AVIS. O aen 110 opgesloólene. Den doórlugtigen prelaet is er met de grootste blulsohap en eerbcwyzingeii onlhaeld geweest. Den Jubilé heeft, ondanks de schandelyke lasteringen van 't Verbond van Aelstonuylspreékelyken troost en de vreugde in d'herten der gevangenen te weeg gebragt. By besluyt van? 20 maert, is tot luylenant adjudant- majoor by bet 5 batailjon burgerwagl van Aelst benoemd, den heer De Windt, in vervanging van den heer Bil die hel ryk verlaten hééft. BERIGT AEN DE WINKELIERS. Van maendag 7 tot zaterdag 12 april, zal den heer Herssens, verificateur der maelen en gewigten, hier ter stede, by ill. Breckpot, in de couden ster, zitting houden roor het eyken der maelen en gewigten. Deézer dagen is hier eene betrenrlyke zaek voorgevallen. Den genoemden P. Christiaen, soldaet alhier in garnisoen, had de noodlottige wedding aengegaen dat hy zes kappers of halve pintglazen genevcr zou drinkenlnderdaed, hy begon zyne wedding en won de zelve, maer ten dueren pryze, wyl hy ze oniniddelyk nadien met de dood belaeld hééft Te Lyon in Vrankryk is zondag het hotel van Algemecne Ontvangst door het vuer vernield. Verscheydene ongelukkige zoo mannen als vrouwen zyn er leévende in verbrand. De schade word geschat op 4 millioenen frs. By den landbouwer De Coninck te Aelsl-Mylbeék zyn thans raepen te zien van eene buytengewoofte grootte. Dry dier stukken weégen te samen dertig ponden. Plaeisgebrek verpligt ons andermael verscheydene poli tieke aenmerkingen, pillekens etc. tot opvolgende Nrs te verschuyven. Te Neyghcm, byNinove, heeft men deézer dagen cenen veldwagter afgehold. De twee partyën waren de gemeenlens Lieflëringen en Neyghcm, en daer men voor welke deézer ge meenten niet eenen afzonderlyken veldwagter kon bekomen, is er gebold om te weélen aen welke gemeende den legenwoór- digen veldwagter zou toebooren. Liefleringen hééft gewonnen, zoo dal Neyghem thans zonder veldwagter is. M. den'secretaris van Neyghcm, wv verzoeken u als er reglhebbendezich optie kieslyst komen doen stellen, dit zeer gewillig te doen, want anders is er wel remedie voor. Men schryft aen den Dendcr-bodeVrydag laelst hééft men te Yleckem in eenen vuylnispul het lyk gevonden van een nieuw geboren kind, en luydens de verklaering der geneés- heeren in het proces verbal vermeld, zou dit lyk zich sedert dry a vier weéken in den put bevonden hebben, en zou het ongelukkig schepselken, dat schyul geleéfd te hebben, aen de keèl, teekens van verworging draegen. Zulke daeden bwyzeu eene diepe ontaerding en eene ongemeyne vreedheyd ook ver- neémen wy met voldoening dal de pligiige aen de navórschingen der juslicie niet zal ontsnappen want baer speur reeds schvnt gekend te zyn. Het is onzeggelvk wat diepen indruk dit noodlottig geval gedacn hééft op de gemoederen van de inwooners dier gemeente. En inderdaed,. men wéét den ivd niet te noemen dat men aldaer, by gevolg van krakeel of gevcgt verpligt is geweést te verbaliseéren. Den Monileur de YEnscigncmcnl beweert, dat de inspec teurs voor bet middelbaer onderwys reeds genoemd zyn, en seifens de atheneums moeten beginnen ie onderzoeken. Tcrt gevolge van den afstand van.M Julien, is het kiczers- kollegie van Neufchalean op* 2*2 april le samen geroepen, ten eynde eenen volksvertegenwoordiger te kiezen. M. Van den Abeele, priester in hel seminarie te Gent, is onderpastor benoemd te Velsiquc. M. Buyse, onderpaster le Sinay, gact in.dezelfde hucda- nigheyd over nacr Lokeren. M. Rogiers, coadjutor te Moortzele, is onderpastor be noemd, le Sinay. M. De Vos. onderpastor te Ronsse, is pastor benoemd der nieuwe kerk van Sle-Louise-Marie, opgeregt op deelen grond der gemeenten Etichove, Ronsse, Schoorisseen Nukerke. De kinderen van Bomul hebben thans een smeekschrift aen den koning gezonden, om de straf-verandering van hunnen vader te vraegen. Deézen hóópt véél van zyne voorziening in cassatie en van de aenvraegen zyner kinderen. Den heer Nolhonib, onzen minister le Bcrlyn, is naer Yeneliën vertrokken. Men zegt dat onzen koning eene geregelde correspon dentie boud met den president der republiek. -Men léést in een Gendsch blad: De rykc verzameling van schilderyen van den beer Yan Saceghem le Gent, wordin dé maend juny verkogl. Den heer Yan Begemorlel, van Ant werpen, is gelast met het opstellen van den cataloog. De weerde ddr schilderyen van groote meesters, welke den heer Yan Saceghem bezit, word up 200,000 IV. geschat. Men verzekert dat den lieer Van Saceghem de opbrengst deézer verknoping bestemd vóór een weldadigheyds-gesligt. Zondag avond relden den heer en Mev. de Uompesch 4i)ór de Leu vensdie-struct te Bruesel, toen zich eensklaps eene ontploffing dééd hooren cn "l ryluyg van rook was omringd. Men zogten men vond eene kopere kapsnle vaslgemaekl aen eenen poederzak, dien men onder het ryluyg had geworpen op hel «ogenblik dal bel passeerde, met hel voórneémen zoo niet werkelvk* toch in schyn alles le doen springen. Den persoou i die decze soort van bclscbe machien onder de koels wierp, moet, naer het zéggen van den koetsier, nog al goed gekleed zyn geweést. Over eenige dagen heeft de juslicie zich naer Slreé; by Uuy begeéveu, om er ccue pooging van kindermoord ie besla- ligcn. Eene boerentneyd was dóór haeren meester gezien, toen zy in eene ploegvoór iels nederlegde en zorgvuldig met aerde overdekte. Den pagler nieuwsgierig om te weélen,'wal dit ge- heym beduydde, was onmiddeliyk Ier plaets, krabde de aerde weg, en ontdekte een pas geboren kind, hetwelk hy nog tydig lyt dit levend graf hielp; bel is eenen welvaereudeu en kloeken jongen. Woensdag was te Bergen eenen diamanten ring ter weerde van 5 a 600 fr. verloren. Dry uren dacrna was denzel- ven by den eygeuaer terug gebragt dóór eenen soldaet van bet garnizoen, die onbekend is willen blyveu, en alle boegenaemde belooning hééft geweygerd. Moordpooging gepleegd op den pastoor van Beltincourl. Men léést in de Gazelle de Licgc: Zondag, ten twee ueren des morgens is de paslory van Beltincourl, by Warrem me, het looneel geweést van een yselyk drama. Mel behulp van eene ladder, welke zy twintig minuten van daer gehaeld hadden, zyn eenige kerels in de paslory geklommen, tot zelfs in de ka mer van den pastoor. Dóór hel bryzelen van eene ruyt wakker geworden, en eenen der kerels ziende, besloot den pastoor zich tot eene kraglige verdediging; maer den schelm was niet aen zyn proefstuk en sloeg den pastoor met eene mest-vork met dry tanden, zoo dat hy hem vóór dood liet liggen. By hel gerugl stond de dieuslinevd op, klopte op de deur van haeren meester; doch zy was van binnen gesloó;en. Eenen der bandieten opende plotselings dezelve, greép het meysjc vast, sloeg baer op den grond, en bragt haer hierdoor eenige wonden toe. Maer dan hebben de ellendelingen de vlugt genomen, vree- zeude gewis dut het gedruys de gebueren had opgewekt. Zy namen de vlugt, zonder iels anders ineé le draegen dan... eene gouden horlogie! M. Verken, procureur des konings, M. Cartuyvels, regter ter inslruslie, en ,M. Bolline, commis grelïier, hebben zich des namiddags ter plaetse begeéveu, om bel onderzoek te beginnen. Den pastoor van Beltincourl bevind zich in eenen wanhoópi- gen toestand. Zyn ligchaem is overdekt met wouden, die zeer zwaer zyn. De rneyd is buylen gevaer: doch niettemin is haeren arm ge broken. Zy is baer geluk verschuldigd, dat zy zich vóór dood liet aenzien. De pooging tol diefstal, le Vilvoorden gepleégd, is inder daed welgeschikt om de bewooners van den omtrek bevreesd le moeken. Tol verduydelyking meld men hierover het volgende: De weduwe Ycrmoesen, oud 70 jneren, bewoond met haere dogier van omtrent 50 jaeren, een butje le Beyghem, op de oude baen van Brussel, by bet kasteel van den heer Donies, burgemeester van de plaels. In den nagt van 27 tot 28 zyn er vier mannen by die twee vrouwen in huys gedrongen, hebben haer met de dood bedrevgd, geslagen met eene vork, dat zy bloedden, en haer geld doen wyZen. Gelukkig is de dogter kun nen ontsnappen en gaen liulp roepen. Toen zy met hulp weder kwam, waren de dieven vertrokken, en hadden eene somme van 70 francs medegenomen. Zondag morgend II. is de wooning van den beer Brunfaut Bourgois, kant-fabriékanl tcYperen, in assche gelegd. Alle meubels en koopwaeren, die in buys waren, zyn erin verbrand. Deoorzaek van den brand is niet gekend. De schade der koop waeren word berekend op 100,000 fr.; die van het huys op 25,000 fr. Het buys alleen was verzekerd. Te Nieuwkerk zyn negen huyzen afgebrand, allen be woond dóór dagluoners. De schade aen de huyzen beloopt op 5,500 fr. en aen de meubels 1000 fr. Twee deézer huyzen waren slegls verzekerd. Den genaemden Domien Delmotte die ten gevolge van eenen twist le St-Baefs-Yyvc, eene mcssleék hééft ontvangen, komt aen zyne kwetsuer leoverlyden. Den daeder van dit feyt is vlugtig. Hy hééft, zegt men, zich naer Engeland begeéveu met welke Belgenlaud geen traktaet van overlevering hééft gesloólcn. FRANSC1IE REPUBLIEK. De tydingen uyt Parys en andere nvverbeydsteden zyn be droevend in wal aengael hel werk. Na de werkzaemhedeu vóór deexposilie is er eene volkomcne staking. De manufacturen van Roubaix cu Tourcoing hebben meer dan 2000 werklieden afge dankt. Naer hel schynt, hééft men by de studenten, welke nog in heglenis zitten, papieren gevonden en zinnebeélden, welke bet vermoeden hebben doen ontstaen dat de manifestatie ten gunste van den beer Micbelel slegls een voorwendsel was om eenen volksoproer le kunnen verwekken. Men lieéft by veéle hunner eenige voorwerpen gevonden, die als erkenningsleekens moesten dienen. De juslicie zet ieverig haere opsporingen voorl, ten eynde nauwkeurig le weélen wat hiervan is. Den berüglen Londais, die dóór een eerste vonnis tol 90 jaerigen dwangarbeyd veroordeeld wierd, en die, deézer dagen, ecu aiuicrmael vóór iici hof van assisen gedaegd wierd, waer men zyne straf op 145 jaeren dwangarbeyd bragt, is den 24 maert, lusschcn 11 ueren 's morgens en 's middags, uvl de galeven te Brest ontsnapt. Sedert twee maroden bad den kerel niet eenmae! den kerker mogen verlaelen, waer hy opgesloten zal. Hel was de eerste mae!, dat hy uytging. Men is cr lol nog toe niet in gelukt Londais aen te houden. in een dorp in de oinslreéken van Perigueux woont thans eenen kleermaeker, die boven den ingang zyner deur eene sóórt van nis hééft, waer men dikwyls bcéklen in plaelst. Eerlyds prykle daer een L. Vr. in, dal nog uiel lang geleden wegge nomen wierd. Den kleermaeker vindende dat daer weézenlïyk iets ontbrak, nam spoedig een esluyt en plaetslc in de liis een beeld der republiek mol do phrvgiaensche muls op hel hoofd. Doch hetzy uyt vergcéê nheyd, belzy uyt gebrek aen lalvn-kennis, den man vergat hel opschrift, dat vroeger onder het O. L. Vr. beeld geplaelst stond, weg te ncémcu, zoodot thans omler het bééld der republiek bel opschriftMaler dolorosa (Bedrukte moeder) prykt. TYDUYGEN UYT ITALIË1V* Dood van den roovcrskapilcyn Passalorc. Den avond van 22 maert was eene kolom gendarmen en jaegers naer bet huys gegaen van den genaemden Giaeomo Strocchi, gemeente San Lorenzo de Lugo, waer de bandieten moesten in verborgen zyn. Maer decze hadden zich op de nade ring der "troepen in de nabuerschap verspreyd. Uyt hunne schuylplaels deéden zyuyivallen op de troepen, doodden twee gendarmen en kwetsten er dry doodelyk. Den nagt en de kennis der plactsen, gaven aen de bandieten de gclcgendheyd lot vlugten. Hunnen medepligtlgcn Giaeomo wierd aengehouden en te Lugo gevangen gezet. Den 25 's morgens wferden de overheden van Russi onder- rigl, dat twee persoonen van de bende van Passalorc in den omtrek rondzwierven, en zich verborgen id eene jaegers hul, in het gehugt Maraglione. Den brigadier der gendarmen te voel, Bastini, ging cr meij| eenige mannen héén. Hel gevegt begon, na eenige geweerschoten gingen zy op de vlugt. Den brigadier is gekwetst. Eenen der bandieten sprong in de rivier en redde zich al zwemmende; den anderen viel, dóór kogels doorboord. Zyn lyk wierd naer Lugo gebragt, waer men in bel zelve bet opperhoofd der bende Stefano Pelloni, gezegd de Passalorehééft herkend. Ily was draeger van aenzienlyke weêrden. BURGERLYKEN—STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 4 1Q Vrouwelyk b OVERLEEDENE. Adolphc Robberechts, 4 j., W erf. Theresia Yan der Storm, dienst- mcyd, 20 j.: Leopoldstraet. Petrus Clirisiiaen, soldaet, 28 j. Constance Schutyser, vrouw van Jud. Merekx, spinster. 49 j., Mylbeék. Frans Eg. Van Mol. 4 j., Leopoldstraet.Anielie Temmcrmau, vrouw Van Ferd. De Meulemeester. herbergierster, 45 j., lloutmerkt. Const. Sni.eders, twyhdersgast, 12 j., Gendsclieslraet. Joseph Van den Abeele, man van Colleta Yan Nuflel, landbouwer, 69 j.. Popen- rode. Joanna Van Geit, vrouw van Petrus Van Driessche, spinster, 77 jMylbeék.Frans Van Heck, wedr. van Elisabeth De Pelsmaecker, landbouwer 78 j., Mylbeék. Adolphe Sergant, man van Anna Ryns, barbier, 34 j klapstraet. Judoca De Neef, vrouw van Bernard De Schryver, kantwerkster, 27 j Vryheydstraet. Nous LÉOPOLD Premier Roi des Belges A tous présens et a venir faisons savoir Le Tribunal de Commerce du troisième arrondissement de Ia Province de Elandre-Orientale, Séant a St-Nicolas, a rendu le jugement suivantprésens, Messieurs De Schepper Edouard, jugc faisant functions de président VanEyck-üe Block, ileyndrickx-De Sntter, iuges-sup- pléants, et P. J. Mangez, Greflier. Vu le procés-verbal dressé par le Syndic provisoire a la faillite de Jean-Baptiste Vas Assciie-Plas, ci-devant Négocianl a Alost, contcnant les noms des Créanciers présumés du failli qui ne se sont point présentés jusqu'ores a IVtict de procédër a la verification et raflirmalion de leurs créancesle dit procés-verbal clos par Monsieur le Juge-Commissaire Van Eyck-De Block, a la datcdu vingt-un Mars mil liuit cent cinquante- et-un, et duement enregistré Attentu qu i] conste par le dit procés-verbal que tous les Créanciers ont été duement convoqués, au tems el de la manière presents par la loi, et que le delai légal ordinaire est expire; Attendu que les Créanciers non-con.parants sont, ainsi, constitués en demeure par le procés-verbal pré- rappelé L Et attendu que tous les dils Créanciers sont domiciliés dans le royaume Vu enfin les articles einquanle six et cinq cent onze du code de commerce Le Tribunal aceorde aux dits créanciers en demeure un nouveau delai de quinzc jours, a l'elfet de faire, ès- mains du Syndic, !a declaration de leurs créances et de lui remeltre leurs litres, si mieux ils n'aiment les déposer au grell'e, pour ensuite, aux jour et lieure ii fixer par Monsieur le Juge-Commissaire, procéder a la verification et a TalBrmalion de leurs diles créances, dans les for mes et de la manière prescrites par le code de com merce précilé. Ainsi jugé et pronoiicé en séance publique du vingt- cinq Mars inil buit cent cinquante-et-un (signé) Édouard DE SCHEPPER, juge faisant fonctions de Président, et P. J. MANGEZ, Greflier. Mandons ct ordonnons a tóus Hnissiers, a ce requis, demëltre le présent jugement a execution; A nos Procureurs-Cénéraux et ii nos Procureurs prés les Tribunaux de première instance, d'y tenir la main V tons Comtnandans el Officiers de la force publique, d'y préter main-forte, lorsqu'ils en seront légalement requis. Enl'oi de quoi, le présent jugement a été signé par le President et le Crefiier, et scellé du sceau du Tribunal. Pour expedition conforme, (Signé) P. J. MANGEZ, Greflier. Enregistré a St. Nicolas, le 26 Mars 1851, etc. Lc Receveur, (Signé) LE JEUNE. Aux Créanciers de la faillite de feu il. Van Assche-Plus, d A last. Les Créanciers de ladite faillite qui n'ont pas rempli les formaliti's de la dile verification et d<^ l'allii mation des créances, sont invités a se présenter dans le nouveau délai fixé par le jugement qui précède, en personne ou par fondésde pouvoir au soussigné Syndic provisoire, a 1 elfet de lui declarer a quel litre et pour quelle sommc ils sont créanciers, eoinme aussi pour lui remettre leurs litres de crcanec, a moins qu'ils lie préfèreut les déposer au grell'e du [ribmud de Commerce ou il leur en sera donné récépissé. lis sont en mêmc temps prévenus qu'il sera procédé a la verification et a raflirmalion des créances Ie Mer- credi vingt Irois Avril procliain, ii dix lieures du matin en TauditoireMu tribunal de Commerce, Grand'Place a St. Nicolas. Alost, le 5 avril 1851. Le Syndic provisoire Cu. VERBRUGGHEN, Vv'.

De Denderbode | 1851 | | pagina 3