Eene onwettige benoeming. leydden, is door lict kapitael bema^ligd on ontvolkt'. De moedige bergbewooners zyn tot den slaet van uyigehongerde lairjbeploe- gcrs gebragt, en men heeft hel voordeeliger geoordeeld bel land in weyden te herscheppen, en er tnaer schapen emwild meer te dulden. De hertogin van Sutherland alleen, verjoeg omlrent-het jaer 18-20, by de dry duyzend buysgezinnen van pachters, en deed op baren grondeygendom die meer dan een millioen en half dagwanden bevatte, 150,000 schapen weyden. Zy zamelde bier door aenzienelyke winsten in. Sedert dien zyn de Highlanders die bel puyk des engelsch legers uylmaekten, van honger ge storven, of hebben het land verlaten. Jnyst blyven er nog zooveel over, als-er nondlg zyti om tot jaglbewakers voor de kapitalisten der uitgestrekte landeryën te dienen.» Boerkens leest en lier- leest dit, en denkt wat wy lil. zoo dikwils hebben gezegd. Don volgenden artikel, is ons 111 't fransch toegez.onden. Wy bobben liern in 't v-laemsch vertaeld opdat elkeen de zaken gemakkelyker zou verstaen. Wy roepen de aendaclit onzer lezers over dit stuk in- Hetgeen in het Weldadifiheydsburcel cn vervolgens in den fjemeentr- ra"d komt te gebeuren verdient eene byzondere nendacht. Men weet waer- Ivk niet hoe men 't gedrag zon betitelen der leden eener besturende com missie 't zy der hospicen, of des bureels van weldadighevd, die niet beschaemd zyn deliberatiën bv te woont-n waerin zy een regtstreeksch belang hebben en die eene plaets van pezende adntinislraliën verzoe kende, voor zichzelven stemmen; Tot dus verre had zulk een schandelyk feyt binnen onze muren no?, gecne plaets gehad, het ryk der aelslersche liberalery moest in zwang zyn om-zulks Ie zien gebeuren. Hopen wy dat er uyt deze les zal ptofvt getrokken worden en dat alle \erstandi»e iiirn- schen zullen evndigen met te verstaen wat die zoogezegde liberalen willen. Wy hebben liet immers gezegd en dikwils herhaeld, het meesten- deel dier schreeuwers zoeken-niet anders dan plaetsen, kennen niet anders dan de hebzucht en eene dvraze verwaendhoyd. Wy zullen in dees artikel bewvzen 1» dat de deliberatie van het weldadigheidsbureel van over eenige dagen teenemacl nietig is; 2° dat den gemeenteraed geen regt had eenen ontvanger te benoemen- en dat decs regt uvtsluytelyk aen gezegd bureel toekomt. Volgens de wetten van 16 Vendemiaire jaer 5. 16 Missidor jaer 7, 7 Germinal jaer 13, 7 Frimaire jaer 5, is-het weldadigheydsbureel onzer stod samengesteld uyt vyf b-den. eenen secretaris en eenen ontvanger. Ten gevolge der gegevrne demissie van den ontvanger titularis, welken zvn ambt gedurende vyftig jaren heeft waergenomen, moest er in zyne vervanging voorzien worden. En o ongehoorde zoek dry der leden begeerden deze plaets. In dezen toestand was er waeHyk inner eene party te nemen, al wie eeregevodens bezit verstaet dit. Lnderdaed, daer het verboden is deel te nem^n aen eene deliberatie waerin men regtstreeks of onreglslreeks belang heeft, moest noodzakelyk alle lid welk de open gevallene plaets wilde vragen, zich verwyderen en vervangen worden. Dit blykt klaerlvk uyt de hestieiing van al onze wetten en der gemeente wet welke wv zonder aarzelen aen «Ie bureelcn van weldadighevd en hos picen toepassen. Den art, 63 dezer wel luyd als volgt Het is aen alle raedslid en aen den burgemeester verboden: lfl tegen- a woordig te zvn ii eene deliberatie over zaken waerin hy een regl- a streeksch beialig heeft, 't zy persoonlvk. 'I zy als zaekgelastigden. voor a of na zvue kiezing. of waerin zyne bloedverwanten of vennaegschaptcrr tot den" vierden graed medebegrepen, een persoonlvk en regtstreekselv belaiig hebben; 2° van regt- of onregtstreeks deel te nemen in eenen boegenaemden dienst, ontvangst van regten, welkdanige levering of aenbesteding voor de gemeente, etc. etc. Hel schynt ons buyten allen twyffel of dezen artikel moet algemeen 7,vn en bv gevolg mag hv ingeroepen worden als er kwestie is van eene deliberatie van bet weldadigheydsbureel, zooveel te meer omdat in den art. 84 der zelfde wet de onvereenbnerheden vastgesteld door de dry eerste nummers van den art. 48 en de schikkingen van art. 51 betrekkelyk de leden van den raed en de vereyschte hoedanigheyd door het eerste Nr van art. 7, haer loepasselyk zyn, en omdat de regie rpde er zich tegen verzet hel tegenslrydige aen te nemen. En dat men niet zegge dal de gemeentewet .deze bepaling aen de leden der hospicen of weldadigheyds- bureelen niét toegepast hebbende, het verboden is by gelykvormigheyd te redeneren indien de gemeentewet er geen «oord van gezegd heeft, 'tis omdat bet een gronrtstelsel is van vastgnende réglveerdigheyd welk aen'alle gemeenlcns is nenbevole» en 't welk onnoodig is te herhalen. Als lid van een welkdadtg korps of commissie mag men zyuen invloed niet fehruvken om zichzelven te doen benoemen indien men zich vooreerst niet verwydert. En iuderdaed, welke groole misbrnykèn zon bel tegen- strydig gedacht niet baren? Zou men in Belgiën wel mogen dulden dat leden der hospicen of weldadigheydsbureelendoor zichzelve of door derde persoonen, ondernemers worden van leveringen te doen ae» de administratie waervan zy deel maken? Zou men wel verdragen datin een bospicenbureel vyf leden zetelen die alle de plaets van secretaris vragen cn elk voor zichzelven stemt, zoodanig dat den oudsten zich door 7.vnc evgene'stem, tot die plaets zou konnen benoemen Dit is niet aen- nemelyk. Do wetten wnerdoor deze commission ingesteld zyn hebben aen dezelve hare altributiën voorgeschreven, zy hebben oen achtbare persoo nen het regt toevertrouwd van te waken over de inkomsten der armen, van de ongelukkigen by te staen; die fonctiën die kosteloos moeten be diend worden konnen geene speculation worden zonder de weerdigheyd te schenden van deze die vereerd zyn geworden met het vertrouwen van den gemeenteraed aen vvien het regt toekomt hun te benoemen. Ook hebben wy in 1851 gezien dat, op voorstel van den gemeenteraed. eene levering die aen het weldadigheydsbureel moest gedaen worden door den neef van een lid welk aen de deliberatie bad deel genomen waerby deze levering was goedgekeurd, geen gevolg heeft gehad, omdat den gemeenteraed niet geaerzeld beeft gemelden art. 68 der gemeentewet loc te passen. Indien lift aen een lid verboden is regt- of onregtstreeks in eene leve ring belang te hebben met meerder reden moet hel verl odejj zyn van deel te nemen aen eene deliberatie die hem regtstreeeks aenbelaegt, 't zy voor zichzelven, 'tzy vooreenen der zyne. Den art68 der gemeen'ewet aen- r.iet dit geval als het ernstigste, aengezien het belanghebbend lid in de deliberatie niet mag tegenwoordig zyn, de wel heeft zelfs gevreesd dat de tegenwoordigheyd van het lid op de beslissing zou invlopd hebben, het lid moet zich verwyderen. Uyt deze opmerkingen blykt ('af de deliberate van bef wi ldadigheyds- burecl wneraen een lid als knndidaet oplvedcnde deel heeft genomen, nietig is, wy laten daer, de gevoelens van kieschheyd, omdat er ongohik- kiglyk menschen zyn die deze hoedanigheyd niet kennen en die geen ander doel hebben dnn door alle mogelyke middelen hun evnde te bere.y- ken 't is aen 't publiek hierover regf te doen. Heeft nu den gemeenteraed hel regt van regtstreeks den ontvanger te benoemen Wv denken neen en wv gaen zulks ten duydelykstc bewvzen. Daervoor moet men noodzakeUk de organieke wetten over de besturen der hospicen en weldadigheydsbureelen inroepen. De wet van 16 Vendemiaire jaer 5. art. 1 zegt De gemeenteraden zullen het onmiddelyk toezigt hebben over de burgerlyke hospicen in a hun arrondissement ingerigt; zy zullen eene commissie noemen van vyf burgers die in 't kanton vprblvven en welke onder hun eenen president zullen kiezen en eenen secretaris benoemen.» Art. 3.— Elke commissie zal buyten haren schoot eenen ontvanger noemen.» Den ori. 7 der wet van 16 Messidor, jaer 7, luyd De bediende of geëmployeerde der hospicen zullen door de commissiën benoemd wor- den, er zal door iincr in hunne vervanging mogen voorzien Avorden.» De wet van 7 Frimaire jaer 5 zegt a Deleden van het wcldwlighevds- bureel zullen geene vergelding ontvangen en zullen persoonlvk geene gelden behandelen. ZY ZUEEEN EENEN ONTVANGER BENOEMEN DIE - ALLE ONTVANGSTEN ZAL DOEN. Onder de republiek 200 wel als onder 't keyzerryk behoorden dus die benoemingen aen de, commissiën der hospicen o weldadigheydsbureelen toe. Den 21 december 1816 nam koning Willem liet besluyt waerby de hestureu der weldadigheydsbureelen hunne ontvangers noemenDen 18 febry 1817 bepnelde koning Willem de wyze op welke de leden der be sturende commissiën van hospicen en weldadigheydsbureelen moesten genoemd worden, benoemingswyze die voorgaendelyk geregeld was door de wet van 7 Germinal jaer 13. Den 10 december 1823 regelde by de benoeming der leden van die instellingen voor het platte land, en een later reglement van 19 janry 1824 wierd bepaeld voor de administratiën der steden.Den 13 janry 1825 nam Willem een ander besluyt betrek-- kelyk de benoemingen der ontvangers dier zelfde instellingen ten platten lande en wyzigde zyn besluyt van 21 december 1816 in den zin dat, voor wat hel platte lAnd aengaet, de benoeming der ontvangers van openbare liefdadigheyds-gestichten even als de bepaling van het beloop,der borge te stellen door de ontvangers moesten goedgekeurd en aengeuomen wor den door de gemeentéraden en gedeputeerde Staten. Het hollandsch gouvernement heeft dan gelykelyk de benoeming der ontvangers van de weldadighpydsbui eelèn in de steden aen de besturende commissiën dier bureelen toevertrouwd. Nebben de wetten na de revo lutie van 1830 dien staet van zaken veranderd Nergens vind men er het minste bewys van; integendeel, de gemeentewet in haren ari* 84 kent aen de besturen van weldadigheydsbureelen of hospicen het regt toe hunne genees- heelmeesters en andere bedienden van den gezondheyds- dienst welke acn hunne administratie gehecht zyn te benoemen, alle welke, krachtens koninglvk besluyt van 2 april 1829 door de gemeente raden benoemd wierden, zoodanig dat de belgische wetgeving, in plaets van aen de commissiën bet regt te benemen hare ontvangers te benoe men, haer nog andere regten heeft verleend die zy te voren niet hadden. Den gemeenteraed-, heeft zich gesteund, zoo men ons verzekert, op eene beweegrede die wy niet konnen begrypen het butéel Van weldadig- heyd het niet eens zynde, zoo behoort het aen de regentie. heeft men gezegd, van te noemen,-vermits de commissie van het weldadigheyds bureel hare regten had uytgpput. Deze redenering kan geen onderzoek uvtstaen; de commissie heeft haer regt niet uylgeput, hare deliberatie ni'etif zvnde, moest zy tot eene andere overgaen en indien belangheb bende leden hunne vraeg vol hielden, moest er in hunne vervanging voor zien worden, en dan vervolgens delibereren en stemmen. Volgens het stelsel dat door den gemeenteraed gevolgd cn aengeuomen is, zou den gemeenteraed bemagtigd zvn te noemen telkens dat er eene betwistte benoeming zou te doen zyn. Dit is de grootste ongerymdheyd. Den ge meenteraed is, zegt men, eene hoogere overheyd. Wat beteekent du In Belgiën heeft elke raagt hare attribution, en indien den gemeenteraed gelaest is het besluer van hel weldadigheydsbureel naer te zien, 't is maer voor zoo veel by binnen de palen zyner regten blyft, zoodat hy met regtsireeks eenen ontvanger te benoemen zyne regten en magten is te buyten gegaen, hy heefi openlyk de bestaende- wetten overtreden die aen het bureel van weldadigheyd alleen het legt geven -van zynen ontvan ger te benoemen. Vorhaestcn wy ons te zeggen dat eenige leden schynen van ons gevoe len geweest te zyn, maer zoohaest er kwestie is de belangen eener party of van politieke vrienden' vooruvt te steken, zyn-er menschen die schynen zeer weynig acht op de wetligheyd te geven, byzonderlyk als een kopstuk halven reglsgeleerden hun de verzekering geeft dat den maetregel dien zy gaen nemen binnen de palen der wet is. Indien wy geloofd hebben het stelsel te moeten bestryden 't welk door den gemeenteraed komt aengenonien te worden, wy hebben het slechts gedaen om de miskende regten te ondersteunen, en omdat, alle kwestie \an persoonen daergelaten, wy als vriend van ons vaderland en onzer wet ten, hol als eene pligt aenzien altyd, overal en zoo veel wy konnen de onregtveerdige inbreuken van welkdanige magt hei-zjn moge tegen te werkeii. Hef gerucht is algemeen te Brussel in omloop dal, hy gevolg van de stemmingen der Kamer die de voorstellen van hel gou vernement betrekkelyk het hoogere onderwys verwerpen, er eene verandering in liet ministerie gael plaets hebben. M. Brasseur, professor der universiteyt van Gend, hcefüeer- gisleren aen zyne leerlingen aengekondigd, dal hel bestaen van den minisierielen omzendbrief die de vryheyd van bel hooier onderwys beperkt, hem niel toelael van langer in bediening te blyven, en dal hy zyn onlslag gael geven. T is wal laet dat M. Brasseur dit besluyt neemtden bedoel den omzendbrief hestaet 'sedert den 7 october 1856, en 't is meer dan dry maenden daerna dat M. Brasseur er ae.i denkt om zvn ontslag te geven. Zou er daer onder niets anders schuylen \Yy gdooven jaWat sr ook van zy, 'lis eene sehoonè vtiy- vering. Goedé reys en den wind van achter Maer wal gaen MAL Laurent en Gallier doen Wy wachten CORRESPONDENTIE. Deze week ONTVANGEN van de heeren S. cn V. D. D. te Nu kerke 9 l'r. en 7-50 J. A. A. te Antwerpen 6 fr. N. Ie Erwetegem (i fr. Ch. te Opdorp 6 fr. M. V. II. u\t M. K. wy zullen de zaek van M. P. C. houden gelyk gy geschreven hebt. Ik moet. daerover handelen met M. B. uyt A. (k bedank u over uwe goede genegenheyd* Besten vriend uyt A. T. II. ik heb tnyn best gedaen voor de zaek die gy my aenbevolen hebt. Ik zal u in T kort den uylslag komen zeggen. Onze geabonneerden uyt vremde steden en deze die in gemeentens woonen waer een postburcel bestaetzullen ons plaisier doen indien zy ons hunne inschryvingspryzen door een mandaet op den post indien zenden. Dit zal hun maer tien centimen kosten terwijl wy, om ze door den post te doen ontvangendry dobbel moeten betalenMen mag de 10 cent. aftrekken STERFGEVALLEN. Den 21 January dezes jaers is te Meenen overleden M. Petrus Augustinus Vandeiimoerf, lid van de commissie der burgerlyke godshuizen, president van de kerkfabriek ea armmeesler der stad, oud schepen, deken van liet Broederschap van liet II. Sacrament. Dien verdienslryken man was in zyn 72c jaer. Er was geen goed werk aen 'l wellt hy geen deel nam. Zyne opofferingen voor de opvoeding en het ondei wvs der joiighcyd zyn onlelbaerin 1825. rigtle by eene school op voorde arme kinderen, en twintig jaer lang droeg by alleen er al de onkosten van, lot dat dezelve toevertrouwd wierd aen de zorg der Broeders van de goede Werken; zelfs gedurende al dien tyd, geholpen door eenige jon gelingen van voorname familiën. gaf hy iederen dag het uoder- wysaen de kinders zyner school. In 1852 nam hy ook bet groot ste en milddadigste deel in de stichting van het hisschoppehk co!legie zyner geboortestad. Voor, gedurende en na 1850 begunstigde M. Vanoekisoere mei al zyne krachten onze. nalioualiley! die zich ten .dien tyde zoo gelukkiglvk ontwikkelde. De arme ontmoetten in hem eenen vader die mot liefde hunne ellenden verzachtte. Ook word zyne dood algemeen betreurd De lyding der droevige dood van Z. li. Mgr. Sihour, aertsbisschop van Parys, deed zoo hevigen indruk op den achtbaren II. Vander- moere, dal hy getroffen wierd door eene geraektlieyd, ten gevolge van welke zyne sclioone ziel lol baren Schepper wederkeerde. Nol is dus met regt dal er,in eene redevoering by zyne begraef- nis uytgesproken, gezegd is geweest, dat by reeds de goede wer- I ken uy loeiende van het Genootschap van den II. Vincent wis de Paulo vooraleer dit nog ontloken was. Zynen levenswandel vincis men uyt gedrukt in de volgende woorden, genomen uyt den rftom- schen brevier hy was godvruchtig, voorziglig, ooimoedig, cerbacr matig, en geheel zyn leven is onbcrispelyk geweest: eveneens heeft men zyne goede werken in de volgénde woorden uylgedrukl hy heeft de hongeringen gespijsd, de dorsligcn gelaefd, de naekten gekleed, de zieken bezocht, de onwetenden onderwezende bedroef den vertroost, enz. M. Van Durme, pastor te Okegein, is aldaer den 28 janry overleden, in den ouderdom van 60 jaren. Gedurende twaelf jaren bediende hy de plaets van oversten van het kol legie van Geerards- bergen. In 4840 wierd by tot pastor van Okegem benoemd. Sinds dien heelt hy verscheydene hoogere plaetsen gewevgerd. Vrydag namiddag is M. L Vermeulen, pastor te Desteldonck, 'overleden. M. Vermeulen, geboren te Evergem in 1794, was pastor van Desteldonck sedert 4840. IJfe verledene week is le Thiell overleden, in den ouderdom van 91 jacen, de genaemde Isabella Van Raepenbusch. Zy was gedurende 73 jaren dienstbode geweest, eerst 55 jaren by de ouders van den notaris De Muelenaere; en dan 40 jaren by dezen zeiven. M. De Muelenaere beeft haer portret doen maken, hetwelk in de familie eerbiedig bewaerd zal worden. BELANGRYK BERIGT. Thans bevind zich in onze stad zekeren beer Donalh, welken zich in de huyzen aenbied om een kunststuk van de zeldzaemste weerde te laten beschouwen. Als men het tafereel plat gelegd beziel, is bet eene misvormde massa waervan men niets kan onderscheyden, maer zoohaest er een zilveren eylyndervormigen spiegel ten halve geplaetst word, ziet men er een overheerlyk en kunstig tafereel in, afschetsende in de levendigste koleuren de kruisverheffing van den Zaligmaker met al de attributen. Net komt ons geenzins wonder voor dal, M. Donatli in alle pensionnaten en kollegiën als ook in de deftigste huyzen en bv de grootste personnagiën welgekomen is en er de vleyendste geluygschriften van levredenheyd ontvangt. Hy zal de kleynsie giften met dankbaerheyd aenveerden. JAGT. Den 54n dezer maend zal de jagt gesloten zyn, be halve voor waterwild en trekvogels, in moerassen en langs slroo- meti en rivieren voor does laelste wild duert zy voort tot 4C mey in de provinciën Antwerpen, Braband en Limburg; tot 15 april in Wosl-Vlaenderen, en tot 1 april in Oosl-Vlaenderen. Ook de hazeicindjagl (mei. horens en ander geschreeuw, zonder vuur wapens) is tot 45 april heel bet land door toegelaten. M. J B. Dauw, onderpastor te Rupelmoude, is pastor Ie Wesl rern- M assemen bennem d Inde lyst der verbodene schriften heeft de H. Kongregalie van den Index geplaetst, eenen gewaenden lierderlykeu brief van de Jansenisische bisschoppen van UtrechtDeventer er: Naarlem, legen de geloofsleer der OnbevJekie Ontvangenis van Maria. Men sehryfl ons uyt Poperinghe 25 jauuary De pryzen der hoppe zvn van fr. 50 lol 55-5 de 50 kilogrammen. M. den burgemeester van Brussel heeft aen den gemeente raed de volgende mededeeling gedaen Eene in Belgien ongehoorde daedzaek heeft tegenwoordig in Brussel plaets. Men brengt er den prospectus in omloop van eene- kas des kleynen koophandels, stille maelschappy by aklien van 400 fr., met een kapitael van een millioen, en die slechts door eenen naem, eenen persoon vertegenwoordigd vYord.' Men noodigt onze medeburgers uyt hun aendce! aen dit menschlievend werk by te brengen, door hun liet gemak te verschaffen va'n de aklien te betalen in weerdens die op de beurs gekwoteerd z.vn, of in koophandelseffekten, of ook al in terughoudingen op.de geldslaten die aen den handel zyn aengeboden geweest De aendaclit van hel kollegie is opgewekt geworden door dien oproep aen de ambachtslieden en kleyne handelaers toege- sluerd; hel heeft navorschingen gedaen om le weten welke weerde er le hechten was aen de onbepaelde veranlwoorddykheyd waeraen hel besluer uylsluylelyk is toevertrouwd, van dengenen die liet stuk heeft onderteekend A. Adam cn Comp., en de eerste oplos sing des vraegstuks is deze geweest, dat liet-handelsfirma A. Adam en Ce door de regtbank van koophandel voor geprotesteerde briefkens reeds was veroordeeld geweest. Het kollegie, myne heeren, aenziet bet als eene pligt van den uytsiag zyner navorschingen ruchibaer te maken, juysl hierom dat den stichter der kas des kleynen koophandels zich wend naer deze onzer medeburgers die de minste kennissen van zaken heb ben, naer deze die in de tegenwoordige lydsomstandiglveden door de woekery ten niet gebragt worden. Het hol'van appel'te Brussel heeft zich de verledene week bezig gehouden met eene gewigtige en bedroevende daedzaek, die aireede eenigen weerklank heeft gehad. Ziehier deswege sommige omstandigheden. Ten gevolge eener waerschouwing aen de politie van Meclielen gedaen, ten laste der vrouwr Van Gulick, die door liet publiek beschuldigd wierd een barer kleyne kinderen te verkerkeren te zeilen en le martelen, wierd er een nauwkeurig reglerlyk onder zoek des wege gedaen. De verklaringen der getuygen hebben allerernstigste omstandigheden kenbaer gemaekt. Nauwelyks meteen stuk kleed bedekt, was het kind op eenen kleynen koer gesteken, waer het gedurende gansche dagen aen den regen, den hagel en al de wisselvalligheden en strengheden des winters was blootgesteld schier geen voeds-1 krvgende, was- liet genoodzaekl, in den afval der keuken stukken verworpene groenselen le zoeken en de ontvleesclide beenen af le knagen oim zynen vreesselyken honger te stillen. Degebueren wierpen aen dit marlelaertje, of staken hel door een gal dat in den mu'er was, brood en eenige andere spyzen welke hel met grelighevd verslond. Kortom, hel was een drama van ongehoorde pynigingen en lydcn dal eiken dag plants- had in eene vochtige, koude, walgaclitige en nau.wgeslotene plaets van eenige meters in hel vierkant. Het kind was lot zulkdanigui staet van uyimergeling vervallen, dat de geraedpleegde geneesheeren vei klaerden dal hel kind het niet veel langer meer zou kunnen uyt houden hebben. Voor deze feyten voor de assisen van Antwerpen verzonden, onder beschuldiging van vrywilligc en voorbedachte moord poging, wierd de beschuldigde vry gesproken, ten gevolge eener ontkennende verklaring van den jury. Maer liet openbaer ministerie bleef liaer vervolgen voor vry- wiliige slagen cn wonden aen haer kind toegebragh Diesvolgens wierd cr een nieuw en grondig onderzoek gepleegd voor de regt bank van Meclielen welke de beligte verwees tot twee jaren ge vang en 50 IV. boete. De beligte beriep z'tch legen dit vonnis, en de vierde kamer van T hof van appel heeft zich donderdag la etst met deze zaek bezig gehouden. Hel hof, na ene beraedslaging van eenige minuten, heeft eet: arrest geveld dat hel vonnis van "T trihunael van Meclielen be krachtigd. l)e beligte die voorloopig op vryen voel was gesield geweest,, is in de gehodrzael, onmiddelyk na de uytsprack, aengehouden en in liet gevang der kleynen Karmelieten gehragi.

De Denderbode | 1857 | | pagina 2