VAN MEUBELS, BENE BEMANDE HOFSTEDE, verkooping Uyt er hand le Huercn. VERKOOP1AG afhamkelyke gebouwen, AVIS M. Van dor Bruggen, proost van Doorezeelentlries, is pastor benoemd te Gontrodeby word op Doorezeeleudries vervangen door M. Van Boven, onderpastor le VYondclgheiu. Den beer J. B. I.ejeune, ontvanger van he[ enregistreirienl der domeynen te St-Nicoiaes, is ontvanger van snccessie-regten te Antwerpen benoemd. Den beer L. .1. Lanscnbcrg le Tbienen vervangt hem te St-Nicolaes. Gelieel deéze week, zegt een Gendsch blad hebben eene menigte inwooners onzer stad. en der omliggende gemeenten zich na er bet gebugle de I'inle begeéfen, 0111 èr bet l'ooneel der droevige gebeurtenis te bezoeken, waervan \vv melding gemaekt hebben. Alles bevind zieli nog in denzelfden'toestand. Wy verneémen, dat den staet van den heer Van Acker, proost der kapel, veel; vooral sedert vrydag, verbeterd is. Tot beden, leéd den geeslelykcn geweldig aen den arm, zonder dat men de oorzaek der pyn kon ontdekken. De geneéshceren hebben nogtans er een cynde kunnen aen stellen. Eenen boutsplinter was diep in hel vleescb van den arm gedrongen vrydag beeft men hein nvt de wonde gelrokken, en deéze heelkundige verrigting hééft den heer Van Acker veel verbe tering gebragt. Deézer dagen is er byna een groot ongeluk gebeurd buylen de^Vlaemschc poort te Brussel. Er was een houwelyks- feest op den Scbaepenweg, en men schoot geweldig met kanoti- uekens, van die, welke by zulke gelegenheid dienen. Daer zag men eensklaps bel rytuyg aenkomen, waerin de bruyd, en den br-uydegom, met de vaders en moeders zaten. Dit gezigt verdul- belde den iever der kanonniers, en zy wilden dien iever door eene algenteeue losbranding doen blyken. Hel rytuyg was digi by hen gekomen toen de losbranding plaets greep, en hel peèrd verschrikte 7.00 geweldig dat bel met bruyd, bruydegoin eu geheel den boel in de Kleyne Sonne liep. Gelukkig was bet water leeg en schooien er tvdi- persoonen toe 0111 de bruiloft op bet droog te Itaelen. De jonggetrouwde zyn er dus afgekomen met den schrik, een koud bad en eene verandering van koslitem doch men schrikt by de gedagle alleen van T geen hadden kunnen gebeuren, daer twee dagen te voóren nog de Kleine Senne over haerc oevers liep. Gisteren morgend ten 7 ueren, gingen eenen heer en eene dame door de Greèpslrael le Brussel. De laetste droeg ouder luieren mantel een kind van 5 a 1 maenden. Zy nadert oene slraelkeersler, zegt, dal zy eene boodschap te doén heeft eu verzoekt haer hel kind cenige minueten te houden. De straetkeersler néémt bet kind aen, ontvangt eenige stukken geld, welke de dame liaer in de band stopt, en 'ivagt. Maer weldra toen zy zich op eenigen afstand bevonden, beginnen den heer en de dame gauwer te gaeu, loopen en vedwynen uvt liet gezigt, en de straetkeersler blvft met liet kind 'op luiere armen staen. Er is 'bet niemand meer komen tvedcrhaelen, en de koerster hééft bel naerde policie gaen draegen. Eenen soldacl, welken aen bel Rasphuis te Gend op de ivagt stond, had de hand op den loop van zin geweer gelegd, wanneer dóór eene beiveéging met den voet, eensklaps het schot losbrande, en hem de hand ganschelyk verminkte. De hand is moeten afgezet worden. Den 30 april beeft den eeriv. pater Jcsuiet Wynand aen M. den schepen Bosard, te Vervier», eene som 1140 fr.be- handigd welke eenen persoon in zyne handen had gestort om te worden teruggeéven aen de gem'eentelyke kas. Die som was ontstolen geworden aen de stad Yervièrs, en jlen bezitter derzeive, door een lofweêrdig berouw bezield, had den priester belast de weergave le doen. Onzen gezant te Londen, den lieer Van de Wever, zal al e zindagen zyne zaelen openen, lydens den duer der groole tentoonstelling, om er de Belgen te ontvangen, die zich te Londen zullen bevinden. De expositie zal zondags niet open zyn, en niets is treuriger, en verdrietiger, zegt men, dan den zondag in de hoofdstad van Engeland. Men meld uvt liorlryk dat eene nieuwe in hcsiagueóniing van lynwaedeii door de fransche douanen is uitgevoerd gewor den, sedert de laetste reklamaliêü aen de kanier gedacn door M. De Haerne en do nieuwe verzekering ten dien aengacnde gegeéven dóór M. den minister der huylenlandselie zaeken, liet is waer, gelyk hel M. DTioifschmidt aengekondigd had dal een nieuw model aen de douanen is ter hand gesteld ge worden,-maer waer toe is dit model goed wanneer men ruwe lynwaedeii biyfl aenslaen als of zy eenen melkbleek ontvangen hadden De dagbladen melden in eens de bekeering tot den katlio- lyken godsdienst van 23 Engelscbc ivaer onder, leden van 7 Parlement angelikaensche geestelyken. ridders en verschey- dene datnen van grooten huyze. Den kruyslogl te Wcencn (Duvtscliland) legen liet draegen van hoeden van een verdagt fatsoen, duerl met grooten vier voort en de ondergeschikte beambten gaen wel eens verder dan de instruction van den directeur der policie, baron Wiess, verlangen, en pakken alle hoeden, die maer éenigzlns van de hcerschcnde 1110de afwyken. Het sell vul dal mén in Wecnen ernstig ongerust is over den toestand van den keyzer van Oostenrvk. Ilv Ivd aen eene nytteèringsziekte. FRANSCHE REPUBLIEK. DE GEHEYMÈ DRDKKERY. De ntric kondigt als volgt de inheslagnccming der geheime drukken- af.1 Deézen morgend heeft den commissaris "van policie een groot getal exemplaereh in beslag genomen van liet berugle 10" bulletin, alsmede de letters, den vorm, de pers en de benoodigheden, die dienden 0111 dit bulletin te drukken. Vier persoonen zyn aéngeliouden, en onmiddellyk ter beschikking van de juslieie gesteld. Dry hunner zyn gegra- ci.cei'den van juuy. Op licl oogcnblik van inbeslagneéniin<T hadden zy hyna twee volksvertegenwoordigers ilonlagnardsJ betrapt, die de proeven kwamen corrigeéren. Deéze twee representanten zyn, lievig geïnterpelleeérd toen zy vandaeg in de conferentie-ziel kwamen. Zie hier don textè van bel 11' bulletin, dat te gelyker tyd in beslag is genomen. Aen de departementen. Burgers. De Republiek is in gevaer.in legcnwoórdigbeyd van de koningsgezinde leidingenin legcnwoórdigbeyd van liet geheimzinnige werken der gecslciykc association-in tegenwoórdiglieyd van de onbescbaemde uyldaeging van Louis-Napoleon en der vernielende tocbereydselcn van bet gezag; in legcnwoór digbeyd van de misdaedige lafhertigheyd van een gtoot venyu in welke de republikaenselie pers gevallen is; in legen- woórdiglieyd van de vervolging, die op de democraten weegt en vanden hongersnood-verbond, dat gezwoóren en met verhardheid vervolgd is tegen de werklieden. Volk der werkhuyzen, volk van liet platte land, wat moet gv doen De eene zeggen u: Lyd lot het eynde toe en'laet alles doórgaen. De andere roepen 11 toe Itcrcyd uwe zcys en uw karabyn, hel oogenbtik is gekomen om bel hoofd op le heffen Welken raed moet gy volgen Langer tvaglcn, is in den strik vallen, welken 011s dóór onze vyanden gespannen word dal is bun den lyd geéven nieuwe kelens le smeéden, dat is dé smelting laeleii bewerken dal is de democratie zich doeri uitputten in do leering en de ontzenuwing. Neon, neen niet langer gewaglGenoeg lajherliyhcyd en verraderyen zyn gepleegdEr zyn van die fdêïtdagen, dóór de Voorzienigheid aengeduyd, 0111 dagen van vrymaeking en reglveêrdi"hevd le zyn. r Wy naderen dien dag waerop eenen enkelen wil, van de eene zyde van Vrankryk naer de andere, ons moet vereenigen, waerop eenen kreet moet uytgeroepen worden. Daedclyké herstelling van de reglcii des volks Volkomen vernietiging van de vrylieyds-moordeude wet van 51 mey. Dat de stem des volks dan inagtig eu kragtdaedig in iedere plaets doel liooreu. En dat by den algemeenen kreet van 1 Ycg mei de wet van 31 meyZicli menge dien van: Lccve de democratische en sociale RepubliekGroet en brocderlyklieyd Hel cenlracl comité van wederstand Vrankryk beeft op zulke tael ivelke dóór schelmen en deu"- nieten in nel licht word geworpen, 0111 de zanienleéving le doen wankelen onder den burger-oórlog. Zy lieél't geene afkeuring noödig, ieder weldenken schrikt en beeft, en verfoeit zulke tael en zulke ontwerpen. Eenen prefekt klacgt over liet verspreiden van socialis tische schriften in de departementen. Men wist niet hoe zv verzonden wierden. Thans hééft men bevonden, dat eeneii conducteur van eene deligencie dezelve in kleyne pakjes meé nam en op den weg aen zyne vertrouwelingen uitdeelde. Den conducteur is aengehouden. Den ingang der expositie te Londen, is het tooneel geweest van ccno bloedige ilaed. Lenen brigade policicmcn staet aen dezelve, en deéze gebruyken niet zelden iiee! bruine! den slok, waermeé zy gewapend "zyn. Eenen Spanjaerd, die de tael niet verstond, wilde binnengiren, zonder eygenllyk liet regt te hebben; eenen der policie-beamblen bragt 'hem eenen slag op den arm toe. Den Spanjaerd wilde de belediging vrei ken' greep zynen dolk en slak den beambten dood. Den Spanjaerd is aengehouden, De Lorienlais van den 1 mey zegt, dal sedert eenigen lyd een groot getal paspoorten op het stad buys gevraégd zyn dóór werklieden zonder arbovd, gcivoone rekruten der op roerige henden. Er schyiien persoonen aengesleld le zvn, om soldaten werven vóór de aenstaende onlusten. liet gouvernement hééft herigten uyt Portugal gekreégen. Den 50 april maektc de revolutie nieuwen voortgang. De herigten van de vlugl der koningin, zyn van waerheid ontbloot. De oproerige willen de vorstin niet het minste kivaed doen. Nu grael' Thomas iveg is, denkt men dat de rust zich herstellen zal. De demissie van het ministerie is acnveërd. Er is eene tragedie verscheéuen van Xavier Sauriac, La mort de Jcsus. Zulk goddeloos schrift is in langen lyd uvt geene pen gevloeid. Jesus is ercenen republiekaenschcn philösoóf iir Herodes eenen apostelMadaglena, eene vrouw verliefd op Christus. De politieke geloofshelydenis van den Ileylaud is zoo wild, ais den 10" bulletin van hel Comité van weerstand hy rand den eigendom aen als de groole oorzaek van alle ellende' van allen rampspoed. TYD1XGF.X UVT ITALIË*. Den 11. Vader heelt besloóten eene goude tncdalic van groot model le doen slaeu, 0111 de herriuncring le doen vereeuwigen van den bystand en de hulp, welk de ministers en represen- tan'en van vremde gouvernementen aen zynen persoon hebben verleend, lydens sine verbanning le Gitéla. Den vorm is ge graveerd door den kundigen artist Nicolaes Cerbera. Aen'de eene zyde slael de forteres van Gaêta ivaerden napolilaensciicn prins den beroemden banneling ontving; aen de andere zyde slael een opschrift. Zestien exemplearen zyn van deéze medalie gcslaegen. Daerna word den vorm verbryzeld. leder medalie zal den naern draegen van den resideéreuden minister vóór welke zy bestemd is. Den Paus lieéfl bet konkordaet met Spanién gesloóter. bekragtigd. VAN TE AELST-SCHAERBEEK. BURGERLYKEN-STAND. GEBOORTEN. Mannelyk Vi'ouwelvk HOUWELYKÈN. 4) Frans Bieyens, 24 j., winkelier, met Berlindis Le Pape 32 j. winkerdo,",ter. Nicolaes Mortens, 27 j., schoenmaker, Hamelinckx, 31 j., dienstmevd. niet Joanna Catharina OVERLEEDENE. Frans \nn Horenheke, 2 maend, Zonnestrnet. Ilenricus TJoncke 3 j Burgt. - Maria Caili. Keymelen, wede. van Jan Temmerman! groenselkoopster, f.0 j., Mylbeék. Joannes Antonius Van Geit, wedr. van Anno Adriana I)c Bundel, hoppekeurdcr, 72 j., Mvlbeék Laurentius Jh. Bodart, wedr. van Maria Warnon en man van Maria Moerman, xonder beroep, 64 j., Vaertstraet. Barbara Van Caken- bergne. vrouw van Deprcz, zonder beroep 28 j., Molendries. Joseph be Moor, wedr. van Joanna Van Cadebrugge, arbeyder 60 j., Molendries. Tft Kftftn K.en koPPcl STEENEN genaemd ioopers, dienende voor Oliestampmolen. Zich te bevroegen by M. V. Den Brncle te Nieuwerkcrkcn Den Notaris DE SCHAEPDRYVER, ter verblyfplaets Nieuwerkerkenzalten verzoeke van Ciiarles DE ME ETER, Zaekverrigter, te Aelst, als gemagtigde over zyne principale, kragtens vonnis verleend door de regt- ljank van Dendermonde, ten overstaen van de heeren rederegter en Grellier des kantons Aelst, openbaerlyk verkoopen Eene Behuysde HOFSTEDE, gestaen en gelegen te Aelsl-Schaerbeke, ontrent het kasteel van den heer baron Van Der Noot, groot in gronde 10 aren 14 centiaren, palende oost den heer Hamelinckx, te Gend, zuyd, west en noord den heer baron Van Der Noot. Deze behuysde Hofstede is iri steen gebouwt en ver deelt in vier verscheyde VVooningen, zy is beplant met dertig schoonc fruytboomen en zestien Oblie en Esseltc Boomen etc. laetst bewoond geweest by de eygenaers Petrus Joannes Van Nuffel en kinderen. ZITDAGEN Instel Donderdag 15 Verbi.yf Donderdag 22 - Telkens ten 0 uren des avonds, inde herberg genaemd den dieps Logting bewoond by d'heer Louis Meert, tc Aelst, aen de Nieuwstraetpoort. BY UYTSCHEYDING VAN BEDRYF. Peérden, Koeybeesten Verkens, Ryluygen en Vruchten te relde. TE HOFSTADS. Den Zaekverrigter P. J. GALMART. woonende binnen de gemeente van Ilofstade, zal, ten verzoeke van d'heer Louis Matlhys en door het ministerie van die het behoort, op Woensdag 14 Mey 1851 en volgenden dag, te be ginnen om 8 uren voor middag, openbaerlyk en op langen t\d \an betaling verkoopen, binnen de gemeente van Hofsiade, op de Blekte: Eene groote kwantiteyt Meubels en meubelaire effecten, twee jonge Peerden, vyf Melkkoeyen, dry Vaorzen vol kali, tivec Bunders, eenen Stier, eenen Os én dry Verkens, Rytuygen, Hooy, eene groote kwantiteit Slrooy en meer andere voorwerpen te lang om le melden. Eene hectare jonge Klaveren, verdeeld in kootten t elks genei. Eenen Kareeloven, inhoudende 15,000 wel gebakken Steen, zal men verkoopen per 1000 ofte in het geheel gelyk hi zich bevind te Ilofstade op de Baerdebrugge. N. B. De Peerden en andere Beesten zullen verkocht worden den eersten dag na middag. De gene gading hebben, kunnen hun ten dage, ure en plaets voornoemd laten vinden, voorzien van solvabele bekende borge en penningen voor het ongeld. Aux Créanciers de la [aillitc de feu Jean Baptists Van Asschc-Plas, de son vivant négociant a Alost. Les créanciers reconnus et admis au passif de la dite failhte sont convoqués en assemblee générale au Lundi d.x-neuf Mai 1851, a 10 heures du matin, en l'auditoire du tribunal de Commerce de 'Sl.-Nicolas, Grand'Place au local de l'aneien Hotel de Ville, pour entendre le rap port dn syndic provisoire sur l'état de la faillite, les iormalités qui ont été remplies et les operations qui' ont eu lieu, eomme aussi pour entendre les propositions a faire au nom des enfans mineurs du failli, pour par- venir it tin concordat, sinon procéder it la formation d'un contrat d'union avec nomination des syndics défi- nitifs; le tout en conformilé des articles 515 et suivans du code de commerce. Alost, le 2 mai 1851. Le syndic provisoire, Cu. VERBRUGGIIEN, Av'. schoon HUYS, met Cour en Ilof, gestaen en gelegen te Aelst, Lange-Zoutstraet, wyk B, als nu bewoond by M. De Wanthier-Arys.Zich te bevragen bv De Yidts-Pins ie Aelst.

De Denderbode | 1851 | | pagina 3