nogtans vergrypen zich nog hierin zy denken dat de hoppe wat lang geplukt meer gewigt bybrengt door de stelen, inaer zy ver geten dat den koopman dit nauw inziet en uyt dien hoofde noyt -genegen is eenen zoo hoogen prys voor zulke koopwaer te be steden. VVy herhalen dus onze aenwakkering zoo in T belang van '«uzen hoppehandel als in 't belang der kweekers zelve. Voorleden zaterdag heelt hier eene onnoozelheyd plaets gehad 'die aen de stad zeer schadelyk geweest is. Er was eene ontzet tende massa volks naer de stad gestroomd zoo ter gelegenheyd van den heyligdag als ter gelegenheyd van eenen pryskamp, welken was uytgeschreven voor het beploegen van den grond. 'Out 10 uren, als de stad in volle beweging was en dal de stralen, winkels en herbergen wemelden van 'tvolk, wierd hel zelve eensklaps met muziek en gendarmen buyten de stad geleyd naer 't gehuchte St. Job, om aldaer den kampstiyd der ploegëry, die alsdan ging aenvangen, by te woonen. Dadelyk waren de winkels eo herbergen ledig en konden de gedrukte lastenbetalers met gevouwen armen hunne koopwaren slaen te bekyken. Men heelt ons verzekerd dat dit onnoozel spel is ingerigt geweest om de kwynende zoogezegde landbouwniaeischappy van hare teerziekte le genezen, en die belagchelyke inrigling van wylen den afge- Kookten vremdeling Rogier regt te houden. Maer of hel zal pak- keu, weten wy niet, doch 'l geen de neeringdoende persoonen maer al le wel hebben ondervonden, is dat zy ,door de domme on onbesuystie verwydering van 't volk veel in hunnen verkoop hebben geleden. Zoo hebben wy het maer al le dikwils konneu opmerken, dat al de gewaende middelen die de liberatery heeft bewerkstelligd om, in den schyn, den landbouw te begunstigen, zyn uytgekomen op eene dwaesheyd, op eene borzeklopping of op eene welgeconditionneerde foppery Den franmaQonschen Obscrvuleur is nauwelyks een beetje her steld van de geesseling die hy van den eerw. pastor van Rraine- Lalleud voor zyne lasteringen en smuedwoorden ontvangen heeft, of ziel dit blad krygl al wederom duchtig op de huyd. T is uogmaels eenen geestelyken, den eerw. pastor van Meulebeke by Thiolt, die de pon opvat om de laster- en smaedredens van dien walgelyken liberaterstolk te bekeuren. Den Observalcur had dezen defligen pastor als eenen fabrikant van mirakelen uylgescliolden en andere valschheden op zyne reke ning uytgekraemd. Maer den heer pastor van Meulebeke is niet slinks gevallen en heeft den Observaleur gedwongen eenen fyn gepeperden brief in zyne eygene kolonuen op te nemen en aldus zyne eygene schandvlekking aen zyne lezers voor te dienen. Den Observalcur schynl met de magtige voorspiaek van den II. Anlonius van Padua te willen lagcheu, maer dat hy oppasse, want ofschoon dezen hoogst voorlrelï'elykeu en vcrmaerden H< y- ligen sedert meer dan 500 jaren overleden is, is zyn vermogen nog alle dagen zienlyk onder de menschen, gelyk hel was binst zyn leven, als hy de hardnekkigste ketters, de magligsle godde- loozen, de boosste princen en koningen dermate wist op hunne plaets te stellen, dat zy den tweeden keer geene goesle meer hadden nog tegen den geval van Anlonius te botsen. Water van zy, wy zouden met eene uylersle voldoening zien dal al de pries ters, welke door den Observalcur aengeraud worden, de pen zou den opvallen om dit schandig blad te hekelen, wy zyn verzekerd dat die aenrandings- en lasterziekle by den Observalcur of zou verboomen of hein ten grave zou slepen, want de moorUelgasien konnen niets moeyelyker verkroppen dan als zy door eene zwarte kazak by d'oor gepakt worden. Als zy altyd alleen mogen klappen en schrvven, worden zy langs om stouter, maer die stouligheyd, en dit hebben wy meermaels ondervonden, verandert in vuyge lafheyd met den oogenblik dat men hun onbeschroomd het hoofd bied. Met kwaê jongens moet men de zweep bezigen of er is geen buys meè t' houden Om de steeds klimmende vermeerdering der graenpryzen tegen te houden, stelt eenen korri spoudent van hel Vaderlaml de drv volgende middelen voor 1° Verbod van uytvoer, voor een geheel jaer, van alle levens middelen, van welke den uytvoer npg toegelaten is. 2" Verbod van le mogen stoken met inlandsche granen. 3° Aenkoop in Amerika, waer den oogst overvloedig is, van granen voor het gebruyk van hel leger en van de publieke gestigten. Diezelfde inaetregelen zyn in Vrankryk genomen geweest, en men beeft er zich zoo wel mede bevonden, dat, tydei.s geheel het jaer, de pryzen der granen aldaer leeger zyn gebleven dan in Kelgiën en in Engeland. Het gerucht is in omloop, dat het gouvernement zich meleeuige koopmans van Antwerpen verstaen hééft om voor eeuige hunderdc duyzende hectoliters roggeen tarwe in de Vereenigde-Slaien vaij Amerika, te koopen, en die granen aen "verminderde pryzen, op onze merkten, el verkoopen. Mogte deze tyding zich verwezen ly ken! Den graenoogst is buylengewoon wel geluk» in Noord-Ameriko. De Gazelle van Awjsburg geeft deswegeus r;vl'ers haer toegezonden door haren briefwisselaer van New-York als zyndc den uvtslag van vaste statistieke opgaven. Zy strekken zich uyt tot dertien stalen van den zuydeii en den westen. Volgens deze opgave, is, dit jaer, den graenoogst voor meer dan dry vyfden grooter dan in 1850 en 1817. CONCOURS VAN KONYNEN. Voorleden zaterdag heeft te Dcndermonde-Sl. Gilles ceuen wed- slryd van konynen plaets gehad waerin den getiaemden Er. Era nek beweert ongelyk te zyn aeugedaen in liet loewyzen van den prys. Men zegde aen Frauck dat zyn konyn niet zag, dal liet eenen bril moest op hebben en dal lu i dacrom geeneu prys kon bekomen. Franck heeft aen den brilopzetter geantwoord dat hy zeil'moest, eenen bril op hebben, dal hy dan misschien een lonyn uyt eene kat zou gekend en beter gesujeurd hebben F.anck is zoo sterk overtuygd van den voorrang van zyne konynen, dat hy alle kouynen- kweekers beroept om legen hem le coueouteren. Hel konkours is hier achter in ons blad door M. Franck zelf beschreven. Later heefl den pryswinnaer M. Victor Schoon, zicli in persoon by ons aengebodcu en ver;laerd dat niet alleen de grootte, maer ook de schoonbeyd ffn vruehtbaerbeyd der tentoongestelde kouvnen gevraegd en in aenmerking genomen waren, en dat uyt hoofde dezer twee laelste hoedanigheden hy den eersten prys alleen met zyne eygene konynen heeft konnen bekomen. Dat den pryskamp niet was voor verouderde afgelegde konynen, maer wel voor jonge schooue en vruchtbare beesten. Wy hebben uyt onpartydigheyd de verklaring van den pryswinnaer V. Schoone willen opnemen. CORRESPONDENTIE. Gcê'erdcn vriend uyt 11.... wy hebben altyd in ouze verzending zeer regelmatig geweest zyn er :Nrs niet toegekomen, dit moet aen de postbeambten geweten worden. Wy hebben er legen gereklamcerd. LETTERNIEUWS. Sedert omtrent een jaer erscliynt te Brugge, onder den naem de katho- tYRE zondag, een wekelyksch overligt dat geroepen is, denken wy, om veel goed te slichten, liet bladje laet alle politieke kwestiën aen kant, cn houd zich alleen bezig met deze die godsdienst en zedeleer betreffen. Ziet hier hoe het oogwit deter afkondiging vjoorgesteld is in een slach van omzendbrief door den uytgever laetstmae! oen zyng lexers medegedeejd t Aen de persoonen die ons werkje nog niet kennen, xeide hy, nemen wy de gelegenheid waer te zeggen dat DB KATAOLYKK zondag een godsdienstig bladje is, dat tracln de kennis van God en van zyne schoon- ute werken Den godsdienst, de natucr, het beslier der weield, te verspreiden als tegenvergift tegen de v^rderfelyke groi.dstelsels die willen indringen in al de aderen der samenleving, en dat poogt den balsem zvner le< ring wekelyks by deeltjes in de de herten te storten. Men ziet dat dit overzigt geschikt is om tot eene aengennme en nuttige lezing te dienen in alle goede huysgezinnen, zoo pachthoeven als.horgers- huyzen, in zomlngscholen, vergaderingen van jongelingen, enz., en aen de wyxe wnerop de KATIIOLYKE zondag aen xyn oogwit beantwoord moet men ongetwvfeld toeschryven dat hy in korten tyd zoo veel toeval gevon- d»n heeft. Overigens zie hier wat de Revue Catholique, in de aflever ng van Augustus over dit schrift zegde Dit weekblad sedert eenige maenden uytgegeven te Brugge, by Tremmcry, door den abt van Becelaere, verschynt eiken zaterdag in 8 bladzyden, gr. 8°. Onder de ooge« hebbon wy een tiental nummers die eene lezing aenbieden, wier voorwerpen alzoo stichtend als verschillig zyn. De stukjes nemen over het algemeen de aenlokkelyke gedaente der geschiedenis aen en beantwoorden volstrekt aen de kenspreuk van 't Eind Godsdienst en zedelerr. Dit bladje, dat men door geheel Belgie ten pryze van 4 frank 's jaers te huys kun ontvangen, nemen wy de vryheyd aen te bevelen. Men kan inschoven, te Aelst by M. E. Van den Bossche, steendrukker, Kerkslraet 5 verders by den drukker Tretnmery, Philipstockslraet, 3 te Brugge. Aen Mynheer den Opsteller van den Dender-bode. Mynheer. Daer wy op 8 september den pryskamp voor de beploeging van landbouw met een of twee peerden, koeyÜn of o^sen bespannen, bekwamen, zyn er eenige landbouwers tot deze werken zich komen bege ven, en tegen het genoegen van vele liefhebbers van beploeging van verscheyde dorpen en van bet publiek dat zich ter plaets bevond, zyn er eenige pryzen tegen elks genoegen gegeven. Wy spreken hier over het werk van August Rogier, geleyder van het gespan met een peerd van d'heer B. De Pauw, den welken zich in kamp heel t begeven tegen twaelf gespannen met twee peeiden, en den lof tao geheel bet daer tegenwoordig publiek behaelde, is dezen, geloovea wy door onnauwkeurig onderzo-ik den eersten prys ontnomen, en is vrrme- telyk het art. 2 van het programma te buyten gt'gaen, met aen voormelden geleyder te doen gelooveu dat het gespan met een peerd geenen prys kou bekomen, daer nogtans kragtens gemeld art. 2 het gespan met eenen os den eersten prys behaeld heelt. Mtdeged. De uytbreyding die wy geven aen de gewigiige buylenlandsche- tydingen, zoo als de inneming der vreeslyke sterkte Sebastopol de mootdpooging legen den keyzer der Franschen enz. belet ons beden verschcydene politieke aenmerkingen en hoofdartikels med,e te deel en. Men schrvft ons uyt Ninove, 10 September De leeks prysdeelingen welke ons hier zoo wel verzet hebben, komt op eene aengenaite manier gesloten te woiden. l!et instituet van de juffrou wen Van den Bussche scheen als voorbestemd te wezen om ons het BOUQUET dezer familiefeesten aen te bieden. Een uytgelezen gezelschap, voorgezeten door den eerweerdigen heer Deken en de aenzienlykste per soonen onzer stad, had er zich gisteren vergaderd in de ruyme speelplaets, sicrlyk voor de plegtigheyd geschikt. Een fabelken met de meeste beval- ligheyd voorgedragen, verschevdene muziekstukken kundig uytgevoerd, eenige choeurs met juysthevd en kiacht gezongen, en dry fraeye tooneel- slukjes wonder wel jgespeeld, hebben by afwisseling, het publiek in ver rukking gehouden. Wat wy het meest voor het laetste moeten bewonderen hebben, is eene gevoelvolle uytdrukking, eene gemakkelyke en nette hou ding, eene zuyvere fransehe uytspraek, vry van alle plaetselyke gebreken. Eenen lofzang aen Maria, adieux a son autei., heelt in 't byzonder de aengenaemste aendoening teweeg gebragt. >og onder den indruk dezer schoone plegtigheyd is de menigte langzaem in de zael der tentoonstelling gedrongen de frneve voortbrengsels van de pen en de naelde der jonge meysjes, ontvingen overal eenen vleyenden oogslag, met genoegen slippen wy aen dat het nuttige en het noodig hier gei nxius verwaerloosd waren, en dat ter zeker tyd het uengename, het sieraedwerk zeer wel vertegenwoordigd was. Zonder Iwryfel zal dezer ^agen het gedacht by velen gekomen zyn dat de verschilliffe gestichten onzer stad op de belangrykste vvyze te samen streven voor het goed onderwys der jeugd, wat ons aengaet, wy durven zeggen dat deze worsteling, gausch van yver en vlyt indien zy gedurig eene zedelvke en godsdienstige strekking volgt, de gelukkigste uytwerk- sels aen de familien en de stad belooft, en wy denken ook aen de juffrou wen Van den Bussche te mogen verzekeien dat er haer in deze medestre- viiig, eene schoone, eene toekomstvolle plaets behouden is. Eenen vriend can de goede oprot ding. - Men schrvft ons uyt Ste.-Gatharine-l ombeek het volgende Den pruel die alhier plaets had Ier gelegenheyd van het Vormsel dat fer Zvne Eminentie den cardinael aertsb. van Mechtlen kwam toedienen op 12 dezer, was prachtig. Reeds van dags te voren zag men alles in be weging. Schooue triumphbogen, waren in de straten die met sparren be plant waren, geplaelst; de plaetsing om de gezigten was wonder wel gekozen en den oogslag was verrukkend. Üm vier uren des namiddags zag men eensklaps den heer burgemeester aen het hoofd van een vyftigtal ruvters in schoonen uniform verschyne». 11 v begef zich op weg om Zyne Eminentie te verwelkomen; het geen hy deed in eene aenspraek die den pr« loet trof om de openherlige gevoelens, en opregte genegenheyd die ze behelsde. Wanneer Z. E. door de tuytery in de deftigste houding omringd, aen den eersten praelboog gekomen wus, zag men den eerw. heer pastor der parochie vooruyltreden, die Zyne Eminentie insgelyks in eene latyn- sche redevoering verwelkomde. IIy was vergezeld van de geestelykheyd van al de naburige gemeenten die in de algemeene vreugde deelde. Dier had men nu eene der schoonste blikken die men zich kan inbeelden. Een zoeiluydend muziek opende de marche, waerochter volgde eene menigte der byzonderste van de parochie in het zwart gekleed, dragende flam beeuwen bier op volgde een vyftigtal jonge"meysjes in het wit gekleed, met zich geleydende een dozyn kleyne kinderen, bloemen en korfjes diagehde, dit vond ik het schoonste, vvaerlvk het was eenen troep engelen op welkers gelui t de onschuld en reynheyd te lezen waren. Ook hieft Zyne Eminentie menigmael zyne tevredenhevd iu de aeugenaemste vooideu voor de paiochianen uytgedrukt. Eyndcljk volgde den kardinael omringd van den clergé. Aldus begaf zich deu stoet naer de parochie-kerk en van daer naer de pastóry, waer Monseigneur hertelyk zyne gelukkige kinderen bedankte. Des avonds had eene algemeene verlichting plaets, gedurende de welke, men Z. E. onder de menigte vermengd, zag wandelen. Al t'n verrukkingen beschryven, de algemeene vreugd afmalen, is niet het 'werk eener p-'n, maer zou eer het penceel van eenen sehilder vragen, liet is zeker dat dien dag noyt uyt het geheugen der verblyde en gelukkige inwooners van Ste.-Cath.-Lombeelc zal gaen. Des nnderdags diende Z. E. in de schoone versierde kei k der parochie hei voi msi-1 toe aen meer dan 800 kinderen uyt de parochiën van Ste.-Cath.-Lombeek, Ternath, Liede kei ke, Tera'phene en Esschene. Tegen di n avond veiliet Z. E. de parochianen welke zyne tegenwoor- digheyd zoo gelukkig gemaeki had. Den zelfden stoet rnylcrs die hem had ingehaeld, begeleydde hein tot aen Assche, waer den burgemeester uogmaels aen Monseigneur het woord toevoegde; I><iyde wat en zienelvk bewogen, den heer burgemeester omdat hy zich moest scheyden van dpn man in vvien hy eenen waren vader gezien had; Monseigneur, om de op- regie genegenheyd die hy in zyne kinderen gevonden had, en die hy evefftwel moest verlaten 0111 elders zyne aengename tegenwoordigheyd te tooiien. Men beeft te Brussel op (le fjraenmerkt bedrog ontdekt. Eenen speeuhieur zoo het schynl, ny maetrej»elen gebruyken die niet geoorloofd zyn, eu de policie beeft er spoedig een eyude aeu gesteld. Het parket van Brussel vervolgt rtu eenen direkleur van eene economieke bakkery, voor de granen op de merkt van Brussel te hebben doen opslaen, met steeds hoogeren en hooge- ren prys le bieden. Men zegt dat er ook vervolgingen tegen 25 bakkers van Brussel zyn ingespannen, omdat deze waren overeengekomen hel brood maer aen zekeren prys le verkoopen. De verschillige maetschappyén van zang, harmonie, fan faren, hand-en kruysbogen, kaelsballen, kegelspelen, enz., enz. die zich naer de concoursen te Brut-9el willen begeven tydens du dagen van september, genieten reeds voordeelen voor hare reyzen langs den yzeren weg. Den minister van openbare werken heeft nu die voordeelen nog willen vermeerderen. By depeche van dén -i dezer, heeft den minister beslist dal de soeieleylen welke in waggon willen reyzen, zullen vervoerd worden aen 5 francs pat* my!, en par waggon van 30 plaelsen. Het officieel programma heeft reeds doen kennen dut de maet- scbappyën met een briefken van 2e klasse in deligenciën mogen reyzen, en met een briefken van 3' klasse, of waggon, in eenen char-a-bancs. Woensdag morgend, om dry uren en half, is te Gend op het eynde der VYaeystraet, op den hoek van liet Verkenslraetje, eenen brand uytgeborsten, in bet lokael der rystpeldery van M. de Cock. W elke de oor/.aek van den brand is, heeft men nog niet ontdekt maer bet voer ging zoo dapper en geweldig aen, dat er geen blusschen aen was. Het gebouw der rystpeldery en by de 50Ó0 zakken rysl die in bel magazyu waren, zyn verbrand. Om tien uren, is hel gebouw der rystpeldery met groot gedruysch, ingestort. Niemand heeft gelukkiglyk leed geleden. M. Scribe, die ter plaets zich bevond, het gevaer ziende aen komen-heeft elkeen aengeraed zich te verwydereH. Nauwelyks was eenieder weg, of het gebouw ingestort. Men schryft uyt Dendermonde den M courant Het hollandsche kofïiscltip Elsina-Calharina, capt. Scholtje, is alhier in onze haven aengekotnen uyt Bergen (Noorwegen), met eene volle lading Slokvisch en Saint, voor rekening van de hecren Arvs-De Smet te Aelst en Verbaegen-Hultn te St-Nicolaes. Men leest in den Précursetir het volgende over eenen brand, die de gemeente Santvliet in de grootste sniert heeft gedompeld. a Den brand was aengekomen in eene werkmans wooning, ter- wyl de vrouw afwezig was, om iets voor bet huyshouden te ver- rigten. Zy liet alleen te buys een kind van vier jaren en een ander in de wieg. Tien minuten daerna kwam zy tTiuys en vond hara hut, uyt riet e.i slrooy zamengesleld, geheel in vlam. Men oordcele over hare wanhoop; toen zy hare kinderen wilde redden, kon zy niet meer door den brand geraken zon hevig was hel vuer. Wat moeyle zy aen wendde, zy moest bet opgeven om hare kinderen te redden, die zy kort te voren nog. met hare moederliefde koesterde. Het onverbiddelvk vuer heeft ze verslonden, en men beeft niets van de lykjes gevonden dan verbrande, beentjes, hetgeen zelfs niet meer geleek op ee» menschelyk i eraemie. Sedert eenige dagen, zoo leesl men in een blad, was alhier in de slatl wederom bet gerucht verspreyd dat deu moordenaer van de dochter Van Neste, van Coolscamp, ontdekt en aengeboudèn was; dezen keer is deze tyding echt, en nv n zegt zelfs dat den moordenaer bekentenissen gedaen heeft. Hy is te Gits in zyne wooning aengehouden geworden door eenen gendarm die by hem herhaelde malen geweest was; en zeggende Gy moet het niet meer loochenen, hel is nu gekend dat gy het zyt die de moord be- gaen hebt. VVaerop den moordenaer zoude gezegd hebben Het is al lang genoeg dat ik bet verdoken heb, ja, neem my maer vast en leyd my weg. Zynen medepligtigen zoude gevlugl zyn, hy weet niet waer naer toe. Op 10 dezer maend, zal te Hamme, ten voordeele van dc noodlydende, de eerste openbare Letter-en Toonkundige Zitting der maelschappy Tael en Kunstmet medehulp van hel Wiilems- genoolschap van Gend, plaets hebben. Dit feest belooft zeer luys- terryk te zullen zyn. M. Corenweder heeft uyt Duytschland eenige aerdappelen medegebragt, en met andere aerdappelen in het arrondissement Ryssel geplant. De duytsche aerdappelen boden zeer schoone slruyken aen, braglen veel voord, waren zeer goed en meelachtigr terwyl de andere aerdappelen door de plaeg gekwollen waren. Den opbrengst der aerdappelen van Duytschland beeft men zorgelyk bewaerd en bet volgende jaer geplant. Vyflien dagen vóór dé an dere, scholen zy reeds uyt, ondanks de koude, en bet scbynt, dat den tweeden opbrengst even goed zal zyn. De landbouw-maelsehappy drukt den wensch uyt, dat dergelyke proefnemingen zouden voordgezet worden. Zy denkt dal niets ge- makkelyker zou zyn dan eenige hectoliters aerdappelen uyt Duytschland te doen komen, om die aen verstandige landbouwers aen den koopprys uyt le deelen, op voorwaerde dat zy kennis zul len geven van den uylslag welke zy bekomen hebben. Wy bevelen aen de rype overweging der liberaters die dagelyks met de religieusen. en meUle nonnen spotten en lachen, en de zeHsopolferiug der protestanten poogen te verheffen, de volgende daedzaken Te Nor lol!., in Amerika, doet de geel-koorts groote verwoes tingen. De proteslanlsche dominés hebben niets spoediger en belangryker te verrigten gehad dan le vlugten deze professors van een nieuw christendom hebben eene landstreek gezocht, waer bet klimaet gezonder is, en waer zy, bevryd van de besmeltelyke ziekte, kunnen op hun gemak leven. Aldus leggen de proteslanl sche dominés bet gebod van hel evangelie uyt, dat den góeden- herder zyn leven schenkt voor zyne schapen. Ter zeiver lyde dat de dagbladeren uyt Norfolk deze tydingen aenbrengen, lezen wy in die zelve dagbladeren, de volgende regelen Den stoomboot van Baltimore brengt ons bier dry Zusters van Liefde en eene jonge k^tbolyke jufvrouw Miss Anna Andrews, aen, die hare diensten komen aenbieden om de zieken le ver zorgen. De zelfsopoffering van die katholyke religieusen zal lang jn bet geheugen der bewooners van Norfolk l>lyven leven. De jScw-York-Herald van den 21 augusiy beval de volgende tel eg ra pli ie ke depeche uyt Washington Vyf Zusters van Liefde (om de zieken le gaen dienen) zyn dezen morgend naer Norfolk vertrokken, Wat zal de Broedermin hiervan zeggen, zy die onlangs de protestanten voer hunne menschlievendheyd en zelfsopoff'tring, zoo boog verhief, eu nevens de Zusters van Liefde durfde plaelsen Men verneemt uyt Wevelghem, in West-Vlaenderen, dat aldaer, voorleden nacht, eenen geweldigen brand is uytgeborsten. Het pachthof van M. de Brabamierc, gewezen burgemeester, met den oogst van dit jaer, en een deel van voorleden jaer, is de pr y der vlammen geworden. Het was omtrent elf uren van den avond, als men de vlammen heeft gezien. Men beeft alarm geklept, en door de aengebragte hulp, beeft men nog de beesten kunnen redden. Men rekent do schade op by de 70 duyzcnd francs. Alles was voor GO,000 fr. tegen brandgevaer veizekerd. Men gelooft dal dezen brand aen kwaed- willigbeyd moet toegeschreven wordeu.

De Denderbode | 1855 | | pagina 2