Gemeenle-Slagthuys te Aelst. Berigt aen 't Verbond. Wy komen tol (te tweede schynreden achter welke de regenllè' dezer stad zich vérduykt om de burgers te doen gelooven dat het opbouwen van een nieuw slaglhuys nuttig en zelfs noodza- kelyk is voorde OPENBABE VEYLIGHEYD. Want,. zegt den Monileur van het sladhuys, het Verbondhel is door deskundigen op eêne onweerlegbare wyze vastgesteld ge- wordendat kei bloed langs de straten vloeijende, de wrecd- aerdige neigingenby vele mensclien ingeboren, ontwikkelt en lot eene noodlottige rijpheid brengt.)) Zullen wy met' dees gezegde den spot dryven of het zelve als serieus aenveerden noch Tt een noch 't ander, maer wy zullen zeggen dat de toepassing van dit princiep veel te verre gedreven is, ja zelfs dat hel eene onvergeellvke dwaesheyd is er zulke gediochlelyke gevolgtrekkingen uyt ie nemen. Het-is wel goed en zeer goed alles aen te wenden om de ontwikkeling van ondeugende neygingen te beletten, noch daervoor hoeft men de burgers van Aelsl niet te aeuzien als redelooze kalkoenen, die, op het minste zigl van eenig rood voorwerp, in woede ont vlammen en er zich opwerpen. Ten anderen, en dat de regentie van Aelst dit wel wete, het -verbod van hier en daer een piasken bloed in d'een of d-auder goot te laten loopen za4 alleen niet bekwaeni zyn om ie beletten ilal de slechte neygingen zich by den menscli ontwikkelen, er zyn andere zaken uoodig om die noodlottige ontwikkeling le verhinderenBen godsdienst is daer, ja den katholyken godsdienst, en dien godsdienst alleen is bekwaem om de inge- borene slechte neygingen te dempen en te beletten dal zy tol •eene rampzalige i vpheyd komen. Dat de regentie zich dan be- ievere om den godsdienst in de stad te doen bloeyen,.dal/.y, door Itaer voorbeeld vai* achting en eerbied voor den godsdienst, de slechte neygingen. hestryde, dat zy aen onzedige theater- spelers noch den toegang noch het gehrttyk toesta van de open bare stadsgebouwen; dat zy de zondagschool aenmoedige, de werkingen des genoolschaps van den H. Vincentius ondersteune en zoo veel mogelyk verspreyde; dat zy overal waer zy kan de godsdienstwerkèn helpe vermenigvuldigen, en wy verzekeren haer dal zy honderd mael meer zal hydragen om de slechte neygingen te bevechten, dan mei 80 a 100 duyzend franks te verkwisten .aen een nutteloos gebouw,, om le beletten dut er hier eu daer wat bloed door de goten loope. En dan, wat zullen wy zeggen over de plaets die door de regen (ie gekozen is 0111 dien hoop steenen te zetten Ofschoon het Verbond daervan met eene baylengewoone hlydschap sp eke, net ais of de regentie dén oppervogel-afgeschoten had, zeggen wv randuyt dal hel kiezen van die plaets buyten de Molcnslrael- poort, hei toppunt der dwaesheytb is, ja de slechtste de aller slechtste plaets van geheel de stad. En waerom Voor eene groote, byzonclcre en dooislaende reden te welen omdat er eene gedurige belemmering zal zyn aen den engen en al te na uw en doorgang van den yzeren weg, omdat er gedurige gevaren zullen 4e vreezen zyn van den kant van ongewillige of woedende dieren, die ter slagling aldaer moeten geleyd worden, en die men zeer dikwils iiièi kan bedwingen. Wat zou er gebeuren indien, op het aenkomen of wechryden van een kouvoy, er eene koey of eenen stier moest woedend worden en zich uyt de handen der geleyders rukkende, ander den treyn springen Wat er zou gebeuren, daeiop antwoord den voorval van Zwyndreeht, die voorleden jaer geheel 't land in opschuddinggebragl beeft. En nogtans, als allede heesten daer vóór de slagling moeten passeren en dikwils wachten tot dat de konvoyen voorhy zyn, heeft men soorlgelyke voorvallen gedut ig te vreezen, men zoekt ze zelfs op de venneiensie wyze, en dit nog al eene loutere verkwisting vair 80 a 100 duyzend franks le gaeii plegen, waervan de burgers de intresten zullen te betalen .hebben beneveus de onderhoudskosten, persouneel etc. etc. etc. W y begrypen waerlyk niet hoe het mogelyk zy zoo onbezonnen le werk te gaeu en zulke burgeriergende ontwerpen uyt tevinden. Word voortgezet.) W ':?J A propos, konfrater, gy hebt in uw laetste Nr eene soort van antwooid uvtgekraemd op onze artikels over het slagthuys, en zelfs hebt gy eene rekening gemaekt 0111 het ontwerp der regentie le verregtveerdigen. Wy beriglen uj man, dat wy u in ons toekomende N' zullen leeren redeneren en eyfl'eren. liet was juvst daer waer wy u wilden liebben, gy hebt uwen dommen kop onvoorzig- tiglyk in den strik gesteken, ziel nu dat gy er hem uyt krygt. Wy weten wel dat de regentie door uwen tolk klapt, en dat gy," als den bok van Israël, al hare misslagen moet dragen, maer de burgers zullen er niettemin dooi- leeren wat voor bestuerders wy hier hebben. Dus tot zaterdag, zulde konfrater, van daeg hebben wy noch tyd noch plaets. CORRESPONDENTIE. Wy beriglen aen den geëerden scliry- ver uyt Brussel dal wy zynen naemloozen brief wJl ontvangen bebbeu, gelyk zynen 'eersten kunnen wy bein niet opnemen, wy moeten allyd eene waerborg liebben, en dit begrypt den scbrvver zoo wei dan wy, nieltegenstaeude zynen brief zon aerdig getee- kend zy. liet aeuslaende bezoek dat den geachten scbrvver ons belooft, zal ons zeer aengenaem wezen cn ons' veet eer aendoen. Wv moeten hem doen opmerken dar wy onze infornieerkazak hebben aengetrokken en door de initialen, waermede by teekenl, halvelings liebben geweten langs welken kant wy ons moesten wenden om Item te ontdekken. Zeer waerschyulyk zullen wy hem eerder bezoeken dan hy ons. Ontvangen van M. D. R. le Melden 6 fr. De redevoering welke Keyzer Napoleon by de opening des wetgevénden zittyds in Vrankryk heeft uytgesproken, is het voorwerp van aller aendach't. Wy deelen dees be- langryk stuk hieronder aen onze landgenoten mede. Parys, Diaendag avond, 16 february. Opening van den zittyd der Wetgevende Kamers van Vrankryk. De opening der Kamers heeft heden in de Tuilerien plaets gehad met de «ewoonlyke plegtigheden. Zie hier den tekst der redevoering door den Keyier uytgesproken Mynheeren de Senateurs, Mv-nheeri-n de nfgevcerdigden, Het verleden jaer eyndigde ik invite redevoering door eenen opio»p •aen de goddelyke hesoherining ik vraegde haer onze poogingen ie ge- levden in de rigiing die best de belangen des meuschdoms eu der bescha- «zia-^zou bedoelen. Deze bede «ch.yni aeulioord geweest te zyn. JJcu vrede is ^eteekeud geworden, en de audere moeyeljkheden welke dè uytvoering van het verdrag tan Parys te'wege bragt, heeft men gelukkiglyk weten le" boven le komen. Het verschil dat opgestaen was tnsschen den Koning vftn'* Piuyssen en het Zwitsersch-Yerboud, heeft zyn oorlogs karakter vei lorei»1,-en liet is ons geoorloofd te gelooven dat de zat k spoedig eeue gunstige oplossing zal bekomen. De goede verstandhouding, die cruder de dry mogendheden' die Grie kenland beschermen hersteld is, heeft het voortdurend verblyf der Fransehe en Engelsohe troepen in den Pyreus oiinoodig gemaekt. Indien er eene beweeulyke oneenigheyd ontstaen is ter oorzaek der' zaken van Napels, men moet dezelve nog toewyden aen die begeerte die gelvkelyk het gouvernement vau Koningin Victoria»en het myne bezielt, van overal te werken' ten voordeele van het menschdom en der beschaving. Heden dat de beste verslandhouding tusschen al de groote mogend heden heerscht, moeien wy ernstig werken om de sterkte en de rykdom- men der fransehe natie le regdén en uyt te brevden j wy moeten wor stelen tegen de kwalen waervan eene altyd voornyltiekkende samenleving nonyt bevryd is. De beschaving, hoewel zy het oogwit heeft de zedelyke verbetering en het sloffelvk welzyn van het meeste deel, is even als-een leger, zulks moet men bekennen. Zy behaelt gee'nen zegenprael ten zy door opofferingen en slagtoffers. Deze snelle wegen die de gemeenschappen vergemakkelyken, en aen den koophandel nieuwe uytgangen verschaffen, de intresten verp.laetsen, en de landstreken die de zeiven nog niet bezitten verre achteruyt werpen den arbeyd der inenschen vermenigvuldigen, den zcKen vervangou en voor het oogenblik veel armen ledig laten - hangende mynen welke in de wereld eene lot ihans toe onbekende hoevet'lheyd geldspeciën verspreyd- den, deze onophondelvke toeneming der openbare forluyn-die de verbruy- king tienmael verdubbelt, strekken om de weeide van alle dingen te doen veranderen en te doen aengroeyen, - de onuylputbure bron van rvkdowi en krediet baerl wonderen, en nogtans brengt den overniatigeu ondernemings geest menigvuldige persoonlyke ondergangen te wege. a Daeruyt zien wy de noodzakelykheyd ontstaen, om, zonder den voor- uvtgang in te houden, ter hulp te komen aen degenen die zyne rasse slap pen niet kunnen opvolgen. De eenen moe» iwn aenporren, de anderen matigen, d* werkzneniheyd voeden van die bygende, wrK-lige en eyschende samenleving, dit-, in Vrankryk alles van hel gouvernement verwacht, en aen de welke nogtans het gouvernement de grenspalen van liet mogelvke en de berekeningen der rede moet tegenslellen. Verlichten en geléydea, zie daer onze pligt. Het land bloeyt, zulks moet men bekennen* want niettegenstaende den oorlog en hongersnood, heeft de vuoruytgaende beweging niet stil gestaen noch veriiaegd. De opbrengst der onregtstfeeksche belastingen* welke he/ zekersteleeken is des openbaren rykdoms, heeft in 1856 met meer dan 50 nnllioenen liet reeds zoo uytnemende cytfér viin 1855 over troffen. Sinds de herstelling des keyzerryks, zyn deze 'inkomsten van zelfs 210 'nnllioenen nengegroeyd, de nieuwe belastingen nytgelaten. Echter is er nog groot lyden voor een aenmerkelyk deel' des volks, en zoo lang de Voorzienig lie yd ons geeuen ovêrvloedigen oogst zal vpiléenen, zullen de millio' nen welke de byzonderc lii fdadigheyd en het gouvernement aen de vfizachting van dit lyden besteden, slechts geringe middelen wezen. Ver-- duhbtlen wy onze poogingen om hulp te brengen aen die kwalen die zoo verre boven de menscliely ke voorzienigheyd zyn. Verscheydene departementen zyn dees jaer door Hpii geessel der overstroomii gen geteystert geweest. Alles coet my verhopen dat de wetenschap er toe zal geraken de natuer te bedwingen. Ik hecht er eer aen dat in Vrankryk de waterstioomen. even als de omwenteling, in hun bed irekken om er niet meer le kunnen uyt opstaen. a Eene niet min ernstige oorzaek- va« raoeyely ken toestand beheerscht ile gemoederen. Toen eenen slechten oogenblik ontstaet zyn er geene kwade geruchten of valsche leerreden welke de ouwetendheyd of de kwaedwilHghevd niet uytbreyd. Zelfs is men er laetst in geslaegd de nationale nvverheyd in verlegenheyd te brengen, even als of het gouver nement iets anders kon betiaohten dan ontwikkeling en voorspoed Ook is het de pligt der goede burgers van overal de wyze leerreden der staets- huyshoudkunde te verspreyden en byzonderlyk de waggelende geestpn te versterken, die, bv den eersten blaes, ik zal niet zeggen des onheyls, maer by den minsten stilstand van voorspoed, de ontmoediging rond- zaeyen en den moeyelykheden toestand door hunne ingebeelde noodkreten nog vermeerderen. a In het bywezen vnn de verschillige noodwendigheden des toestands heb ik besloten de uytgaven te verminderen zonder de groote werken op te schorsen, zonder de reeds bekomene bestaenmiddelen in gevaer te brengen, ik heb besloten, zeg ik de belastingen'te vermiuderen, zonder aen de fmitntien vnn den Staet het minste nudeel toe te brengen. Den budget van 1858 zal u in evenwigt voorgelegd worden al de voorziene uytgaven zult gv er ingehragt vinden» De opbrengst der leeningen zal genoegzaem w ezen om de oorlogs kosten te dekken. Al de diensten zullen kunnen verzekerd zyn zonder dat wy zullen genoodzaekt worden van opnieuw tot liet openbaer krediet onzen toevlugt le nemen. De budgetten van oorlog en zeewezen zyn opdejuyste grenspalen gebragt geworden zoodanig dat men de kaders zal kunnen behouden, de zoo roeinrvk bekomene tervoorderingrn in het leger eerbiedigen, en eene ki vgsmagt op voet houden die weerdig zy van de grootheyd van Vrankryk! 'T is in deze gedachte dat de jaerlyksche ligting op 160,000 mannen vastgesteld is gewoiden. Dit cyffer overtreft met 20,000 hetgene der gewoonlyke ligtingen tydens den vredo. Maer volgens bet stelsel dat ik voorgenomen heb, en aen het welk ik groot belang hecht, zullen ongeveer de twee derden dezer dienstpligtigen maer twee jaren ouder de wapens blyvea, om nadien een reserveleger samen te stellen, welk aen het land, by den eersten schyn van gevaer, een leger van meer dan 600,000 geoefende mannen zal kunnen bezorgen. Deze vermindering van het werkelvk krygswezen zal toelaten de soldy der lagere graden en der soldaten te verbeteren, uiaetregel welken de duerte der levensmiddelen ononlbeerlyk maekt. Om dezelfde reden besteed den budget eene som van 5 millioenen om de verhoogmg te beginnen der geringste jaerwedden van een deel der kleynere burgt lyke bedienden, welke, in het midden der hevigste ontberingen, het goed voorbeeld van eet lykheyd en zelfsopoffeting gegeven hebben. Men heeft ook niet vergeten de noodige sommen in den budget te brengen voor het inrigten van overatlantisehe pakelbooleu, welke inrigting sedert lang bare noodzakelykheyd heeft doen gevoelen. a In weerwil der steeds toenemende vermeerdering vnu uytgaven, zal ik voorstellen van, te beginnen met den 1 jauuary 1858, den nieuwen ooilogsdeci»m af te schaffen «lie op de reglmi van regisliatie weegt. Deze afschaffing is eene opoffering van 23 niillioeiïen: maer ter vergoeding, en gelykvormig den vvensch die meermaels door de Wetgevende Vergadering uytgebiagt is geworden, hel» ik de daerstelling van een nieuw regt op de mobtlieie weerden doen ter studie brengen. Een ganscli nit-nsehlievend gedacht had het gouvernement bewogen de galeven naer Guyana te doen overvoeren. Ongelukkiglyk is de gele koorts, die sedert meer dan vyftig jaren aen die gewesten vreind gebleven was, dpn vooitgang dier volksplanting komen dwarsboomen. Men koestert een ontweip oiu deze gestichten naer Afrika of elders te doen overbrengen. Algeriën, die in ervarene handen zynen landbouw en handel van dag tot dag wrdere uytbrevding ziet bekomen, verdient ook byzonderlyk onze aendaciit te vestigen, liet besluyt van onmiddelpunling, onlangs uytgebrayt zal de poogingen des besluers begunstigen niets zal ik v erwaerloozen om volgens de omstandigheden, de geschiktste maetregelen voor te dragen ter onivwkkeling der kolonie, lk roep uwe aendaebt in op eene wet die sirekt om de iieyden van Gasconje te doen ontginnen. De voortgangen des luredbouws moéten ook byzonderlyk onze aenlioudendc zorgen genieten, hel is immers van deszelfs verbetering of ondergang dat den voorspoed of des val der ryken dag- teekeneu. Een ander wetsontwerp, dat men verschuldigd is aen den marschnlk- iniuister van oorlog, zul u insgelyks voorgelegd wordtn. 'T is eenen krygs- slrafwotboek dat gansch volledig moet wezen, en welk al de verspreydÜe en dikwils ook met malkander tegenstrydige wetten, die sedert i79ü uytgebrogt zyn, in eenen bundel zal vereenigen, er. met onze instellingen in overeenkomst brengen. Gy zult gelukkig zyn, daer twyfel ik niet aen, uwen na» m te hechten nen een werk van dergelyk belang. a Mynheeien de afgeveeidigden, Vermits dezen zittyd den bietsten' is uwer wetgeving, sta my toe u myne dankzegging toe te sturen voor de zoo toegedane en ieverige mede werking die gy sedert 1852 verleend hebt. Gy hebt het keyzerryk uytgeroepen. Gy hebt het uwe bygedragen aen ai de uiuetiegeleii die de orde eu voorspoed in het luud hersteld hebben. Gy hebt my krachtdadiglyk ondersteund tydens den oorlog. Gy hebt deefr* genomen in myne droefheden gedurende de volkziekle. Gy hebt in myne vreugd gedeeld toen den Hemel my eenen roemvolbui vrpde en eeneu- /éerbemiiiden zoon verleend heeft. Uwe getrouwe medewerking heeft mv toegelaten in Vrankryk- eene bestierwyze tot stand te brengen, die op den wil en de belangen der volken gesteund is. Het was vrv eene raoeyelVke taek en voor de welke er eene echte vaderlandsliefde* noodig was, van bet land-te gewennen aen nieuwe instel lingen, van de buytensporigheden der tribunen en de woelige worstelingen, die den vuliof de verheffing der ministeriën altvd bewerklen, te vervangen door eene vrye, maer bedaerde en ernstige heraedslaging. Zulks maekt eenen overgrooten» dienst uyt dren men het land en de vryheyd' zelve bewezen heeft de vryheyd heeft immers geene vreeslykcr vvanden dan de outstuymigheden van de driften en van hetgeweld der woorden. Sterk door de medehulp der groote Staelskorpsen en der aengekleefd- heyd des legers en wel' byzoudértyk sterk door den steun 'van dit volk, welk overtuygd is dat al myne oogenWikken aen zyne belangen worden toegewyd, voorzie ik voor ons vaderland eene hoopvolle toekomst. a Vrankryk zonder de regten van wie hol ook zy te kwetsen, h«-eft in de wereld den rang hernomen die het toekomt, en mag zich met volle zeker- heyd overleveren, aen ai'wat den vredesgeest grootsch kan voortbrengen. Dal God niet ophoude hetzelve te beschermen, en welhaest zal men van ons tydstip mogen.zeggen hetgeen eehen doorluchtigen en nationalen staetsman van het Konstilael geschreven heeft. Dè rergenoeythg was opptal,-en alwie in zyn hert de kwade driften der partyen niet besloot icas over het openbaer heyl gelifkkig. Den plegtigen lykdienst tot lavenis der zrel 'vati wyleb M. den graef Felix de Merode. heeft inde Minimenkprk, plaets gehad. De geheele kerk was op. het p/achtigst versierd en met outelbare wasket?rsen vellicht. Op.' dé lykbaer, bedekt met eeaen kostbaren polder, lagen de eereteekens des overledenen, en in den omtrek de wapens van den edelen graef. De Kamer der Volksvertegenwoordigers, het bureel aen rt hoofd, is om elf uren min eert kwaert aengekomen. Korts nadien hebben hofkoetsen, gidsen, den hertog von Draband enden graef van Ylaenderen aengebragt. De pr insen in kleynen tenue van hunnen graed, hebben plaets in den koor genomen. Men bemerkte nog in den koor Z. En».- den kardinnel-aertsbisschop van Mechelen, met zyne twee vikariisen-generael; tl 11.11Hde bisschoppen van Gend, Doornyk, Luyk en Namen Mgr. de Kam en andere hooge gees- telyken, M den pastor der Minimen zong de lykmisy en was bygestaen door M. den ppslor-deken van St-Gudula-kerk. Al de ministers, benevens de offiicieren van het huys des Konings, M. den pjins de Eigne,, veel leden van het' voorloopig gouvernement, M. de Gerlaclie, talryke ledea van het Nationael-Kongres, en by na al de regter- lyke en burgerlyke ovetheden woonden den lykdienst by. Na het eyndigen van het evangelie, heeft Z. Em. den kardinael-aerts- bisschop, eene lykrede uytgesproken. in welke hy hulde «en de deugden* van den overledenen heeft bewezen, doende levendig uytsehynen de titels die M. den graef de Meiode bezat om de algemeeue erkentelykheyd te verdienen. Een weynig na twaelf uien, was den Ivkdtensl geeyndigd, en de prinsen 1 zyn met de zelfde eerbewyzingen met welke zy onthaeld waren, tot aen de kerkdeur geleyd. Aide leden der fa mi-li e van den overleden waren aenwezig, ter uvtzon- dering vau M. Xaverius de Merode, die nu te Roouien zich bevind en niet, in tyds is kunnen verwittigd worden, om -te- Brussel aen te komen. Te Roomen is eenen lykdienst voor den afgestorven belgisehen volksvertegen woordiger gecelebreerd geweest in de kerk van St-Jnlianns-dei-Belgen. Men herrinnert zictl niet dat. sedert den hkdienst der koningin der .Belgen, er eenen deigelyken oienst met zoo veel plegtigbeyd is gezongen- geweest. De armen zyn niet vergeten geweest. Eene nytdeeling vau 40O0 broodeu is aeu de behoeftigen-der paroelvie gedaen. M. Druwé, priester in liet seminarie, is toeziener benoemd' in hel instituel St-Joseph, le St-Nikolaes. .Men verzekert dat hel wetsontwerp-op de liefdadigheyd op hel dagorde moet gebragt worden na den budget van liet inwen dige over welk de kamer in den loop, der toekomende week stemmen zal. Eene stoute diefte met braek is gepleegd geworden inden nacht van 15-14 dezer ten nadeele van M. den burgemeester te- Heldergem. Den 15 dezer is den genaemden Bruno Verhrugge, die den overzet te Ruyen bediend, in de Schelde gevallen. Men heelt zyn. lyk nog niet gevonden. Een beweeniyk ongeluk is Dynsdag morgend te Gend voor-- gevallen in de vlasfabriek buyten de Brugscliepoori. Dry werk lieden niet legenstaende het uyldl ukkelyk verbod der-reglemen ten, klommen naer omhoog met den ophaelbak dien men gebruykt om de waren van verdieping lot verdieping op le haleu. De koorde sprong in twee, en de dry ongelukkigen kwamen van de derde verdieping op den grond neérploöen; den eersten, Alexander Jean gaf welhaest den geest na de H. Olie ontvangen le hebben. De twee andere wierden in eenen bedrukkelyken loestand naer het hospilael gedragen. Men verzekert dal eenen der beyden. Orgeat genaemd, eergisteren avond aen zyne wonden bezweken is, en dat men weynig hoep heeft het leven van den anderen, Joseph Vercruyssen, le kunnen behouden. Ten eynde in den oogst-tyd zoo veel mililiens-als mogelyk te kunnen naer huys zenden, heeft M. den minister van oorlog besloten dal de krygsverriglingen, in het kamp van Beverloo, dit jaer op 15 july zullen beginnen om op 15 augusty le eyndigen. De mililiens, in hunne garnizoenen terug zynde, zullen in verlof gezonden worden, liet ware nog heler konden gemelde krygsver riglingen op I July beginnen en op 1 augusiy voltrokken zyn. De mililiens zouden veertien dagen vroeger verlof kunnen beko men, eu zulks ware den landbouw zeer voordeelig. Den minister van het inwendige, gezien het le overgroot! gelal persooHen die d'e openbare lessen van boomsnoey volgen, gegeven in de hoviugbouw-school van hel Slaelsbesluer te Gent- brugge, maekt de belanghebbenden «bekend dat de vlaemsche leergangen voortaeu zullen in twee gedeeld zyn, als volgi Van 8 lol 9 uren 's morgens voor de bewooners der volgende gemeenten: Afsué, Deslelbergen, Drongen. Evergem, Gendj Gendbrugge, Héusden, Ledeberg, Mariakerke, Melle, Ooslakker, St-Denys-Weslreni, Vinderhauie, Woiidelgem en Zwytiaerde En van 10 lol li uren 's morgens voor al degenen die op eenen grooteren afstand woonen. Aen niemand zal bel toegelaten zyn twee lessen op den zelfden dug by te woonen. De fransehe lessen zullen plaets grypen den zondag van lt tol 12 uren, en den donderdag van 4 lot 5 uren 's namiddags, Den bevelhebber der burgerwacht van Brussel heefi een dagorde doen afkondigen, om den dienst voor liet jaer 1857 le regelen. Er word slrengelyk geboden dat de wapenoefeningen- twee uren moeien duren. liet bof van cassatie heeft zich dynsdag bezig gehouden met de voorziening van den ex-uotaris Vau CauegJiein, door hel hof- van appel van Gend tol t wee jaren gevang verwezen voor mtsbruyk van vertrouwen. M. den raedsheur Slas heefl bel verslag over ite- zaek voorgedrageu. M. Marcellis, advokaet by hel hof van cassalie, heeft zes ver- nieligiugsmiddelen bygebr;igt eu ontwikkeld, die door M. Dele- becque, eersten advokaet generael, bestroden zyn geworden. Het bof, op de gelykvoi uiige besluvlselen van liet openbaer ministerie, heefl de voorziening verworpen, en Van Canegheio tot de onkosten verwezen.

De Denderbode | 1857 | | pagina 2