BERIGTEN OVER DEN OORLOG. TYDINGEN UYT SPANJE. De zaek die M. Barlels tegen de Indépendance dien Ter maerden tolk van hel nieuw politiek heeft ingespannen, is nog niet geeyndigd. liet volgende lezen wy diesaengaende in een blad Onze lezers weten dal de Indépendance voor lastering is ver oordeeld geworden tot 5000 fr. schadeloosstelling ten voordeele van M. Dartels, tot betaling van alle regterlyke onkosten, tol dry- rnael herhaelde afkondiging van haer eygeu vonnis, en tol des- zelfs plaetsing in tien andere dagbladeren. Zeer wel; maer de Indépendancedie van de eerste leugen niet dood is, verklaerde dat zy zich in appel voorzag. Dit was valsch:zy wilde alzoo enkelyk de aenkondiging van hare eygene schande eenige dagen versehuyven. Ja maer, M. Dartels is advo- kaethy kent de wetten en ook de loosheyd en listigheyd der der schynliberale dagbladeren. Hy liet de Indépendance geworden tol dal hy, den 50 july laelsleden, haer op nieuw voor de regtbank daegde, ten evnde haer te doen veroordeelen tot eene nieuwe schadeloosstelling van 40 duyzend fr. om dat zy zoo lang had uytgesleld van haer vonnis bekend te maken. Het blad der dry dubbele reglzinnigheydhetwelk gelyk alle de bladeren van den zeiven deess«*m, meer luystert naer eene» deurwaerder dan naer de regie reden drukte alsdan zyne oneer op zyne onmeetbare kolonnen. Maer, M. den advokaet Barlels zag. daeroin niet af van zyn regt tol de vervolging, en zaterdag laet&t verscheen M. Lignier, drukker der Indépendance op nieuw voor de regtbank van Brussel. Daer heeft M. Barlels bewezen dat den genaemden Lignier, welken men voor den drukker der Indépen dance, opgegeven heeft niet anders is dan eenen slrooyën man, dat hy noch drukkery, noch drukpers, noch drukletters noch druk' kerspatent heeftmaer dat hy woont op eene kamer, op de Groen- seimerkl N° l(j waer den deurwaerder niets anders gevonden heeft dan een pacr leer zen, eene broek, eene ondervest, eene jas en eenige kleyne prullendie de moeyle niet weerd tcaren om mede te nemen Dit zyn de uyldrukkmgen van den deurwaerder. De regtbank heeft deze nieuwe valschhevd der regfzinnige Indépendance in aendacht genomen, en de zaek is tot den 44 au- gusty verschoven. Ten zeiven dage wierd, voor de zelve regtbank, de zaek opge roepen van M Barlels legenden drukker Bols, beligt van tegen den eersten een lasterschrift uytgegeven te hebben. Dit laster schrift was niet anders dan eene nieuwe vermeerderde uytgaef van de lasteringen der Indépendance. M. Bols op eed beroepen, heeft verklaeid dal hel beschuldigde schrift opgesteld was door M. Victor Gapellemans, eenen der opstellers der Independence 1 Deze zaek is tot het volgende gehoor verzonden, Aenstonds daerna, gaet de regtbank over tol eene derde zaek, te weten deze van den.doctor Crock tegen..,, de Indépendance Dit blad, hel welk als grooten tolk der zeepliberalen, meer dan alle andere liberalerbladeren met de lasterzucht schynt bezield te zyn, had op eene onbetamelyke wvze van M, Crock gesproken. Den beledigden doctor had dc Indépendance eene teregtwyzing met deurwaerder toegezonden; maer bet trouwloos blad heeft inel den deurwaerder en met de teregtwyzing van M. Crocq ge lachen. Dacruyt is voor de Indépendance een derde proces gespro ten. Deze zaek is tot na de iggterlyke vakantie, immers lot de maetid October uytgesleld. Wat dunkt n, lieven lezer, ziet er dat niet lief uyl?,... En zeg gen dat de Indépendance door alle de liberalersbazen als evangelie gehouden en gelezen word De Indépendance is een veroordeeld lasterrlad, en die in lasteringen hun behagen vinden moeten dat blad zeer geern lezen. Een schrikkelyk ongeluk is buyten de Luykerpoorte te Tongeren voorgevallen. Eenen muldersknecht reglstaende op eene kar, vorderde zyuen weg langs den Jeker, toen het peerd eenen misstap macktc en met de kar en den voerman in de rivier rolde. Ondanks al de hulpmiddelen, heeft men noch den man noch het peerd kunnen redden, liet drer is eenige uren later levenloos uyt het water getrokken. Slechts eenige dagen nadien heeft men den ongelukkige» muldersgast ontdekt Een groot ongeluk is le Parys op de Seine voorgevallen. Eenen huol, waerin er zich achttien persoonen bevonden, is om geslagen dry hebben ziel» ;rl zwemmende gered, de andere zyn omgekomen. De aktien der yskelders zyu 50 per cent geklommen. Parys verbruvKt 500.000 kil. ys per dag. Voor hel beroemde kristallen-paleys van Sidenham, worden er orgels verveeldigd, welke 4,000,000 fr, zullen kosten Zy zullen 2,040 kubieke meiers groot zyn en een stoomluyg zal de blaesbalgen doen werken. Londen, 5 Augusty. Men beeft heden verscheyde lydingen, die met den ielegraphe ware» aengebragt, afgekondigd, en wy laten deze bier volgen Men heeft te Stockholm vernomen dat twaelf oorlogschepen naer Degerby zyn gezeyld. In de rigting van de eylunden Aland, hoorde men eene hevige kanonnade. Den 50 july was de ver eenigde vloot, met vele itausporlschepen, in het zigt van Sebas- lopol. Liyt Berlyu meld men dal aldaer de tyding is aengebragt, dat de Fransehen, na eene kanonnade van zeven uren, Aland hebben ingenomen. De Bussen hebben groote versterkingen naer Gamla-Carlehv gezonden. Den cholera doet groote verwoes tingen te Si. Petersburg. In Oostenryk gacl de reserve onder de wapens geroepen worden. Men gelooft dal, voor aleer de oos- tenryksehe troepen in Walacliyën trekken, Oostenryk een Manifest zal doen afkondigen. Deuemerken heeft het pruyssieh-oosteu- rvksch traklael goedgekeurd. Den generael Oslen-Sacken is door den keyzor van Rusland met buytengewoone militaire vol- maglen begunstigd, en heeft zyn hoofdkwartier le Jassy gevestigd. Den 54 july is Bucharest oulruyind. In afwagling heeft den prins Kautakuzei.o liet besluer der algemeene zaken in handen geno men Prins Dauielo, in Montenegro, neemt eene vyandelyke houding opziglelyk Turkyen, omdat den pacha de krysgevangenen die de Turken genomen hebben, niet wilt wedergeven. Engel- sche soldaten zyn aen boord der vloot, aeu den cholera overleden Parts, 7 Augusty. Den .\foniteur bevestigd heden nog eens de ouiruyming van Walachyën door de Bussen; deze outrunning geschied langs dry groote wegen le gelyk. Men mag zich verwagten van morgen of overmorgen de tyding te ontvangen dal de Turken bezit van Bucharest hebben genomen. Heden zyu nog de twee volgende lelegraphieke depechcn ont vangen IIawrocrg. Twee engelsche schepen, na verscheyde etablisse menten, en, onder anderen, russische kloosters, op de oevers der Witte-7.ee vernield te hebben, zyn in de golf van Oneskaïa ge il rongen. Hamroi-rg. Eene sloep, in welke den groot-hertog Constuntin van Rusland een uylstapkcu in zee deed, is naby Kroonstadl, om geslagen. Den groot-hertog was op het punt van om le komen, wanneer hy gelukkiglyk hy hel hair nog is konnen uyt het water gelrokken worden. Den prins Galitzin, welken zyne keyzerlyke hoogheyd vergezelde, is verdronken, henevens vier matroozen. De hyzondere lydingen die men lieden heeft outvangen, zyn deze welke wy hier laten volgen." Er word gesproken van eene tussehenkomst in Spanje; maer Vrankryk zou niet willen lusschenkomen zonder goedkeuring en medewerking van Engeland, en dit laelste land schynt niet veel voor eene tusschenkomsl genegen. Te Parys begint men zie to bezig te houden met de expeditie der vereenigde legers in Cri- méen. Maer al dit gerugl zal wederom in niet verga-en. Hel is waerschynlyker dat erditjaer niets van belang zal verrigl wor den. Verscheyde meyers die, uyl vree» voor den cholera hunnen post hadden verlaten, zyn afgesteld. Den minister van oorlog heeftaen alle de militaire kommandanlen eene circulaire gezonden om hun te laten weten op welke wyze den dag van den keyzer, op den 45 augusty moet gevierd worden Dc granen zyu op alle de merklen van Vrankryk wederom afgeslagen. Ziet hier wegens den Cholera, eenige inlichtingen Te Parys blyft den cholera woeden; sedert den 2 augusty, re kent men dal deze ziekte, eiken dag 500 persoonen wegsleept. In eenige departementen van Vrankryk zyn de verwoestingen niet minder. Men rekent dat te Marseille in de stad en in de voorge bergten, meer dan 25 duyzend persoonen aen den cholera zyu overleden. Te Genua is de sterfte allergrootst. De helft der bevolking is door den cholera aengedaen. Men rekent eenen dooden op vier zieken. In het Oosten maekt den cholera ook vele slagtoffers, vooral le Gallipoli, le Conslantinopelen, en op de oevers van den Donauw. De vereenigde legers hebben reeds groote verliezen geleden. Men verzekert dat 70,000 Bussen aen die plaeg zyn gestorven. De kazernen te St. Petersburg ontvangen by na dagelyks nieuwe ba- laillons en zyn al tweeinael uytgestorven. Den cholera heeft in de Baltische-zee ook sterk aen boord van de schepen gewoed, eu nu begint die plaeg wat te verminderen. De fransche soldaten hebben beter dan de engelsche aeu den cho lera wederstaen. P. SEen dagorder van den admirael Perceval-Decbènes, van tien 30 july, zegt dal de Russen een gcvegl weygeren. Den keyzer der Franschen komt eene bestemming die meer is dan eenen blokus, aen de vloot le geven. Den generael Baraguay- dTiilliers heeft zich met zyne 10,000 mannen by de vloot gevoegd, om i» bet Noorden le gaen toonen, wal den wil van Vrankryk vermag. Wy lezen in den Times, 5 Augusty. Wy zyn eyndelinge in stael aen bet publiek iets anders dan veronderstellingen voor te dragen belrekkelyk de werkingen der verbondene legers in hel Oosten. Op hel uer dat wy sehryven, misschien op heden zelve, een leger samengesteld uyt Engelsehen, Turken en Franschen, lellende van 80 tot 100,000 mannen, gaet Crimeën overweldigen, en gaet zich trachten le legeren op de hoogten die Sebaslopol beheerschen. De loeheteydselcn van die onderneming worden reeds sedert eenigen tyd gedaen, en hel zoo genaemd bezoek van de generaels Brown eu Canroberl op de kusten van Circassiën met 5000 man nen gedaen, had voor echt oogwit eene acnlanding le bestudereu en te verzekeren. Wy mogen met zekerheyd melden dat die pooging zonder voorbeeld is, zoo door hare groolheyd als door hare belangryk- hcyd. Er hebben invallen op eene breedcre schael, plaets gehad, maer dit was le lande. Er hebben stoutmoedigere uytruslingen ter zee plaets gehad maer geene die men kan vergelykeu aen de tegenwoordige, zoo voor wat de sterkte van het leger belieft als de belangrykheyd der wapeningen. Wy willen hier hy gissing niet spreken, want de ondervinding van den tegenwoordige» oorlog is alleen genoeg om de overdre- vene voorzieningen te straffen en de militaire jaerboeken zyn daer om le bewyzen hoe zeer den uytslag der krvgswei kingen dikwyls met de groote wapeningen weynig in overeenstemming komt. In die omstandigheyd is het genoeg dat wy die groote pooging be proefd hebbende, al onzen moed en bekwaemheyd aenwenden om dezelve goed te doen gelukken. Hoedanig den uytslag is, wv zullen hel geweten hebben van al gedaen te hebben wat mo- gelvk is. Wy laten de gebeurtenissen aen eene hoogerc magt over. Hel is dus met eene levendige voldoening dat wy eene onder neming aenkondigen weerdig van de eer eu de middelen van de twee groote mogendheden van liet westen, Engeland en Vrankryk, eene onderneming die het vertrouwen van Turkyën verreclilveer- digt. Een vyflieutal dagen zullen ongelwyfeld verloopen, voor aleer wy tydingen over den uvtslag van hel geveehl zullen be komen, maer wy zullen vooraleer verloop van dien tyd vernemen dat al de beschikbare maglen voor de zeestreWen vaii Sebastopol ingescheept zvu geworden. Al de veronderstellingen by dien aenval te doen, zegt den Times verder, zyn in ons voordeel, liet is vooreerst klaerblykende, dal dit Sebaslopol, dal scheen al de vloten der wereld uylledugen eu bedreygde duvzeude bot»ben le gelyk op de schepen le doen vallen, die zvne batteryën zouden durven naden nf geheel buvteu hel gedacht gebouwd is van langs liet land te kunnen .tongevallen worden. De stad is beschermd legen al wat vlotbaer is, alsof zy te lande zich zei ven le verdedigen had. Met is eene vergelen heyrl geweest en men heeft op de mogelvkheyd niet gedacht eener landing van honderd duyzend fransche en engelsche soldaten, in de Zwarle-zee ingescheept. Men weel niet tot hoe verre die verwaerloozing gedurende de laelst verloopene weken zal konnen hersteld zyn geworden, maer den aerd der gronden die Sebaslopol beheerschen, is zoodanig dat het onmogelyk zou zyn, zelfs in veel tyd, verdedigingswerken le konnen opiegten, die zelve door geen ander punt zou konnen bebeerschl worden, eii door vol herding zouden w y door den hon gersnood het garnizoen van die hoogmoedige sterkte konnen nemen. Maer wy verhopen hel eynde dezer onderneming langen tyd vooraleer eene dergelyke gebeurtenis le mogen melden, en er zyn geene redens om binnen weynige weken verder, misschien binnen eenige dagen, alle de planken en alle de steenen der sterkte, in de magt der verbondene troepen niet le zien. a Van dan al' wy zullen Crimeën tegen Rusland zoo lang hou den als wy materiële w.ierborgen zullen moeten hebben. Maer lael ons geene berekeningen maken die eiken dag kunnen ver nietigd worden en die ook in weynige dagen kunnen waergemaekl worden. Den 31 july 7,yn de dekreten der benoemingen ran de nieuwe minis ters geteekend en verschenen. Evariste San-Miguel, by het verlaten vnn het mioisterie-iid interim welk hy sedert den 18 july had uytgeoeffend heeft eene pruklamatie tot de ingezetenen van Madrid toegestuerd. Den gene rael Espnrtero is voorzitter van i eu raed der ministers, zonder portefeuille, en is gouverneur van het paleys. Hy heeft alle de officieren vau het garni zoen en de opper-generaels ontvangen: en hun gezeyd Ik ben niet trotsch op den naem van Cesni of van IVnpoleon den nnrni welken ik I oven allen zou verlangen, is dezen van Washington. l)e oversten der banikaden- mannen hebben een adres van gelukwenschingen aen den generael San- Miguel doen toekomen, omdat hi de stuiten heeft laten opbreken, en hun heeft laten barrikaden maken, gelyk zy het verlangen. Men spreekt i.i Spanje nog van Portugael aen Spanje te voegen, en van de twee ryken maer eenen staet te maken. Maer, in Portugael vind dit ontwerp geenen byval. Den 3Ï july heeft den generael San-Miguel, dooi eene bando, aen de bai rikaden-mannen laten weten dat hunne tack geeyndigd was, en dat zy bedankt waren voor zich zoo wel van hunne pligten gekweten te hebben en voor zulke uytstekende diewsten aen de vryheyd en het openbaer order (plunderingen brundstiglingen, moorderyen, fraeye diensten bewezen te hebben Espartero is in den morgend de barrikaden gaen bezigligen eu doorwandelen; maer, de barrikaden moeten altyd onheyl en ongelukken veroorzaken, want ziet Espartero in het beklimmen van eene barrikade, is gevallen, heeft zyne broek gescheurd, en zich aen het been gekwetst. Geve den Hemel, dat het de cenigste blauwe scheen niet zy, voor den man der klubsen cn der geheyme genootschappen, Onmiddelyk nadien, heeft Espartero bevel gegeven om de barrikaden af te biekcn cn al de teekenen der zelve te doen verdwynen, en de gemeenschappen in de hoofd stad te doen herstellen. Op vele punten word dit order uytgevoerd, maer, op andere punten weygeren de gewapende barrikaden-inannen hun werk te vernietigen. Met alleen zyn de barriknden-mannen niet genegen om de barrikaden te doen verdwyne'u,- maer beweeren mannen van gezag te zyn: zy hebben zich in den nacht vercenigd om over den zamenstel van het zninisterie te beramen,, en hebben gevonden dat het ministerie naer hunnen sin niet is, en hebben eene d< putalie benoemd, die zich onmiddelyk by den generael Espartero begeven heeft, en hem heeft verklaerd dat hel volk over de ministers niet te treden-is-, en dat het ministerie merkelyke ver- andcriiigcu moet ondergaen. De vergadering der gewapende birrikadcn- manueii is zeer ongestuyrrrig geweest, en doet voor onheilen vreezen. Ziet hier nu de byzondeve tydingen die men den 1 augusty heeft ver nomen O'Donnell heeft ook de* baVrikadeu bezocht. In de voorgeborgten en in Toledostraet,. heeft het gewapend volk verklaeid de barrikaden niet te zullen laten afbreken, en de zelve fe verdedigen tegen alwie deze zou dur ven aemanden. Men is te Madrid in volle beraming om talryke benoe mingen te doen. Elkeen wilt benoemd en beloond we den, gelyk dit in allen opstand gaet, en elke bcnoenvieg maekt vele vyanden en ontevredenen. Voor elk ambt en plaetsken zyn laliyke postulanten, die uilen om even ver diensten en tytels beweeren te bezitten, en daer maer eenen persoon kan benoemd weiden, zoo heeft liet gouvernement alle de anderen lot vyanden. De republiekanen hebben nog de hoop niet verloren van de republiek te doen proklameeren. Zy hebben voorgenomen het gouvernement in alles tegen le wei ken, cn zyn vun vele barrikaden meester die zy niet willen laten afbreken. Het gewupnnd gemeene volk voegt zich by de republiekanen,- hopende van te mogen rooven en plunderen. Het zyn ge- deeltelyk fransche uytwykelingen die aen het hoofd der republiekacnsche beweging zyn, en die de opleiders der barrikaden-mannen zyn. Het gou vernement, dat is le zeggen Espartero, zoude geern die kerels kwyt zyn, en heeft strenge niaetregelen legen die vremde communisten en socialisten verxind, maer die mannen laten zich daeraen weynig gelegen, en gaen voort, om dat zy op het gespuys van Madrid rekenen. Men verwacht veel troepen le Madrid, en men doel er van alle kanten komen. Men wacht tot dal deze troepen zyn aengekomen, om strenge maetregelen tegen de ge wapende barrikadeo-maunen te nemen; maer, die barrikaden-mannen ge voelen genoeg waerom men alle die troepen naer Madrid doet komen, en verzetten zich- tegen hel binnenkomen van die troepen. Dit alles voorspeït niet veel goeds. Buyten deze byzondere tydingen, heeft men nog eenige latere ont vangen, die niet nalaten van ook belangryk te zyn. Den generael Elio, aen het hoofd van een kleyn korps earlisten gaet de valley van Bastan binnen trekken, c n men moet zich nu nen eenen borgerootlog verwachten. Men weet dat don Carlos nog al partygnngers in Spanje vind. Dus gaet het gou vernement van den eenen kant de republiekanen op den nek hebben, en van den andereu kant de caiTisleu moeten bestrvden. VAN den 2 De gazetten van Madrid spreken alle van de wandeling welke den generael Espartero- tusschen de barrikaden beeft gedaen. Alom heeft hy gelukwens chin-gen ontvangen, en op deze gelukwenscbingen heeft hy eenige woorden geantwoord. Men zegt dal den generael Espartero zeer te vreden was, wanneer die wandeling geeyndigd was, want op meer dan «•ene plaets heeft hy gewapende barrikaden-mannen aengetroffen, die hem schrik heiben aengejaegd. Deze barrikaden-mannen, kerels uyt het slecht en gemeen volk, hebben eene luydrugtige demonstratie gedaen, en hebben zich 'gewapend onder de vensters van het paleys vereenigd, ten getallen van verscheyde duyzend, en hebben de koningin en haren gemael gedwon gen op den balkon te verschynen, cn den dtfilé van dit slecht volk by te woonen. Dc koningin heeft moeten veynzen dat zy over deze demonstratie zeer te vreden was. De gewapende kerels hebben zieh dan onder de ven sters van Espartero vertoond, en er eenige woeste geschreeuwen, die men zeyde vreugdekreten te wezen, opgeheven. Nareisso A metier, den op perbevelhebber der barrikaden, en opperhoofd der barrikaden-niakers, heeft een dag-order aeir alle de kerels die onder zyne bevelen slaen, doen afkondigen, om hun te zeggen dat de barrikaden den besten en eenigsten middel zyn 0111 opstand en revolutie te n aken. Espartero heeft aen de depuiat'e van «le barrikaden-makers uitleggingen over het ministerie ge geven, welke deze kerels eenigzins hebben te vreden gesteld. Men verz«'kert dat de kiezingen voorde leden der cortez, volgens de kieswet- van 1837 zullen geschieden. De tydingen die men heden den 5 augusty ontvangen heeft, zyn de Tolgende Den haet en de vyandsehap tegen de koningin-moeder groeven dagelyks aen: inen eyscht «lal zy aengehoudcu en veipligt worde rekening te geven over het voogdy schap welke zy over hare dochter heeft gehad. Het volk eyseht ook «lat Fernando Minios uyt de lyst der genernels worde ge- schrabt. De rcvolutionnairen junta had gedekreteerd dat er geene co itrihuliën meer moesten betiteld worden. Er is nu een dekreet afge kondigd, by welk er geboden word te betalen gelyk voorgaendelvk, in af wachting dat men de contributieu wat verhooge om de schade van den opstand le betalen. Eene lange lyst is afgekondigd van ambtenaren die zyn afgesteld, en door revolulionnairen zyn vervangen, Begint men te hegrypen om welke reden vele kprels revolutie hebben gemaekt ?Zy moesten het plaetsken van een ander hebben. D.-n toestand van dit o-ngelnkkig land is om even ellendig, en met schrik beschouwt ineu de toekomst. De geheyme genootschappen hebben opstand gezaeyd. en zullen ongelwyffeld regeringloosheid en vernieling van nyverheyd, koophandel en financiën maeyen. De volgende onliangene tydingen zullen onze lezers toelaten over de gesteltenis vau dat land le oordeeleu. Allenskens verdwynen de barrikaden, mqer, nog alle zyn op verre na niet afgebroken. Twee duyzend werklieden zyn in de stralen en openbare plaet- sei» van Madrid bezig met arbeyden. De barrikaden-mannen blvven nog altyd ingerigt en gewapend, en op het eerste gegeven teeken van hnnr.eu aenleyder, zyn zy gereed 0111 zich opnieuw aen heiwerk tan vciuoes- tiuj» en vernieling te stellen. Den generael Espartero gaet een bezoek bv tie te volutionnaire junta afleggen. Alle de bai rikaden-mannen zyn verwit tigd dat zy voor het hotel der junta z'eh moeten bevinden, als den gene rael Espartero zyn bezoek komt afleggen. Na h«-t bezoek, zullen de barri- kadei-mannen voor de revolnlionnaire junta defileeren. en de junta zal dit koips opstandelingen bedanken, en verzoeken van naer zinc hatrstcden terug te keen». Het hotel van den frai s;hcn afgezant is nog v«(| nu t hooggrplaelstc persoonen die aldaer eene schuylplaels legen de plunder aeis en inootdenat-rs hebben gezocht. Die p-rsoonen durven hel hotel 1 og ni«?t vei laten, om d^t hun leven nog in gciaer is. De opstandelingen zouden nu nog moorden en plunderen, r.<*lik *y en 17 en 18 july gedaen hebben. De barrikaden-mannen, die nu 11 nu de Lariiknden-batnillons begint te noemen, hebben den 1 augusty eene wandeling langs de begangbnre straten «Ier hoofdstad gedaen, ën hebben In t muziek der koningin gcevsclit, De kon ngin gelyk men geniokkelyk begrypt, heeft dit niet durven weigeren. Men verneemt dagelyks nieuwe vrecdheden die tydens de dagen van den opstand zyu Indreven. Men weet dat e« nige slechte kerels zieh als regteis hebben aengesteld, en ter dood heb! en doen brengen, alwie hun niet aen- slond. Onder andcieu hadden zv 1001 genomen Francesco Lhico ter dood te doen brengen. Maer C.hieo was ziek. en lag te bed. Maer, dit helellcde «'e ii ioUitioncaire bloedhonden niet, er wierd b« v«-| gegeven, om Clvco voor de mooiders te brengen, en men dioeg hem op eene matras tol voor de beulen. Den sticrën-hevegter Dm cheta gaf bevel om Chico dooi den kop te schieten, cn den zieken wieid op zyne matras dood geschoten. Vele an dere persoonen hebben het zehe lot ondergaen, en zyn insgelvks door dio bende vermomd. Men verkoopt in de straten mn Madrid vele liedekens, in v elke met de kc 1 ngin-moeder bloedig den spot word gedreven'.

De Denderbode | 1854 | | pagina 3