Vogelschieting met de Bolle. Groote prysschieting met de Bolle Ring steking te Paerd. VERKOOPING AVIS. Verkooping van Hooygras Verkooping. Gras-Venditie. Uyt er hand te koop Verkooping Groote Verkooping Verkooping VËVDITIE Sdnoon Quarlier lo fluren. gelukken, daer den koning den bezonderén vriend der boeren is, en al het belang waerdeert der bewooners van de büyten-gemeeu- ten. (Hier verhieven zich de geroepen van Leve den koning Ik bedauke u, vrienden, voor deze goede inziglen. en voor uwe liefdehetuygingen voor deti koning. Ook het gouvernement is melde beste gevoelens ten uwen opzigle bezield» en den minis ter van het 'inwendig, die Vlaming is gelyk gy en ik, kent ook de belangen van den landbouw, en zal niets verwaer- loozen om deze te bevoordeeligen. M. Van Overloop heelt zyne vlaemsche redevoering gesloten met de aenwezigen nog eens te bedanken. De woorden van den herkozen ai'geveerdigden zyn met geest driftige toejuychingen en herhaelde vreugdekreleu begroet. De geroepen van Vival M. Van Overloop Vivat onzen representant Leve den koning! Leve den minister M. Dedeclcer! deden verscheyde mael de lucht weergalmen, en M. Van Overloop noodigde alsdan de leden van het mu/.iekgenootschap uyt, om binnen te komen* rai eenige ververschingen in hel kasteel te aenveerdcn. De uyt- noodiging, met volle gulhertigheyd gedaen wierd met niet min gtilherligheyd aenvcerd Nog verscheyde muziekstukken zyn door de harmonie van Zeveneecken, te Mendonck in het kasteel* uyt- gevoerd, en het was reeds lael als de muziekanten en andere notabele ingezetenen der omliggende gemeenten afscheyd van 51. Van Overloop namen, en huyswaerds trokken, niet zonder nog eerst eenige vreugdegeroepen en vivats opgeheven te hebben. Zaterdag avond beden er te Lyon liefdadige persoonen eene cmfhaling voor de overstroomden, en in eene arme wooning drin gende, vonden zy er eenen stervenden, aen welken den priester lie H. Sakramcnten toediende. Daer de om balers zich gingen verwyderen, sprak den zieken Vader, geeft myne kleederen zy kunnen de overgestroomden te pas komen voor my, ik heb die niet meer noodig;»Den ongelukkigen sprak waerheyd. Op zyn oorkussen neervallende, en door die eeuige woorden uylgeput, gaf hy den geest. FRANSCH KEYZERRYK. PLEGTIGHEYD VAN DEN DOOP. l)eze plegtigheyd heeft zaterdag, op de bepaelde uer plnet» gehad. Zie bier de Liezondcrtieden nopens die pragtige feest Met den middag, zyn alle magatvnen en de winkels, als ook alle ■wefkhuyzen en fabrieken van geheel Parys. gesloten. Al het vofk heeft Zich begeven langs de stralen, die door den stoet moesten doorgetrokken worden. Inden niorgend had men nog aen het voltooven der versiering Cn'ge- wefkt, en met den middag was alles geeyndigd. Te beginnen van dry uren des namiddags, zyn de nationale garde en de troepen in beweging gekomen, om de rv. of haeg langs den weg te vormen. l)e nationale garde plaetste zich langs den regten kant langs den linken kant, nemen de linielroepeu plaets. De ruytery hond zich op de groote opene plaetsen byeen. De municipale garden en de stads-sergeanteu zyn ïut-t de handhaven van de Openbare rust belast. >)m twee uren en half, worden de deureo van O.-L.-V. kerk geopend voor het publiek de uytgenoodigden beginnen ook van zoo vroeg oen te komen. Om vier uren, hebben den sennet, het wetgevend korps, den raed van staet. het hof van cassatie, de Rekenkamer, den raed der universiteyt, het kcyzerlyk geregtshof, de regtbank van eersten acnleg, zich naer de kejk begeven, Onmiddelyk nadien, en byna terzelven t-vde. zyn het muni- ujpael korps, de regtbank van koophandel, de vrederegters, de meyers der hooi'dplaetsen van de departementen aengekomen. By bun aenkomeu in de kerk, zyn deze verschillige korpsen, door de aomnonie-meesters, volgens hunnen rang, langs den regten kant van den taoan, van aen den choov tot in het midden van den grooten beuk, geplaetst. Liet diplomatiek korps is het laetst aengekomen, en is door eenen der ceremonie meesrters naer zyne tribune geleyd. Om vier uren en half, is den kardinael-legaet uyt de Tuilleryen gereden. Ily zat in eene koets, bespannen met acht peerden twee andere koetsen met zes peewlen, bevattenden de lieden van zyn gevolg. Men bemerkte lioven het rytuyg welk voor dit van den kardinae! reed, het gouden krnys van den legaet; teeken van zyn regtsgebied. De troepen hebben de mili- ttiire eer aen den kardinael-legaet bewezen. Aen de deur der hoofdkerk U Z. Knr. Mgr. Patrizzi, door Z. lloogw. den aertsbisschop van Parys, qplringd van zyne geestelykhevd, ontvangen, en processische wyze naer dem troon geleyd, die voor hem was bereyd. Wv hebben in ons voorig nummer gemeld dat den kardinael-legaet, 'L\ Em. Mgr. Patrizzi, belast om den paus by den doop van den keyzerlyken prti s te vertegenwoordigen, door den keyierin pleglig gehooris ontvangen, lleir IIONITEUR. van dit gehoor sprekende, zegt dat den keyzer zich voor zynen troon hield, en nevens zich bad den minister van buytenlandsche zaken, den minister van onderwys en eerediensten, den grootkamerling on de officieren van het paleys welke van dienst waren. Z, Em. den kardinnel heeft aen den keyzer de panzelyke Breve behundigd, on eene korte redevoering in het latyn uytgesproken. Z M. heeft het volgende geantwoord Ik ben vol herkentenis en bedanke Zyne lleyligheyd den pans Pius IX, oufOat by herfl willen pnter zyn van het kind welk de ('.oddetyke \oor- Kienigheyd my heeft geschonken. Met den paus deze gratie te Magen, heb ik, op eene bezoudere wyze, willen de besch°rming ven den'temrl over niyncn zoon en over Yrankryk trekken. Ik weet dnt epnen der zekerste udddelen om die bescherming Ie verdienen is, ven elle mync agting voor den lle«ligen Vader, die den vertegenwoordiger van Jesus-( hristus is op de azjrde, te doen uylschynen. Den kardinael Patrizzi heeft aen den keyzer alle de prelaieu en de per- sotmtm van zyn gevolg voorgesteld, en Z. M. is eenige oog«-nblikken met Z. Em, in gesprek gebleven. Den kardinael was met de gala-koetsen van tiet hof naer bel paleys gebragt He troepen vormden de ry, presenteerde» de wapens, en de trommels rotffelden. Den kardinael is beneden den grooten trap door den groot-cereinonienieester onthaeld, en bv den keyzer binnen geleyd. Met dezelfde eer is den kardinael, na de audiëntie, naer bei Paviljon-Marsan, terug geleyd. Den keyzer die, toen de keyzerin in het krnem was gekomen, aen meer dnn 800 veroordeelden gratie had geschonken, heeft, ter gelegenheyd van den doop van den kevzerlyken prins, aen 291 veroordeelden volkomene kwytsehehling van hunne straffen vei leend, en aen 489 anderen, tnerke- lyken afslag van straf toegestacn. Aen 251 persoonen zyn de hoeten die zy moesten betalen, kwytgoscholdcn. Er is volkomene kwytschelding aen 180 veroordeelde militairen verleend. Den grooten luchtbal die, in het Champ de Mars fa opgelaten geworden, heeft duyzend zakken en cornets bonbon en suyker, welk het keyzerlyk kind gheeft, medegenomen, en elk is met een klevn parachute «uileeg gelaten. tiet was vyf uren en een quart, wanneer dcu keyzer en de keyzerin, aen de O. L. V. kerk nvt het rytuyg slapten. till. MM zyn aen het poortael van de kerk door den aprtsbisschop, donr den bisschop coadjutor en door alle de ledeu van het kapittel der hoofd kerk onthaeld. Na het kruys aenbeden en het wy water en den wierook ontvangen te hebben, zyn den keyzer en de keyzerin, ondereen baldakyn, processfaehe wyze. naer de kniebanken, die voor hun bereyd waren, geleyd. De prinsen n de princessen der keyzerlyke familie en al e de hovelingen en ambtenaren van liet keyzerlyk buys volgden, en namen plaets agter en rondom IItl. MM. als den keyzer en de keyzerin aen hunne kniebanki n> varen gekomen. De clergé heeft hare plaets genomen. Den kardinaeldlegaet heeft zvnen troon vertalen, en heelt den Ykm Creator oengeheven, welken lofzang, door een uy tgelezen orkest in muziek wierd uytgevo« id Tydens het zingen van den lofzang, wierd alles wat tot den doop noodig was, door de dames die het gedragen hadden gerangschikt ep de plaets wuer elk voorwerp voor de ceremonie zich moest bevinden. Na het eyi digen van den- Venb Creator, hebben de ceremonii meesters dei» autaer en till. MM. gegroet, en zyn den kardinael-legaet gaeu ver wittigen, en dezen heeft zich aen den ingang van 't sanctuarium geplaetst, en alaaer zyn de vragen aen het doopkind voorgesteld. en heeft men de eermonien verrigt die liet doopsel voorgnen. \it d-?e ceremoniën, heeft den erreinnnienippstpr 11IIMM. verwittigd, die li co >i_i de ('suado Ivbben begeven. Den kaïdinat-l-legael, dc kierden-» en hoofddoeken van bet keyzerlyk kind vastlioudende, heeft den jongen prins tot by de doepvont geleyd. Den keyzer en de keyzerin zyn de estrade opgetreden, en hebben op den troon die voor hen was opgeregt, plaets genomen, en alle de persoonen die hun vergezeld hadden, hebben zich op de estrade geplaetst, in het order en volgens den rang die hun was aengewezen. 11. K. en K. H. de groot-hertogin Stephanie Yan Baden, die de koningin van Zweden als meter verving, heeft zich nevens den keyzerlyken prius, aen de doopvont geplaetst. Den kardinael-legaet heeft dan de ceremonie» van den doop verrigt. De doopvont was van koper, en men zegt dat het dezelve is, welke den U. Ludovicus uyt het 11. Land heeft medegebragt, en in welke de kinderen van dien heyligen koning gedoopt zvn. Nadat de ceremonie» van den doop geeyndigd waren, is den ceremonie meester den keyzer, de keyzerin en den gedoopten keyzerlyken prins komen groeten. Mevrouw de gouvernante is dan vooruyt getreden, en heeft den keyzer lyken prins in de handen van keyzer Napoleon gesteld. Eenen ceremonie meester is dan in het midden van den choor verschenen, en heeft 3 mael met luydere stem geroepen Leve den Keyzerlyken Prins Terwyl dit geroepen wierd door den ceremoniemeester, stond den keyzer regt met zynen zoon op de armen, en toonde een keyzerlyken prins aen al het volk dat in de kerk vergaderd was. Op dezen oogenblik, deden algemeene en geestdriftige vreugdegeroepen de kerk dreunen, en het muziek voerde eonen luysterlyken Yivnt uyt. Nudat de vreugdegeroepen hadden opgehouden, heeft de gouvernante het kind uyt de handen van ken keyzer genomen, en heeft eene diepe buyging, of reverentie, gemaekt, en heeft de bevelen van llil. MM. genomen. Den 'keyzerlyken prins, in de armen van zyne gouvernante», hebbende langs zynen regten en zynen linken kant de ondergouvernnnten en de voedstervrouw, voorgegaen door eenen ceremoniemeester, eenen ridder van den kevzer, den prefekt van het paleys, en vier kamerlingen van den keyzer. en gevolgd door eenen aide-camp en eenen oidonnanlic-officier, is in 'eene kamer, die in eene zy-kapel bereyd was, gedragen. Den keyzerlyken prins is dan langs de sakristy vertrokken, en in stoet naer het paleys der 'luilleryen geleyd. Wanneer den keyzerlyken prins vertrokken was heeft den kardinael- legaet den Te D-/uin aengeheven, welken in muziek, benevens den Domino salrum fac iviperutorem is uytgevoerd. Terwyl den Te Deum wierd gezongen; heeft de» aertsbisschop van Parys, vergezeld van den pastor van Saint-Germain l'Auxerrois, parochiekerk der Tuilleryen, den register op wolkenden doop-aktwas geschreven, aen II11MM. aengeboden, die, benevens de vertegenwoordigers van peter en meter, en andere hoog- geplaetste persoonen, dien register hebben geteekend. De ceremonie is geeyndigd door de pauzelyke benedictie welke door den kardinael-legaet is gegeven. Den keyzer en de keyzerin hebben zich dan op hunne kniebank te bid den gesteld. Den groot-ceremoniemeester heeft dan eene diepe buyging voor hun gedaen, ten eynde bun te doen kennen dat de ceremonie» waren geeyndigd. Terwyl 1111. MM. baden, is den stoet zamengesield, enden keyzer en de keyzerin zyn met dezelve eerbewyzingen tot aen de kerkdeur geleyd en den stoet is terug naer het paleys gereden. Nauwelvks was den avond gevallen, of de verlichting begon, en geheel Parvs schitterde van millioenen lampioens, gecoleurde glazen, ballons, chineessche laiiteernen, gazbekken, enz. Deze algemeene verlichting, ge- paerd met de pragtige versieringen en de duyzende wimpels, vlaggen en vaendels. leverde een verrukkend, een betooverend zigt op. De Dames der Ilal'es hadden zich vooral doen opmerken, en de merkt muntte boven al uyt. Oin negen uren en half, zyn twee groote voerwerken afgesteken. Een op de kaei-Orsny, voor het paleys van het wetgevend koips het ander aen de barreel van den Troon. Beyde deze voerwerken waren dezelve, en eyndigden met een gethiek gebouw en eene doopvout voor te stellen. Na bet eynde van het vuerwrtk. heeft men langs het water en aen de kaev-Orsay, vurige golven en cascaden, en eene zee van vuer verbeeld. Deze verbeelding beeft den geestdrift en de voldoening van het volk ten top doen sty gen. Nog nooyt heeft men zooveel volk gezien, Nogtans is alles in het beste ord<Mnfgeloopen, zonder dat men het minste onheyl. het klevnste wanorder heeft te betreuren gehad. De 50,(i90 kinderen die naer de primaire scholen van Parys gaen, hebben elk een groot pak suyker, uyt naetn van den keyzer en de keyzerin, ontvangen. De keyzerin was in het wit gekleed met eenige blauwe versiersels. Het was zy die liet kind, volgens het programme, na den doop, aen het volk moest toone». Maer als men liaer den keyzerlyken prins hragt, was zy te veel aengedaen en bevrogen om het kind in dc armen te konnen nemen. Het is alsdan dut den keyzer zynen zoon heeft genomen, hem heeft omhoog gesteken, en langs alle kanten heeft getoond, terwyl men Leve den kcy- serlyken prins riep. TER GELEGENHEYD DER KERMIS IE AEIST, Schieting naer eenig Zilverwerk en naer Geldvogels Dynsdag den 8 July 1856, by Seraph. De Smet, in De Roos buyten de Pontstraetpoort te Aelst. Van stonden aen mogen zy zich doen aenschryven. en de liefhebbers worden verzogt om dry uren namiddag juyst om korts daerna te beginnen. by J. VAN GEIT te Aelst-Mylbeke in den Plaisanlen llof. Ter pelegenheyd der bnytengewoone kermisfeesten te Aelst, zal er op Maendag 14 July 9*,e" kermisdag om 3 uren fix namiddag ter plaets ver meld. Eene hfysterryke prysschieting met de Bolle plaets hebben, waertoe alle liefhebbers die er begeeren deel in te nemen worden uytgenoodigd. Er word door de stad gegeven 50 francs vooruyt. Den inleg van eiken mededinger zal zyn fr. 1-50 cent. De pry zen zullen bcstaen uyt Yvf Zilvere Service», Twae jf Zilvere Koffv-Lepels, en de andere in geld naer mate er mededingers zullen zyn. Mei» kan van heden laten inschryven ter gezegde herberg tot 2 uren namiddag der schieting wanneer de loting «al aenvang nemen vermits het ïnleggeld seffens te betalen. Eiken mededinger zal maer een lot mogen nement en zyn eygen spel moeten spelen. Voor verdere bepalingen zal er een reglement en commissie bcstaen. Op Zondag '29 Juny ten 3 uren nanoen, te Haellert, hy Bte Iliuno aen de Plaets lcn Prys Eenen Zadel. 2 c Toom. 3 Zweep. 4 Sporen. Alle ruvters zvn nenzogt oin 2 uren hun te laten inschryven en kennis te nemen van liet reglement. Van allerbeste DEN DERGRAS te Welle. Door het ministerie van den Notaris BRECKPOT, te Haellert, namens Vrouwe De Clercq-De Crombeen te Antwerpen, op Maendag 30 Juny 1850, 's namiddags, te welen 1" Om I uer namiddag op dc Vyvermeersehen omtrent den Watermolen te Welle, van al het Gras en Nagras. En 2° Om 3 uren namiddag 21 koopen allerschoonste en beste Gras op de VI en X dagwanden. gelegen neven den. Dender, geselleed van VYeile en Erembodegem. Op gewoone konditiën en tyd van belaiing, mits borgstelling. Men zal byeen vergaderen op den Vy vermeer,se li.Tooi den aenwys zich te vervoegen bv jaccB, Stvenlimit, te En-mbodegem plaets. Le sieur J. B. VAN DRIESSCIIE, Traiteur, Charcutier et Md. De Comes tibles rue des Champs, i\° 84 a Gand, a l'honneur de se recommander a la bienveillance du public d'Alost pour tout ce qui concerne son élat Spé- cialeinent pour les JAMBONS dc llamhourg, de Wesphalie d'Anvers et de Gand. LANGUE ALLEMANDE ET ANGLAISE. Lecons partic.ulières et cours par H. Kortlander, pro- l'esseur diplome. S'adresser au bureau de cette feuille. TE LIEDEKERKE. Maendag 50 Juny 1830, ten 2 uren namiddag wegens JE Roman-Tack, F. Van den Bossche, P. Yan de Putte, M. Barbier, en andere. Den Huissier PREGAEDINO, in verblyf te Assche, z.al op Maendag 50 Juny I83(i, om 2 uren namiddag, ten liuyze van Joannes Brabanler (Go/.ak) openbaerlyk aen de meestbiedende op tyd van betaling verkoopen 27 koopen alderbesle DENDER-IIOOIGRAS, op den grooten Lessen berg te Liedekerke. Eenieder mag stellig verzekerd zyn dat gemelde weyde niet overstroomd en is geweest. Den Zaekwaernemer VAN SANTEN, le Denderleeuw, zal op Donderdag 26 Juny 1856, om I ure nanoen namens de beeren CamiUe Lienaert en Victor Van den Hecke-De Lembeke, openbaerlyk door bevoegd ministerie verkoopen: 1° 12 koopen alderbeste DENDER-IIOOIGRAS wassende agter liet oud kasteel le Liedekerke boven het Sluys te Denderleeuw Huyssegem. 2° 55 koopen wassende op den Jleersch gekend den Heerensmeersch le Liedekerke ook boven vernield Sluys. Jlen zal byeen vergaderen aen den Ileerens te Liede kerke en het ongeld ontvangen ter herberg van Charles Dnprez te Denderleeuw-Huyssegein. By gemelden Zaekwaernemer Van Sinten kan men ge bouwen etc. verzekeren tegen brandgevaer door de maet- schappy J)i. Sciifliie en inschryvingen doen by de verze kering op het leven de Royale Belge en de vereenigde Rentiers. by L. Van der Ilaegen te St.-Blasius-Boucle .- 2 vette Verkens, 7 dagwanden Klavers en Hooigras te Boude. Van wegens denzelven openbaerlyk te koop 44 dag wanden Hooygras (twee meerschen) te Miehelbeke den 26 dezer ten 1 ure 's namiddags. van 13 Peerden en 3 Diligentien, te Ninove. Door den Notaris VAN DER SCHUEREN, ten verzoeke van de lieeren De Smet, op Dynsdag 24 Junv 1856, om II uren voormiddag, voor het Hotel De Stek, te Ninove. Deze Peerden van 4 tot 10 jaren zyn goed voor allen dienst en de diligentien, zyn zoo goed als nieuwe. Op tyd van betaling mits gekende borgen. van 40 koopen schoon GRAS te Aelst-Mylbeke Gestens. Namens d'heer Mulkens-Yan Aeliert, zal D^urwaerder RINGOIR, op Dvnsdap 2 July 1856. om l ure namiddag openbaer Venditie houden met Baefmisdag van betaling tan lo 3fi koopen ixtra schoon Gras in de Gestjens Meersschen agter het kasteel Ovram te Aelst-Mylbeke 2® 3 koopen Gras oen den Buyten te Somcrgem voor d'heer Francois Van Santen. De tot dies genegen voorzien van goede horgen begeven zich aen den eersten koop in de tiesfjens Meersschen van waer men zal beginnen na lezing der conditiën. Voor den aenwys zich tc bevragen by den wagter Joseph Beina te- Erembodegem. van Hooigras en Toemaet te Berdersem. Den Notaris M A ES, te Aelst residerende, zal ten verzoeke van Mynheer A. De Ruddere, proprietaris te Brussel, op Maendag 3Ü Juny 1856, om 2' uren namiddag overgaen tot dc openbare verkooping van het Hooigras en Toemaet slaende op 3 hectaren Mcersoh, gelegen binnen de gemeente Herderscn». op het Meuleveld en kleynen Bril tussohen de Beek en den Dender. Alles verdeeld in koopen. De verkooping zal plaets hebben aen den Meorsch en het ongeld zal comptant moeten betaeld worden. Bankbreuk van de Wed. Verbeslel. Van eene groote hoeveelhcyd gemaekte Manskicederen, LAKENS, en icotle stoffen, te Aelst. Den Greffier der Koophandel Regibank van Sl.-Nicolaes, zal ten aenzorkc van den heer Advokaet LAMQDtlT, in zyne hoedanigheyd van Curator ter gemelde bankbreuk, op Maendag 23 Juny 1856, te l eginnen om 8 uren 's morgens, aen de woonst van de gefailleerde, legen de Hoogstraet le Aelst, openbaer v-endilie houden van eene groote hocveelheyd gemaekte Manskleederen, iu Loken, VYolU* en andere Stoffen als Pantalons, Gilets. Bovenvesten,. alsook Lakens, Wolle eu andere Stoffen, in onderschevdere kleuren, benevens eenige mobilaire voorwerpen. De verkooping zal geschieden mits gereed geld en verhooging van 10 off voor onkosten. Zich to bevragen by IJei-u. Dc Vnltlsc. in ilc Nicawsi: :;t t

De Denderbode | 1856 | | pagina 3