GRAS-VENDITIE Verkooping van allesbcste Dendergras, mr BELAMGLYK BERIGT. BENDER-HOOIGRAS Veiklilie van 80 koopen schoon HOOYGRAS, GROOTE GRASVERKOOPINGEN. VERKOOPINGEW. VERKOOPING. aldus drv a uer keeren over 't brood onder 't uitspreken dezer woorden Jlcrfl hel gepakt, het heeft gepakt heeft het niet gepakt ten heeft niet gepakten daerop kuysclite hy met oenen keer 't mes aen de botertelloor af. Zoo behendig wist dezen kleermaker dit te verrigten dat somtids na veer tien dagen van de boter geliruykt te hebben, liet gewigt vermeerderd in plaets van verminderd was. iBaer ik moeter b) voegen dat er alsdan menigen kruvmel brood aen de boter geplakt WasUt» nlzoo zouden uwe vrienden willen dat de nonnekens met de boter handelen. Flankaert. ha, he, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha Den Denderbode. Flankaert, gy blyft gelyk lagchen, 't is oltyd ha, ha, ha, ha, mengel er eens wat ih, ih, ih, ih, ih, ih, tusschen, 'k zal dan van g'heel invn leven geenen ezel schooner hebben hooien janken FLANKAERT. Maer, Dcndei bode, gy en kont van iny toch niets verdragen, ik heb daer nog zoo hertelyk gelagchen om u plezier te doen.,.. Uobespierken. Ja, ik niet, ik kan ik dheroni niet lagchen ik wilde wel voor 50 li rinks dab hefcpbbliek dié schandige zaék van den stokvisch en de twaelf cyers niet gehooid had. Gummarus. Maer zwygt, Robespierken, gy helpt er den Bode wederom op had gy Flankaert maer een kammingsken laten krygen, wy zouden zoo veel. te min gehad hebben, ik zit hier te zweeten dat inyn hemd aen myn Ivf plakt Den Denderbode. Weest gerust, konfrater, 't zal allemael wel komen, maer ik ben te vreden dat ik toeh al ecnige schacmte in u gekregen heb. Zeg my eens, vvaer is de wederlegging gebleven van alles wat ik nopens 'tjongensweeshuys geschreven heb? GuHMARUS. Ja wederlegging ik ben ook eens op den informeer gegaen, en heb bevonden dat alles wat gy gezegd hebt, zeer echt is, en bovendien dal er nog andere zaken zyndie gy niet weet. Uyt vrees voor uwe informeel kazak, Jiob ik, voor de wederlegging de pyp aeu Mcrten gegeven. Den Denderbode. Nu, konfrater, als gy bekent dat ik de waerheyd geschreven heb, dit bedaert mv: maer alsgy pevst dat alles my niet bekend is, dan Ledriegtgyu, daerover zal op t yd en stond gehandeld woideu. 'T is nu tvd om op te trekkenBazinne, geef aen Flankaert een half pintje bitteren voor een slaepinutsjc, ik zal het betalen. De Bazin. Zou hv daer nog op konuen, Menheer den Denderbode 1)en Denderbode. Wees daer niet meè bekommerd, dien kerel heeft ecne kemelsmacg die gelykt aen eenen spoelbak. Bon soir. Deze week is den heer Callebaut De Meyer, lid van onzen rege- ringsraed, alhier na eene kortstondige ziekte, overleden. Opregt deugdzamen man, onbekwaem om iemand kwaed te doen, vrien- delyk en beleefd jegeos al die hem naderden, was M. Callebaut van elk bemind en geacht. Zynepleglige begrafenis heeft donder dag namiddag plaets gehad in bywézen van geheel den regentieraed en talryke vrienden die den piegligen lykstoet gevolgd hebben. By koninglyk besluyt, is M. Torrekens benoemd lol Burge meester van Sle. Maria-Audenhove, in vervanging van M. Mathol. Den welgevenden zitlyd van 1852-55 is. thans voor eenen onbepaelden lyd opgeschorst. De senaleurs en representanten zyn dus in vacaulie. De kiezing yan M. Leempocl, die Neus Verhagen en zyne kliek mei eenen franemagonstrek te Brussel hadden doen geluk ken, is nu vernietigd. M. Leempoel bezat de hoedanigheden niet om senateur te konnen gekozen worden. Aldus zal er welhaesl eene andere kiezing moeten plaets hebben. De liber&ters hebben al eenen kandidaet, zekeren Fischer, broeder van eenen inge nieur. Eyndelyk, na maenden wachlens, na maenden vragens, is het ons gelukt eene petitie te zien lol hel behouden der onregt- veerdigheden welke de kieswet van 1848 bevat. Ziehier de vertaling der petitie welke de libera listen van Diest lol «Ie kamer hebben gezonden a Dc ondcryclcckcndcn allen kiezers der sfad Diest, 11 YD EL YK de kieswet van Bclgiëngelyk zy heden bestactonderzocht hebbende verzoeken UE. er ycene verandering te willen aen toebrengen. Als dit gecne uylentroep is, dan kennen wy gcene uylen Onder de petiën dezer dagen de Kamer toegezonden bemerkt men eene van het gemeente besluer van Ndie de sonune van 216 fr. terugvraegt, welke het, op verzoek van het staetsbestuer, had ingezameld lol hel helpen afdragen der kosten van de op te regteu kolom ter eere van het nationael Kongres. De petilionna- rissen steunen zich hierop, dal M. Bogier hun geld gebruykl heeft om prinijes te doen maken, daer hy hel hun slechts gevraegd had en dat zy hel uytsluytelyk gegeven hadden lol het helpen opregteu eener kolom voor het Kongres. De beslissing over dit verzoek schrift is uyigesteld tut achter paesschen. Den minister van linantiè'n herinnert de belanghebbenden, dal de wet van 8 november 4815 vervallen verklaerl alle schuld- vordeijngen of pretentie ten laste van den slaet, indien de titels niet worden aengeboden binnen deu lyd van zes maenden na het loopende jaer der schuld. De persoonen dus die in 4852 voor het gouvernement gewerkt -of geleverd hebben, en nog hunne rekening niet hebben ingediend, zullen wel doen zuiks zoo spoedig mogelyk en wel voor den 4 july aenstaende niet te verzuymen. tiyl Dendermonde meld men het volgende Den eerw. pater De Smet, dezer stad, missionnaris in Amerika, is vrydag te Dendermonde aengekomeu. Men verzekert dat hel deel gronds regt over onze groote kerk alwaer tegenwoordig hoornen slaen, voor het opbonwen van huyzen gaet bestemd worden en dal aldaer eene reeks gebouwen 1e beginnen van tegen deu hoek der wooning van juffrouw de weduwe De Langhe lot uaby de herberg Auslcrlilz zal geplaelst worden. M. Drubbel, geboortig te Oostacker, en ouderpastor te Thielrode, is dezer dagen, aen de gevolgen van eene langdurige ziekte, overleden. M. Drubbel was in 1814 geboren, en in 4842 onderpastor benoemd. Den hofkupellacn des konings, M. Vent, vader, is eergisteren plotselings overleden. M. Vent was ridder van het Leopolds-order. Te Si- Quiulen-Lennick, heeft men eenen jongeling Clae- rens genaemd, nevens zyn bed opgehangen gevonden. Den heer Miehaux, professor hy de Kalholyke Hoogeschool te Loven, is corresponderend lid genoemd, van de Keyzerlyke Academie van Parys; Ier dier gelegenlicyd hebben hem de studen ten dei Hoogeschool eene luysterrykc serenade gegeven. Lenen persoon uyt Maendercn met name Leigne! en ge boortig van Bousselaêre, die zich naer Californie had begeven, heeft aen zviieu vader, die arm is, 500 fr. laten geworden en hem tevens bekend gemaekt dat hy in het toekomende jaer naer Uous- selaere zal terugkomen met eene foriuyn welke hem en zvnc famillie zal veroorloven te leven /onder werken. Ter gelegenheid van 11. Sacramentsdag heeft er te Ensis- heiin fBoven-Bhyn) eene processie plaets gehad, aen welke pleg- tigheyd de opgeslotene van hel gevangenhnys dier plaets hebben mogen deel nemen. Den bestuurder van dit gesligt had door dc opgeslotenen in T midden van deu cour des gevangenhnys eenen aulaer doen opslagen, en, na alle verzekerings maetregejs genomen te hehbben, lieel'l hy de processie der stad voordien rustaulaer laten defileren terwsi de opgeslotene er achter verzameld waren. Zoo iiaest dei» troonhemel op deu cour kwam. is de processie hlyven siaen, den priester is met hel allerheyligste den aulaer op-ek Som men en heeft eerst aen de yrye aen wezigen en vervol gens aen de gevangenen in 't midden der diepste ingefoogeuhevd ■de benedictie gegeven. Men zoii moeyelyk de ontroering kounêu beschryvou die !n dezeti plegtig"ti uogVnblik dc aenwezigen be- heerschte. '1' was, inderdaed, een zielroerend looneel het aen- sohouwen van die 1200 opgeslotene neergeknield en zich vereeni- gende met de chrislelyke gevoelens waerdoor de geloovigen door drongen waren. .Men schrift uyt LeclooIn onze stad, gelyk men weet, weegt een zwaer misbruyk op de werkmansklassen, namelyk hel dagloon in waren te betalen. Dal misbruyk is naer verdiensten geschandvlekt en word door alle weldenkende lieden afgekeurd maer sedert eenigen lyd word er nog een ander gepleegd, op eene mindere schacl wel is ivaer, maer dal niet minder schreeuwend is en welk ik, by middel van dc dagbladeren in het licht wil brengen. Vele kleyuhandelaers, om hup bcdryf te kunnen voortzetten, zyn verpligt geld te leenen. Zoo gaet het by sommige slagters in zyn werk. Deze mensehen onlfangcn, byna alle weken, eene soimne waermedc zy vee gacn koopen te Gend ol te Brugge. Welnu, op het evnde der week, moeten zv het geleende geld teruggeven aen dengenen die hel zelve verscholen heeft, en dacrcnboven, zonder aftrek van verlies of kosten, den helft der wiusle, welke zy er mede deden, voor intrest Zulken woeker word hier, door zekere lieden, bedeklelyk uvl- geofend. Denzei ven is slrafbaer voor de wet, en daerom wil ik mv onthouden van alle opmerkingen nopens dezen onccrlykcn handel: ik laet hel aeu de bevoegde overheid, om dcdzelvcn na te gaen en de bewerkers ervan te bestraffen. Twee burgers van Brussel, MM. Agncesens en Sas-Daudcrlol, beenhouwers, zyn vrydag, om 41 uren 's avonds, omtrent de Ni- noofschepoort door vi l kerels aengevallen, die hen zoodanig gesla gen en gestampt hebben, dat eenen van beulen schier dood is geblevep. Gelukkig is eenen brigadier van hol oklroy op lu i geschreeuw der slaglollers ter hulp gekomen en dc schurken zyn op de vlugl gegaen. De aenvallers zyn zes zakkendragers, welke cencn kerel, Pcre Babou genaemd, iol aenleyder hadden, en die in den Lufruchten Duyvelshoek woonen, van ivaer reeds zoovele booswichten naer het gevang en naer het schavot gegaen zyn. A. DE TROCII-POSSEMIERS liecft d' eer liet publiek bekend te maken dat er uvt bet Hotel de Dry Koningen alhier, eenen omnibus naer de statie van den yzeren weg /.al ryden, 20 minuten vóór bet vertrekken van eiken konvoy. TE WELLE. Door bet ministerie van den Notaris BRECKPOT, te Ilaeltert, namens vrouw De Clereq-De Crombeen, te Ant werpen, op Donderdag 23 Juny 1833, namiddag, te welen 1" Om i per namiddag, op de Yyvermeersehen, omtrent den Watermolen te Welle, van al liet Gras en Nagras. 2° Om 3 uren namiddag, van 21 koopen allerschoonste en beste Gras, op dc VI en X dngwaiulen, gelegen nevens den Dender, geselleed van Welle en Erenibodegem. Op gewoone konditiën en tyd van betaling mits borg stelling. Men zal byeen vergaderen op den Vyvermeerséh. Voor den acnwys zich te vervoegen bv Jacob Stcenhout, Erenibodegem Plaets. Verkooping van eene groote hoeveelheid allerbeste IN DE VETTE EN LEEUWERMEERSCHEN TE DEN- DEREEEUW. Den Sekretaris en Zaekwaernemer VAN SANTEN, te Denderleeuw, zal door bevoegd ministerie op Dynsdag 21 Juny 1833, openbaerlyk verkoopen 1° Om 10 uren voor middag ter herberg genaemd liet Gemcente-liiiis 23 koopen allerbeste Dender-Iiooigras wegens d'lieer Roniain De Boom en andere. 2° Om 2 uren namiddag ter berbergo genaemd de Kroon, aen de plaets te Denderleeuw 11 koopen ook allerbeste Dendei hooi Gras zynde de weide genaemd Korte en Lange Dagieandcn wegens d'hecren D'Hollander en Saeys. VERKOOPING VAN HOOIGARS, TE MOOBSEL. De Notaris D'HUVGELAERE, teAelst, zal Donderdag 25 Juny 1835, te beginnen om een uer namiddag, binnen de gemeente Moorsel, verkoopen op langen tvd van beta ling, ten verzoeke van 1° den Baron De Meer de Moorsel. De Garsingen wassende in zyne meersciien genaemd Kronimeu-meerscliTurl'-meerscli en Kasteel-mecrsclien. Verdeeld in koopen t' elks gerieve. 2" M. Joseph Beyntmis. 0 koopen in de Waverliacg Ie Moorsel. 5" helix llendrickx en andere. 9 koopen in den Groenenmeerseh. Liggende digt by den Meerc-meerscli. Men zal ten zeiven lyde ook verkoopen liet Nagras of Toemaet. -Men zal vergaderen en beginnen aen den Krommennieerseh. De gene die nog schuldig zyn op vroegere verknopingen, zullen niet acngenonien worden als koupers ol' borgen. op (lx Veile Meersrhen achter 'l Verbrand Ilof en Spaeg- mecrsch aen den overzet, te Aelsl-Mylbrke. Op Macndng 20 Juny 1833, om 8 uren lix voormiddag. or.DKit dek verkooping .1. Aen 't Verbrand Hol' 37 koopen. B. 25 koopen op Spaeymeerscli. Op verzoek van de hoeren Van Assrlie en Van Mol, en op tvd van betaling mits borg. liet Booy zal vragtvry overgezet worden voor de koopers van den anderen kant der Vaert. Onder de directie van Zaekwaernemer VAN I10011E- BEEK en ambt van Deurwaerder NÜTERIS. Op den Marquiscineerscli neven den gendschen steenweg, TE ERPE. Op Woensdag 22 Juny 1833, om 1 1/2 uer 11a noen, zal er, wegens Mr Van der Noot, door Deurwaerder RINGOJR worden verkogt, met tvd van betaling zoo in principael als ongeld, 4Ü koopen extra goed en znyvcr GRAS, staende op den Marqiiisemcerscli te Erpe. De tot dies genegen begeven zich dag, uer en plaets, aen den eersten koop van waer men zal beginnen na lezing der der konditiën. Studie van den Notaris LUTEINS, te Dendermonde. De Notaris Ll.TENS, te Dendermonde residerende, zal openbaerlyk verkoopen 1° Op I rgdag 21 Juny 1835, ten 2 uren namiddag, nevens het Sashuis van Wieze 13 hectaren extra zwaer en goed Hooigras, staende op de alom gekende Diericx-Mcersclicn. 2° Op Mae.ndag 27 Juny 1833, ten 2 uren namiddag, te St. Gillis, in de Boonwyk, en in de Denderbellebroek De schoone Grassingen, wassende op verschelde Meersciien tocbelioorende aen de hoeren Le Maire-Mortgal, Schelle- kens-Jclie, Spanoghe, enz. 3" Op St. Dieter, wezende Woensdag 29 Juny 1833, ten 8 uren 's morgens, te Dendermonde in St. Omlffsbroek Dc schoone Grassingen, groeyende op de Schelde'meer- sclien van de heeren De Beliault-Limnander, Thienpont, Lenimen, enz. Alles verdeeld in menigvuldige koopen naer gewoonte. STUDIE VAN DEN NOTABIS DE SMET. A. 1" Van eene Hofstede te Erenibodegem aen de Leu- Vestraet, groot 21 aren 33 centiaren. Ingesteld fr. 2700. 2" Eene party Land gelegen als voren, groot 20 aren 78 centiaren. Ing. fr. 1-130. 5° Eene party Land gelegen als voren op den Hoek, groot 13 areq.17 ceniiaren. Ing. fr. 600. -1" Eene party Land en Meersch gelegen als voren omtrent de Kluis, groot 25 aren 73 centiaren. Ing. fr. 300. VERBLV1' Maendag 27 Juny 1833, tón 3 ure namiddag, ter herberg den Gouden Ai>i»ei., bewoont by d'lieer Modeste De Vuyst te Erenibodegem. B. Van eene zeer goede party Land te Welle op het Müorselveld, groot 2-1 aren. Slechts ingesteld fr. 1800. VERBLYE Dynsdag 28 Juny 1835, ten 3 ure namiddag ter herberg den "Hert, bewoont by Jh. Van Cauter te Welle. C. Op Dynsdag 21 Junv 1833, ten 1 ure namiddag, van 70 koopen allerbeste DeuderhoOigras, al staende in de nabyiieyd der üenderbriig te Erenibodegem. D. Op Woensdag 22 Juny 1833, 0111 1 uer namiddag, van 30 koopen Hooigras te Erenibodegem aen de Kapelle Ter Mneren, in den Osbroek, in de Kapellemeerschen en achter de herberg den Doggen. Deze verkooping zal aenvang riemen aen de Kapelle Ter Mneren. E. Op Maendag 27 Jnny 1833, te beginnen te Welle op gonckeusbosch 0111 12 ure 's middags, van 30 koopen Hooi gras te Welle, Denderleeuw en Okegem. M111 zie de plakbrieven. DOOR UITSCHEIDING VAN LANDBOUWBEDRYF. De Notaris D'HUVGELAERE, te Aelst, zal, namens den Eigenaer M. De Wautier, op voordeelige konditiën en langen tvd van betaling, mits borgstelling, ter landhoeve van liet Kasteel van Regéi.sbuugge, te Nieuwerkerken, (aen de kapel Sl. Job,) openbaerlyk verkoopen, de te velde staende Vruclilen. Den Donderdag 30 Juny. Te beginnen 0111 9 uren 's morgens, op de van die Hoeve afhangende en er digi by gelegen Landen, wassende Vruchten bestaende namelyk in •1° 01 aren Aardappelen 2" Omtrent een hectare en half Gcerst 5° Omtrent drie hectaren Haver 1" Omtrent tweo hectaren Klavers 5" Omtrent een hectare Slooren 6" Omtrent vier hectaren Rogge (Koorn) 7" Omtrent vier hectaren Tarwe. Alles verdeeld in koopen t'elks gerieve. Dc Kastelein der hoeve zal den aenwvs doen der Vruchten.Men zal vergaderen aen de Dreef van het Kasteel. Studie van M'" AA DEBHEVDEN, Notaris te Aelst. Openbare verkooping by licitalie van 7 liektareu 13 aren 10 centiaren Landen, Meersciien, Bosch en een lluis, te Denderleeuw, Erenibodegem, Nieuwerkerkc», Erpe, Aelsl- Schacrbeke en Mylbeke, llerdersem, en in de stad Aelst, Korle Zoutslraetalles breeder onder 23 Koopen bv de plakbrieven. Instel 18 juny, verblyl'2 july 1833, om 3 ure naer mid dag, ter herberg de Zonnebloem, by ioufvrouwwed.Schóup- pe, aen de Glieeraerdsbcrgsche Kulseide, te Aelst-Schaer- beke. Er zyn by deu notaris Vanderheyden geldsommen te bekomen op hypotheek aen gematigden intrest.

De Denderbode | 1853 | | pagina 3