AEN BES TE DING. Tydingen wegens den oorlog. Dun Ami de COrdre bevestigt ook de wanorders die omtrent <le fabrieken van schrykundige voordbicngselen hebben plaels gehad, en dil kalliolyk blad betreurt, i^elyk men liet moet betreu ren, dal men hel volk heefl verleyd, en gepoogd heell'revolutie en regeringslooslteyd te doen onlstacn. De zamenrotlingcn zvu lalryk geweest; men heeft tot twee en dry duyzend persoenen le /.amen gezien. Er zyu bedreygiugen en aenruudingen tegen de openbare •magt onlstaener zyn oproerige en regeringslooze kreten opge heven; lalryke aenhoudingen z\n gedaen, en de troepen hebben verpligt geweest gebruyk van hare wapens te moeten maken. Te Namen is men ook ze r ve-legen geweest, als men vernam wal er leElonffe en Auvelois voorviel. Een< n post van tien mannen was belast met eene bedrevgde fabriek te Auvelois le bewaren, en aen de schouw was eenen schildwacht geplaetsl. Omtrent middernacht naderde eene groote xanienrotting, en wendde zich naer de schouw. Den schildwacht riep het volk toe., dat hel moest stil staen; maer de zamenrotting verhiel' hel geschreeuw van Leve de Republiek en beledigde'de troepen en daegde den schild wacht uyt. Den soldael loste zyn geweer in de lucht af, om de zamenrot ting bevreesd te maken, en verwyderde zich naer den post. Den post van de tien soldaten wierd aengerand, en, onder het uitbra ken van alle slach van oproerige gesch reen wen, poogde de za- inenrotiing den post te overweldigen. Met was alsdan al de sol daten gehruyk van hunne wapens moesten maken. Er zyn twee persoonen gedood, en eenen is gekwetst geweest. De aanranders waren gewapend en de soldaten hebben maer hunne pligt gekwe ten. De laetste lydingen die men uyt Charleroy ontvangen heeft, zyn van 2i, en zy melden dal sedctl zondag avond de zamenrol- lingen niets meer bedreygend hebben, en als opgehouden mogen aenzii'ii worden. Dcjuslicie Imud zich meteen onderzoek bezig, en heeft lal ryke documenten in haer bezit, die zullen doen kennen vati welken aerd de wanorders waren. Het schynt vau nu af zeker en vast, dat er opslokers en belha mels geweest zyn, maer, deze schynen niet aengehouden le zyn. Den .4mi de VOrdre doet heden aenmerken, dal men, van over verscheyde dagen, le Namen, de bloedzuchlige geroepen van Leve de Republiek! Leve Robespierre! heeft hooien opgeheven worden. Deze walgelyke aeuhilsingen zyn zonder weerklank onder het volk le Namen gebleven. Men verzekert ons, zegt den Ami de VOrdredat men gisteren «enen persoon heeft aengehouden, die den post voor het stadhuys te Namen, kwam beledigen en bedreygen. Op den hoek vau eene straet, heeft men een revolulionnair schrift aengeplakt gevonden, by welk men het volk aenhilste om te plunderen en té vernielen. Andere plakkaten van den zeiven aerd, heeft men aengeplakt of uytgeslrooyd gevonden. Eenen Italianer konu aengehouden te worden, en deze aen- houding heeft tol veel gerugten aen ley ding gegeven. Den aenge houden is eenen siciliaenscheu mazziuisl, die uyt Napels, als eenen werkman gekleed, naer Parys was gekomen om de feesten, die ter eere van de koningin van Engeland gegeven worden, by te woonen. Hel was niet zonder kriminele iuziglen dal dezen Italianer naer Parys was gekomen. FRANSCH KEYZERRYK. INTREDE DER KONINGIN VICTORIA BINNEN PARYS. Het was 7 uren en een kwart van den avond, wanneer zaterdag het teeken wierd gegeven dat den kcyzerlyken treyn langs den yzeren weg aenkwam. De twee batteryen die nevens de brug gereed waren, losten hare stukken. Eenen kouinglyken salvo van 101 kanonscheuten' deed de statie daveren, en het konvoy naderde traegzaem de plaets waer men moest afstappen. Men bleef eenen minnet zonder de konigin te zien. Zy ontving onder- tusschen de gelukwenscliingen van prins Napoleon. Den generael Lawoestine treed tot by de koningin, en bied II. M. eenen kostbaren bouquet aen, een geschenk, welk de nationale garde van Parys aen kuningin Victoria doet. Het nationael air der Engelschen God save the Queen word gespeeld, en algemoene vreugdekreten worden opgeheven. De koningin van Engeland aen den arm van den keyzer klimt op de estrade. Zy verschynt, groet de menigte, en treed tot by de echtgenoten van den engelschen afgezant, en drukt deze dame zeer vriendelyk de hand De koningin droeg een blauw zvden kleed, en eene mantilie van perelgrys kleur ook iu zvde. Den keyzer droeg den uniform van veldmacrschalk. De koninglvke prinses eenvoudig gekleed, ging langs den linker kant van den keyzer, en den prins van Galles droeg een witte pantalon en een zwarten jas. Queeti Victoria scheen in goede gezondheyd en zeer te vrede zy was zienlyk getroffen over den geestdrift met welken zy wierd onthaeld. Zy boog en groette heihaelde mael met veel beleedheyd. Den kouinglyken groep, voorgegaen door den maerschalk Magnan en ■door den generael Lawoestine, is met haest den bezonderéu salon doorge trokken. Daer het allengskens ging duvster worden, spoedde de koningin zich, om te kunnen een deel van Parys in den dag zien. Zoohaest till. MM. voorbv waren getrokken, heeft de menigte zich in beweging gebragt, om de hooge persoonaedjes te zien in hunne rytuygen stappen. Urn zeven uren en half. Den défilé begint, liet rytuyg van II. M. ryd op eenen grooten slap. Den avond begint te vallen. Op den grooten balkon der manufactqer Aubnsson, die met groen fluweel bedekt was, bevonden zich alle de leden van den centralen jury. Den keyzer heeft herhaelde mael de verlegeuvvooidigeis van den eutopeaen- schen arbeyd gegroet. Om acht uren. 11. M. de koningin komt aen de Madalena. Eenigen tvd nadat den keyzerzerlyken stoet voorby is getrokken, komen de troepen in beweging, en trekken naer bare kazernen. Dan zyn de verlichtingen begonnen. Zy wuren liivsterryk en algemeen. Als de koningin uyt de statie kwam, heeft zy plaets genomen in eene caleche-ïi la-Daumont, bespannen met vier peerden. Nevens de koningin zot de koninglvke prinses, liegt over de koningin zat den keyzer, en nevens hem prins Albert. In het tweede rytuyg zyn den prins van Gallis en prins Napoleon gestapt. De dames en de overige persoenen die de koningin op hare reys vergezellen, zyn in andere rytuygen van het hoi getreden. By het uvtrydei» der statie, was eene deputatie van leerlingen uyt de Polvtechnieke school, die ouders of bloedverwanten iu C.rimeeu gedood hebben gehad, mei den crêpe aen den arm. gt plaetst. Den keyzer hetft de/.e jo igeliugeu aen de koningin geloond, en queen Victoria heeft hun met belang gegio-t. Langs geheel den weg, heeft men onophoudelyke vrougdegeroepen gehooid Na mate den avond viel, wierd den weg schitterend verlicht. Het was negen uren min een kwnert, wanneer den stoet te Saint-Cloud aenkwam. De aenkomst wierd door eenen sulvo van kanouscheuteu aengekondigd. Beneden den grooten trap van het paleys te Saint-Cloud, bevond zich 11 M. de key zei in der Franschen, vei geteld vau de prinses Mathilde en van alle hare staets- en hofdames, en officieren en bedienden van haer huys. Aldaer bevonden zich ook de dames en de officieren die acugediiyd warén, om den dienst by de koningin, tydens haer vcrblyf in Vrankryk te doen. Onmiddelyk is men in de groote appartementen getreden, en den keyzer heeft zyne ministers en alle de' officieren van het paleys de koningin aengeboden. Om negen uren en half zyn HU. MM. de galery van Diane binnen getreden en aldaer is het mael opgediend. Na hel banket zyn 1111. MM. weder iu de groote appartementen gekomen, en zyn er tot elf uren gebleven. Dezen avond zyn St-Clnud Boulogne en Parys luysterlyk verlicht geweest. Den Monilnirby bet afkondigen der benoeming van den generael Canrobert lol senaten r, voegt er by, dat deze benoeming gedaen is, om den generael te beloonen over de groote diensten die by in Critueen aen Vrankryk beeft bewezen. Hel ollicieel blad zegt nog dat de stellige bevelen van den keyzer noodig geweest zyn, om den generael zyne krygsuiakkers in Criineen te doen verlaten. Men verzekert dal den eerw. pater Lacordaire te Tarn, lot lid van den municipalen raed is gekozen. De laetste konvoys die, dezer dagen te Parys zyn aenge- komen, bevallenden tot 5200 persoonen elk. Er waren geena rytuygen genoeg om alle die vreuidelingcu naer bet een of ander logement le voeren. Daer bel avond wierd bebbeu lalryke yrein- deiingeu gevraegd le mogen den naeitl iu de statie ovei brengen. Den generael Pelissier heeft de volgende depeche, gedag- teekeud uyt Criineen van den 18 augusty, om 10 uren des avonds, aen den minister van oorlog gezonden, en den Monilcur beeft deze afgekondigd u Prins Gorlcbakoil' heeft my eenen wapenstilstand gevraegd om de doodeu eu gekwetsten die voor de Tci.eruaïa gebleven waren, op te nemen. Ik heb dien wapenstilstand verleend. De verliezen van den vyaud overtreffen myne eerste opgaven. Den luylenaul-generael Read is gedood. Alom waer dc koningin Victoria zicli vertoont, ziet men veel Eugelschinans. Dit is niette verwonderen; men rekent op meer dan 500 duyzend, het getal der Engelschen die te Parys zyu aeugekomen. Alle de gazetten van Parys zyn opgevuld mei bescbryvingen van hulde en van eerbewv/.iugen die de koningin van Engeland, op hare verschillige wandelingen en bezoeken, zyn aengedaeu. Den adtnirael Penaud koiut aen den minister vau zeemagt, hei volgende verslag te zenden over het BOMBARDEMENT VAN SWEABOUG. Maendag laetst, M. den contre-admirael bundas en ik, hebben ons voor Sweaborg vertoond met het verhouden eskader, met het inzigt om die plaets te bombarderen. Den 8 augusty, om zeven uren des morgeuds, hebben 16 engelsche bombarden, drogende elk eenen mortier vvf fiansche bombarden elk twee mortiers dragende, en eene belegerings-batlery van vier mortiers, die ik tydens de zes donkere uren der twee voorgaende nachten had doen opregten op het eylandcken Abraham op 2200 meters van de plaets, het vuer tegen Sweaborg geopend. lk achte my gelukkig u te meldeu dat deze werking volkomen wel gehikt is. Het is niet cnkelyk eene kanounade welke de eskaders tegen Sweaborg ondernomen hebben, het is een opregt bombardement, van welk de ernstige resultaten overtroffen hebben, alles wat ik er \an verwachtte. Nbg geene dry uren Waren vervlogen sedert dat wy begonnen hadden bomben te werpen, of wy konden reeds zien tioeveel verwoestingen zv in de forteres gedaen hadden. Talryke branden verklaerden zich spoedig op verscheyde punten te gelyk, en welhaest zagen wy de vlammen zich verheffen boven den dome der kerk, welke in het noorderdeel van het eyland Est-Swarts gelegen is. liet is, om zoo te zeggen het eenigste monument welke door onze wt-ikluygen is geëerbiedigd. Het duerde niet lang of vreesverwekkende ontploffingen lieten zich op verschillige stonden hoorenhet vuer had magazyueu die met buskrtiyd en krygsvoonaed vervuld waren, bereykt. De twee laetste uylberstingeu vooral, waren vreesverwekkend zy moeien voor den vyand aenzieuelyke verliezen zoo .in persoonen als in materieel veroorzaekt hebben. Tydens verscheydene minuten, hoorde men ontploffingen van bomben en obitsen. Het bombardement heeft dezen morgend, den 11, om vier uren en half, opgehouden het heeft dus twee dagen en twee nachten geduerd, tydens welke Sweaborg maer eenen uytgebreyden vuerkolk opleverde, liet vuer, welke nu nog zyne verwoestingen voordzet, heeft byna de geheele plaets verslonden, en werkhuyzen, magazynen, kazernen, verschil lige gestichten aen het gouvernement toebehooreude en eene groote menigte voorraed van het arsenael vernield. De scheuten van onze mortiers en van onze obitsers waren zoodanig juyst, dat den vyand, uyt vrees van een dry-dekk< «schip, welk dwers tusschen Sweaborg en het eyland Back-Holmen lag, te zien geheel in brand schieten, dit schip tydens den nacht in de have heeft gehaejd. De russen hebben eene aenzienlyke nedeilaeg ondergaen, en des te gevoeliger verliezen ondergaen, daer liet genllieeid eskader maer een doodeu en eenige ligt gekwetsten heeft gehad. De vyandclyke forten hebben nog tans krachtdadiglyk onze aenrauding beanlwooid hun vuer is enkelyk vei flauw dop den oogenblik der ontploffingen van welke ik ge sproken heb maer de juyslheyd van onze stukken die zoo verre dragen, hebben ons een onweerstaenbaer voordeel op do Kussen gegeven. Elkeen in de afdeeling, heeft met verkoochtheyd, vu«-r en moed, zvne pligten gekweten. De equipagiën zyu wonderbaer door haren geestdrift geweest, en zy hebben de goedkeuring van den keyzer en vau Vrankryk verworven. lk ben ten uytersten te vrede over de middelen die ter myner beschik king gesteld zyn. De bombarden en de kanouneerboolcn hebben onevndige diensten bewezen zy hebben volkomen beantwoord aen alles wat men van die schepen verwachtte. De belegeriugs-buttery hei ft fraeyc resultaten opgeleverd, en men mag zeggen dat het vau een vyaiidlyk eylandcken is, op welke w y het fransch vaendel geplant hebben, dal onze beste scheuten gekomen zvu. In deze omstandigheid, gelyk dit overigens altyd is geweest sedert dat onze pavillioenen vercenigd zyn, hebben den contre-admirael Dundas en ik, altyd met goede overeenkomst die tusschen de opperbevelhebbers bestaet, dit heeft goed uytwerksel gehad op den geest der equipagiën van de iwee eskaders, die op den oogenblik van gevecht, maer een meer vormden. Elk had maer een doel, te welen te wedyveren in vlyt, om aen den vyand zoo veelkwaed mogelyk toe te brengen, eu hel succes vau een schip van eene der twee natiën was toegejuychl door de andere, met de zelve geroepen en kreten van geesldiift, als of het door eygen pavilloen was liehaeld geweest. Er is niet aen te twyffelen, .M. den minister, of het bombardement van Sweaborg zal eenen grooten invloed op de russische bevolkingen uytoeffenen; die bevolkingen moeten heden weten dat bure arsenalen niet meer bevryd zyn van de aenrandingen der vereenigde vloten, welke nu mogen en moeten hopen van voortaen de verwoesting te kunnen verooizakcn op de vyaudlyke kusten, zonder zelfs gevoelige verliezen te ondergaen. Cum een, den 17 augusty, 11 1/2 des avonds. By zyne acnran- ding van gisteren, had den vyand 5 afdeelingen, 6ü00 ruylers en 20 batteryen gebruykl, en de Russen hadden bel vast voornemen gevormd de booglen van Tedioucbine in te nemen en te bezetten. Na de rivier op verschillige punien over getrokken te zyn, bad den vyand veel gereedschap, balken, schanskorven, leederen, enz., aengebragl, dit alles beeft den vyand in zyne vlugl achter gelaten. Celyk altyd, beeft onze artillery moedig en gelukkig gestreden. Eene battery van engelsche positie, op den piëmonteeschcn beu- vel. beeft ons eene kragtdadige medewerking geleend. De Russen hebben dien dag 5529 dóoden op bet slagveld gelaten58 van hunne officieren, en 1620 van hunne soldaten bevinden zich in hunne ambulaneitin. Dry russische generaels zvu gedood. Wy hebben, bovendien, 400 krygsgevangenen ge- niaekt. Onze verliezen beloopen tot 181 dooden, en 810 gekwetsten. Zyn onder anderen 'ernstiglyk gekwetstTixier, Darbois. Alpy, eu Saint-Remy; min ernstig zyn gewond de Polbes, Barllie en Gagneurdezen laetsleu is maer ligt gekwetst. Er word te Parys gesproken van eenen vebltogt, of expedi tie, langs den Donauw te ondernemen, en den generael Canrobert zou aen hel hoofd geplaetsl worden van bel legerkorps welk met dien veld logt belast zou worden. Men zegt dat bet om deze rede is, dat den generael Canrobert naer Parys is ontboden geweest. Koenigsberg, donderdag, den 25 augusty. De dagbladeren die op den oogenblik uyt Sint-Pelersburg aengebragl worden, bevat ten eene keyzerlyke ukase die de nationale miiicic, iu elf uienwc departementen, onder de wapens roept. Op 1 (.00 zielen, zullen 25 I mannen moeten geleverd worden. De ligting zal den 1 October beginueu, om den 1 november g« ëyndigd le zyn. Sieur Van Audenbove, advokaet en burgemeester van Ninove heelt ons al wederom eenen hoop ydele woorden gezonden, waei'in by ons beschuldigt een deel vau 't vonnis der reglbank van Denderinunde verminkt en over T zelfde vonnis eenige aenmer- kingen gemaekt te hebben die met deegtheyd niet zouden overeen stemmen. Wy dagen sieur Van Audenhouve uyt ons de gegrondheyd zyuer gezegdetis te bewyzen, vermits w> letterlyk het dispositif van bet vonnis lobben vermeld'dat wy verder de openbare opinie willen misleyden, is ook al eene aenteyging die sieur Van Audenbove ons naer '1 hoofd werpt en die maer wevnig treffelyk is, watil wy zouden vurig verlangd hebben bad geheel de stad Aelst itialdepleytredensen in de conclusicti van ?t openbaerminis terie tegenwoordig geweest, dan zou men gezien en geboord hebben van welken kant de goede trouw en Irelfelykheyd waren, T geen ook duydelyk ten onzen voordeelc door de uylspraek der reglbank gebleken is. Voor wat aengaet de insertie van geheel hel vonnis, wv zyn dadelyk bereyd bel zelve op te nemen wilt sieur Van Audenbove er ons een afschrift letterlyk overg steld van toezenden. by hoeft daerloe zelfs geenen deurwaerder le gebruyken. Om onze oupar- tydigheyd le doen zien, willen wy bel volgende exploit overnemen, alhoewel wy om verscheydene redens geenzins daerloe gehouden zyn. Sieur Vau Audenbove is toch eenen wotiderlykeu advokaet die niet schynt le deuken dal, waer er twee parlyëu in geschil zyu er altyd eene moet gelyk of ongelyk hebben, by wilt dat bet gelyk altyd van zynen kant zy. Misschien als bel bóf van beroep ons zal gelyk geven zoo wy stellig hopen, zal sieur Van Audenbove nog liet gelyk naer zynen kant willen hebben. Zie bier onder- tusschen bet exploit in kwestie I/an mil huit cent cinquanie-cinq le \inj»,t-trois du mois d'Aoüt, ;r la requête de M. tan Oudenhove, bourgmestre de la ville de Ninove, y domicilié, Attendu que quelque incon\ennnce qu'il y ait a occuper le public d'une question soumist* aux tribtinaux l'éditeur du Dend< rbode continue a occuper ses lecteurs, d'un jugement rendu le 28 Juillet dernier par le tribunal de Termonde et déféré, par suite de l'appel qui en a été interjeté taut par le ministère public que par mon requérant, a l'appréciation de la cour d'appel de Gaud: Attendu que les articles qu'il public a ce sujet, doivent avoir évideni- ment pour résuliat d'égaier l'opinioii Qu'eu effet, il a publié dans le N° du 29 juillet dernier, un article ainsi con^u o De reglbank van Dendei monde heeft heden uylspraek gedaen in de zaek van den D nder-bode n sieur Van Oudenhove, burgemeester te Ninove. Den Dender-bode heeft zyn proces op alle punten gewonnen en sieur Van Oudenhove is tot de kos'cu \an het proces veroordeeld.— 0 watscheon»» kermis-gif» voor M. Van Oudenhove Tandis que eet article, indépendamment de la réflexion offensante qui le terinine et du doute qu'il laissc existér, relativement nu procés dont il s'agit. n'esi rien myitis que véridique, puisque M. Van Oudenhove n'a pas été déclaré non fonde par le dit tribunal, niais ^eulement a raison d'une prétenilue bonne-foi ailégttée par l'éditeui-«o« reccnble dans son action tendante a faire conilamucr eelui-ci, pour rcfiis d'insertion de la réponse lui notifiée, a la peine cumminée par la loi et a une reparation civile, en eonséquence d'un jngemeut tléj i rendu par le tribunal d'Audenarde; Attendu que Particle publié dans le N° du 19 aoüt dernier ne peut avoir que le mcme résuliat; qu'en effet l'éditeur, tout en livrant a la publicité ce qui lui convient du susdit jugement du tiibunal de Termonde et avec les réflexions qui lui conviennen oinet d'informer ses lecteurs du fait le plus important que le ministère public en a éga/ement relevé appel: que le tribunal d'Audenarde avail déjü apprécié la question de 1'insertion el l'avail décidée contre l'éditeur, et que le tribunal de Termonde est loin de donner en tous points torts a M. Van Oudenhove, puisqu'il constate dans son jugement que ce dernier avail droit a une réponse, que la réponse signifiée ne renfermait rien d'outrageaut ni envers le sieur By! ni envers le sieur Van Steenberghe, el que le sieur Byl ne pouvait done passe refuser a 1'insertion, et qu'il u'acquitte en définitive le sieur Byl qu'a laison d'une prétendue bonne foi qu'il a alléguéc, et non corome celui-ci vcut le faire accroirc parcequc In réponse notifiée aurait été outrageante pour lui et pour M. Van Steenberghe; Et attendu quant a I'honncur eta la liberté de la presse que l'éditeur du Dender-bode prétend «léfeudre dans le même article, qu'il n'est rien de plus contraire a I'honneur et a la diguité de la presse, que la liberté telle qu'elle est comprise par eet éditeur dans les lettres anonymes des 14 Janvier et 25 Mars derniers, qu'il a liviées a la publicité, oil, d'aprés le jugement memo du tribunal rle Termonde, M. Van Oudenhove est en butte a des propos inconveuants (lextuel) et raison desquelles M. Van Oudenhove le pqursuit aiusi que i>|. an Steenberghe devant le tribunal d'Audenarde, el suriout dans l'article de la rédaction du Dender-bode du N° du 22 av'ril dernier, oil l'éditeur, toujours d'aprés le mcme jugem' nt, a opposé un refits formel d'insérer la réponse qui Int avait été signifiée, en termes qui pouvaieut blesser la susceptibilité de M. Van Oudenhove, (tcxtuel); A ces causes, je soussigné .losse Corneile Ringoir huissier prés la justice de paix du canton d'Alost, ct le tribunal de première instance sénnt Termonde, deineurant a A lost tue de Sel 4, patenté, ai fail sommation a M. Adolphe Byl, éditeur respmisable du journal, le Dender-bode, domi cilié a Alosl, d'insérer le présent exploit, a litre de réponse aux articles susmentionnés des ruiinéros des 29 juillet et 19 aoüt derniers, duns ies- qiiels mon requérant est a plusieurs reprises nominativement désigné, et en tant que de besotn. a litre de réponse nussi a un autre article de ce dernier N", .mi l'éditeur ose avaitcer que mon requérant a donué un certi- ficat de complaisance, dans son langngc babituel. et 'ce dims le délai et sous les peines comininées par l'art. 13 du décrêt du 20 juillet 1851 sur la presse el Ia loi interpretative du dit article du 14ffi»rs 1855; invitant en outre l'éditeur, a Ia même requête, s'il prétend contumet a présenter au public ses réflexions sur le jugement précité de Termonde, dont appel, a publier ce jugement en son entier. Et pour que M. Adolphe Byl n'ignore de la présente sommation, je lui ai en son domicile, parlanl a sa personne laissé une copie de mon présent exploit, dont acte. Lecoüt est de cinq francs. RINGOIR. UmtGEItLYKEiV-STAlXD. GEBOORTEN ^A>>|:| VK H Yr,ouwel. 4 HUWELYKEN. Alexander Rimhaut, twvndersgast met Barbara ('ornelis, kantwerkster. OVERLEDENEN. Maria Joanna Kelders, m., Brussebchestrnct. Theresia Van de Pot te, i.aeyster, 47 j vrouw van Joannes Gerardus Sertin, Gendschestr Maria Caihniina De Kegel, rentenierster 81 j.. vrouw van Martinus Borre- man, Molenstraet. Rosalia Van Neuk, 7 j.. Popenrode. Maria Fran- eis-a Scheerlinck landbouwster 53 j vrouw van Petrus Joamw-s Dascleer Boleimelkstract. Petronilla Amelia De Smet, 8ni., Meulescheutte. Ingevolgd bekomen mngtiging en onder nadere goedkeuring der Provinciale Overhcyd, /al er op den 28 augustus 1855, ten vier uren namiddag ten Geineenle-huvze te Meire, openbaei lyk worden overgegacn tot de aenbesleding «l«;r te docne werken voor bet verboogen en verlteleren van bel Pastorcel buys aldaer. De plans, bet bedryf der werken en voorwaerden der aenbe sleding berusten ter inzage van eenieder iu bet Gemeente-buy».

De Denderbode | 1855 | | pagina 3