PILLEKEN.S. De revolulionnaire Broedermin is boos omdat, in de onlus ten van Floreffe en omstreken, de troepen gebruyk gemaekl heb- ben van bare wapens als zy door de oproermakers acngevaHen j wierden. De Broedermin speelt eene soort van prol'etersse en zeeverl over eeuen geheelcn hoop zaken die by de wanorders van Floreffe te pas komen gelyk moslaerd na T eten, maer die hel i republikaensch blad te pas brengt om den paus, de religieusen eu de vorsten die van geene grabbelende socialisten en ander dievengespuys willen weien, te beledigen en te bedreygen Wy welen dal de Broedermin serieus spreekt en dat zy meynt en wcuscht T geen zy scbryft, maer 'l groot punt is oi' hel zal pak ken, of zy haren revolutionnairen bugt zal zien boven komen om alles te plunderen en te stelen.... \Yy zyn daeromtrent tame ly k gerust, doch hel ware te wenschen dat al de ware vrienden van bet goede elkander de band leenden om de Broedermin met bare voeyering op'flessclien te trekken. Willen al de brave inen- sehen, die, by onoplellendheyd, inschryving aen het Zondagblad genomen hebben, daervan afzien, op den lyd van een hall' jaer zal de Broddelmin met hare revolulionnaire en goddelooze dwaes- heden opgeschept zyn, want zy bestaet slechts met 't geld van deze die zy zoekt ongelukkig te maken... Zoo is 't dat den mensch meermaels eene bevrozene slang in zynen boezem uylbroeyt, tot het leven terugbrengt eu er daerna van verslonden word Hel spreekt van zelfs dal, als de Broddelmin goddelooze of priestershaleude vuvligheyd heeft uylgebraekt, hei Verbond van Acts! er smack in vind die vuvligheyd op te slabberen en dan dezelve aen zyne lezers voor te disschen, want het vat moet atlyd uytgeveu wat het in heeft, eu de lonne moet allyd naer den haring rieken. Wat verschil is er lusschen ecnen pluymstryker en eencn lasteraer Dat den pluymslryker wit legt op zwart, en den lasleraer zwart op wit: 'l geen blank en zuyver is daer inaekt den lasteraer rook en schouwroel van. Fr is geene exler of zv beeft wal wils, geenen mensch of hy heeft wal goeds, maer eeuen lasleraer vind het al zwart en slecht wat zyne tongofpenne raeklLel er op als ge wilt, de liberale lasleraers vinden alles, volstrekt alles slecbi wal de priesiers doen of zeggen; op de prysbaerste werken, op de treffelvksle daden, op de beste meyning der geestelykheyd moeten zy modder werpen, zy moeten die vervalschen, verkeerd uylleggeu en ei; eyndelyk eene lastering voor slot uyt trekkenMaer dit moei niemand bevremden, want 't is natuerlyk dal al wal men in een vervuyld vat doet, weihaesi verzuert. .-. De Gazette van Thicll noemt de knoeyers van den Thieltenaer de luyzen der drukpers, omdat zy wekelyks op de schandigste wyze hunne vuyle gal legen den godsdiensl'uylbraken én trouwe loos de eerbiedwcerdigsl3 gedenkschriften vervalschen, om hunne lezers te verleyden, eu aldus de versmading op de Kerk en bare dienaers te werpen. Da Gazelle heeft groolelyks gelyk als zv,zegt dat zy zich wel zal wachten dikwils bare handen aen die vuvlig heyd ie stekep, want haer dagblad niet groot genoeg is oin al de leugens, de ongervmdheden eu vervalschingen van den Thicllcnarr aen den dag ie leggen of op Ie noemen. Wy zeggen dat de Gazelle hierin groolelyks gelyk heeft, want zy weel ie wel dat ecnen bollen slvpsteen, ofschoon hy een mes kan snede of scherpte ge ven, daerom niettemin bol en plomp blyfi, eu dal ecnen zot bet versland van eenen wvzen kau oeUënen en leering geven, meer als eenen wyzen den zot kan leeren. Dat de Gazelle dan van tvd lol lyd eene nypende kwispeling aen den TliieUcnacr geve en hern daermeè laet loopen, dit zal T beste zyn, want hare koslelvke kolonnen gedurig voor eenen zoo versteenden als kwaedaerdigen knoeyër opvullen, ware hem gewigl byzelten waervan hv volko men onweerdig isEene zweep iu T voorbygaen kan somtyds ell'ekt doen op eenen ouden ezel, maer met hein gedurig te slagen maeki men zich de vuyslen vuyl en men wint er volstrekt niets bv .-. 'T is natuerlyk aen den ezel dat hoé meer dienst hy doei, hoe meer hy slinkt en hoe gauwer hy afgewerkt en in den put gedolven word. Zoo is 't gelegen mei die gehuerde priesiershaters.godsdieusl- lasteraers, kerkvervolgers en anderen soortgelyken bugt:-in den be ginne hebben zy eenige nieuwsgierige lezers, eenige duinhoofden die bunnen vader ons niet welen, en inevnen felle jannen te zvn omdat zy durven vloeken, legen de priesiers lieren en de beest spelen; maer allengskens worden die gehuerde scbryvelaers van hunne warmste voorstaenders zelve gevlugl eu verloeyd, en net als den stinkenden ezel verlaten, hy zoo verre dat zy bun uyt- hangbord moet uytverwen willen zy in eene geheele week eeuen mensch in hun wiukelken zienVraegl hel liever aen T Ver bond van Aelsldit prulblad beeft alles lellerlyk ondervonden wal wy hier zeggenZoo is T gegaeti mei den vuylen Arleveldv, met bel schaudig Brugsche Vrye en andere lastcrbhulen van zelfden kaliber.... En zoo zal 't met u gaen, bekrompen Thiellenatr, want als ile liberalers-laslerzon onder gael, komen al de liberale bees ten iu de schaduwe IN- EN UYTVOER. Engeland, zegt een brusselseh blad, voert sinds lang wekelyks de helft van de kalveren weg, die op de merkt van Antwerpen te koop gesteld worden. Maer nu kondigt den Prêcurseur aen, dat men uyt Engeland by ons in ruyling aerdappelen zal invoeren en dat wy er ook uyt Holland zullen krvgen. Het is noodig zulks door geheel Belgiön aen te kondigen, opdat den prvs dezer noodzakelyke eetwaer eenigzins geëyenredigd worde naer haren overvloed. Het moet aengekondigd worden, opdat er een eynde kome aen die speculatie, waervan wy vroeger gesproken hebben, en die vooral uytgeoefend word door eenen hoop lieden, die, zoodra zy eenige franken in hun bezit hebben, biiyten eenige zakken aerdappelen gaen koopen, welke zy in de steden aen hooge pryzen verkoopen. Haeruyt volgt, dat de landbouwers insgelyks hooge pryzen vragen, hoewel zy de vrucht iu overvloed hebben ingeoogst. (Gazette van Thielt.) Eenige oogenblikken nadien, vertoefden lich by den pater Recollect en lynen patient, den aelmoessenier en eenen der broeders belast met het oppassen der gevangene zieken, en de gebeden der stervenden wierdeu aisdan geleteu. Taelman had veel berouw getoond, en vond sterkte iu den troost van den gousdienst. De opwekking en aenmoediging van den eerweerdigen pastoor van bet gevang, onderbraken alleenlyk de gebeden; nlles wieirl aengewend, allo middelen ingespannen, om Taelman in zyne goede en christelyke gevoelens te versterken. Den dug bruk ondertusschen aen, en den eerw. pater recollect droeg het II. Sacrificie der mis op «oor den eioordeeldeu op het eynde der mis, vergezeld door den heer Fovel, heelt Taelman den kruysweg iu de kapel gedaen. liet was reeds vyf uren geslagpn, als den aelmoessenier zyne mis begon. In deze mis waren den bestuerder, den doctor Jacqné van bet ge\angen- buys, do bedienden, de broeders-ziekedienaers en de zusters belast met het bewaken der gevangene vrouwen, en eer.ige ge» angencn, t« genwoordig. De mis wierd gediend door ecnen seminarist die met eenen overrok ge kleed was. Onder deze mis is. Taelman, benevens de twee zusters, ter Heyfige-TafiT genaderd-, dit communiceren heeft eenen giooten indruk op den .geest van alle degenen die daer tegenwoordig waren, gemuekt. Onmiddelyk na de tweede mis, is er eene derde gelezen, gedurende welkers eerste deel Taelman zyne dankzeggingen na de 11. Communie voltrokken heeft. Dy het uytkomen der kapel, vond hy den heer Symoens, greffier by het hof van assisen, die hem wettiglvk kwam aenkondigen dat den koning zyne genade-vraeg niet ingewilligd had en die hem ten zeiven lyde vroeg of hy nog iets aen de justicie kenbaer te maken had waerop Taelman ant woordde Ik heb niets te reklamercn (uytdrnkking die algemeen door de gevangenen gebruykt word); de heeren die my verooideeld hebben, hebben hunne pügt gekweten, llim vonnis is regtveerdig lksieive geerne voor myne misdaden. Ik vraeg dat tnyne familie mv de schande die ik haer aengedaen heb, vergeve, en ik ook. ik verge\e al degenen t die my ooyt misdaen hebben. Deze woorden sprak hy met eene kloeke en klaere stem, zonder de minste ontroering of ontsteltenis. Na dat den griffier vertrokken was, heeft men hem onmiddelyk een ontbvt voorgesteld, bestnende in koeken met chocolat. IIy heeft met veel smaek gi eten en gedronken. Hy zegde ouder andere aen den bestuerder, aen wien hy dikwyls herhaeld had dat hy liever te sterven had dan in eene gevangenis voor zyn leven opgesloten Ie zyn, dat hy tevreden was zyn leven te mogen eyndigen dat hy nu wel hereyd was, en dat hy niet zeker was in zoo goeden staet iu de gevangenis te blyven leven, waer men hoort vloeken, zweeren, vuylen klap vertellen en nog erger doen dat het waer was dat op een schavot sterven eene schandige dood was maer dat men toch eens moest sterven, en dat hy geeru gelukkig iu de eeuwigheyd zou geweest zyn. Hy had nauwelyks zy n ontbyt genomen en den geest wat ontwikkeld in het klappen met den aelmoessenier, met den pater en met den bestuerder, wanneer, den scherpregter en zyne Knegten zich aenbooden om hetgeen men de toilette der ter dood veroordeelden noemt, te beginnen. Zy had den reeds de schaer op de tafel nedergelegd, als eenen der knegten be- merkto dat Taèlnian's hair op het aglerste van zyn hoofd tegen het vel afge sneden was. En, inderdaid, Taelman had zoodanig het voorgevoelen van zyn aenstaende eynde, dat hy eergisteren gevraegd had om zyn hair te snvden, en het hair uy t zynen nek te scheeren. Als hy de kt ollen aen zyne voeten zag vullen, sprak hy al grimlachende Nu heb ik deu beul eene d poets gespeeld; hy zal nu toch ten minsten met zyne verroeste schaer b myn hair niet kunnen snvden, en het mi-esleudeel ny'trekken. Terwyl den scherpregter de handen tan den pligligen kond, hief Tael- muir het hoofd op, en zag den slolhewaerdér d e inet zyn opzigt eu be waking was belast geweest Dag sergeant spiuk hy. en tiv knikte en lachte hem mihzaein toe. Van den uoodloltigén stoel opstaende, kon hy gemakkelyk zonder hulp gaen, en den trap afkomen. 1!y is moedig hel treurig cel-rytuyg beklom men en, vergezeld door den aelmoesenier en den pater recollect heeft hy het. gevaugenhuys verlaten onder hel geleyde van acht gendarmen te peeid. Aen den voet van hel schavot bleef liet rytuyg stil, eu den patient, met «Ie twee geeslelyken die hem bystonden, stapte uyt het zelve. Taelman was kalm; cn vvieip eenen vluggen doch donkeren blik, op de guillotine, liv trad met vaste stappen de trappen van het schavot op, en wierp zich. op den hoogslen, op z^ne Lnien, en verwekte met ingetogenheyii eenen lactsten akt van berouw. Zynen biechtvader gaf hem deu Inelslen zegen, en Taelman, onder het aenroepen van den H. Nnem, kustte herhaelde mael liet crucifix welk den geestelyken hem aenbood. De zending van liefde en opoffering der yverige priesters liep ten eynde 't werk van den heul begon nu. Nadat Taelman zich had opgeregt, deed hy eenige slappen lusschen de beulen en de geestelyken naer de noodlottige pUnk, wieid op dezelve gebonden en ouder het mes geschoven, en eenen oogenUik nadien, was de menschelyke justicie voldaeu. Op den oogenblik dat het ines ging vallen, krinipte Taelman zich in, en trok, zooveel hy kon, het hoofd agter en hierdoor is het gebeurd; dat zyn hoofd juyst tot tegen het kinuehekkrn; in plaets van in het midden van den hals, is afgesneden, liet was ook deze beweging die het hoofd belette regt te vallen, en het hoofd van den geguillotiiieerden voor de voelen van Al. Fovel deed rollen. Dit alles due.de maer eenige stonden, en is zelfs door elkeen niet bemerkt geweest. HALSREGTLNG VAN TAELMAN. Ofschoon men er zich aen verwagtte dal den moordenaer van jufvrouw Lucic Vyvens geene gratie zou gekregen hebben, dacht men niet, dat K. E. Taelman nog zoo spoedig zou gehalsregt worden het was dus met een slacb van verwondering, dat inen dynsdag te middag vernam dal het I evel uyt Brussel was aangekomen om des .anderendaegs, oin zeven uien van den morgend, den moordetiaer zyne vvelv ei diende straf te doen ondergnen. Ten 2 1/2 ure van den nacht kwam den bestuerder van het gevang met den eerw. heer Fovel. aelmoessenier, de noodlottige tvding aen Taelman brengen. Den ven o1 deelden was kalm n wierd iu eene kamer di^l hv de kapel geleyd, .ikvaer hy deu zelfden ee^w. pater Recollect vond a.mi wien hy, over eenige «lagen, gebiecht had. zen religieus, eeuen van die genpn welke den nHmnessenier in zyne lastige bwdiei in gen tut luilp gegeven worden, bleef alleen met den veroordeelden die duu zyne laetste biecht sprak. De voorledene week was hier op Aclsl-Schaerbekc eene pachthoeve van de weduwe De Kegel afgebrand. Al de meubels, deu oogst etc. waren door liet vuer vernield. Een lid der familie op wien zware verdenkingen schenen te wegen was aengehouden. Thans loopt het gerucht dat die verdenkingen zoo gegrond niet zyn dan men eerst.gedacht had. Te Lebbeke zyn in den nacht van maendag tot dynsdag elf klevne wooningen, eene groole herberg eu eene fabriek te gronde afgebrand. Men kent de oorzaek dezer ramp niet. Zaterdag is te Denderleeuw een droevig ongeluk voorge vallen. Ter gelegenheyd eens huwelyks, losie men eenige kanon- scheuten een der stukken berste en trof den aeustoker, Jan Yaudenbroeck, in de zyde. Den ongelukkigen is korts daerna aen de gevolgen zyner bekomen wonden overleden. Eenen brand is den 5 september in de fabriek van M. Jac- quot-Hugue, te Lokereu uyigeborsten, zoo hel schynt, door het vttei vatten van eenen balk die door de schouw liep. Eene groole boeveellreyd katoen is verbrand. De schade beloopt tot 2,500 fr. Alles was verzekerd. De voorledene weck zyn in de gemeente Vlesembeeck 30,000 schooven tarwe, rogge en haver, verschevdene hoorn beesten, alsook de schucr, die ze bevatte, de prooy der vlammen geworden. De schade is 25,000 fr. De gebouwen alleen waren verzekerd. Eenen hoop oiigebluschten kalk was de oorzaek der ramp. De prysdeeling in het peusionnaei van St.-Liev.-Essche zal plaets hebben Dynsdag !1 September ten 2 uren namiddag. Onzen stadsgenoot M. Prosper A rents, leerling der Univer- siteyl van Leuven, heeft zyne laetste exumiua's als advokael eervol afgelegd. M. Paul Fransman van Ninove, doctor in de regten, leer ling der uuiversiieyt van Leuven, komt aldaer voor den vereenig- den jury van Luyk-Leuven, zyn examen van docior in politieke en administratieve wetenschappen met onderscheyding af te leggen. M. de Mol, van Ninove, heeft zyn examen van doctor iu de geneeskunde, mei groei onderscheyd afgelegd. Men sclirvft ons uyt Ninove 1 September Donderdag 50 A'ugtisty. her-ft alhier de prysdeeling in het Pen- sionnaet van M. Van Uauwei rneiren plaels gehad. Deze pleglig- heyd voorgezeten door de geesiehke en werehllyke overheden, en bygewooiul door een talryk en uylgelezen gezelschap, heeft, volgens gewoonte zeer schitterend geweest. De leef'linger) heb ben al de choorzangen en looneelsiukjes met zooveel ensemble en natueilyke gebaien uylgeoelïend, dal zv de vet rtikking van ouders en publiek te vteg gebragt hebben: «lel belangrvk en koddig tooneelstukla Crimée et Sebastopol, in dry bedryven, samengesteld door den heer bestuerder van hel gesticht, is met zooveel aplomb en waer gevoel gespeeld geweest, dat bet van het begin tol hel eynde toe met een aenhoudend belang en voldoening door hel statig auditoir aenhoord is geworden; dikwils zyn de acteurs in hunne rolen verhinderd geweest door bel vrolyk hand geklap en gejuyeh. De fraeye bouw- en meetkundige plannen, landkaerlen en ge schriften der leerlingen hebben niet min de aendacht en verwon dering van allen waren kenner gaende gemaekl. Eenen minnaer van weienschappen. Men scbryft ons uyt Waeregliem a Dynsdag achternoen, 28 augusty, hebben alhier de jaerlyksche peerdenloopstryden plaels gelrad. Deze coursen, welke nauwelyks sedert vyf a zes ingericht zyn, hebben ditmael zoo merkweerdig geweest, dal men ze mag vergelyken aen al wal men in dit vak tot heden in Belgen- land heeft gezien. Derlig uyigelezene peerden, gezonden van alle kanten van 't ryk en zelfs uyt Vraukryk, en waer ouder vyf a zes reeds eenen grooleri naenr op de loopbuuen van Gend, Brussel en Spa hadden verworven, namen deel in de acht versclrillige slryden voor de welke men onder andere eenige pryzen van 500 lot 000 lianks ieder uytgesteken had. Ook was hel verre uylgestrekt pleyn, welk zich regt over hel antiek kasteel van Poteghem bevind, lellerlyk ingenomen door de menigvuldige nieuwsgierige die zich aldaer vereenigd hadden. De nieuwe en onmeetbare tribunen krielden van duyzende aenschouwers, waeronder men, op eenige uytzonderingen na, al de peerdenliel'bebbers van Brugge, Gend, Ryssel, Roubaix, Tourcoing, Audenaerde, Kortryk enz. bemerkte. Men had zich in eene maglige stad geloofd. Dank zy aen de wyze maelregels der bestierende kommissie en der gemeente-overheden,- heeft men niet hel minste toeval te be treuren gehad, en die overvloedige menigte w elke van 's morgens ai' door den yzeren wegen honderde ryluygen op onze stralen afgezet hadden geweest, heeft ziclt zonder eenig ongemak konrien verwy- deren, blygeestig en vergenoegd van eene der prachtigste feesten, die men aen 't volk kan aenbieden bygewoond te hebben. By koninglyk besluyt van oi augusty, is M. De Vuysl, kandidaet-notaris en gemeente-secretaris té Waesmunsler, tot notaris benoemd ter zell'd'er residentie, in vervanging van M. 1.. De Vuysl, overleden By koningtyk besluyt van dezelfde dagteekéning, is M. F. De Wilde, kandidaet-noiaris en gemeente-secretaris te Laerne, tot notaris benoemd terzelfde residentie, in vervanging van M. De Graeve, die tot eene andere bediening geroepen is. Beenhouwer, professor van vvysbegeerle, in liet kley» Seminarie van Sl-Nicolaes, is lot professor in de godsgeleerdheyd benoemd iu het Seminarie van Gend. Hy word te Sl-Nicolaes vervangen door M. Brys, doctor in wys- begeerte en letteren by de katholyke uuiversiieyt. De opening der jagt voor alle wild, buyten de faisanten, is- bepaeld In de provinciën Antwerpen, Braband, Oost-en Wesl- Vlaeuderen, Limburg en Luxemburg op den 8 september;Hene- gauweii, den 12 september; Luik, den 8 september voor het deel der provincie op den linker oever der Maes, en voor heel hel grondgebied dei' sleden Luik en Huy, en op den 18 september voor bel ander deel der provincie Namen, den 8 september voor hel deel der provincie op den linker oever der Maes en der Samber, inbegrepen liet grondgebied der stad Nainen, en op den 12 september voor het deel dal zich lusschen die twee rivieren en den regter oever der Maes bevind. Te Geeraerdsbergen is eenen metser, die in eenen beirput was gaen werken by M. Rigauw, landbouwer, om dien put met een nabygelegeu privaet in gemeenschap te brengen, verstikt ge worden. Den eygenaer die naer het werk was gaen zien geen ge^- rucht hoorende, riep tot den metser en bekwam geen antwoord. Verschrikt over die slilzwygendheyd, riep hy eenen knecht, en dézen daelde in deu put, eu viel over het lichaem van dezen dien hy kwam helpen. Nu meenden den eygenaer en zynen anderen knegt zich onvoor- zigligiyk in den put Ie werpen, toen .VI. Anthenius, burgemeester der gemeente Overboelaere, aenkwam, en den verstikten uyt deu put hielp mei den bysland van eenige aenwezigen. Den metser, Joseph Vau Wittenberg genaemd, was dood maer den knegt is nog lot bel leven kunnen teruggeroepen worden. Het dertienjarig knaepje van bakker D. R. te Sl-Nicolaes, stootte iu bel begin der voorledene week, by hel spelen, ligtelyk zyne knie legen «enen nagel, die zich in eene plank bevond. Eene nauw zienbare wonde was hiervan bet gevolg doclr, eenige dagen nadien nam deze zoo onvoorziens en geweldig toe, dal de zooge- naemde doode kramp (letanos) er, uyt voortsproot. Het kind i* weynige uren nadien aen de gevolgen der schrikkelyke cn byna ongeneesbare ziekle overleden. Te Herzcle is een kind, welk te uaby eenen molen was geko men, door een der zeylen getroffen, en bel hoofd verbryzeld. Inde static te Landen is een droevig onheyl voorgevallen. Een geheel huysgezin was aldaer vereenigd om eenen soldael die iu verlof kwam, af te wachten. Toen den l.onvoy aenkwam, snelde de mqeder voonivt om baren zoon te omhelzen. De moeder, iu bare haesl, sukkelt, en valt onder den konvoy, en word, in de tegenwoordigheid van har<n man en kinderen verpletterd. Te Kortryk hebben vrydag, in den morgend, eenige wanor ders, omtrent het magazyu van eenen graeukoopman, plaets gehad. Vier persoouen zyn aengehouden. De belgischc brik Melania-Isabcllakap. Schmidt, maendag naer Rio-Janeiro vertrokken met eene lading koopwaren en eenige passagiers, is naby Balh, lot aen de oppervlakte vau het water-, afgebrand. Niemand is by dit rainpgeval omgekomen. Niels vau de koopwaren, zelfs niet de kleeren der matroozen, is gered. Hel schip behoorde toe aen M. Eg. Storms, koopman te Antwerpen. Men scbryft uyt Santvlict Eene hoeve die over 25 jaren voor 17,000 guldens verkocht wierd, is over eenige dagen iu publieke veyling voor 78,000 guldens toegewezen. De maelscliappy van sclieykundige vöordbrengsels te Flo- reffe, beeft aen verscheydene gemeente-besturen van den omtrek en aen de regenlie «Ier stad Namen, per detirwaerdei;, den in ventaris gezonden van al de roerende en onroerende goederen welke dit gesligt loebooien. Dien inaetregel is liet gevolg der onlusten van Flóreffe; lerwvl de gemeenten verantwoordelyk zyn voor de schade, beeft de maelscliappy gedacht, om later alle betwisting te vennyden, haer de gewigtigheyd barer verant- woordelykheyd, in geval van onlusten, te moeten bekend maken. De geheele weerde der fabriek is 2,59k,758 fr. 4-7 cent. Men scbryft uyt Berlyn, 50 Augusty aen de Kölnische Zeilung Hel dagblad In dépendance beige gael van cygenuers en op stellers ver anderen. Hel is aen Paryzenaers verkocht. Deze lyding uelke zeker schuit, kan men niet onopgemerkt voorbygaen, want den aenkoop der Indcpendance beigein name of in bel belang van hel keyzerlyk gouvernement van Vraukryk, is een feyl hel welk in de tegenwonrdige omstandigheden, niet zonder beteekenis is. De Indcpendance leugen straft hel gezegde vau de Gazclte van Keulen, en-verzekert dat zy Indépendance niet is verkogt. i

De Denderbode | 1855 | | pagina 2