ON BEMANDE WEDERROEPING. Openbare Aen besteding Toren, eenen Clioor en Iwcc Sakristyen, MAGASIN DE MODES, Openbare Verkooping HUISRAED EN WYNEN BINNEN DE STAD LOKEREN. VERKOOPINGEN baer wierd aengehouden, was eenen zeer achtbaren koopman, M.David Hume genaemd. 'S anderendags begaf M. Hume zich tiaGr het bureel der pensioenen, te samen met den kolonel James C. Walker, eenen der geheymschryvers der kamer; ten eynde den kolonel Lee wel te overluygen wegens zyne misgreep van voor gaenden dag. Den kolonel Lee bleef er zich niettemin aen houden dal M. Hume hem had gepoogd zynen brieventesch te ontfutselen. Alsdan bragt M. Hume zynen beschuldiger eenen geduchten stok slag toe* doch ontving schier op hetzelfde oogenblik oenen kogel in de borst die hem steendood deed neerploffen. Dit tooneel duerde slechts éénen stond, en wierd volbragt zelfs vooraleer de aenwezigen hadden kunnen ineenen dat het iets anders dan eene enkele uytlegging gold. Eene drydubbele zelfmoord, heeft te Orleans plaets gehad. Ziehier de inlichtingen welke ten dien opzigte door den Journal du Loiret worden medegedeeld t Iedereen kende te Orleans, den winkel van natuerlyke bloemen van de echtgenoten Brunet. Die familie was samengesteld uyt den vader, de moeder en twee dochters, waervan de jongste elf jaren oud was. De oudste was gelast met het maken en verknopen der bloemtuylen. Verleden donderdag kwam dit laetstgemelde meysje, weenende kloppen op de deur van den doctor Chaipignon, en verzocht hem met haer in een rytuyg te stappen, om hulp te brengen aen haren vader, moeder en zuster, die verstikt waren. Zy verhaelde onder weg, dat tden zy •des namiddags, ten 4 uren naer hare wooning terugkeerde, zy de straetdeur vond gesloten dat zy over de haeg was gekropen, welke het huyS omringde, en dat zy by het binnen treden der sloepkamer, dry lyken op het bed had gevonden. Zy had de venster geopend en was spoedig eenen geneesheer gaen halen. Toen M. Charpignon in de wooning der echtgenoten Brunet was oenge- komen, vond hy inderdaed dry roerlooze wezens op het bed liggen. Verder in de Kamer vond hy insgelyks eenen dooden hond. Dry komfooren waren aengesleken, en r.og nauwelyks was het vuer derzelve uytgedoofd. Slechts na verloop van dfv uren en na het toedienen van alle zorgen, gaven Brunet en zyne vrouw teeken van leven. De overheyd die intusschen* ter plaets was gekomen, deed de lyken naer het gasthuys dragen. Vrydag was Brunet buyten gevaer den toestand tvner vrouw was nog steeds onrustwekkend. Ment kent de redenen niet, waerom de echtgenoten Brunet gepoogd hebben op hun leven aen te leggen, in welke pooging zy hunne 12 jarige dochfer hebben doen deel nemen. Men heeft eenen brief gevonden, geteekend door de echtgenooten Brunet, en ongeloofelyke zaek ook door hunne dochter. In dien brief verklaren zy alle dry, dat zy vrywillig willen sterven en voor reden van hunne pooging tot zelfmoord geven zy eenen twist op ontstaen, tusschen hen en eenen buerman voor een stuk grond, dat wezentlyk Zonder belang is, Dejusticie heefteen onderzoek begonnen. Over de bekendste gangbare munt by de Hebreen vind men den Sikkel (siclus). Dit stuk had een zeker bepaeld gewigt, want in de oudste tyden wierd het in de waeg afgewogen. 'T is welligt hierdoor dat hetzelve zynen naem bekwam. Later wierd die munt gestempeld, op welker eene zyde de manna-kruyk, of naer de meening van sommigen het Tookvat van Aaron met het opschriftScheliel Israël (den sikkel van Israelafgebeeld was. Op de keerzyde stond de bloevende roede van Aaron, met de legende Jerusckalaim hakkedosch (het heylig Jerusalem) gestempeld. Uaer van daen noemde men die munt ook wel a sikkel des Hevligdoms. Welk het gewigt hiervan geweest is, weet ik niet te bepalen, en het schynt my toe, dat men nergens eenige zekere bepaling deswegens vinden zal. De weerde van die munt bedraegt nagenoeg fr. 2,64. Intusschen moe ten wy in het oog houden, dat eenen sikkel eygenlyk eenen zilverling (argenteüs), zynde eenen sikkel namenlyk, van zeker gewigt en bepaelde weerde, te kennen geeft. Uyt hetgeen wy reeds zijden, is het wel op te maken, dat dus de geldsweerde, waervoor Judas onzen Heer verkocht, op ruym fr. 79,81 c. te schatten zy. Rekent men echter naer den sikkel des heyligdoms, hierboven bedoeld, dan zou die som fr. 80,23 c. beloopen. Volgens de mededeeling van eenen zekeren Hulshoff, bedraegt de som waervoor de verkooping van Josef heeft plaets gehad, 20 zilverlingen, dat is fr. 32,40 c. Voorts verhaelt Josephus, dat eenen stater dezelfde weerde had als eenen zilverling'. Hy zou zooveel als vier drachmen (Feta drachmen) of eenen sikkel houden, dat is eygentlyk ^ooveel als vier Atheen9che drachmen. Demerbode Des Compositeurs Typographes. Les Prix sont de 60 a 80 centimes le mille Cadratins. S'adresser chez M. J. DE MORTIER, Rue de Namur N° 30 a Bruxeiles. Het jaer achttien honderd zeven-en-vyftig, den tienden Meert; Voor ons Edouardws Anwndus Fidelis Van Wichelenvrede- regter des kantons Aelst, regterlyk Arrondissement Dender- monde, bygestaen van onzen kommies-greffier Charles Anguste Van Lierde. In onze gewöne zael van verzoening. In zake van den heer en Meester Amandus Antonius Maria Yanderheyden, notaris, wonende te Aelst, eisseher Te»en 4° d'heer Charles De Meeter, zackwaernemer, te Aelst, en 2° sieur Joannes Verhulst, hovenier, ook te Aelst, verweerders; Den eischer verschynende in persoon heeft gezegd, dat Aengezien volgens 'akt verleden voor Meester Cornelius Evjt, notaris te Aelst, den twaelfdeo september achttien honderd twee en veertig, sieur Petrus en Joannes Verhulst, hoveniers te Aelst, verkogt hebben aen d'heer Livinus Van der I.ooy, notaris, te Aelst, een deelje hoveniers-loehting, groot eon aer vier-cn-zeven- tig centiaren, deel van meerdere, formerende dit deelje eenen trapéze, palende ten noorden aen de herberg den Groenen Hond, en ten oosten en zuiden aen de verkoopers; Dat gemelden heer Van der Looy, op den zuid-oost hoek van het'gekogtte land, een paviljoen of gloriotte heeft gebouwen, in het welk hyzuid-waerts eene venster regtslreeks zigt gevende op de erf der gebroeders Verhuist, daergesteld heeft met het baerblykelyk ook door deze laelste aengenomen vooruit- zigt om later aen hot verkogltc perceelje het aenpalcnde deel grond te voegen Dat inderdaed by een tweede koopkonlrakt gepasseerd voor den zeiven notaris Èvit, den 10 april 1843, gemelde gebroeders Verhulst, aen gezegden heer Van der Looy, een ander lang smal stukje grond, groot circa 3 aren 70 centiaren, verkogt hebbende, er tusschen partyen bedongen is het volgende Gelyk de verkoopers ook van alsnu aen den kooper den voorkeur of privilegie geven voor het geval den steenweg van Aelst op Dendermonde door 's verkoopers proprieteit door- sneden wierd, en dat by gevolg een deel van de verkoopers hovingen kwam verkogt of vercheinst te worden lei' opbou- wing van huizen of andersinls, van alsdan een deel grond te nemen zuidwaerts zyner gloriette ter breedte van 8 meters en ter diepte van 14 meters, wel te verstaen op den prys, op de konditien en in evenredigheid der hoeveelheid als de le eedeeren deelen Zullen verkogt Of vercheinsd géworden zyn. Dat by gevolg hiervan, de afpaling van het intenenxn deel grond op den scheidsnrucr ter diepte van 14 meters aangewezen is geworden en op de geheelo breedte van 8 meiers door d'heer Van der Looy eenen rouer op het alignement van den alsdan geprojeeleerden steenweg is gehouwen Dat volgens de openbare verkooping, gehouden door Meester Joannes Emmanuel Maes, notaris te Aelst, op zevenden Septem ber achttien-honderd Uvee-en-vyftig, de door d'heer Van der Looyiegens de gebroeders Verhulstaengekogtc gronden benevens "andere, toegewezen zyn aen den heer Louis Van der Meeren, biersteker, te Aelst; zonder ëenige reserve of uilzon dering wegens het regt uit het koop'kontrakt van 10 april 1843 voortvloeyende Aengezien, naer het overlyderi vari gëmeldeh Louis Van der Meeren, den eischer in regte benopmd óm over te gaen tot de verkooping der immeubele goederen; afhangende van de bene ficiaire successie' van geihelden Vari der Meeren,- op last zyner mandanten, onder den vierden koop behelzende de gronden voortskomende van d'heer Van der Löo'y heeft aengekondigd Een huis, zynde eene herberg geiihemd den Groetten Hond, met remisié, gloriette, kluis, yskélder en lusthof; groöt in gronde 38 aren 88 centiaren, gestaen en gelegen te Aelst- Schaerbeke, buiten de Kattestraet-poort, palende oost den Dendermondsclten steenweg, zuid Joannes Verhulst eri de Weldadigheid van Aelst, west d'heeren Charles Frans De Schaepdryver en Petrus Josephus Leclercq, en noord de beek a en daerover mynheer Hardy-Van Langcnhoven Met regt Van een deel grond te nemen van sieur Joannes Verhulst, zuid-waerts van de gloriette, ter breedte van 8 meters en ter diepte van 14 meters op den prys en in evenredigheid van den genen den welken verkogt is en gebruikt aen liet regtleggen van den Denderfnondseheh steenweg; Dat het regt aldaer aengemcld, en by de koopakte van 10 april 4843 tusschen d'heer Van (Ier Looy en de gebroeders Verhulst, bedongen, aen de nalatenschap van d'heer Van der Meeren behoortals zynde aen hem overgegaen met het oogen blik hy als kooper der goederen van d'heer Van der Looy, eyge- naer en bezitter is geworden van de gronden aen het welk dit regt is verbonden Dat inderdaed gemeld regt baerblykelyk is toegestaen gewor den ten dienste en voordeel der gronden door d'heer Van der Looy, iegens de gebroeders Verhuist, aengekogt, vermits door partyën zelf met het zuid-tiaerts de gloriette le nemen deel grond, als eene' aenhoorigheid of aenhangsel der zelve is gehandeld, zynde de grenslignie dadelyk op den mucr aengeteekend, ja zelfs den scheidsmuer aen den oostkant voltrokken en vermits, daer on boven, zonder dit regt, het bestaen, met toelating van de gebroe ders Verhuist, eener venster in den zuid-gevel der gloriette als onverstaenbaer zoude voorkomen Dat meergemelde regt thans, ten behoeve der eigenaers van de gronden "van de gebroeders Verhulst en d'heer Van der Looy, voortskomende, is geboren, aengezien den steenweg van Aelst op Dendermonde, zoo als het voorzien was, door de proprieteit van de gebroeders Verhuist is doorsneden geworden, en dat zy by gevolg een deel hunner hovingen tot het daerstellen van gemelden steenweg verkogt hebben Aengezien ter gelegenheid der melding van meergemelde regt in de plakbrieven en bekendmakingen betrekkeiyk de verkooping der goederen agtergelaten door Louis Van der Meeren, eene gedrukte bladzyde gedagtcekend Aelst 10 february -1837 hebbende voor "opschrift Aanbelangend berigt en ondergelee- kend voor Joannes Verhuist door Charles De Meeter, alom is uitge deeld, rondgedragen en verspreid Dat by dit schrift, niet alleen het regt der nalatenschap Van der Meeren betwist wordt, maer ook den eischer word aenge- duid als of hy de regten van eigendom van sieur Verhulst zoude hebben willen schenden, persoonen in eenen doolhof legden, in eenen grovcn misslag doen dompelen en hersenschimmige geregtigheden verkoopen Dat dit schrift, met eene haerblykende kwaedaerdigheid opge steld, van aerd is om den eischer in zyne eer en facm te schenden en hem aenzienelyk in zyne belangen te benadeeligen Dat'uit de hierboven aèngehaelde beweegreden reeds genoeg- zaem blykt dat sieur De Meeter, ten onregte en kwaedtrouwig- lyk opgeeft dat den eischer geenen enkelen akt of stukje papier kan voorbrengen waer uit hot regt van Van der Meeren zoude volgen Dat veronderstellende dat den eischer en zyne mandanten zich zouden vergist hebben in de interpretatie der bestaende akten en kontrakten, den eiseher, ver van hierdoor de regten van eigendom van deii verweerder Verhulst te hebben willen schen den, van voornemen was, ten dage der verkooping, de tegen- strydige beweeringen van sieur Verhulst te doen kennen; en verre van iemand in dwaling te willen leydén, besloten had de beoordeeling der kwestie aen de regtbank of aenkoopers zelve over te leggen En aengezien dat sieur Joannes Verhulst zoo lang hy niet zal bewezen hebben dat het zonder zyne wete of toestemming is dat het gemelde schrift is uitgegeven, over het zelve, even als d'heer Charles De Meeterveranlwoordelyk moet gehouden worden Zoo is 't dat by exploit gedaen door don deurwaerder Ringoir, te Aelst, den 24 february 1857, behoorlyk geregistreerd, den eischer, de verweêrders De Meeter en Verhulst, had doen dag- vaerden om voor ons te verschynen, in onze gewone zitting- zael, ten stadshuyze, op vrydag 27 february lest, alswanneer de zaek op aenzoek "van partyën is verschoven op heden 40 Meert, ten einde zich aldaer met hem eischer, te bevredigen, zoo mogelyk, over den eiseh welken hy voornemens is den kompe tenten" regter voor te dragen, strekkende ten einde er voor regte worde verklaerd Dat hier vorengemeld zoo genaemd aenbelangend berigt voor den eischer eerschendend en schadelyk zynde de beide verweerders solidairlyk verantwoördelyk zyn voor de schaden en intresten welke uit het zelve geboren zyn of nog kunnen geboren worden dat zy vervolgens gezamenlijk en solidairlyk verwezen worden zelfs b"y lyfsdvvang, tot de beta ling ten titel van schaden en intresten van eene som van tien duizend franken, of alle andere door den regter te beoordeelen dat er worde bevolen dat het te verleenen vonnis ten koste der verweerders gedrukt worde ten getalle van vier honderd exem- plairen welke in de steden Aelst, Dendermonde, Ninove, Sint Nicolaes, Gend en omliggende gemeenten zullen aengeplakt worden, en bovendien bekend gemaekt worde, by middel van vyf insertion, van 8 tot 8 dagen in dry dagbladen van Aelst en twee van Dendermonde, dat voorders het vonnis zal verklaerd worden uilvoerbaer niettegenstaonde oppositie ofte appel en zonder borg; dit alles met verwyzing der verweêrders in de kosten Den verweerder, heer Charles De Meeter, verschynende in persoon, heeft zich met den eischer, lieer Van der Heyden, verzoend op de volgende wyze i" Hy, De Meeter, verklaert dal hy den wil niet gehad heeft de eer en facm van den eisseher, heer Van der Heyden, te schenden of te krenken 2° Dat hy het gemeld zoogenoemd Aenbelangend berigt, alhier, van woord tol woord, votkomentlyk wederroept en intrekt, zonder prejudice aen het exploit gedaen door den deurwaerder Xoteris, le Aelst, den vyfden february 1837, aen de beneficiaire erfgenamen Van derMeeren 3° Dat ley opeubaerlyk betreurt het aenbelangend berigt, voor zoo veel liet van aerd is of zoude kunnen aanschouwd, worden, de eer en faem van den heer Van der Heyden le krenken en hem in zyi.e belan gen als notaris te benadeelenen dat indien hel berigt niet uitgegeven ware hy liet zelve niet meer zoude doen verschynen 4° Dat hy toestemt dat liet tegenwoordig proces verbad gedrukt worde ten getalle van vier honderd exemplaren, aengeplakt en uit gedragen alomme waer het den heer Van der Heyden zal goedvinden en bekend gemaekt by middel van dry insertien, van weke te weke, in de tier weekbladereu van Aelst, 5° Dat hy zal betalen alle de kosten betrekkeiyk de tegenwoordige, als ook de gene van drukking, uitdraging en insertiën vorengemeld. En hebben de heeren Van der Heyden en De Meeter geteekend, na lezing (geteekend) Ch. De Meeter, A. Van Dér HeVden, Not', etc. Waervan wy dit proces verbael hebben opgesteld en getee kend door ons regter en kommies-greffier, na lezing, dato. als boven (geteekend) E A, F. Van Wichelen en C. Van Lierde. EnregisLré, trois röles, sans renvois, a Alost, Ie 12 mars 1800 cincpiante sept, vol. 33, folio 80 verso, case 7; repu en principal et addilionnels fr. 221. (Get.) D'AUBREMÉ. Voor expeditie den Gfeffief DE BACKER. BURGERLT KEN-STAND. GEBOORTEN Yhouweévr 3) 12 OVERLEDENEN. Ursula Doöms. vrouw van P. Fr. Van den Sleen, Tandb. 38 j., Mylbeke. Jh. Gysens, tn'an van Barbara Vandenabeele. houtzager, 43 j., Mylbeke. En». Gonst. Gceroms, man tan Barbara Van Mnysewinkcl, schoenmaker, 44 j Schaerb. Anna Adila Moreels, 1 j.. Hontra. Constant'»» Sinou, 7 j., Langeridderstr.P. Fr. Ghysens. man van Anno C. Maes, landm. 87 j., Molcnstr. Joanna Lambert, wed. van J. B. Goris, zonder beroep, 87 j., Brabantslr. Fr. Ficquiere, man van Rosalia de Coen, twyudersg.. 34 j., Mvlbeke. Fr. Eg. De Sniedt. 24 d., Kerkstr. Angel. Roelandt, wasschersse, 22 j te Oostende overleden. Rosalia Verlongben, vrouw an Victor Everaert, zonder beroep, 47 j., Zonncslraet. VAN EENEN TE BOUWEN aen de Kerk van Sclioonaerde, gemeente Wichelen, gestaen maer 30 meters van de Schelde. De Raed der Kerk voornoemd brengt ter kennis van het Publiek, dat de Aenbesteding der aengeduide Werken zal geschieden te Sclioonaerde den 23 April 1857 ten 2 ure namiddag in de herberg de Sterre, by C. Bogaert in liet dorp. De aenbiedings-biljetten zullen gelykvormig zyn aen het model gevoegd hy het kohier van lasten en gesloten. Het Kohier van lasten en het bestek door de bevoegde overheyd goedgekeurd, zyn berustende in de Pastory, alwaer iedereen daervan kennis zal kunnen nemen alle dagen, uitgenomen de zondagen, te beginnen van den 50 Maert tot den dag der Aenbesteding, waervan M. Beeckman Bouwmeester te Dendermonde den 20 April ten 2 ure namiddag te Sclioonaerde, (ter Plaets) aen allen, die zulks verlangen, vollen uitleg zal komen geven. Gedaen in de Zitting van 25 Maert. 1857. F. VAN DROOGENBROECK Pastor. De Schatbewaerder, S. VAN DER CRUYSSEN. RUE DE BRUXELLES, N° 55, A ALOST. J'ai l'honncur de vous informer que je recevrai de Paris, pour le 30 Mars, un bel assortiment très-vaiié en Chapeaux de Laille les plu» nouveoux, Rubans, Plumes, Fleurs fines et io»is les articles concernant les Modes, des Dentelles noires et blanches en toute largeur et des Mouchoirs en Batiste. Aussi pour le 20 Avril des Chapeaux de Soie et en Dentelles. Je serais très-fiattée, M d'etre honorée de votre visite, ne dou- tant pas que la fraicheur, la bonne qualité de mes marchaudises, jointes a leur modicité des prix, vous engageront a me favoriser de votre choix. En cette attente, je vous présente mes salutations bien respectueuses. Voire dérovée servante; L'Ép*® SCIIOUTETEN-GUEZ. DOOR STERFGEVAL. VAN EENEN SCHOONEN De Notaris SPEEL»1AN, ter verblyfpkets der stad Lokeren, zal op Maendag 30 Maert 1857 en volgende dag, telkens te beginnen om 9 uren des morgens voor den sterf- hnize van wylen den eerw. heer Pastor-Deken Eejian, bin nen de slad Lokeren, openbaer verkoopen Alie deszelfs nagelaten IIÜISRAED, beslaende in acca- jon coulisse en andere tafels, nachttafels, schoone bedstoe- len, lavabos, geboureerde en andere Stoelen, Priedieux, Lessenaers, Toiletspiegels, Gravuren, Printen, Crucifixen, Lievevrouw beelden met vasen, Quinquets, geplalineerde Kandelaers, staende Ilorlogie, Jugtconfoor, Kachels, Sto ven, Koper, Tin, vloer- en andere Tapyten, Slorsen, Gor- dvnen, Matrassen, Spreien, Sargiën, Hanimelakens, Ser vetten, Handdoeken, Thé- KolVy- en andere Tafelstelsels, 12 döuzainen Telloren, Hofgerief, Saladieren, Cabarets, cristale wyn en Champagne Roomers, cristale en andere Bierglazen, cristale Vasen en Caraïben, Schotels, Posturen, Banken, Laurierboomen, Stryktafels, Manden, Brandhout, ydele Flesschen en Flagons" en meer andere voorwerpen te koop aentebieden. De Wynen beslaende in omtrent de 2500 flesschen en flagons St. Julien, Tours, Coteaux, Rbynsclien en Cham pagne, waeronder zeer ouden en van eerste kwaliteit. De wynen zullen den dynsdag om 2 uren namiddag verkocht worden. l'«n 11,000 Sparre Hoppeslaken en eenige Plafond-Latten, te Erembodegem aen de Denderbrug. Op Maendag 50 Meert en op Donderdag 2 April 1837, lelkens len 2 uren namiddag. 1 Door '1 ambt van den Notaris DE SMET, te Erembodegem.

De Denderbode | 1857 | | pagina 3