VERK00PING VAN IÏ0EYGRAS, VAN EEN HUIS OP D'HOOGSTRAET, GEBOORTEN: 7 11 HOUWELYKEN. OPEN BAZAR. AVIS AU PUBLIC. Bier- en Wynstopsels, GROOTE GRASVERK00PINGEN. VERKOOPINGEN. Verkooping by Licitatie KLEINDER HUIS IN DE KLAPSTRAET, VERKOOPING. Een blad van Nurenberg (Duylschland) geeft de volgende byzonderheden over het aeustaende huwelyk van den hertog van Braband Het geheym hierover was zoo zorgvuldig bewaerd geweest dat de belgissche ministers zeiven er maer kennis van hadden op t oogenbiik dat er aen het welslagen niet meer te twyfelen viel. Men verzekert zelfs dal den hertog van Braband maer te Weenen het ontwerp vernomen heeftden koning wilde hem, in voorko menden gevalle, de onaengenaemheyd der mislukking sparen. Nadat het huwelyk bepaeld was, ontling den koning den franschen gezant te Weenen in byzonder gehoor en verklaerde hem dal het doel zynejr reys te Berlyn en te Weenen geweest was van den troon-ópvolger aen die hoven voor te stellen en van hem uyl te huwelyken; dat alles dus eene familie zaek was, en dat den key- zer zvuen meester den eersten souverevn was aen wie hv deze ge beurtenis op eene steyli; e wyze ter kennis bragt. Lodewyk-Napo- leon moet over die opleltenhéyd te vrede zyn geweest. Zaterdag, des namiddags, was eene dame in eene parochie kerk te Gend te biecht gegaen, en had haren parasol op haren stoel laten liggen, terwyl zy hare biecht sprak. By het verlaten van den biechtstoel, vond zy haren parasol niet meer, en daer eene vrouw haer opvolgde, vermoedde zy deze vrouw de diefegge te zyn. De dame sprak die vrouw aen, en vroeg haer of zy nie mand den parassol had zien nemen. De vionw antwoordde dat zy niets wist, en ging zich in den biechtstoel zetten. De dame was ondertusschen naerde sakristy gegaen, en had haer vermoe den aen den koster kenbaer gemaekl. Den koster kwam de vrouw afwachten, en als deze den biechtstoel verliet, verzocht hy haer cenen oogenbiik te willen in de sakristy komen, hetgeen de vrouw deed. Op haer heeft men den parasol onder haren mantel gevon den, en de policie hier van onderl igt, heeft deze vrouw aengehou- den. Doch, die aenhouding is niet zonder moeyte verrigt. De vrouw ziende dat zy ontdekt was, is nyt de kerk gevlugl, en den stoel- kenszeller heeft haer op de straet achter de hielen gezeten, en het is op de straet dat de vrouw is aengehouden geweest. Men schryfl uyt Sysseele, 9 juny Donderdag 16 dezer, hebben er twee persoonen, eenen bejaerden man, op krukken gaende, en eenen jongen persoon van 24 jaren, het gemeente Sysseele doorwandelt, dragers van boeken, die zy, overal waer zy komen, willen doen viseren door den gemeente-sekretaris, pastor of ander gekend persoon, waerna zy zich naerde woonin gen begeven en in naem van den pastor voor een geslicht van weldadigheyd, klooster of seminarie, eene aelmoes afsmecken. Zy beweren aen de wooners den koster of kosters zoon te zyn van d'eene of d'andere kerk en somwylen nog al van de hoofdkerk. Die persoonen hebben een eenvoudig voorkomen en zyn geheel treffelyk gekleed, en zeer wel ter long. Zy zyn voornemens, zoo hel schynl, eene slimme rol te spelen Zy begeven zich langs Maldeghem, Eede, St.-Laureyns en den Polderkant tot aen Ant-' werpen. Zy zyn ook voorzien van vele medalien en gebedekens, die zy overal waer zy iets krygen in geheugenis geven. Het ware te wenschen dat de policie van d'eeu of d'ander gemeente voor komen ware om hun vast te snappen en alle verdere bedriegelyke omhalingen te beletten.» Men schryfl uyt Cruybeke, 17 juny Uond 7 uren 's avonds speelden een tiental kinderen aen den nog al diepen vischvyver van liet buytengoedje bewoond door den heer Lambrechts, toen een van die kinderen, nog maer 2 jaren en half, den poel te naby genaderd was, om bloemen te plukken, eensklaps van den kant slibberde en in het water vielmaer op het geroep van het kind, hetwelk ongelwyfeld zoude verdrouken zyn, kwam de genaemde Clemance Sluer (dochter van Fidele Stuer, slagter en' herhergier), oud 7 jaren, niets dan haren moed raedplegende, zich tot aen het onderlyf in het water wierp, en nlzoo hare leère handjes toereykle aen het jong kind, en het zoo lang boven het water heeft gehouden lot dal den vader van het byna verdronken kind, welken op het noodgeschrey van de andere kindereu, die op dit zigt gevlucht waren, kwam aengesneld, de laeyde kinderen van eene gewisse dood redden. Zulke daedzaken gebeuren niet veel zy zyn daerom weerdig van vermeld te worden. Tydens den verloopen nacht, is eene pooging van diefte in de pastory te Gendbrugge, gepleegd. De meyd die gerucht gehoord had, begon het kloksken te luyden welke in de pastory hangt, en dit heeft de dieven de vlugtdoen nemen. Veel keukengenef was reeds tot aen den oever der Schelde godragen, en er stonden van buyten leederen geregt, om in de eerste statie te breken. Dezer dagen, heeft de policie zekeren Colin, soldaet by het gidsenregement te Brussel aengehouden, die zich aen een groot getal diefstallen en baenslrooperyen had pligtig gemaekt. Onder de diefte», Colin ten laste gelegd, is er eene ongemeene stoute, die reeds van over twee jaren dagleekend Colin had ken nis met eenen rcyzenden kommies, zekeren M. Cli..., wien hy eens, by eene wandeling buyten, met twee medepligligen geheel uytslroopte. Den heer Ch. -gevraegd hebbende dal men hem zyn uerwerk zou laten, hadden de dieven de stoulheyd hem voor te stel len ben» dit voor 50 IV. te verkoopeu, en waren zoo onvoorzichtig hem naer zyn hotel te vergezellen om er den beloofden prys te •trekken. Er waren zulke schrikkelyke bedreygingen aen Ch. ge- daen, dat hy geene klagt durfde indienen, lol dat hy zekeren avond der voorledene maend door de zelfde rampzaligen bespron gen en beroofd wierd een van dezen, hem herkennende, was zoo onbeschaemd hein te zeggen Ucbl gy nog uwe horlogie? ivy zullen overeenkomen; gy kent den prys.» Op hel oogenbiik dat Ch. zyne klagt aen de policie deed, kwamen nog dry andere persoonen klaglen ten laste van Colin doen. In de kazern herkend, werd Colin aengehouden hy zal voor den krygsraed verschynen. Eenen man van uederigen stand bood onlangs in de succur sale Bank van Londen te Aylesbury, een briel'ken der bank van Engeland aen bedragende 25* ponden sterlings. Dit briefken droeg eenen datum van over 80 jaren. Op den uytleg die hem gevraegd wierd, antwoordde den man dal hy omtrent 25 jaeren geleden, was getrouwd, dat de moeder zyner vrouw hem onder andere voor werpen zonder weerde, eenige oude boeken had gegeven, en dat hy onlangs by het doorbladeren der boeken, in eenen derzelve eéne banknote had gevonden. De banknote is door de Bank be- taeld. Met den saemengerekeuden intrest bedroeg zy 1,400 ponden sterlings (35,000 franken). >1. Maurice 0,ConneH, lid van het engelsch parlement, zoon van M. Daniel O' Conneli, is sehielyk, aen eene geraektheyd, overleden. Men schryfl uyt Smyrna dat aldaer veel gisting beerscht. Men acnziet aldaer dal hel eynde van 't turksch ryk als nakend is. Men beweert dat den Sultan voornemens is, indien den oorlog met Rusland moet uylbersten, den heyligen oorlog te doen prediken, en Abd-el-Kader aen het hoofd van het muzul- ntansch leger te stellen. Turkyen heeft de tusschcukomst en bemiddeling van Oosten- ryk niet willen aenveerden. Het turksch gouvernement wilt dat niet een inogendheyd, maer alle mogenheden zich bemoeyen met deze opgerezene moeyelykheden. Het gouvernement van den sultan heeft versterkingen aen den onderkoning van Egypien gevraegd, en in de omstreken rap Alexandrien is een kamp gevormd. De troepen van dit kamp zyn bestemd om, als hel nood doet, Conslanlinopolen te gaen helpm en verdedigen. Den 5 juny is te Constantinopolen eenen firman afgekondigd, by welken er aen de christenen door de gcheele uytgestrektheyd van Turkyen nieuwe privilegie» worden locgeslnen. BLRGERLTKEX-STAND. Louis De Smet, twyndersgast, met Maria Gits, kantwerkster. Yi talis De Mulder, parlic. te Vlieriele, met Victoria Vnn de Made, kleerinaeksler. OVERLEDENEN. J. B. Van den Eeckhoudt, koopmansklerk 28 j.. Klapstraet. Maria Ely, wed. van Jan Tioch, renteniersier, 74 j., Gendschestr. Joanna De Wolf, particuliere, 70 j.. Ponistr. Petrus Huvlebroeck, /.onder beroep, 63 j., Zoulstraetp. Maria Vanderhaep.hen. 2 j., Zoulstraetp. G. Plas, man van Anna Charité, werkman, 75 j.. Zoulstraetp. J. B. Bruyndonkx, j., Zoulstraetp. Judocus oppens, dienstbode, 57 j Nieuwstr. —Bern. Van der Jeugd, soldael, 21 j. D'erven VLIEBEBG1I. te Aelst, hebben d'eer het publiek kenbaer te maken dst. ter gplegenheyd van de aenstaeiulc Kermis, er ten hunnen huvie in de Lange Zoutsiraet, een schoon, uitgelezen en wel gesorteerd uyt- eninlandsch nieuw Speelgoed zal te vinden zyn met eenen aenzienely ken afslag van pryzen. In het zelfde raagazyn kan men ook bekomen een over groot assorlement van alle slach van bandschoenen, linten, lainen, snyetten, brvcatoenen-, renen buylengewoonen keus van mode-vélouren, passemen teries, galons, zyde fragnen, gordyn-fiagnen, garens, geplatineerde, yzoren en stalen dienlepels, fourchetlea, horlogie-ketingen, porte-monnaies, porle- cigars, porle-feuilles, kommen, calpins in ébène, écaille, ivoir, etc. etc. van leege en hooge pryzen, brochcn, ooringen ringen, tabak en snmdoozen, bretellen, zyde eu garene l orzen, brillen, spiegels, eene schoone en buy- tengewoone hoeveelheyd van cabarets, alle soorten van peerd-, verf-, k]eer-, schoen-, sterk- en vloerborstels, zyde en catoene parnpluies, zweepen, ci avacben. badines, weerstokken, alle naer dep Inetstrn smaek, pommaden in alle soorten, zeepen, riekende waters van de voornaemste fabrieken vanM. Bullv-Mnilly eu J. M. Farina etc. etc. etc. Door de goede hoedanigheyd hunner waren en derzelfder geringe pryzen, bevelen zy zich in de gunst van een ieder. IJÜ tt> np c VAN DER STURME-CALLEBAUT. Huysschilder. i-llJIvJ i Verwer en Glazenmaker inde Lange Zoutslraet te Aelst, heeft de eer het publiek te berigten dat er by hem te bekomen zyn gevrevene Olievervven van alle koleuren aen den geringen prys van 50 centimen den hnlvcn kilo. Voorders dat hy verkoopt alle soorten van drooge koleuren, Ceruys, Tinwit, Borstels en alles wat den verwerssliel betreft, aen zeer voordeelige pryzen. 11 v beveelt zich in elks gunst zoo voor wat het werk als den verkoop oengaet, voorop verzekerd dat hy, door zyne neerstigheyd en goode waren, zich vnn het vertrouwen zal weerdig maken. LE BLANC, Marchand de Porcelaines Cristaux etc. rue St. Georges a Alost, a l'honneur d'averlir le public qu'il n'est pas mort eomme onT'avait dit a la campagne. J'ai été très-indisposé, mais Dieu merci, j'espère avrc la grace do Dieu être retabli avec Ja karmesse Ie 3 juillet prochain. En même temps je prie ceux qui me döjvent, de venir sol der leur compte, el ceux a qui je dois de venir recevoir ce que je leur dois. Aussi j'ai l'honneur de faire savoir que jo viens de recevoir des objets de nouveautés en Porcelaines et Cristaux de Paris. Le tout a prix fixe et juste prix. EE BLANC Te bekomen by Ff,rd. ROGGEMAN, naby de Merkt, ten pryze van 150 de honderd. Studie van den Notaris LUTENSy te Dendermonde. De Notaris LUTENS, te Dendermonde residerende, zal openbaerlyk verkoopeu 1° Op ilaendag 27 Juny 1853, ten 2 uren namiddag, te St. Gillis, in de Boonwyk, en in de Denderbellebroek De schoone Grassingen, wassende op verschelde Meersehen toebehoorende aen de heeren Le Mairc-Mortgat, Sehellc- kcns-Jelie, Spanoghe, enz. 2° Op St. Pieter, wezende Woensdag 29 Juny 1853, ten 8 uren 's morgens, te Dendermonde in St. Onol/fsbruek De schoone Grassingen, groevende op de Scheide'mecr- schen van de heeren De Behault-Limnander, Thienpont, Lommen, enz. Alles verdeeld in menigvuldige koopen naer gewoonte. STUDIE VAN DEN NOTARIS DESMET. .4. 1° Van eene Hofstede te Erembodegem aen de Len- vestraet, groot 21 aren 53 centiaren. Ingesteld fr. 2700. 2" Eene party Land gelegen als voren, groot 20 aren 78 centiaren. Ing. fr. 1450. 5° Eene parly land gelegen als voren op den Hoek, groot 13 aren 17 centiaren. Ing. fr. 60 4° Eene parly Land en Meersch gelegen ais voren omtrent de kluis, groot 23 aren 75 centiaren. Ing. fr. 500. VERBLYE Maendag 27 Juny 1853, ten 5 ure namiddag, ter herbergden Gouden Ai>pei., bewoont by d'heer Modeste De Yuyst te Erembodegem. D. Van eene zeer goede party Land te Welle op liet Moortelvcld, groot 24 aren. Slechts ingesteld fr- 1800. VEIiBLYF Dvnsdag 28 Juny 1853, ten 5 ure namiddag ter herberg don Hert, bewoont by Jli. Van Can ter te Welle. C. Op Maendag 27 Juny 1853, om 8 uren 's niergens. Eene groote hoeveelheyd Stroov, Kepers, Brandhout enz. aen d'hofstede van d'heer Joseph Meert, op den hoek te Erembodegem. En om 10 uren voormiddag. 6 koopen Dender- tlooygras, op do nieerschen van de heeren Van den Brempt en Frans De Craecker, aen 't gewezen hof ter Biirght lo Erembodegem. En om 12 uren "s middags. 30 koopen Hooygias te Welle, Denderleeuw en Okegpm. Men zie de plakbrieven. ONDER ESSCUENE, SINTE CA Tl IA RIN A-LOMBEKETERALPHENF. EN LIEDEKERKE. Den Notaris CUICK, residerende te Assclie, zal op Maen dag 27 Juny 1853, openbaerlyk en met tyd van betaling, verkoopeu ïiet naergeineld allerschoonste en beste HOOY- GRAS, verdeeld in 129 koopen, te weten Ten 1 uer naermiddag, zeer precies, te Teralphene, in de herberg den pelmolen, by Jan Buptiste Guldemont. Eerst wegens d'erfgenamen Van de, Putte-Cools, te Aelst. 25 koopen te Esschene, in de Koeymeerschen, agter het speelgoed van 't Sluys en tegens Belle-molen. Den aenwys zal gedaen worden door den wag ter De Bolle, woonende tegens de weyde. Ten tweeden wegens den heer Eugene Van de Putte, Esschene. 12 koopen te Esschene, in de Stampweyde, agter Belle- molen. 13 koopen te Esschene, in den Molen-vyver, agter Belle molen. I Ten derden wegens den heer Louis Van de Putte, Esschene. 12 koopen te Sintc Catharina-Lombeke, in de Kerrr-broe- ken, agter het Speelgoed van 't Sluys. Ten vierden wegens den heer De Coen- Van de Putte, Ninove. 8 koopen te Teralphene, in den Portegiesen-hoek, aen de Bellebeke. Den aenwys wegens de heeren Van de Putte en De Coen, zal gedaen worden door de dienstboden van Belle-molen. En ten vyfden, wegens d'heer Dominicus De Bisschop, Teralphene. 12 koopen te Teralphene, in den Portugiesen-lioek, tegens de weyden van den lieer De Coen-Van de Putte. 4 koopen te Liedekerke, op d'lleyde, tegens de Steene- brugge. 1 koop te Liedekerke, in de Kareelmeersch, tegens de Bosclistraet. 1 koop le Teralphene, in den Koeymeersch, tegens den 2 koop enle Teralphene, agter den Dael, in denRoodeman. Den aenwys zal gedaen worden door de dienstboden van den verkooper. En ten vier uren naer middag, te Liedekerke, aen de kerk, in de herberg de Kroon, gehouden door Judocus Ludovicus Collyns. Eerst wegens de kinderen van d'heer Ilenricus Moens, Sinte Catharina-Lombeke 30 koopen te Liedekerke, in den Gooien en Kleynen Biest. En ten tweeden wegens bovengenoemde Erfgenamen Van de Putte-Cools, le Aelst 4 koopen te Liedekerke, in het Krawaeterken 2 koopen in den Langen-meersch, te Liedekerke 3 koopen in liet Wolfshoofd, ouder Liedekerke. Den aenwys van al het Hoeygras onder Liedekerke zal gedaen worden door de wagters Cautaers en Jud. De Cock. Al de gene die aen den Notaris CRICK iets schuldig zyn, over voorgaenden Baefmis of andersints, zullen als koopers en als borge geweygerd worden. EN EEN TE AELST. De Notaris VANDERIIEYDEN te Aelst, zal openbaerlyk verkoopeu, met gewin van palmslagen Een schoon, groot, gerieflyk cn sterk gebouwd HUIS, met Erf, Hof, Koer, Remise en Schuer, gediend hebbende voor Bierstekery en Boerdery en door zyne uitgestrektheid en bouwing liekwaein voor vele soorten van neringen en bedryven, gestaen en gelegen te Aelst op d'Hoogstraei. Bewoond geweest by jufvr. wed. De Cotfinck. En een HUIS, met Erf, le Aelst, in de Klapstraet, bewoond bv de weduwe Lamolte. ZITDAGEN INSTEL 15, VERBLYE 29 JULY 1853, om 4 ure na middag, ter estaminet het Paviljoen, op de groote Merkt, 'e Aelst. De verkoopvoorwaerden berusten ter studie van voor noemden Notaris VANDERIIEYDEN. Men kan des wegens ook inlichtingen bekomen ten kantore van den Notaris Cornelius EVIT, te Aelst. DOOR UITSCHEIDING VAN UANDBOUWBEDRYF. De Notaris D'HUYGELAERE, te Aelst, zal, namens den Eigeuaer M. De Wantier, op voordeelige konditien en langen tyd van betaling, mits borgstelling, ter landhoeve van het Kasteel van Regklsbrugge, te Nieuwerkerken, (aen de kapel St. Job,) openbaerlyk verkoopen, de te velde staende Vruchten. Den Donderdag 30 Juny. To beginnen om 9 uren 's morgens, op de van die Hoeve afhangende cn er digt by gelegen Landen, wassende Vruchten bestaende namelyk in 1° 61 aren Aerdappelen 2" Omtrent een hectare en half Geerst 5° Omtrent drie hectaren Haver 4° Omtrent twee hectaren Klavers 5" Omtrent een hectare Slooren 6° Omtrent vier hectaren Rogge (Koorn) 7" Omtrent vier hectaren Tarwe. Alles verdeeld in koopen t'elks gerieve. De Kastelein der hoeve zal den aenwys doen der Vruchten.Men zal vergaderen aendeDreefvan het Kasteel.

De Denderbode | 1853 | | pagina 3