Xvlsl En Vente OVERLEÉDGNE. Men leésl in een dagblad van Doorhyk Kenen geloofweérdigen persoon verhaell ons den volgen den irek Woensdag bietst, nu veéle stappen en dringende verzoeken le hebben aerigewend, bekwam de gravin Ida De Bocarmé, onlangs uyl Napels, aiwaer zy liaer verblyf houd, in Belgiên aengekomen, oorlof van ivegc de reglerlyke magistraet- persoonen haeren zoon Hippolyle, thans in het gevang-der Kar- iners opgesloten, een bezoek al'te leggen. De samenkomst had pluels in de tegenwoórdigheyd van AI. den regter ter instructie, vergezeld door de bewaekers van het gevang, en Mevrouw de Bocarmé, van een verheven karakter, slierde onder andere ernige wóórden van berisping lot haeren zóón toe. In het oogonhlik dat zy hem ging vcrlaeten, na een gesprek met luyder stem van omtrent eene tier, den graef Hippolyle, die tot dies verlof had bekomen, naderde zvne moe der om haer te omhelzen, maer welhaest ontwaerden de be waekers dal hy een br iefje poogde in hel kleed der gravin te verbergen; eene worsteling ontstond om zieh van hetzelve meester' te maekenhet was vrirgteloos, want den betigten slokte het briefje in met eene behendighcyd, die al de poogin gen dei' bewaekers verydeide. Een ongeluk hééft zondag, rond acht neren en half 's avonds plaels gehad aen 'tkonvooy van Doornyk nacr Jurbise. Door eene oorzaek die wy nog niet kennen, is hel konvooy, boven Havinnes, met zulkrlanig geweld buyten het spoor ge- dreóven, dat den treyuslccper het onderste boven is gekeerd en den machinist lot versclieydene meéters afstand is gewor pen. Verschillige rytuygen zyn gebroken, maer Zonder onge lukken le wege te brengen. De lyding van déézen voorval roiid negen ueren ter statie van Doornyk aengekomen zyndc, Ireéfl men zicli verhoest rytuygen af le zenden, om er de /-eyzigers in op te ricémen. Vóór wat den machinist! betreft, het is maer twee ueren 11a den voorval dal men hem aen het been gekwetst heeft gevonden. -Men leésl in den Journal de Tournay, doch wv gelooven dal hel eene pu/f is Eene uieyd hy een "der voóruaemsle handelshuyzen van Doornyk in dienst, was deézer dagen eenig linnengoed op den zolder gaen Iraelen daer bekroop haer den lust zich aen eeneu hoop drooge uoólen te vergasten. Zy had reeds een groot getal noóten opgesnéuseld toen eeh zonderling voorval aen haer nageregl een eynde kwam stellen. Eene der grootste noóten kraekende, stond zy geheel verslagen, vindende in de schelp twee diamanten hemdsknoppeu en r enen speldeknop in lyne gesteenten. De meyd met verwondering sprong de trappen af tot in de eetkamer wierp haeren vond op de tafel. Alen heeft de brokken der noótsebelp onderzogl en bevonden dat deéze uoót.le voóreti geledigd, en dat men die vast had toegeplakt, 0111 er de juweelen in le verbergen. Men heeft egter de reden van dit zonderling voorval niet kunnen raeden. Onder den titel van Petite excursion dans le Furnes-Am- haclil (Uitstapje in liet Veurn-Ambacht), komt eeuen reiziger, in den Standaerd, eene merkweèrdige beschrvving van eenige gemeenten deézer streek af te kondigen. De beschryvhig der gemeente Zoulenay heeft byzonderlyk onze aendagl opgewekt. Een weynig voórivaerds in de landstreek, naer hel Zuyd- Weslen, op een half lier afstand van Ave-Kapelle, vind men Eggetvaerds-Kapelle, zeer kleyn dorp van 460 inwooners, ver- ileckl in 94 verschillige woonsteden. liet is van de greslelykheyd van Eggewaerls-Kapelle dal de gemeente Zoulenay afhangt. Zoulenay had eerlvds ook haere kerk, maer sedert een tw intigtal jaeren is zy verhield. Nogtans is Zoulenay adminislrativelyk gescheydeu gebleé- ven, en lieden nog bezil zy haeren burgemeester, haere schepenen en haeren gemeente-racd. Gelyk San-Marino, in Italièn, den kleinsten onafhangly- ken Stacl is, is Zoulenay de kleinste gemeente van den acrdho'l. 'Zy heeft maer vier huvzeti en haere bevolking is van 55 inwooners Zoulenay zend niet le min haer aendeèl naer het leger: alle zeven jaeren offert zich eencn dapperen, krachtens de wet op, om des noods de onafhankelykheyd van Belgenland te verdedigen. De slcrlle is niet verschrikkend te Zoulenay: geduerende de 51 laelste afgelotipen jaeren, zyn er maer vier personen ho ven de elf jaeren gestorven. Men schrylï uy; Boubaix dat den koopliandelkiisis die over eene mactid iu deéze stad en le Toureoing begonnen is, meer en meer aengrocyi. By gebrek aen bevcleg zenden de fabriekanten zelfs limine besle weevers weg, of geóven bun slcgls 12 u lo franks ter maend le winnen; de kamersbaezen hebben hunne voortbrenging van de vyf zesde verminderd; de katoeu-spinucry is met volkomen stilstand bedreygd. Eeuen slerkgespierden anglikaenscben doininé dééd onlangs eene predikatie iu eencn tempel in'Schotland. Door '•yii geweldig slaen op den predikstoel, stortte den kansel eensklaps in, en den predikant viel als iii eene zwemmende houding op de hoofden der toehoorders. Verscheidene per- soonen zyn daerbv sterke kneuzingen loegehragt geworden. Eeuen kantonregler van (Ooslenryk hééft dóór middel der Ostsce Zly. hel heiigrlyk berigt ontvangen, dal iu Oost indien eeuen z.yner hlocdverivamen is overleden, nalaelcnde een vermogen van 60,000,000 (zegge zcsliij millioen) thaler pruyssiseh. Dóór de genoemde courant worden do onbekende erfgenaetnen, dry in getal, uylgénoodigd, zich naer Amsterdam le hegeëven, ten einde hunne aeuspraek te doen gelden,zullen de zy, nadien hunne aenspraekrn geldig bevonden worden, 12000 thaler ontvangen, om de reys naer Oosl-lndiën le doen en de erfenis in ontvangst te neénied FRAXSCIIE REPUBLIEK. Den heer Emile de Girardin poseert het vraegpunt in \rankryk, ais volgt; er moeten maer twee kampen beslaen: legitimistisch en socialistisch; hel een is het nationale koning dom: liet andere is de republiek van alle kleuren en datum. Den sehrvver tygt dal men weldra wie het ook zyn moge zal te kiezen hebben, zoowel Thiers als Guizol. Eene belangwekkende historie zal zich vóór de assisen der Seine ontrollen. Over zestien jaeren leidde eeneu bchen- digen artiste in pianos, den genaemden K..., een jong cu schoon duylsch mcyse, naer dcu autaer, in de kerk van Olden burg; zy was Louisa Ai. geheeten. Na nauwelyks dry maenden getrouwd le zyn en het houwelyksleven moede, liet zy zich schaeken dóór eencn onder-officier; maer dit duerde niet lang en den kapiteyn Al. ontnam ze op zyne beurt aen den onder officier. Daema leefde zy nog met anderen, had dry kinderen: zy ging naderhand naer Vrankryk, trouwde en verliet dien cgtgenoót wéér, en wierd eyndèlyk waglster van liet gevan- gciihuys le Ryssel. Daer kréég zy kennis niet eencn Imogen be ambten van hel buys, trouwde met hem en kwam Parys be- woonen. Te Parys leerde haeren man li., den eerslgemelden K. kennen, die er in een piano-fabriek geplaetsl was. Men knoopte vriendschap aen, en K. ging B. in zyn buys bezoeken. Yerbeéld u zynen schrik: hy stond tegenover zyne vrouw. K. hééft klagt iu gediend, en die slegte vrouw, die afschou- welyke moeder, die schuldige egtgenoóte, want zy had haer eenig doglerken doen opschiyven op de registers der prosti tutie, is aengehouden en naer den depot der prefecluer gehr.igt. - Deézer dagen marcheérde de 6C compagnie van liet 5" bataillon der nationale garde, met eencn tambour aen het hoofd naer het sladhuys, om de slhildwagten af le lossen en andere uyt le zetten. Plotseling hield den tambour op met marscli le slaen en blééf onbeweéglyk slaen op de plaets ivaer hy was. Hel geheel bataillon hield daerop hall; men vroeg den doodelyk bleek geworden man wat er voorviel, docli hy gal' geen antwoord. Den officier greep hem toen driftig by den "arm, ivaerop den tantbour met eeneu zwaren slag ter aerde viel; hv was dood. Het ceweiïten verraed! Over eenige dagen wierd den commissaris van polieie te Parys na do Bourg-l'Abbé geroepen om te beslaligen dal den genaémden S., gepoogd had zich te verdoen dóór buskoóldamp, in eene kleyne kamer van een huys in de rue Lombard. De beuooners van hel buys, dóór den koólreuk opgewekt, drongen binnen en vonden den lieer S. als levenloos op zyn bed. Den commissaris van polieie vond op de schouw liet volgende briefje. Ik hen jong, ik hoor lol eene eerlyke faniillie; maer ge dwongen dóór slegte neigingen, hen ik de schande inyner ouders. Vyaud van hel werk, heb ik de slegte liuyzeu hezogt; ik heb my verbondeu met dieven, ik heb aen hunne misdaden gedeeld; maer de vroeging verteert my, en alvorens duurde jiislicic der menschel! gebrandmerkt té worden, wil ik nn omhellen van dat leven, dal my doel heéven, en datvoórmyneii vader een eeuwig verdriet is. Gedreéven dóór vraegen van den magislract heeft hy eeni"c kerels aengeluond. Tien mannen en dry vrouwen, met zekeren Tortillard aen T hoofd, zyn aengehouden. liet onderzoek word voortgezet. Een wonderlik feil hééft in de gemeente Gouzeaucourt (Noorden) plaets gehad. 'ïen gevolge van eene groot kivaedhevd, hoéft eenen jongeling Van 19 jaeren, Levant geiiecten, plotseling de spraek terug gekreégen, welke by geduerende 19 jaer verloóren had. Alen kan liet geluk niet begrvpen van dien jongeling, als hy zyne plotselinge geneézing liewerslelligd zag. Om den lyd in te haeleu, zong eu klapte hy den gaiischèii dag. Den eygenaer der menagerie binnen de hoofdstad, heeft de gewoonte zynen grootst™ olifant Ali-Schud, des n.igts van twee tol dry ueren, by wyze van g'ezundheydsiiiaelregelen, dooi de stad le doen leydeu, vergezeld van Jeu hcrbaeldelvk be sproken dierentemmer Charles. In een der laetstc nagteii wandelde Ali-Sehad dan ook weder dóór de slraeteii, toen zyne aendagl getrokken wierd, inde nabyheyd der slrael Pas-de-la-Alule, doör de houieii tent van eencn brood en koekverkooper. Terwyl nu Charles zyne si"aer rookte en naer de wolken slaerde, ligtle Ati-Srliad ëe'ne slegt gevoegde plank uyt de tent begon 'in do grootste stilte, alles op le eéleti, wat lor verkoop aemveézig was. Den koopman die met zyne vrouw in de tent sliep, wierd egter wakker, geloofde in do duisternis, dal dieven hem uitplunderden, ou begon luidkeels le schreeuwen Moord: Brand en wal dies meer zy, hetwelk Ali-Scliad egter in hei minst niet schéén le hinderen, daer hy bedaerïyk zyne maellvd voortzette. De vrouw moediger dan haeren eglgènoól, greep eim bezesmlok eu sloeg op de dieven. Ali-Slhud had egter den slag zien ae ikonion, greep den stok in zynen stum en brak hem in meen. waerop hy de vrouw met zynen sn'uyt het aengezim beroók Deéze ontstelde daer zoo van, dal' zy bewusteloos aglrrover viel. Daer den koopman egter niet met schreeuwen ophield, snelde Charles toe en slaegde er iu Ali-Schad zyn proov te ontwel digen. Te gelyk verscheen de wagler wierd eene berekeniii" van de aengerigtte schade opgemaekl, als wanneer liet bleek" dal het dier voor 14 francs 50 centiemen aen brood en kook had gebruikt, welke onmiddellyk iloor Charles betaeld wierden. TYDIXGEX UYT ITALIËX. Alen sehryfl uyt Roonicn, 29 maerl: Gisteren namiddag den paus, liet Vatikaen veriaelende, o'dlnioetle hel II. Sakra- ment dat aen eene zieke vróuw gedroegen wierd: Pius IX stapte acnstonds uyl zyn ryluyg, eit volgde liet Allerhei ligste eene keérs iu de hand, tot in de kamér der zieke, welke hy vertroostte. Daema lieéft den paus liet II. Sacrament vergezeld tot in ile kerk, alweer de zegening dóór hein is gegeévèn ®e- iveést. De tegenwoórdigheyd van den 11. Vader had aenstonds eene groote menigte rond hem geschaerd en zy begroette II. mei de grootste eerbied bewyzingen. De nieuwe roomsche regemie zal overmorgen voorde eerste mael vergaderen, en in groote plegligheyd den eed iu de han den van den Paus gaen afllcggen. Den Journal de Home van den 28 kondigt de lysl af der weerden en kuslhaere voorwerpen op het dood lichaem van Passatore gevonden. Boven 476 roinevnsche dukaten dfoeg hv op zich 12" ringen en eene speld mét brillonten omzet, eene horlogie met gouden keten, versolicvdene halssnoeren in peêr- len en korael, oorslingers, enz. BURGERLYKEISJ—STAHIi. GEBOORTEN. {- Vronwelvk 10 HOUWELYKEN Petrus Van der Veken, blauwierwersf,iist, 35 j.. mei Maria Verlevsen, wede. van Petrus De Wit, 37 j., wasschersse. Frans Van Renterghem, 36 j., twyndersgast, met Maria llevlenbosch, 29 j., wasschersse. Joseph Meersman, 21 maend, Hooge*esten. Bernard Coene (Xapoleonsken), 50 j., sehoolonderwxzer te Dendermonde overleden. l'idorus Dierens, soldaet, 22 j. Josephine Anckaert, 1 j., Hoppe- merkt. Petrus Praet, slotmaeker^ast. 24 j., Burgt. Maiia Biillinckx, 6 weéken. ('.èeiaeidshergsehestraet. Clara De Geyfer, vionw van Jacobus De Siuedt, spinster, 63 j., Gendschestraet.Godel. De Haedt, wede. van Jan Smet en Jacobns Adam, zonder beroep, 80 j.. Burgt. Adolphe De Grauw, 4 j Hoogevesten. Nictor De Smet, lj., Langeridderstraet. Isabella Van der Ween, vrouw van André Steenhaut, kantwerktster, 26 j„ Korteridderslraet.hominicus Van Cauivenhergh, man van Bened. De Strooper, daglooner 43 j., Zoutstraet. Nous LEOPOLD Premier Rot des Redoes A tous présens et a venir faisons savoir Le 1 ribunaji de Commerce du troisième arrondissement de la Province de Flandre-Oi'ienlale, Séant a St-Nieolas, a rendu le jugement suivantprésens, MessieursDe Schepper Edouard, joge faisant functions do président V an Eyck-De Block, lleyndrickx-De Sutter, juges-sup- pléants, et P. J. Mangez, Greilier. N ii le procés-verbal dressé par le Syndic provisoire it la faillite de Jean-Baptiste Van zVssche-Plas, ci-devant Négociant a Alost, conienant les noms des Créanciers presumes du failii qui no se sont point présentés jusqu'ores it Tellet de procéder a la verification et Taflirmation de lettrs créancesle dit procés-verbal clos par Monsieur le Juge-Gommissaire Van Eyck-De Block, it la datedu viugt-un .Mars mil buit cent einquante- et-un, et duement enregistré Attentu qu'il conste par le dit procés-verbal que tons les Créanciers ont etc duement eonvoqués, au terns et do la maniére presents par la loi, et que le delai légal ordinaire est expire; Attendu que les Créanciers non-comparanis sont, ainsi, constitués eu demeure par Ie procés-verbal nré- rappclé Et attendu que tous les dits Créanciers sont domicilies dans le royaume u enfin les articles cinquanle six et cinq cent onze du code de commerce Le Tribunal accorde aux dits créanciers en demeure un nouveau delai de quinze jours, it Tellet de faire, és- mains du Syndic, la declaration de leurs créances et de lui remettre leurs titl es, si mieux ils n'aiinent les déposer au greffe, pour cnsiiitc, aux jour et hcure a fixer par Monsieur le Jtige-Commissaire, procéder it la verification et a I affirmation de leurs dites créances, dans les for mes et de la maniére prescrites par le code de com merce précité. Ainsi jugé cl. prononcé en séance publique du vingt- einq Mars mil buit rent einquante-et-un (signé) Édouard DE SCHEPPER, juge faisant functions de Président, et P. .1. MANGEZ, Greilier. Mandons et ordonnons a tons Iliiissiers, it cc requis, de meftre le présent jugement a execution; A "os Procureurs-Génératix et it nos Procureurs prés les Iribunaux de première instance, d'y lenir la main -V tous CoiTimandaiis et Officiers de la force publiqtie, d y prêter main-forte, lorsqu'ils en seront légaleinent requis. Lnfoi de quoi, le présent jugement a été signé par Ir President et le Greilier, et scellé du sceau du Tribunal. Pour expedition conforme, (Signé) P. .1. MANGEZ, Greilier. Enregistré a St. Nicolas, le 26 Mars 1831, etc. LeReceveur, (Signé) LE JEUNE. Aux Créanciers de la faillite de feu M. Van Assche-Plas, d Alost. Les Créanciers de ladile faillite qui n'ont pas rempli les formalités de Ia dile verification et de Tallirmalion des créances, sont invités it se présenter dans le nouveau délai lixé par le jugement qui précède, en personne ou par fondés de pouvoir au soussigné Svndie provisoire, a Tefiet de lui declarer a quel litre et pour quelle somme ils sont créanciers, comme aussi pour lui remettre leurs litres de créance, it moins qu'ils tie preferent les déposer au greffe du tribunal de Commerce ou il leur en sera donné réeépissé. Ils sont en même temps préventis qu'il sera procédé it la verification et it Taflirmation des créances le Mer- credi vir.gt trois Avril prochain, a dix heures du matin en Tauditoire du tribunal de Commerce, Grand'Place it St. Nicolas. Alost, le 5 avril 1831. Le Svndie provisoire Cu, VERBRUGGIIEN, Av'. Chez J. J. VAN DEN BOSSCIIuTiïïimTe ue de I Eglise a Alost, Traité sur i'Emi- gration des Beiges et des Hollandais vers TAllemagne au douzicme siècleOuvrage trés intéressant pour ITiisloire Belgique pendant le moyen age.

De Denderbode | 1851 | | pagina 3