.Eene belangryke tyding is uyt Beyeren ontvangen. Hel gouvernement, in overeenkomst met de artsbisschoppen en ibisschoppen, heeft de bestaende besluylen opzigtelyk de examens \oor de geestclyke kandidaten, veranderd. Volgens de nieuwe ordonnantie, zullen deze examens alle twee jaren plaets hebben onder het bestuer van den bisschop, welken de leden der kom missie van examen zal benoemen. Barbes heeft, op bevel van het ministerie, Belgiën moeten verlaten. Deze verdryving van den republikaen brengt de rooden van ons land in eene buytengewoone woede. Dit is een bewys -dat den maetregel goed is. Te Huy leven twee ouderliagen die hun 63e jaer van huwelyk komen te vieren. Den man is 84 jaren, en de vrouw heeft haer 90e jaer berevkt. Tc Huy vind men nog zevpn of acht ouderlingen die diep in de negentig zyn. Dyt de zelve stad meld men, dat dit jaer, den wynoogst vol komen mislukt is. Men heeft byna geene druyven gehad. Donderdag omtrent? uren in den morgend, is M.Morisson, koopman en herbergier in den keyzerlyken Arend te Brugge, met zynén commission naris, komende van Moerkerke naer Brugge gereden, aengerand geworden, een weynig voorby Lettenburg, door dry kwaeddoeners die uyt cenen bosch gesprongen kwamen; eenen van hun greep naer den loom van het peerd, maer gelnk- kiglyk kreeg hy deozelven niet vast, en eenen slag der zweep in zvn aengezigt krygende deed hun van hun slecht voornemen afzien. Hierdoor "is M. Morisson gelukkiglyk ontsnapt en is een weynig ontsteld t' huys gekomen. Men weet dat, in Vrankryk, den vryën invoer van granen verlengd is tot 31 july -1855. Een nieuw keyzerlyk dekreet ver lengt, tot hetzelfde lydstip, den vrydorn der zeevaert-regten aen alle ladingen graen, rneel, aerdappelen ca droogc groenten. Men hoopt, zegt een dagblad, van dien vrycn invoer, zeer veel goeds in Vrankryk. In eenige dagen zyn er meer dan 30 schepen, met graen geladen, te Marseille acngekomen. Zy komen van Egypte, Algiers, en van de kusten van Italië en Spanje; Stora, Tenez, Mos- taganem, Bougie, Carthagena, Sevilië, Alexandrië zenden ook groote massas graen den invoer zal verdubbelen, zoohaest de expediteurs de nieuwe dekreten zullen kennen. Men weet dat in Vrankryk, den uylvoer van alle levensmiddelen verboden is. Men weet dat er, over cenigen tyd, veel wapens en krygs- behoeften in Zwitserland op de grenzen zyn aengeslagen. Men weet nu voor zeker en vast, dat deze wapens bestemd waren om eenen opstand in Lombardiën te bewerken. De opregtc pligtigen zyn niet konnen aengehouden worden. Er is streng bevel gegeven om alle de vremdelingcn le bewaken. Te Berlicum, in Noord-Holland, komt de vrouw van cenen voerman, van eenen dryhng te bevallen. De dry kinderen, zynde dry meyskens, benevens de moeder, zyn in den voldoendsten toestand. In min dan elf maenden, heeft deze vrouw vier kin deren aen haren man geschonken. Den man zegt dat hy met min ook zou te vreden zyn geweestmaer, voegt hy er by, al wat God zend is welkom. In de St. Jacobs kazerne te 's Hertogenbosch, heeft eenen soldaet Constantin I)geboren te Zulte (Belgiën) woonende te Olst (Overysel), oud 29 jaren, door eene geweerschot zich van het leven beroofd hy had zyn geweer met hagel geladen, en terwvl hy met zyne overige kameraden bezig was het nachtleger op te maken en den kaporaet der eseouade zich stond te was- sehen, den tromp des geweers in zynen mond geplaetst; onver hoeds lostrekkende met den voet, ging het schot los, de hagel korrels gingen door het hoofd en den zolder, en den ongelukki ge» gaf geen teeken van leven meer. Dhad zes jaren by het Indische leger gediend en was nog slechts sedert korten tyd bv hel 2 regiment infanterie in dienst gekomen tegenzin in dienst deed hem zyn wanhopig besluyt uytvoeren. EENEN BRIEF VAN DE KATCI1A. Deu schilder Joseph Coomans, broeder van de» representant Coomans^ die nu geruymen tjd in den Oosten is geweest, heefi eenen brief gekregen van eenen vriend, dien hy aldaer heeft achtergelaten, eu welken blief deu artist aen de EMANCIPATION heeft medegedeeld: Wv roepen er de aendacht op in. Tot heden toe hebben wy nog niets gehad dan de heldendaden der Franschen, waeronder ongelwyfeld wel wat PLAGUE zal zyn inaer dezen brief doet ons den onversaegden moed der Kngelschen kennén. Deze laetste hebben geene groote woorden; maer wat -/y doen, is zeker wel gedaeu. Op de boorden van de Katcha, 28 SEPTEMBER. Hoe zeer betreur ik u, en vooral wat spyt liet iny dat gv laetst niet aen myne zvde waert, mynen weerdsten schilder; Wat hebt gy een schoon tafereel gemist; \erbeeld u regts de blauwe zee, die zich zoover men zien kan, uytslrchl; voor u scherp oploopend, en met bosschen beplante heu vels, welke eene alley sluyten eu die op de Alma eyndigen.de Alma, eene kleyne kronkelende rivier, die tol vestinggracht dient aen den vyand. Wy liggen in eene naekte pleyn, blootgesteld aen het dobbel vuer der bat- teryën welke zich verheÜfen op een oninetelyk gioot bolwerk, dat de natuer gemaekl heeft. Die heuvels, bezel m -t al de magten van Menehikoff ■eyndigeu acn de zee door eene st lie kust die word schoon geveegd door de zware artilleiie onzer stoonilregalen. Tegen den middag naderden onze dry legers, in slagorde, de mier, waer zooveel bloed zon gaen stroomen Onzen regtervl. ugel, gevormd dooi de tweede divisie, onder konimande van generacl Bosquet, volgt den oever om den vyand van ter zyde aen te vall«*n. De 1° éivisie (Canrobert) en de 3e (Napoleon) staen in het centrum. De 4C (Forey) is in reserve, ongedul dig om zich op hare beurt te laten zien. 25,00d kngelschen organiseren zich LANGZAEM aen den linkerkant; 7,000 Turken bewaken de bagagies. en ondersteunen generacl Bosquet. De Bussen bezetten den heuvel eu wachten met geduld, dat echter niet lang moest duren. Terwyl onze ligte infanterie van het middenpunt de russische tirail leurs (scherpschutters), die de rivier verdedigden, doen achtcruytgnen beklimmen c!c zonaven eu de jagers van tic 2e divisie den crslen heuvel, by de zee. De 1« divisie vo'gt bun op met snellen marsch. Men vecht niet liardnekkigh 'vd aen den voet van den heuvel, waer men bezig was met eenen telegrafivchen toren op le rigten. Onze soldaten urmen hem inde Mo-covielcn wy ken terug. Dan besluylen de F.ngelsche» de rivier over te trekken, onder het steik en aenhoudeiul vuer van twee haltenen; de eene halfweg op de kust: de andere op de boogie zelve. Eene eerste kolont landde do diglbvzynde battery in bet front aen maer op twee derden van den weg word die divisie door de kogels zoodanig bestornul, dat zy op- boud, schynl te iwyfelen en-zicli acn den voel van den berg gnet hervormen met een orde en eene koelbloedigheid die merkensweerdig zvn. Ondersteund door eene tweede kolom, kcereu de Engelse.hen tot den oeuval terug, met eenen afgemeten en vasten stap, zoo als zy doen als zy groote revues houden. De obitsen vernielen hunne gelederen maer onze bondgenooten gaen allyd maer vooruitHet is verrukkend schoon die ongehoorde koHbloedifheyd te zien j De soldaten die vallen, trachten weg te kruvpen om gemakkelyk de gelederen te kunnen formeren. Op dat ge zicht nemen de Kussen de vhigt. Dan komt van den top der heuvels een groot geearreeid baluillon, die de vlugtende Kussen kooml beschermen, en dit komt regt, vast als één ligchaem gesloten, op de Engelscheu aen maer deze gaen alt yd maer vooruvt, met denzelfden afgemeten stap en byna zonder eene schot te lossen. Op dit oogenblik verschvnt de tweede engelsche kolom die de tegen overgestelde helling beklimt, onder bet vuer der balteryen. Den grooten russische» cakhé ontwikkelt zich op den regtervleugel, om de twee ko- lonnen te weêrstaen. Men koomt om zoo te zeggen, neus tegen neus; men bakt malkacr gulliertig in siukken en de Kussen trekken cyndelvk naer de hoogtens terug. De Kngelschen vervolgen hun dnj>p< r, en de Bussen ploey- <■11 zi.di weer oj> hun ceulruni terug, dal achlemyt wvkt. Ten 4 uren hooit men niets racer dan het kanon dat Goeden avond wenscht oen de vlug- telingen. Dit gevecht heeft schitterend onze expediiie van Rrimeen ingehuldigd. Met zyne 44,000 mannen had Menchikoil' beloofd ons dry weken in dem draey te houden, aen de Alma. De Russen hebben goed gevochtenaen tic verschansing van den tdegraf lagen hunne doode» nog in de gelederen. De Franschen hebben gevochten getyk iu Afrikazy hebben de keuvels beklommen, zoo behendig als de berggevten, en toonden eenen bewonde- rensweerdigen inoed. De Kngelschen waren verschrikkelyk om zien, zoo oidelyk en koelbloedig gingen zy tegen de dood in; zy zyn hmgzaein maer bewonderensweerdig in hunnen nenvnl, in 't fiont van de russische batie- ryen. Ook hebben zy 20l)0 mannen verloren tegen ons 10 0. Hadden wy kavalerie gehad, dan ware den veldtogt ineens geêyndigd geweest, want de Bussen zouden gedeeltelyk tot de zee teruggejaegd eu gevangen geno men zyn, en deels op Simferopol zyn teruggedreven. By gebrek van kavaleive hebben wy byna niets genomen maer den schrik is in de gelederen der Bussen. Zy hebben ons niet durven afwachten op oen Katcha, waer zy eene stelling luidden kunnen nemen, niet minder schoon dan op de Alma. Zy zitten nu acuter die dnyvtl.che muren van Scbastopol, maer vvy verliepen hun weidia gelvk in eene niuyzenva] te vangen. BRAND TE HEMEL. Nieuwe Inlichtingen. Men sehryft uyt Memel aen de (inzette de la Ilalligue Ongelwyfckl is zelden eene stad door zulk eenen brand ver woest geworden. Men moet de puyn- en asetdioopen zien om een denkbeeld te kunnen vormen van de verwoesting, welke door den brand is acngerigt. In riauvvelyk 24 uren zyn in de voorstad Vitte afgebrand 73 eygendommon, waervau 2 molens, -2 scholen en ongeveer 131 gebouwen, welke bewoond wierden door 480 fa- roiliën die laetste waren uyt ongeveer 4550 persoonen samen gesteld; in de stad zelve zyn afgebrand 213 eygendommen met meer dan 300 wooningen, waerin 510 familiën of 2783 persoonen gchuysvest waren. Ouder de gebouwen die in assche gelegd zyn bevinden zieh het hotel der douanen, de bank, 3 zout-inagazynen, den schouw burg, 3 scholen, hierin begrepen- de zeevaei-tsèbool, de lutersche kerk. de gereformeerde kerk en de kerk van Lithuanian. Men weet bet juysle getal nog niet van do zolders die verwoest zyn, docli dit zal ongeveer 50 bedragen. «Men schalde schade in gebouwen op 800,000 Dialers; in meubelen 600,000 in zout -100,000in vlas eu kemp 1,000,000; in bout en molens 200,000in koopwaren van allen aerd 1,-100,000, totael 4,400,000 l'halers. Volgens een ander duylsch dagblad hebben vele kooplieden hunne betalingen opgeschorst. Een grool go al kanlooren zyn aen boord van schepen. Den 12 October circuleerde op de beurs van Berlyn de lyst der verzekerings-maclschappyën, welke door dien brand schade bekomen hebben, Haer verbës bedraegt in liet geheel 3,340,000 thalers, verdeeld tnssclien tien maetsehappyën. By den brand, die den 4 dezer te Memel heeft plaets gehad, is men op 40 vaorluygen die groot gevaer liepen, verpligt geweest de zeylen en het touwwerk in de zee te werpen, ten cynde niet door de vlammen vernield te worden. liet is valscli dat eenen schooner geheel verbrand is. De llarling Zeilnng van Kocnigsberg zegt, ter gelegenlievd van den brand, dat men glazen mei ontvlambare zelfstandigheden moet gevonden hebben welke by de minste drukking vuer vatten. Den prevoosl der koopwaren móet eene belooning van 1ÜO0 tim ers beloofd hebben acn den genen, die do stichters van den brand zullen ontdekken. ZAKEN VAN HET OOSTEN. Den Monilenr is wederom stilzwygend gebleven, en zoolang het officieel blad niels afkondigt, mag men verzekerd blyven, dat er niets te vernemen is wat volkomen geloof verdient. Men weet nu toch, dat voor den 6 October niets login Scbastopol was ondernomen, en, bv gevolg, dat er den 4 of den 5 nog met bel bombardement niet was begonnen. Zoohaest liet bombardement begint, zal liet gouvernement onderrigt. zyn, en geenen twyllel, of deze tyding zal spoedig door den Monitenr worden mede gedeeld. In afwachting van deze tvding, zullen wy 1 e Jen zeggen, dat alles voorspeld dat den oorlog in Crimeën nog zoo spoedig niet zal eyndigen; de overwinning van Sebastopol zal ecneu grooten stap zyn om Rusland tot den vrede le dwingen, en wilt Itusiand na do verovering van die plaets, nog de besprekken der mogend- beden niet aenveerden, dan zal den oorlog voordgezet worden- Dc mogendheden moeten op het voordzetten van den oorlog wel rekenen, aengezien er zoo veel versterkingen wordt n bereyd, om naer Crimeën gezonden te worden. Vier linie-schepen, veertien fregatten, en nog andere schepen, worden le Marseille verwacht, om van daer, troepen naer Crimeën le vervoeren. I yt bet kamp van liet Zuyden moeten vele troepen naer bet Oosten vertrekken. Dit kamp seliynl lol geen ander cynde ingerigt Ie zyn, dan om tot depot en reserve te dienen, voor liet leger van betOosten. Het gouvernement heeft bevel gegeven, om verscheyde nieuwe oorlog-oaerlnygei te doen verveerdigen. Deze vaertuv- gen zyn plat en leeg, en zullen een slacli van vlottende batlervën uytmakeu. Op elk dezer platte vaerluygen zal, in bet midden, eenen lioogen yzeren toren opgeregl staen, en dien loren zal van kanonnen voorzien zyn. .Nieuwe troepen gaen naer Crimeën gezonden worden, om do gesneuvelden iu deu slag der Alma te vervangen. De Iroepen die moeien verlrekken, zyn reeds aenge- duyd. Men schal op 20 miilioeiien ponden sterlings, alles wat Sebaslopol bevat. Het maken der versterkingen alleen, beeft meer dan zeven millioenen gekost, Den russisclion generacl Oslen-Saeken, bevind zich sedert den 2 oclober te Pereeop, eg wacht aldaer versterkingen af, 0111 naer Crimeën le trekken. Men verzekert dal een deel van Sebaslopol is ondermynd. De geallieerde troepen die do hoogten rondom Sebastopol bezeilen, konnen van die hoogte in de stad zien, en zy beweeren dat livna de gcbeclc bevolking van Sebastopol die plaets verlaten heeft" Dezen morgend, heeft men geene tydingen van liet oorlogs- toonecl vernomen. Den Monilenr blyft, opzigtelyk de belegering cn het bombardement van Sebastopol, volkomen stilzwygend. liet officieel blad meld enkclyk dat er iu de militairen hospitalen van Constanlinopclen ontvangen waren4100 gekvvelslen, 1330 fransche gekwetsten, 2000 engelsche,. 340 russische, en 350 zieken, zonder dat men meld aen welke natie zy belmoren. Wekken, zondag. Men zegt lieden dat den russisciien gene racl Osten-Sacken, in Crimeën is getrokken, aen liet hoofd van een korps ven 40 a 50,000 mannen, cn dat liy naer Sebaslopol iu, marsch is. Odessa, den 4 oclober. De laetste tydingen uyt Crimeën-, alhier ontvangen, gaen lot den 3 oclober. Op dien dag, waren alle de engelsche troepen der expeditie ten zuyden van Sebaslo pol, by Balaclava, byeen getrokken. Prins Menehikoff, met by de 40,000 mannen, zonder bef gewoon garnizoen mede le rekenen Bjnmwmnmom ws.;,'.::.a v lag in den kring der versterkingen die rondom en nalij' Sebasto pol zyn geworpen hy verwacht aldaer versterkingen. Men vreest alle dagen van de have van Odessa te zielbge- bombardccivl worden, maer, tot den 6 October, was er nog niets- voorgevallen. Duyzcnde rytuvgen zyn door de kozakken alow geliaeld cn netigcbragl, cn deze moeten dienen om troepen naer Crimeën te voeren. Den Journal de Constantinople, in zyn nummer van den 4,. geeft le kennen dat Sebastopol het maer tien of twaelf dagen,, kan houden. Hy zegt dat de geallieerden zich van alle de rytuv gen van prins Menehikoff hebben meester geinaekt; die rytuygen cn fourgons zyn ten getallc van twintig. In de korrespondentie, die na den veldslag der Alma, is aengeslagen in het rytuyg van Menehikoff, hekent den russisciien opperbevelhebber dat St-bas- tobol aen den aenval van liet vereenigd leger niet kan weder- staen. Beri.yn, maendag. Eene ukase van den kcyzer van Busland, ingezien de tegenwoordige omstandigheden, 'vcrklaert in staet van oorlog de gouvernementen van ChtirkovV, Pullawa, cn Kieuw, langs de oostonryksche grenzen gelegen. Odessa, den 5. Men zegt dat 100,000 russische troepen iq Crimeën zyn getrokken. Den prins Menehikoff wacht naer de mis ten, dampen en slecht weder af, om bet offensief te nemen. Men beweert dat Sebastopol bet dry maenden kan uylhouden. Den prins beeft bevelen ontvangen om de stad te verdedigen door alle middelen, tot dat den generacl Osten-Sacken zal aengekomen zyn om haer te helpen. Men heelt te Odessa den 30 september eenen te Deum ge zongen om den hemel le bedankenwyl de geallieerden ge dwongen zijn geweest zuydelyk af te Irekkeneu omdat zy hadden moeien afzien van het fort Constanlyn Ie belet/eren. Hel is allyd troostend als men iedere klopping in eene soort van overwinning kan veranderen In alle geval, eenen russisciien le Beunt min of moor zal er weynig am afdoen. De Presse, omblad van Weenen, geeft de volgende inlich tingen over het beleg van Sebaslopol liet legerkorps," dat te lialaklava ontscheept is, zal eerst liet fort der Quarantaine aeiivaHen, ei als dat zal genomen zvn, dan gaet men over tol hel fort Constanlyn. Ter zeiver tyd zal'een le gerkorps, dat l'en noorden van de stad ligt, bet fort en de ballc- ryën, die daer liggen, aenvallen. Als die twee forten zulle.i geno men zyn (het fort Alexander van 90 kanons, dat van Constanlyu van 110 kanons) dan zal de haven bevryd zyn, en men zal de stad zelve kunnen aonranden. Deze is aen den zuydkant verdedigd door eene battery van 50 kanons, en ten noorden door liet fort van Ste. Calliarina. Men denkt dat men gemakkclyker de batlervën zal innemen dan wel de forten. Maer als de batteryën genomen en liet fort Ste-Catliarine tot zwygen zal gebragt zyn, dan zal niets beletten aen de schepen om hominem te werpen in liet midden dér stad. Terzelfder tyd zal men tegen Sebastopol acn den laudkant werken, en men denkt dat de versterkingen, welke langs de Zwarle-zee aenkomen groo- tendeels deze bestemming zullen verkrygen. Wat de troepen aen- gaet die 't eerste moeten aenkomen, zy zyn bestemd om aen Pe- rekop te ontschepen, onder bescherming van de kanons der vloot, ten cynde alzoo de russische versterkingen tegen te houden, die zouden kunnen aenkomen. Men zegt ook, dat een deel der vloot bevel zal krygen om te gaen kruysen in de zee van Azoff, voor Kertéb, on op de noorderkusl van den Krim. Men wilt alzoo be letten, dat ervan dien kant versterkingen zouden aenkomen, en de russische schepen bemoestcrun die zich in de gezegde'zee mogten bevinden. Eene dwaling is er voor liet minst in deze tydingen. De Presse spreekt van een legerkorps, geposteerd ten moorden der stad, en dal liet fort Konslanlyn zou aenvallen. Niets heelt aengeduvd dal daer zich troepen van de geallieerden bevinden. Allemael zyn zy zuj'dwaerts getrokken, van Balaklava op Sebaslopol. WAPENING VAN RUSLAND. Men sehryft uyt Frankfort, dat liet kabinet van Weenen niet verbergt, welke onrust liet beeft over de groote wapeningen die kortelings bevolen zyn door liet russisch ryk. tkaseu verzeld van brandstokende proklanintifn zyn iiylgeslrjoyd en roepen al de mannen te wapen, in staet van'liet geweer le'dragcn, voooral in de provinciën, naburig van Ooslenryk en Turkyén. Er worden gebcele bataiilons vrywilligers ingêrigl, aen wie uien groote beloften doet. Vooral gebeurt dit in de provinciën Kherson, Podo- iiën, Volltyniën, Kiew, enz. Als don krvgsvoorraed niet 'te kort kwam, dan zou liusland welliaest een millisan soldalen onder de wapens bobben. D<> arsenalen werken roet eene bewonderens- weerdige weikdad gh -yd. Do weynige tydingen die uyt de binnenlanden van Itusiand aenkomen, zyn zeer oorlogzuchtig .4, de onderdanen ran dm rzarr zyn omluyijd dat liy niet run zin is om den vrede te sluyten. De party die voor den oorlog is, is wan hopig over bet mislukken van liet beleg van Silistria door den teruglegt van de russische Iroepen over den Pruth. en vooral over de expeditie der geallieerden logen Sebastopol. Zy betigl bard-op Ooslenryk vim de Oorzaak te zyn van die rampen, en spouw t nu ook hare vrecdaerdigslc bedreyginge-n tegen die mogeiidheyd uyt. Men lu-eft des bet gedacht, in de liooge politieke kringen dat keyzer ikolaes liet oorlogvoeren niet zal opbonden, on by zyne spreuk wiit w.terhevd maken Ik zul er mynen laelsteu rochet aen wagen. Als Sebastopol valt, dan seliynl by met eene magt op Ooslenryk ie willen vallen, die by op de Oostonryksche grenzen samentrekt. Ky wilt, zich vreken op die mogendheyd, welke by beschuldigt ais de oorzaek van al de rampen te zyn', die hem als sleeiieu oli liet hoofd zyn gevallen. Ooslenryk zou, volgens den cza -i-, hem in zyne onreglveerrli'-c politiek mor ten ondersteunen, omdat by dit 'land iu dén bietsten opstand der Hongaren, van zynen ondergang bevryd heefthy verwyl hot nu zyne ondankbaarheid. Den ooslcnrykschen minister beeft integendeel gezegdwy zullen u beschamen in mdankbnerlieyd. Valt Sebaslopol integendeel niet, dan zullen de geallieerden, met eene verdobbelde magt, iu het toekomende voorjaar, voor deu dag komen den oorlog zou dan ook niet ophouden. Pauys, 17 October. lie enge sebe gazellen,.die de vorovering van Sebaslopol voor zeker beschouwen, beginnen' zieli bezig te boaden inel te ondezoeken of bet innemen van Sebastopol den oorlog zal eyndigen. Den, Morning-Chronicle is vah gedacht dal keyzer Nikolaes den vrede niet zal willen sluyten, en dat, bv gevolg den oorlog zal. moeten voordgezet worden, door 'het veroveren, van Perecpg; en liet innemen van geheel Criméen. Er is-iusgelyks spraek van eene groote expeditie in llessarabien. liet eugelseh bla.i voegt er by, dat dit bet pian van.Vrankryk is, welk cmgelwylleldidoor Engeland zal aengenomeu worden. De koningin Iteeit voor 1000 ponden sterlings ingeteekeiid, in het fonds voor weduwen eu weezen der engelselie soldaten, welke inliet Oosten zouden sneuveien ofaeu de ziekte sterven'. De speculateurs in de openbare fondsen worden verlegen, omdat ei geene tydi.igsn uyt Crim-v-i wordeii.afgexo.Kligil, en dj fonds-en zyn gisteren gcdaeld.

De Denderbode | 1854 | | pagina 3