheden verklaerd Den zondag morgend naer het vertrek van zynen meester en eenen anderen knegl, Van Keirsbilck, zoo als hy overeenge komen was met zynen schoonvader Van Troye, ging zich ver- sleéken by eenen koeystal om hem af te wagten; dan ontkleedcn zy zich gedeellelyk in den peêrdenstal, en begaven zich naer de keuken, die van den stal afgescheyden was dóór een kleyn plaetsken waer de hooyspade hing. Eenen van hun nam deéze spade en gevolgd dóór den anderen, die twee gelaeden pistoólen had, begaven zy zich in de keuken ahvaer de vrouw bezig was met groensel gereed te rtiaeken. Zy vroegen haer eerst het mes waervan zy zich bediende, en dan dwongen zy haer het geld te geéven. Zy kreégen maer 81 francs, en eenen der moordenaers bragt die vrouw verscheyde sleeken met het mes toe in den hals en in de borst, en den anderen doodde haer met de hooyspade. Dan vertrokken zy maer komende in den stal, hoorden zy het kind schreeuwen, en vreezende dat hunne misdaed zou konnen uytkomen, keer den zy weder, namen, het kind by den hals, sneéden het byna het hoofd af en smeéten hel nevens het lyk zyner moeder. Alsdan deelden zy hel gesloólen geld, dat zy verbergden in een stuk land, en alwaer men hel daerna gevonden hééft. Dit/ zyn de gezegdens van Keirsbilck, maer Van Troye loochent alles. Sedert eenige dagen zyn te Audenaerde eene massa val- schc halve franken in omloop. Geen een buys ahvaer men da- gelyksche ontvangsten doel of hééft er reed's dergelyke in kas. Valsche dobbele francs zyn er ook in omloop, maer gelukkiglyk in zoo groot getal niet. Den minister van binnenlandsehe zaeken heeft het co mité te Oostende •berigt gegeéven, dat het gouvernement bereyd •is lusschen te komen voor de benoodigde uylgaevcn, ter op- regting van een monument ter nagedaglenis aen H. M. de koningin, in die stad. De weerkenners en vooral de oude boeren gelooven uyt zekere teekenen te mogen alleyden, dat den loopenden winter van allen harden vorst zal vrv zyn; er zyn er daerentegen an deren, die bevestigen dat het eynde van dit saisoen bovenmaele streng zal zyn. Men hééft zelfs nopens dit verschil wedpartyën aengegaeu.,Ter deézer gelegenheyd hééft men zich degedenk- weèrdige daedzack, welke verledene eeuw zich opdeéd, te bin nen gebragl. Op 24 february, weézende St. Matlbysdag, begon het eerst zoo geweldig te vriezen, dat men te Antwerpen te voet en te peèrd over de Schelde gaen kon. Ter vereeuwiging van deéze gebeurtenis staen de volgende verzen in eene der stadspoorten van Antwerpen gekapt Op sinte Malliys Was noch sneeuw of ys En op halve meerl Rcysop de schelde Te voel en le peèrd In 1684 begon het op het eynde der nieuwjaermaend te vrie zen; de Schelde blééf geduerende verscheydene weéken toege- vrozen, in zulker wyze dat men over de rivier met de zwaer- wigtigste wagens ryden kou. Ook breid men alsdan een slach van feest op het ys, in van planken gemaekte barakken, by welke men alle slach van eétwaeren verkogt en ook dansparlyën hield. Zulks is nogmaels gebeurd, wanneer Holland dóór de Frauschen wierd ingenomen. Men schryft uyt Malderen Den heer Frans Meert, deézer gemeente, die sinds 1829, aen de samenstelling van een buy- tengewoon en zeldzaem machien werkt, hééft hetzelve dit jaer voltrokken. Dit mekanick-samensielsel, hetwelk men te regt geen uerwerk kan noemen, alhoewel hetzelve dóór twee horlogiën in beweéging word geb.ragl, is een der volledigste, welke wy ooyt gezien hebben. Hel wysl de seconden, de mi- uueten, de ueren, de dagen en nagten op alle plaelsen der wereld, de maenden en saisoenen, de jaeren, den op-en afgang van zon en inaen met den loop deézer laetste, de beweéging der verschillende plancélen rond de zon, de plaels. der zon tusschen de keerkringen, de teekens van den dierkring, de tyden van den exquinoxe, liet hoog en leeg water in de ver schil iige havens van Belgiën, alsook het afneémende en groevende verschillige beweéging der tyën, het schrikkeljaeiv het gulden getal en epacla, de zondag-letter, een deel der passie van Onzen Ileere, het lydeu van 0. L. Vrouw, enz. Van onder aen de kas in een byzonder deel, ziet men alle mor- genden eene mis celebreéren, het luyd, het klipt en het belt op de behoorlyke stonden. Dit bewonderensweèrdig machien staet tc zien aen de statie van den yzeren weg te Malderen, in de herberg van joffrouw de weduwe Verstegen. Den vermaerdeu escamolcur Bosco is vrydag le Brugge aengekomen; na liet afstappen van het konvooy van den yzeren weg ging hy naer eene vigilante; maer eer hy er instapte ontviel hem een goudstuk; hy raeple het aenstonds op, maer ziende eene arme vrouw, die het vóór hem dagl op le raepen; daer zeyde hy, het is vóór u, en gaf hel haer.... de oude meende het goudstuk in de hand le hebben, maer neen, den escamoleur had het in eenen frank veranderd. Jufv. Dutrieu, ryke eygenaeres te Cuesmes, was sints vyf-en-twinlig jaeren smertelyk ziek, en geduerende die ziekte wierd zy dóór haeren neéf M. August Carlier, burgemeester van gezegde gemeente, en zyne egtgenoóle verzorgd. By haer afsterven wierd genoemden beer Carlier haeren algemeenen erfgenaem gemaekt, doch dcézen uyt de erkentenis van zyne tante, ten nadeéle haerer lalryke bloedverwanten geen voordeel willende trekken, heeft al de erfgenaemen byecn'geroepen ten eynde met hen de ryke erfenis in het gemecn'te verdeelen. TYDIYGEiY UYT ITALIËIV. roomen.— II Risorgimenloeen gematigd constitulionneél dagblad van Turyn, gééft de volgende iulichtingen over de ge beurtenissen, welke ie Rome hebben plaels gehad: Men hééft veéle opzoekingen en aenhoudingen bewerkstel ligd, welke, zegt men, veroorzaekt wierden dóór de ontdekking van eene politieke zamcnzvveëring. De fransche troepen hebben even als de pauselyke lot die aenhoudingen medegewerkt. De eerste hebben in een hotel zeven persoonen aengehouden, waervan eenige, naer men beweert, fransche onderofficieren zyn. Het gerugl is in omloop dat generael Gemeau zelve by de aenhoudingen aenweézig was; dat den heer Mangin, den prefect van policie, vernomen had dat verscheydene fransche onderoffi cieren dóór eenige romeynsche jongeliïigen vergezeld, des nachts zouden opstaen om onder de vensters van generael Gemeau de Marseillaise te gaen zingen en er republickaensche kreten te uyten. Twee pauselyke gendarmen zyn ook aengehou den onder de verdenkingvan brieven te hebben besteld aen po litieke gevangenen. Eenige dagen geleden dwaelden eene troep jonge lieden des avonds in destraeteu van Roomen, roepende: Leéve de vry- heyd! Zy vlugilen by bet naderen der patrouilles, vereenigden zich verder weder .en herbegonnen hunne kreten. Dit tooWl hééft in verschillende wyken der stad plaels gehad. Eenen brief uyt Roomen van 22 zegt,'dat aldaer op ver langen van de napelsche policie lalryke arreslatiën gedaen zyn. Men wilt te Napels eene groote zaïnenzwering op liet spoór ge komen zyn, wiër doel niets minder zoude zyn dan eene omwen teling doof geheel 1 taliën, le beginnen met liet vermoorden van den koning van Napels. Den paus hééft, deézer dagen, aen het Vatikaen eene ryke verzameling van pauselyke munten geschonken, beginnende met gregorius 11 (751) en eyndigende met guegoiuus XVI. BURGERLY&EN-STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 4 Vroiiwelyk 7 HOUWELYREN. Pelrus De Reu, wedr. van Berllndis Branteghem, 36 j., twyudersgast, met Maria Yonck, 32 j., strykersse. Carol us Em. De Landtsheer, 22 j., daglooner met Cath. Van de Velde, 21 j., kantwerkster. Constant Liebaut, 1 j., Bisschopstraet. Emille Van Geert, 3 weé- ken, Geeraerdsbergsckestraet. Livinus Ban wens, daglooner 23 j., te llemixem overleden. Frans Poelmans, soldaet, 22 j", Graenmerkt! Deurwnerder NOTERIS, zal, ten acnzoeke' van den heer Advokact YERBRUGGHEN, in zyne hoedaniglieyd van provisoiren Syndic Ier bankbreuk van Jan Baptiste Van Assche-Plas, en kragtens de daertoe verworvene bemagtiging, op Dynsdag 48 February 1831 en desnoods den volgenden dag, telkens te beginnen om 9 uren 's morgens, aen de woonst van den gefaillecridcn, aen de Pontstraetpoort te Aelst, openbare venditie houden van Meubelen en Meubelaire Voorwerpen, als: Stoelen, Tafels, Kassen, Chiffonnière in aeajouhout, Coinmoden' Spiegels, Gordynen, Lynwaed, verscheyde Boekwerken, Stoof met hare toebehoortens, Roomers, Bierglazen, Karaffen, Koper, Tin en Keukengerief, Bedstoeien, Ma trassen wolle SargienOorkussens, Hoofdpeluwen, Slaeplakens, Nagttafels, eene hb'eveelhevd Steenen, Pla- vyën, Pannen, Kalk, liras en andere Bouwmaterialen, twee Geytcn, Harnassuren en eene menigte andere voor werpen, benevens circa 250 flessclicn goeden Bordeaux Wvn, welke den eersten dag, nanoen, zullen verkogt 'worden. De verkooping zal plaets hebben op gewoonelyke conditiën. TE AEI-ST. De Notaris D'IIUAGELAERE. zal op den Zatnrdag 1 Maert 4854 voor Instelcu den Zatnrdag 22 Maert, daer opvolgende voor TVekblvf, telkens om 5 uren namiddag ter Estaminet de Halve Maen, in de Kcrkstraet te AelsR gehouden door d'lieer Ch. Demette, verkoopen Een HUIS, hebbende drie verdiepingen, met zyne Erve, Agterbouw en Bakoven, stüende te Aelst, aen den Werf, komende ten voorhoofde aen de Werfplaets, van de eene zyde aen hel huis en erve van joffr. de weduwe Vau der Gucht en van de andere aen het gone van d'er- ven Van Breugel. Voor verdere inlichting vervoege men zich ten kantoor van voornoemden Notaris, alwaer men gestatiglyk op voordeelige conditiën groote en kleine KAPITALEN kan bekomen. DenNotaris BRECKPOT, zal op Zaterdag 15 February 1851,om 4 uren namiddag, ter herberg het Zaegsken, te Erenibodegeni, buyten de Zoutstraetpoort van Aelst, by Superaböndanten 'Zitdag, openbaerlyk verkoopen Een HUVS met zyne Erve, gestaen en gelegen te Aelst. ter Keyzerlyke Plaets, voortvds bewoond geweest bv d'lieer De Beenhouwer en lest'by Alad. Van der Looy. D'un exploit en date 5 Février 4851, fait par l'huissier Noteris, ii la requêle de Monsieur le Baron Ferdinand Van Der Noot, propriétaire, Louis Van Malderen, culti- vateur, Frangois De Bidder et son épouse, Jeanne Wil- lems, cultivateurs, Monsieur Jean Baptiste Nackers, doc- leur en médecine, tous domicilies a Moorselet de Mademoiselle Constance De Bièvre, propriétaire domi- ciliée a Alost, pour lesquels est constitué, Maitre L. Van Damme, Avoué a Termonde, il appertque les dits Van Der Noot, Van Malderen, De Bidder, J. Blc Nackers et Me"° De Bièvre out signifié et certifié 4° AM. Isidore De Vis, eultivateur ii Meldert, en sa qualité de subrogé tuteur aux enfants mineurs de M. CliarlesG. Roselt et de fene son épouse Catherine De Vis; 2° A. Al. Jean Bte. Borreman, nógociant a Alost, en sa qualité de subrogé tuteur a l'enfant mineur de feue Pierre Joseph Van Balen et la dite Catherine De Vis 5" A. AL le procureur du Roi prés le tribunal civil de première instance de Termonde, en son parquet a Ter- monde, au palais de justice Que pour parvenir a purger les hypothèques légalcs dont leurs propriétés pen vont être grêvées, ils out déposé au grefl'e dn tribunal civil de première instance, scant, a Termonde, el par acte du 23 jan. dernier enregistré et sig nifié avec le dit exploit, la copie collationnée de l'acte de yente passé devant le Notaire D'Hnygëlaere et temoins a Alost, le 9 septembre 4848 enregistré, par Icq nol acte Monsieur le Baron Van Der Noot a acquis de Monsieur Ch. Roselt., veuf de la dite Catherine De Vis, et de Pierre De Vis, en sa qualité de lulcor de l'enfant mineur de feu P. J. Van Balen, tous deux a Moorsel, uiie partie de terre et hoiiblonnière sitituée, ii Moorsel nominee Drafput, il'unc 'contenance de 55 arcs 70 cenliares, N" 580, 584, 582 et 585 du plan cadastral, tenant de l'Est au chernin, du Sud a Pierre Cardon, de l'Ouest aux héritiers Cooreman et du Nord a Pierre Van den Bremt, pour la,somme de neuf cents francs, outre les frais sti pules mix conditions de la vente. Le dit Van Alalderen a acquis par le même acte A une partie de terre située a Moorsel, a l'endroit nommé Wavre, N° 845 du plan cadastral, d'une contenance de 51 ares 44 centiares, tenant du Nord a Ch. De Gendt, du Sud a Pierre Van Nieuwenborgh, de l'Est il Égide Verleyzen; B une partie de terre située it Aloorsel ii cóté de la précédenle N" 845 B,s d'une contenance de 51 ares 44 cenliares, tenant a Ch. De Gendt, da Slid a Bosleels et dn Nord a Van Nieuwenborgh, pour la somme de trois mille vingtcinq fr. outre les frais. Les Époux Frangois De Ridder-Willems ont acquis par le même acte une partie de terre située ii Aloorsel, a l'endroit nommé Pietershauwe N" 975 du plan cadas tral, d'une contenance de 25 ares, tenant de l'Est a Monsieur Scliamp, du Sud a Pierre Cooreman, de l'Ouest aux héritiers Van den Steen et dn Nord a L. Alcert, pour la somme de mille francs outre les frais. Monsieur Jean Bte. Nackers a acquis par le même acte nne partie de prairie située a Jloorsel-Wavre, d'une contenance de 50 ares 75 cenliares, tenant de l'Est a AL Nackers, du Sud ii Josse Van der Borgt, de l'Ouest et du Nord ii Alonsieur Ie Baron De Aleer, pour la somme de seize cent trente francs outre les frais. Mademoiselle Constance De Bièvre, a acquis par le même acte une partie de bois avec les arbres, située it Aloorsel aux Groenemecrsschen, N" 4G4 du plan cadastral, d'une contenance de 52 ares 50 centiares, tenant de 1 Est a Francois Cooreman, du Slid ii Alonsieur Schamp, de l'Ouest et du Nord a Mademoiselle I)e Bièvre, pour Ia somme de douze cent vingt francs outre les frais. Le dit exploit, conlenant declaration aux sus-noramés que les anciens propriétaires étaient les nrénommés Pierre J. Van Balen, et son épouse Catherine De Vis, et que ceux du chet desquels i! ponrroit être formé des inscriptions pour raison d'hvpothèques légalcs existantes indépendamment de l'inscription, n'étant pas tons connus des requérants, ils feront publier la dite signification dans la forme prescrite par Particle 685 du code de pro cédure civile, conformement aux art. 2495 et 2194 du code civil, cl aux dispositions des avis du conseil d'Élat, des 4 juin 1807 8 mai 4812. (Signé) VAN DAALME.

De Denderbode | 1851 | | pagina 3