PILLEKENS zich verborgen den eersten op 't kerkhof van St-Amands- berg, den tweeden was in eenen stokvischpoel aen de .Muy- depoort gekropen, den derden ergens op eenen zolder. JN'oglans er viel niet aen te lievenlieeren, de klubspartv was overtuygd dat er geene worsteling mogelyk en de afkoking barer kandidaten verzekerd was, en daerom had zy noodig geoordeeld tot den opleg over te gaen. De dry liberatcrs- kandidaten wierden dan opgezocht en zonder genade tot voorder order in potten gedouwen. Van dry dagen voor de kiezing heeft men niet eenen dezer dry heeren meer gezien, en op den 12 juny waren aide liberaterselemenlen le Gend verdwenen. Er zyn dan dry nieuwe conservateurs gekozen welke de reeds bestaende merkelyke meerderhevd der conservateurs in den senaet zullen versterken. Zie hier de overige uytslagen der kiezing van 12 juny AliDENAERDE. M. de markies de Rodes, uytiredenden se- naleur, is herkozen. Op 1051 stemmers heeft M. de markies de Rodes 097 stemmen bekomen. EEC.l.OU.Van de 981 ingesclirevene kiezers, licbbeo SI3 deei in de kiezing |genomen. M. de Block beeft 015 stemmen ver- cenipd. en is lot senaleur uylgeroepen. DKM'iERMONDE. Er hebben in deze kiezing 715 stemmers deel genomen. Met 708 stemmen is M. den graef de Ribeaucourl, benoemd. SINT-N1KOLAES. Er was geene oppositie tegen de matre dende senateurs. MM. de Muynck en Cassiers zyn herkozen. BERGEN. MM. de Thuin en Corbisier, uytlredende senateurs zvn herkozen. SOIGNIES.— Op 800 stemmen, heeft M Daminel, nyttredenden senaleur 787 stemmen vereeuigd, en is tol senaleur herkozen. DOORNYK. De twee uytlredende senateurs, MM. Savart en Pollet, zyn met groote meerderheyd herkozen. WAREMME. Er waren 819 stemmers aenwezig. M. Selys- Longcharnps, is met 515 stemmen herkozen. M. de Chestrel heeft maeV 300 stemmen bekomen. HASSELT. M. de Pitleurs is met groote meerderheyd van stemmen lot senaleur herkozen. Te LUYK zyn de oude senateurs herkozen. VERY1ERS. M. Laoureux heeft op 801 kiezers, 771 stemmen bekomen, en is tot senaleur 'uylgeroepen. C11ARLEROY. De uytlredende senateurs, MM. Spitaels en Dorlotot. zyn herkozen. THUIN. M. de'Robiano is herkozen geweest. TONGEREN en MASEYCK. Er was geene oppositie tegen M. de Renesse-Breidbach, nyttredenden senaleur. M. de Renesse is met eenparige stemmen herkozen. .-. In zyn Np van 5 juny h:ul hel Verbond van Aefst renen plegiigcn oproep gedaen lol al de liberaiers van T arrondissement Aelsl, hel komilé der uylgeleefde en verdroogde Alliance had geheel hel dislrikt door uylnoodigingsbrieven gezonden om de vriendeu van hel liberalismus te verzoeken op zondag lesl naer de Vier winden, le Aelsl, le komen, om te beramen over 'l geen er met de kiezing voor den senaet le doen slond. Het afg» koókl kopstuk der Alliance meynde zich omringd te zien van 'I zeilde getal aenhangers, die hier in 4852 langs de straten processiegewys naer eene eelparly op het stadhuvs trokken, en, door dien loestel de conservateurs dachten te verschrikken macr nn was 'l mis, want nauwelyks hebben tien sullen de uytnoodiging beantwoord. De twee voornaemsle komperen dit ziende, lieten de vleugels vallen, trokken de oorekens in en staken schuvtje van kanl, uytroepende Wy zyn voor goed den hecht af, onze bloemekens zyn verslenstSic transit gloria mundionzen gesuykerden ryslpap is in verzuerden botermolkbros veranderd. .-. In zyn voorlaetsle N7r is onzen konfrater, 't Verbond, in eene heylige gramschap vervoerd en zegt dal de kleriknlen hel liherael besluer gelasierd, beschuldigd, beledigd, vervolgd, gekwollen, genepen, gesioolen, gestampt en afgekookt hebben alleeiilvk om aen'l schotel ken te geraken, om hunne creainren le hevt oidee- ligen en om het monopolimn van alle vette jaerwedden te hebben. Als men zulke fynheden hoon en leest, zou men geen kièfcen- vleesch krygen van compassieMaer zeg eens, konlrater, wat vermaek bestael er in aen een uytgelekl en le» gronde nyige- schuerd seholelkcn te zitten? Hadden uwe vrieunden er ten minsten eenige brokkelingskens ingelaten, uwe gezegdens zouden eenigzins aennemelvk zyn maer neen, T is er al uytgelekl, het schoiclken stael inden grooten rouw, nog erger't is zoodanig overlast met schulden, dat er in lange jaren niet zal aen le lekken vallen'T is als hadden uwe vrienden het voorbeeld willen volgen van de schurken die, na len huvze van den notaris Annez en van den schepen Fonlainas te Brussel le hebben geroofd, in de plaets zelf hunne walgelykste vuyligheyd hebben nagelaten... En dan hoe konnen de klerikale» hunne krealuren begunstigen, als er zoo veel krealuren der liberaters begunstigd zyn, dat de budgetten hoe drukkend, hoe verpletterend zy ook wezen, niet toerevkend zyn om al die krealuren te betalen En ten derden, wat monopolium van vette plaelsen konnen de klerikalen nog hebben, als al de vette plaelsen door de liberaters ingenomenzyn? Ziel gy bet, slimmen schryvelaer, lioe gy u zeiven en uwe vrien den aen de galg zeevert? Maer wal is 't, in ird el in vino Veritas, eenen grammoedige» en zatten mond spreekt waerheyd, en T is omdat gy uwe nydige woede niet meester zyl, dat u de waerheyd uyt de pen vloeyt, namelyk dal uwe vrienden de rol gespeeld hebben welke gy anderen wilt aentygenWech met zulke partydige valschaerds, doch als zulke gaslen met den spiering uyt de panne willen springen, hebben zy te vreezen dal zy zullen in T vuer vallen Merten uyt. 't Verbond blyft waterbekken naer de goede de deugde- lvke en uytmuntende pyp van den Drndcrbodo en 7-weert by boog en by duer dal hy nog goede tanden heeft, ja voegt er bv dat wy wel weten dat er zelfs hair op staet Excuseert, Merten, indien wy u als gansch zonder tanden hebben afgeschilderd, 't is omdat uwe onnoozcle brieven zulks uytgaven: doch, ingezien uwe protestatie, zullen wy aennemen dat gv nog hier en daer eernn versleten boktaud hebt, die n onnpbondelyk van onze lekkere, pyp doet droomenen als gy zegt dat er zelfs hair op staet, Merten, zullen wy dit ook al gelooven man, dit is niet moeyelyk om aenne men, er stoet wel hair op oude beschimmelde Oarólussen, waerom zou er geen op oude vcrsletene l oktnnden konnen staen? Merten zegt dat hv zal ïaedplegen of onze belofte, ulhoewel zy ge drukt zy, niet zoowel verbindend is in regte als eene geschrevene be lofte. Wy juyeben dees voornemen toe en zullen hem zelfs eenen man aen- wyzen by wien hy wel zal ten regte komen. Dat hy den advokaet Polka raedplege, dezen heer is zeer verstandig en hoogst bekwnem om over pyp- beloften, zoo gedrukte als geschrevene, te oordeelen en goeden raed te geven. Als dezen heer zegt dat wy de pyp moeten afgeven, Merten, komt er dan maer om, maer onder conditie dnt gy ons zyn geschreven advies brengt en liet zelf betaelt;wy verbinden ons zelfs er dan een pakje van onzen besten gekerfden tabak by te doen, waermeê wy u heden meyi den te vergasten, doch 't geen wy nu uytstellen, om u alsdan al de goedhevd, al de lekkerheyd, al de aengenaemheyd onzer zoo vurig verlangde pyp le laten smaken. Dag Merten Men weet dat verleden jaer een helsch marhien is ontdekt, 't geen bestemd was om den keyzer der Franschen, by zyn ontworpen bezoek te üeornyk, op den yzeren wegr met geheel xyn gevolg, in de luchtte doen springen ?iu dit proces is-in Vrankryk opgemaekt, en de belgische politie wierd aenzochi twee beschuldigde frauschmans, de genoemde (..elestinus en. Julius Jacquin, welke in dezen eerloozen nenslag beliokken waren, uyt te leveren. Daerop heeft meester Verhaeghen eenen aenval van zyne interpel latieziekte gekregen en scheen by zeer le vreezen dat deze uytlevering zon gedaen zyn geworden. Wat doet den Venerabelen? Om de hatelykheyd van van dit schelmstuk te bebloemen, komt hy vertellen dat het niet anders mogt actuien worden dan als een enkel politiek misdryf, en dat, by gevolg, de conventie nopens de uytlevering uyUoodering maekende voor de poli tieke misdryveu, de verdachte van het komplot niet mogten uytgeleverd worden en dat men ie gerust in Belgiên moest laten resideren.... Maer den minister van justicie had het niet moeyelyk te bewyxon dat eenen aenslag tegen het leven van eenen souvereyn een SCHELMSTUK is 't geen onder 't algemeen regt. valt, dit is te leggen eene MOORD, en geenzins een enkel politiek misdryf. Het zou inderdaed nog al gemakkelvk zyn voor de moordenaers eene politieke oppositie in te roepen om zich tegen de vervolgingen der justicie te beveyligen en aldus op hun gemak voort te gaen in het uytvoeren hunner schelmstukkenLn nogtans dit is de taktiek welke Verhaeghen met zoo veel yver in de kamer verdedigd heeftMaer gelukkiglyk voor de belgische kamer, Verhaeghen is alleen van zyn gedacht gebleven, niet eeen lid heeft hem willen ondersteunen, de fanatiekste liberaters hebben getoond dat zy nog eenige sehaemtc hadden,- en de oneer is aen Verhae ghen alleen gebleven. Had men den V enerabelen zien staen kyken, men. zou gezegd hebben dut hy eenen bessemsteel ingeslikt had, waervan den krop hem in de keel stak en die gedurig meer en meer opzwol, naer mate den justicieminister de dwaeshcyd van die opinie ovemveepteTen lnetstcn, Verhaeghen ziende dat hy niet meer weg kon, zou zich. geern neergezel of onder zyne bank gekropen hebben, maer door den ingeslikte» bessemsteel verhinderd, was 't hem onmiHjclvk zich te buvgen ofte krom men en hy stond nog op zyne plaets, als de zitting allang geëyndigd was. Misschien staet hy daer nog te koekeloeren, want sedert is de kamer ge sloten en hebben wy van den- Venerabeien niets meer gehoord. Lïkeen errinnert zich nog dat er over eenige maenden, 111 een gevegt te Gysegem, eenen doodslag is gepleegd. Verscheyde persoonen wierden aengehouden als betigt van die misdaed. liet V erbond van Aelst, dit schandblad van valschheyd, wist, ter dezer gelegenhevd, eenen geheelen hoop zeever tegen de klerikalen to vertellen, zeggende dat de heetste koppen van de klerikale party dier gemeente voor dit feyt aengehouden waren. Thans komt de korrektionncle regtbank van Dendermonde die zelfde klerikalen gansch vry te spreken-, en juyst de heetste koppen der dunge- zaeyde liberaters van Gysegem, te weten Knrel-Louis en Joannes Van Hauwcrroeire, en Const. Melkebecek alle dry te Gyseghem voor dit gevegt te veroordeelen tot twee maenden gevang en '20 franks boete. He wel, Verbond, wat dunkt er u van Valt dien steen met regelregt op uwen kop terug Zult gy nu moed genoeg hebben of Ireffelvk genoeg zyn om uw schandartikel te wederroepen Dit zullen wy afwachten, maer u onder- dertusschen acnradeu noyt het vel van den beer meer te willen verkoopen vooraleer de beest neergeveld is, want anders riskeert gy er nog eenen klauw van te krygen die u eerst neervelt. Partydige valschaerds veibrodden gemeciilyk hunne eygene zaek en helpen hunne vrienden dikwils van op den kant in den grachtWat zullen de veehters nu vertellen, zy die zoo kontent waren van het Verbond, dat zy het zelve met gretigheyd omhels den en uytriepen O gy braef gazetten, wat zyn wv u dankbner;... De onzydiglieyd van eenige mogend héden van minderen rangr is in hel éngefseh parlement, op het tapyl gebragt. Ter dezer ge- legenlieyd, lie ft lord Palmerslon, ee.islen minister der koningin Victoria, de volgende woorden uvlgesproken Belgieri cn Zwitzerland zyn oiizydig, drl is waer; macr, ik hechte geen belang aen de onzydiglieyd, want ik heb altyd gezien, dat als er eenen oorlog uytberst e» eene natie bel nattig denkt mei haer leger over een onzydig grondgebied te trekken, zy er weynig aen denkt de onzydiglieyd tc eerbiedigenwelke in de trak taten geschreven is. Deze woorden zyn hoogst belangryk, en verdienen, ondermeer dan een betrek, in overweging genomen te worden. Zy doen ons kennen dat in zommige gevallen, Engeland zich niet sterk gene gen zou loonen 0111 onze onzydiglieyd le eerbiedigen. Voorleden zondag heeft de processie van het H. Sacrament met eenen buvlengewoonen luyster plaets gehad. Eenige schikkingen van dc groote processie van over veertien dagen zyn de II. Sacra- nieuis processie veel komen verfraeyën. Te Lede was T zondag insgelyks eene allerfraeysle processie, welke van zeer vele groote gemeenten onmogelyk zou konnen na gevolgd worden. De processie heeft des namiddags hare groote 'ronde gedaen en had een groot getal geloovigen uytkelokt. Den beyacrdspelcr dezer slad komt tot nader hevel in zyne bediening opgeschorst te worden. Hel publiek zegt dal dien maet- regel genomen is onulal den beyaerdspeler de herkiezing van de heeren senateurs, in den namiddag van dynsdag, met een deun tje op den beyaerd, vereerd heeft- Daer men ons verzekert heeft de politie den slottier doen komen 0111 de deur van den toren open te breken en den beyaerdspeler van zynen beyaerd te halen. Aelstenaers, wal dunkt ul, daervan? Is dit niet verdraegzaem handelen? NVy zullen eens afwachten wal er van die zaek gaet geworden. •--Toen de kiezing dynsdag lest geeyndigd was, was de stad zoo rustig als of er geeue kiezing had plaelst gehad. Dit was hel zekerste leeken dal de kandidaten der Conservateurs gekozen waren. Hel drupneuzen alleen was aen '1 order van den dag. Met diepen rouw hebben wy onze lezers te berigleu dat den hoogst geaglen en zeer eenv. lieer Darras, Deken van Thielt, aldaer is overleden. Verscheyde ons te laet toegekomen stukken konnen wy heden niet afkondigen. Wy verzoeken onze korrespondentcn hunne mededeelingen niel altyd tot op het laetste der week uyt te stellen. Wy hebben onze lezers eene blyde tyding mede tedeelen, te weten, dat de graenen byna overal aen het dalen zyn. Maendag laelsl, in het begin der merkt le Kortryk, vroegen de landslieden voor hunne graenen alle pryzen uyt, zy peysden dat het maer te gapen en te gieten was, maer zy zyn groolelyks in hunne meening bedrogen geweest; want de wille tarwe is fr. 4-85 en de rogge fr. 4-94 per liektoli.ler afgeslagen. Hel is te verhopen dat de levensmiddelen thans bv voortduring in prvs zullen dalen, want door het gunstig weder, dat wy sinds eenige dagen hebben, komt den korenoogst zoodanig toe, dal het ongeloolïyk is hoe men deuzelven eiken dag ziet veranderen. Eenen zeer ervaren landbouwkundigen van de kanten der Leyje, zeyde iny, voorleden dynsdag. dat de rogge uytermate veel beloofd, en dat zy dit jaer veel meer zuil geschoten hebben dan bet voorleden jaerwant, zegde hy, (het zyn zyne eygene woor den) De korenairen zyngelyk sparappels. De tarwe die men meende te dun tc staen. groeyt weel derig op, en maekt slruyken biivten alle verwachting. De aerdap- pelen die dit jaer, door T vervriezen van 't koolzaed, in eene groote menigte geplant zyn, hebben een allerschoonste voorkomen en beloven eenen overvioedigen oogst te zullen opleveren. (Gazelle van Thiell.) Er worden nog vele schepen met vremde tarwe in Belgiên verwacht. Zy zyn bestemd voor verschillige haven. Het is op den 5 july aenslacnde, dal door geheel het ryk, desessien van de provinciale staten geopend zullen worden. De benoeming van dry kandidaten der bewarende party le Gend, heeft te Brussel diepén indruk gemaekl. Mods Verhaeghen kon in den eersten oogenblik de tyding niel gelooven, en dc lo- gien en de klubs zyn in de uylerste verslagen lieyd gedompeld. Den hertog en de hertogio van Braband zullen nog zoo spoe dig van hunne reys niet terug zyn in Brussel, als men eersi ge meld bad. Men beeft vernomen dat zy zich te Atlieneu gingen inschepen naer Napels, en rekenden den 45 dezer le Napels aen te komen. Van Napels zetten zy hunne reys naer Roomen voord, en op liet eynde dezer maend juny worden zv le Roomen verwacht. EENE SCIIOONE DAED VAN DEN HERTOG EN VAN DE HERTOGIN VAN BRABAND. Met hoogmoed halen wy eene daed aen over welke het katholyk Belgien voor zynen erfprins en voor zyne doorluchtige gemalin le regt fier mag zyn. Zy betoont hoe zeer den hertog van Bra baud verkleefd is aen onzen godsdienst en aen deszelfs vrvhevd. In liet eyland Candiên, waer Z. K. 11. zich onlangs bevond, wa ren er negentien persoonen gevangen gezel, omdat zy den roomscli katholyken godsdienst hadden aenveerd. Den hertog en de her togin van Braband dit vernomen hebbende, zyn niet ouwerkzaem gebleven al hunne poogingen hebben tot doelwit gehad deze nieuwbekeerden uyt het gevang te doen verlossen, en aengezien zulks in de magi niet scheen van den Turkschen Pacini die zich in gemeld eyland bevind, is de zaek door het toedoen van onzen erfprins, voor den Franschen afgezant te Konstantinopel gebragt. De katliolyke drukpers van Parys, houd zich met deze zaek bezig, en wy verhopen dat ze den gelukkigsten uytslag hebben zal. M. L. Van de Walle, opperhoofd van de afdeeling van koop handel en nyverlieyd by bet provinciael gouvernement van Oost- Vlaenderen, is te Gend overleden. Jan de Waet die te Gend de herbergierster vermoord had. had met eene ongelooffelyke onverschilligheid verleden zaterdag zyn doodvonnis gehoord. Doch het scliynl dat hy, merkelyk vor- verzwakl is, want toen hy in het rasphuys toekwam geleek hy den zelfden man niet meer. Hy heeft zich aenstonds by Matlliys die over eenige dagen veroordeeld wierd, begeven en hem den uytslag. zyner zaek bekend gemaekl. Vervolgens wierd hem zyne soep voor gezet, en na dat by er een paer mondvollen van genomen had» wierp hy zynen lepel op zyde. Hy is op de kamer der ter dood veroordeelde gebragt. Men verzekert dat de Waet zich in kassatie heeft voorzien tegen het arrest van bet hof van assisen. Te Brussel heeft men eenen grooten stul boter aengeslagen, welken van binnen hol en met water gevuld was. Den boer. het bedrog ontdekt ziende, liecft de vlugi genomen, en zyne koop- waerin den brand gelaten. Tydens de maend mey, zyn wederom 4942 brieven niet konnen besteld worden, omdat de adressen verkeerdelyk of 011- leesbaer geschreven waren. Er bevond zich voor eene somme van ■4955 fr. weerden in die brieven. De twee Fransclimans Jacquin, voor welke M. Verhaegen in de kamer beeft geplelen, hebben nu hunne beslissing genomen. Eenen begeeft zich naer Vrankryk, en zal zich gevangen stellen» om het gereglshof le laten beslissen of hy in de zaek van den aen slag op liet leven van den keyzer pliglig is. Den anderen Jacquin durft de kans niet wagen, en heeft liever het land te verlaten. Dezer dagen is liet geheel huvsgezin van den heer Tasson, eenen der meest geachte dekoratie-schilders van Brussel, in doods- gevaer geweest door het eten van konipernolie of paddestoelen. Het was iwee uren na middernacht toen men eerst de pyn der vergiftiging gevoelde; doch dank aen spoedige en krachtige hulp is men hel gevaer ontkomen. Het volgende leest men in een weekblad van Sini-N'ikolaes Schoon men, sedert acht dagen, een groot getal dieven in onze slad aeugeliouden heeft, blykt bet, dal er nog roovers over- blyven. In den nacht van donderdag lol vrydag, zyn er vry buy leis in de bakkery van Louis Micliiels gedrongen; zy hebben er rond 42 ponden zoelekoek-deeg, 48 kilos bloem, eenen koperen moor, en twee wollen en hvee katoenen dekens ontvremd. De booswig- ten zyn over hel gelend, dat den tuvn van de gebroeders Verest omringt, geklauterd en hebben zich vervolgens in den hof van Michiels begeven, die langs die zyde noch door eenen niuer noch eene liaeg afgesloten is. De weerde der gestolene voorwerpen word op 90 franken geschat. Onze policie heeft zekeren Bracke, bygenaemd den Papeteraengehouden als pligtig aen gemelde diefie. - Uyt Sint-Denys-Weslrem meld men het volgende 0 Er is den 7 dezer, 0111 7 5/4 des avonds, eenen steen uyt den lucht gevallen, van eenen kilog. en half zwaer. llyiwendig ziet hy er zwart als ebbenhout uyt, en inwendig is hy wit-zilverachtig. Hy is drylioekig. Met een groot gedrnys viel hy neer, zoodanig dat meer dan honderd persoonen op dal gedrnys kwamen toegeloopen. Hy is gevallen by de woonst van den bewaker van S. Denyspleyn en beeft er eenen put van twee voeten diepte gemaekl in dén grond. Daer zal dien steen alle dagen te zien blyven, tol op 45 july. Men kent tot lieden nog de grondstof van dien steen niet. Liefhebbers hebben er reeds veel geld voor geboden. Te beginnen van lieden, is den overgang te Langerbrugge,. over de brug, onderbroken, en deze onderbreking van gemeen schap, zal wel 50 dagen duren, ten gevolge van herstellingen dim aen deze brug moeten gedaen worden. Men leest in den PjrccurscurEr is een aerdig geval de zit ting van ons hof van assisen komen vervrolyken. Den president vroeg aen eene vlaenisehe boerin, die getujge was in de zaek van Seepold, of den beligten, op den dag dat zy hem zag, knevels (mouslaclies) droeg, antwoordde zv heel eenvoudig Ja, mynheer maer ik weet niel waer zy stonden. Onnoodig te zeggen dal er om dit antwoord gelachen wierd. Het hof zeiven kon moeyelyk serieus blyven. Den 4 dezer heeft men te Zvvyndrecht uyt eenen gracht 't lyk getrokken van een kind van 3 maenden; aen den hals was eenen zwaren steen met eene koorde vastgemaekt. Men veronder stelt dat dit kind aen eene familie van koordendansers behoord, die laetst ter plaets eenige vertooningen gaf, en door zyne ouders zal vermoord zyn geworden. Het geregt der slad heeft zich don derdag henvaerts hegeven. Des anderendags is een kind van 2 jaren in dezelfde gemeente in eenen gracht gevallen en heeft er de dood gevonden. Ziet hier wat eene depeche uvl Roomen, van den 45 juny, te Parys ontvangen meld Men kondigt, op den oogenhli'. af, dat eenen aenslag op het leven van den kardir.ael Anlonnelli is gepleegd. Den aenslag is mislukt. Den moordenner is aengehouden. Den Courrier de TEure meld, dateenen 49 jarigen jonge ling van Saint-And'é op den weg eenen voerman vermoord heeft, met wien hy gedronken had. Den moordenaer is aengehouden op het oogenblik dat hy rustig bezig was met groenten uyt te sieken. Hv heeft tot reden zyner misdaed opgegeven, dat hy naer eene feest wilde gaen, dat hy geen geld had en dal hy er zich had wil len aenschaflen. Terwvl het bloed van het slachtoffer op deszelfs kleederen spatie, durfde durfde den moordenaer niet in den zak voelen waerin de beurs stak uyt vrees dat er bloed aen zvne han den zou gekleefd hebben, hetwelk hem zou verraden hebben. Hy is naer de gevangenis van Evreux gebragt.

De Denderbode | 1855 | | pagina 2