Opschorsing der zittingen van de Kamer. Moet dien raed gevolgd worden Wat gaet dit kosten In 'Üi neraeilslaging over de liefdadiglieydswei verdedigden de conferral euro de vryheyd va» aelmoessen te doe», de vryheyd van den armen by te slae» ge!yk meH liet nuttig of noodig oor deelt; de liberaters wilden die vryheyd tnuylbanden en ze onder de liberale zweep doen bukken. De liberaters -.vierden in de kamer geklapt, zy konden de kruymige redeneerkracht der conservalcurs niet overmeesteren nocb weerleggen hunne fynste bazen zoo als Krère, Oris, Verhaegen, Rogier etc. moesten'alle oogenhlikken de vaen slrvken en zich overgeven; den fameusen Verhaegen meest meermaels bekennen dal hy gelogen en gelasterd had in de verlellingskens die hy tegen de bisschoppen, tegen de religieusen, legen de priesters uytgekraemd heelt. Tol in hunne laelsle ver schansingen gedreven, en ziende dat al hunne leugens en valsch- heilen vergruysd wierdeu, hebben de liberaters renen middel gebruykl die hun volkomen weerdig is, weerdig van lafl'aerds welke, na op alle punten overwonnen te zyn geweest, zichzelve in het openbaer strydperk niet meer durven begeven. Zy hebben d3n hunnen loevlugl genomen lol de jongheyd die in hunne scholen bedorven is, tot hel crapule, tol hel vremd schuytn van 'l ranaillcvolk, aen 't welk wy hier, lol onzen ondergang, de lietbergzaeinheyd verleenen. Voorop verzekerd van iu de stem ming eeue verpletterende nederlaeg te ondergaen, liet ordewoord en de intrigue hebben hunne veeren doen spelen. De parlemen taire tribuen, was den rendez-vous, daer moest het leeken gege ven eu op de straet moest hel liherael werk afgedaen worden gedurende de dagen van 27, 28 en 29 Mey. De» oproer was meester van de openbare magt, van't gouver nement en van de wetgeving. In de kamer was er geene viyheyd van beraedslaging meer; de afgeveerdigde der natie waren in hel palevs der wetgeving bedreygd, 't was hel publiek dal daer lieerschle en de volksvertegenwoordigers aenduydde die moesten bedreygd worden Buyieu de kamer waren de representanten der conservateursparly verhiuderd in gunnen weg, zy wierden uyl gesehuyffeld, uylgejouwd, versmaed, bespot en mei doodsbedrév- gingeu vervolgd. De wooningen van verscheidene zyu moeten gebarrikadeerd worden net als of er eene bende wilden in de stad gedrongen was om alles te vermoorden en neer te vellen. Priesters wierden ter straet aengerand, uylgejouwd, begekt en geslagen. De kloosters zyn aengevallen', hunne eygeinfonimcn beschadigd, en onget-vyfeld zouden die schuylplaelsen van vrede en gebed leenemael verwoest zyn geworden, had men gedurfd. 1 miners die nieuwe Wandalen ware» in eene woedende razerny waervau ivy de besehryving niet kunnen geven. Doch wy moeten hier iets betreuren wal de eerloosheyd ten loppe heelt doen klimmen, te welen dat gedurende meest den lyd dier dagen van vernieling en brigandagie, de politie niets gedaeu heeft. De verhalen dei gebeurtenissen die ivy hierachter meëdeelen, strek ken tol geluygenis van 'tgeen wy zeggen, en geven eene gé- trouwe schets van de looneelen die in verschil lige sleden plaels gehad hebben. Te. Derge» en te .lennuappes is het veel schandelyker loegegaen daer heeft men konneu beseffen welk ïiylwerksel op de ivoesle bende de opening eener inschryving voor de werken van den kcrkdicf-beeldstormcr Marnix van Sl Aldegondis gedaeu heeft. Te bergen, in hel klooster der eerw. Paters Redemptoristen heeft men het kruysbeeld van Christus ter aerde geworpen en in stukken gekapt, voegende aldus by de politieke wandaetl van wnouschen- ding, nog de grouwzaemsle heyligscltendeiy die 't land nimmer zal pytivasschen. Ware nogtans de politie er tusschenkomeu, niets 'was gemakkelyker dan dit handvol slechte kerels uyl een te dryven. Dit heeft men te Scbaerbeeek bv Brusssel gezieiï. Als de beiide ivoeslaerds daer aen kwam, wilde zy het pensionnaet der nonnckens aeuvallenmaer den achtbaren burgemeester, M. Geefs, verwachtte haer en stuerde liaer de volgende woorden toe; lk sommeer u van te-vet trekken zyt gy niet besehaemd die arme jonge dochters te kouten slooren en haer bevreesd te maken. Zyn eronder ui. geene familievaders? De houding van den heer burgemeester was genoeg ont die brigandshende ie doen wykeu. Te Jemmappes is hel geweest gelyk te liergen daer is de bende in de school der broeders van de chrislrlyke leering gevallen, en heeft zy al de meubels, beddens, matrassen, lynwaed, stoelen, kassen, tafels etc. buyten op eetu-ti hoop gesmeten en alles lot assclte verbrand. De kapelle is ontheiligd geweesl, de prieslers- kleedereu aen de vlammen overgeleverd, het beeld van Ónze Lieve Vroniv verbryzeld, en het Kindeken Jesus dal zy in hare ermen droeg door eeneu slok vervangen Welk grouwelyk sacrilegie Kn dan, wal volgde daerop? Den broeder sacristaen, vreczende voor nog ergere schanddaden, is ntel de Ciborie de till. Hostiën bevallendemuelen wechvluchlen den broeder- besluerder is vaslggrepen, geslagen, in 'l vuer geworpen en deerlik gewond gewordenImmers liet walgt ons dieper in die heyligschendemle kronyk te treden, omdat wy besehaemd zyn dal zulke heuveldaden eu akleu van goddeloosheid in onscatholyk Belgiën gepleegd worden. Geve de Voorzienigheyd dal wy eerlang die hemeltergende losbandigheden niel duer tuoelen betalen, want als de besmerders van een volk een zoo hoogst beklagelyk pliglverzitym aen den dag leggen met aen de goddelooze woede opette ermen te laten, is gewoonlyk hel gevolg dal 't volk zelf hel gelag helaelt. Weet het dus, Belgen, de regeriugsloosheyd met al hare gru welen is Ihans geene enkele bedreiging, geen ingebeeld spook meer, 't is eene vervaerlyke wezenlyklteyd, die zieli voor u opregl, die hare forsche ermen tol u uylsteekt om ul. alle legen haren gloeyënden boezem dood ie smachleu. Nogtans, gy hrbt de magt in d'iiahilen, gy hebt de middelen Puiver beschikking mn dit afschuwclyk gedrocht Ie verdelgen. Gy inurt maer willen, en gy zuil konnèn gy moet maer krachtdadiglyk willen en dc vreeslyke vyandin zal, als eene schim, als eenen rook. voor uwen magtigen wil verilwynen. Doch het is in 't begin le doen, hel is te doen als gv sehaemtelooze bedriegers uwe grondwet, uwe instellingen, uwe kostbare vrvheden, de rust en 't welzyn uws vaderlands hoort neuranden springt op, spreekt en overtuigt die. kerels van leugeiilael, iveesl er niel hang van, zy hebben de slechte zaek voor zich, gy hebt de goede zy zvn in klein getal, gy integen deel zyt in overgroote, in verpletterende meerderheyd zv koenen niets, gy kont alles, met een woord, Belgen, den oogenblik is gekomen op welken gy uwe weerdigheyd MOET doen gelden onder straf van ze voor altyd te gelyk met uw politiek bestaen te verliezenKiesl dan of kraehtdadigheyd en ntoed, of wel de schandelykste aller slavernyën liet ministerie komt eenen onbeiirypelyken aki van zwakheyd daer te stellen met de zittingen der kamer op te schorsen. Wy keuren dien aki volkomen af, wy protesteren er tegen uyl al onze krachten, want wy aenzien hem als noodlottig, als rampzalig voor onze instellingen eerstens omdat dit toegeven, lerugwyken is aen en voor den magteloozen oproer van eenig vremd gespuys, 'i welk zich hier aen de solde der francma^onslogièn is komen Stellen tweedeus omdat de liberaters die opschofsiug aenzien als de intrekking der liefdadigheydswet en er Voor gevolgen uyt trekken dal hel ministerie moet zyn ontslag geven en dat de kamers moeien ontbonden worden. Moesten deze gevolgtrekkingen verwezeulykt worden, zy zouden onvermydelyk den oproer iu geheel 'l land begunstigen, en dan adieu grondwetadieu yryheden adieu onafhanglykheyd adieu nalionaliteylDit zyn echter de brandende begeerlens der liberafers, daervoor zullen zy hel en aerde bewegen, daervoor zal den francmacousduyvèl ontketend eu teeneinael losgelaten worden, en wee Belgiên indien het iu zyne meerderheyd, in zyne ontzag wekkende meerderheyd geen volle vertrouwen stelt. Wy bezweeren hel ministerie ons duerbaer vaderland in de klauwen van hel woedend fraücmagönnismus niel over le levereu, want zeker is 'l dal het weihaest met al zyuen welstand in stukken en brokken zal van een gescheurd worden. De meerder heyd is eene wettige meerderheyd, de meerderheyd is het eens met hel ministerie, immers alles gael rpgelmalig in 't besluer, behalve dal de politie hare pligl ver/.tivmd en daenloor de wanor ders straffeloos heeft laten voortzetten. Neem dit beklagelyk pligt- verzuym weg, gaet er met de vuyle voelen door, weest krachtdadig en moedig in 't gevaer, eu alles is gedaen, vaderland is gered en den oproer in zich zeiven versmacht. Moed dan, conservateurs, geene lerugwyking, geene ongegrondde bangheyd, van uwe houding hangt allés afweest gy sterk, be trouwt gy op uwe krachten alles kan hersteld worden; zytgy zwak, mistrouwt gy van uwe positie, zyt gy benauwd, 't vadei Ja'nd en des- zelfs instellingen zyn voor altyd reddeloos verloren Kiest nu... De Emancipationïvaerschynetyk iri eenen oogenblik van moe deloosheid ol onhedachtheyd, geeft den volgetidén raed Indien de kamers moesten ontbonden worden, dan blyfteraen de couservaleurs niets anders over dan zich iu massa le onthou dt1» en hel kieskamp aen de liberalen- leenemael aflestaen Dien raed is eeneu noodlottige» raed, dien raed is het uytwerk- sel van eene misplaelste vreesachtigheid, en deze is altyd eene slechte raedgeefster. Dus moet dien raed krachtdadiglyk verstoo- len worden als zynde den steen des aenstnols waeitegen ons vaderland niet alleen zou struikelen, maer zelfs voor altyd in den afgrond vallen. Indien men dien raed moest volgen, dan zou Belgiën eenen vrywilligen afstand doen van zyne roagl, hel zou zyne eygeite nationale weerdigheyd zelf miskennen en daurdoor verdienen dat In t iu dc handen zyner grypende vyanden zou vallen. Indien de kamers onlbondeu worden, iels wal wy niel verwachten, want liet ware T misverstand buyten alle palen dryven, dan moeten de consei valeurs alles wagen, alles vergelen en vergeven, zy moeien zich tegeneensluyten om, met een verdobbeld gewéld, liet geweld der liberalery le verslonten, en denken dal saius patriot, suprema lexde redding van 't vaderland d'oppersle wet is. Het gouvernement heeft alle beschikbare of reserveklassen binnengeroepen om zich in slaei le stellen tegen allen mogelvken voorval. Ofschoon dezen maelregel aen 't vólk welligl 6, 7,"8 of meer milliocneu gael kosten, keuren wy hein goed, maer wy leggen er zonder oinweg de schuld van op de liberaters-oproer- stokers. die, door huune strafbare akten, het gouvernement ge dwongen hebben 't land onder de bescherming des legers te stellen. Burgers, begint dan maer uive penningen gereed te maken om die noodelooze onkosten te betalen; gy zult de roekeloos- Iteyd der opslokeude IVancmayonsparly met uw zweel moeten bekostigen. DE VREMDE DRUKPERS. De vretnde dagbladen zyu vet ontweerdigd over 'tgeen er hier in oris land gebeurt;zy geven ons vermaningen en strenge lessen, zy voeren eene harde tael om aen Belgiën te doen begrypen wal er zeer gemukkelyk zou konnen gebeuren indien die baldadigheden niet aldra opbonden. /.ie hier boe de Patric van Parys daer over spreekt Wy hebben reeds de gevoelens nytgedrukt van alle welden kende lieden over de schandelyke looneelen die bet beigisch Parlement komen le onlëeren. De'gevolgtrekking die er uytvoorl- spruyt moet al de gemoederen treffen. Maer die gevolgtrekking word nog beslissender, wanneer men die beiveenelyke feyten in vergelyking brengt met de bonding der zoogezegde liberalen van Brussel en met dc tael der (legbladen die bun lol tolk dienen. Het parlementair gouvernement bestael aldaer in zyne riiytn- ste ontwikkeling. De vryheyd der drukpers is onbepaeld. De magl oefent niet de minste drukking uyl op de kiezingen. Den koning heerschl doch bestiert niel. De parlementaire meerderheid getrouwe vertegenwoordiging van de meerderheyd der kiezers, is dus in 'l bezit van een opregt grondwettig oppergezag. Nu dan, wal gebeurt er 'l Op eene kwestie van wettelyke lief- dadigheyd welke wy niel moeleu waerderen, de meerderheyd uyt zich, zulks was haer regt. De pligl der mitiderheyd was ziclt te onderwerpen, immers, indien de minderheyd zich niet onder werpt, dan moet zy noodzakelyk tol opstand overgaett; en daer- tloor zelf vernietigt zy de ivet der meerderheden. Van dan af is er geen parlementair gouvernement meer. Weldan I Wie is 't die de gedeputeerden gehoond heeft Wie is 'I die gezocht heeft hunne beraedslagingèu te onderdrukken Wie is'l die, toen zy buyten kwamen, beu oulhaeld heeft met iiytjouwingen en geroepen, volgens den aerd hunner stemmins Wie is'l die den pauzclyken noncius beledigd heeft, omdal'hv hei prieslerlyk gewaed droeg? Wie is'l dié gedmende twee dagen, de onrust en den oproep lol opstand door de straten van Brussel gevoerd heeft? Wie is'l die koninghatende hinden aen- stuukl voor de wooning van de volksvertegenwoordigers, der meerderheyd, ja zelfs lol voor het hotel van den minister van justitie Hel ZIN juist de zoogezegde verdedigers van het parlemen tair helleer. Zy verhellen hel en helpen het ten gronde. Zy bekla gen ons omdat wy hel in Vrankryk verloren hebben, en zy maken er het werktuig van der omwenteling. Men moei de zaken zeggen zoo als zy zjn In Belgiën gelyk in Vrankryk, voor velen der liberalen, is liet parlementair "ou- vernement geen grondslelsel, het is slechts eenen middel. Na er zieli van bediend te hebben wanneer het hun de meerderheyd "af, verloochenen zy het wanneer het hen yerwyst, vernietigen zy het wanneer het heerschl. Hel geen zy willen In het despotismus der regeringloosheid Iterigt aen de volken die men fopt en aen de gouvernt meuten die men bedreygt Dat liberaters uyt deze woorden zullen prolyl trekken, dit gelooven wy niel, die regeringslonze seete is onverbe- terbaer, met haer muet liet kanon redeneren of anders is er,geen buys meê te honden. Wy wachten. LIBERALE MUYTERÏ TE ANTWERPEN. Men leest in den Journal d'Anvers: Yrydag van negen uren des morgends, slrotryden mannen, gekend voor tot de moest vooruytgnende en overdrevendste party te behooren, de tvdmg rond van eene betooging voor 's avonds. Men zag hen vereenigd op de openbare plaetsen by groepen van vier of vyf persoonen, hunne strafbare voornemens voorbereydende. Om 3 uren des namiddags, was het parket er van onderrigt. In den avond, omtrent acht uren en half, zyn er samenrottingen op verschillige plaetsen gevormd, en hebben zich.'onder het gelevde van eenige belhamels, op de Groote-Mirkt vereenigd. Die somenrottingén bestouden uyt welgekleede persoonen, en uyt een kleyi. getal werklieden, aen welke laetsten men niet ophield geld uyt te deelen om hen tot onlus ten aen le hitsen. De oversten en de byzonderste opperhoofden van deze bende dolzinnige» waren de geweldigste leerlingen van zekere geheyme genootschappen, welker naem het onnoodig word hier te melden. Eenen der opstellers doet in eenige woorden, onder den vryheydsboom eenrn oproep tot den haet tegen den godsdienst en de priesters/Men ant woord hem met dc kreten Leve den Koning Leve de Grondicct Weg met dc kloosters Weg met de edelen en mi t de papen Het gewoel der omwenteling-heerkens altyd door hunne betaelde werk lieden gevolgd, en door een aenzienlyk getal straetjongens en nieuws gierigen vergezeld, begaf zich op w eg onder het zingen der Brabanconne en al roepende Weg met de papen Weg met de klooster.-} Le re do linker zyde en begaf zich naer de Groenplaets. Voor de bureelen van den Journal d'Anvers vermeerderden bet geruchten het gifluyt. Men werpt aerde tegen de vensters en men rukte de hel af. Den eygenaer des dagblads stelde zich gerustelyk aen de deur, en men verwvderde zich, terwyl men het zelfde lawyt bleef voortzetten. Voorby het hotel van onzen achtbaren gonverneur trekkendr, liet het la-vylhoiidend leger een concert hooren van gegrol, geschreeuwen en eedigingen, ler eere van dezen booggeplaetsten vertegenwoordiger des konings. Ziel daer de handelwyie dezer zoogezegde vrienden van den armen, jegens eene familie die, door hare verhevene verknochtheid, in de jaer- boeken der iiefdadigheyd doorluchtig is geworden. De menigte zette haren weg voort naer de wooning des burgemeesters en hield zich voor deze stil. De aenleiders gavrn bevel tot alilzwvgendhevrt en eenen rymelaer, jaloersch om door het gerucht op de straet eenën roem te winnen dien hy door zyne doodgeborene letterkundige werken met heeft kunnen bekomen, begon een aenspraekje uyt le schreeuwen, van welk «v niets meer verstnen hebben dan van zyne duvslere -ediehten' Dan weergalmden de geroepen Zere Loos Weg mei do kloosters Lette kerroort Leve VeydH Tydens verscbeydene minuten bleven de geschreeuwen duren dan wierd de Btabanconne gezongen. M. l.oos noodigde inet eene volkomrne beleefdheyd de löejnychers nvt om zich te verwydereil. en weihaest sloeg de lawytmakeude 'koterv dén' weg in naer den Schouwburg. liet gehuyl en het gesehmflel verdubbelden als men voor het hnvs van onzen achtbaren heer Edinond Legrelle was aengekomen. Men riep Weg met d. papisten'. Weg met de 6Ü! Leve de 41 lenst, wie kso', deze vryinetselaers rekeningen. Eenen der iawvthouder». ongetwyfeld prooien oenklever der zedelyke romans van George Sond, deed gedurig zvne zweep kletsen. 1 Van daer zvn de leerlingen der vrcradc nytgewekene socialisten in Bi I- gieu, en gewoone redenairs in onze kunstminnende kringen, versterkt door nieuwe benden van straetjongens en van betaelde schreeuwers, naer de GraenmerU getrokken, voor de wooning van onzen vertegenwoordiger i». Dellafaille. Alader scheen zich al de razerny en den haet dór hersenlooró oproermakers tocht te geven. Eenen lang onderdrukten haet is door de onedelste betooningen uitgeborsten. Men hooide onder een helseh lawvt de geschreeuwen van Weg met den verrnlscher Ilnngt hem aen 'dé lanieern en andere geroepen die uyt de ondiepten der lastering en der omwentelingen wierden getiokken. Men vermoeyde er zich in geroepen, gefluyZsel en gehint lol dat hennen haet en hunne rnzcrny gekoeld waren dan onder het zingen der Marseil laise, rukte men de Aremhergstraet in, naer de wooning van M. i], tl baron Osy. liet is onnoodig te zeggen dnt de nyljouwingen en de hooninren nied gespaerd wierden voor den achtbaren vertegenwoordiger, die door zyncn> yver en zyne verdiensten, niet heeft opgehouden oen den koophandel van Antwerpen de uylmuntendstc diensten te bewyzen. De bestaard.» ,am den sensing zyn mannen die bekend slaen voor niets te eerbiedigen. Langs de Koozelaerslraet trekkende, beschimpte men op de onzedetyksto- vryze de religieuzen van het orden der 11. Thetesi», niogtelooze vrouwen die niemand hoegenaemd kwaed doen. Dan begaf men zich naer de Munt plaels. Men trok spoedig door de- volkrykc straten van den St-Andrieswyk, en men had gelvk want, ome werklieden hadden die kwaedvoorspellende heerkens kunnen omhalen op eene wyze die nun hertelyk zou geweesl zyn dan zy het zouden gewenscht hebben. Het gewoel bereyd zich om het klooster der paters Recollecten te be stormen. Op het orderwoord der opleyders inkten de straetjongens de bel af. Dan begonnen eenige heeren met fraeve handschoenen en halsdoeken te schreeuwen Weg met de kloosters Weg met de luyjarrds Wen melde l, (broers Lev- de demokratcn Verders stelden de kwaed^ doeners zich net. het ruyienbreken. De plegers van die misdaden zyn 0.1* onbekend, het waren waerschynlyk vremdelingen die. op de uvtnoodiginff der geheynif genootschappen, uyt Luyk waren aengekomen. Te vergeef» is er geld arngeboden aen een groot getal bewooners van den Sint-Andries- wyk dm hi ave lieden hebben geantwoord Wy beminnen onze paters. Zy dragen gelvk wy het kleed der armen. Zy onderween en vertroosten ons. Wy willen hun geen kwaed doen. Terwyl de wandalen in al de woede van hun verwoestingswerk waren is M. Loos eyndelyk ter plnes der schending van het geheyligd re*t van eygendoin gekomen. De geroepen van Lece Loos doen zich hooren. Zich alsdan tot die krachtdadige toejnychers wendende Mynheeren zegt hy hun, ik beween grootelyks de feyten die heden gepleegd zyn. Gv begrypt, Mynheeren, dat den eygendom der religieuzen moet geëerbiedigd worden gelyk al andere. Men juyehte dit gezegde toe en men begaf zich onmiddelyk naer de Keyzerstraet, voor hel klooster der paters van de Societeyt Jesu. Daer vernieuwden de benden kwaeddoeners dezelfde verwoestingen men wierp steenen, en de ruyten vlogen aen stukken. Nergens waren de be schreeuwen en de schuyffelingen zoo geweldig en zoo menigvuldig. Men verzekert dat men heeft hooren roepen Weg met de kloosters We a met de Jesuit en Leve de Republiek Leve de demokraten Wig nut het leger De dood aen de Jesuiten Weg met pater Schoofs Wrq met de aristokratcn J Tydens deze tooneelen van hoon en van hardnekkige verwoesting was de politie volkomenlyk werkloos. De goede burgers deden aen die agenten maer te vergeefs, zoo bitsige als welverdiende verwytingen. In h*t middpn der ernstigste schelmstukken en misdaden welke men niet ophield met eene ongrlooflyke onfceschaemdheyd le plegen, was het onthoudend gedrag der politie onbegrypelyk. M. Loos oversten der openbnre magt wandelde daer met M Delvaux Hunne werkcloosheyd was volledig. Van tyd lot tyd zegden zy 'met eené onberispelyke beleefdheyd Mynheeren, gelieft u le verwvd«-ren oaet uyt een Men antwoordde hun met dezelfde beleefdheyd Lere Loos En ondertusschen vlogen de steenen met een nieuw geweld. De samenrolting der kwaeddoeners gevolgd door de betaelde muyters randde vervolgens het klooster aen der paters Capucynen, op de Ossen- nierkl. Eenen vreedzamen bewooner der St-Annastraet, genoemd Jan Stas die zich bv geval aldaer bevond, wierd door twee heeren der h< nde met den vinger aengewezen ziet daer den verrader en aenstonds br>p,.n hem eemge ruststooiders vast, werpen hem ten gronde, slaen hem pewel- diglyk, scheuren zyne kleederen, brengen hem vele wonden Ine, terwyl zy hem inet de dood bedreygden. Men had veel moeyle oui hem uyt hunne handen te rukken. Deze biuialiteyt kon niet nfzond. rlyk blyven: Men begaf zich op nieuw naer het bureel van den Journol d'Anrers, men brak de ruyten van dat geslicht, l enen der kwaeddoeners wierp vich i.p M. Jouan, die zich aen de deur zyner dtukkery bevond. Maer onzen liberalen vooruytganger devnsde achterwaarts, op het zien van ten opgerold papieren zakje, dat M. jouan in de hand hield, en welk den inanhaftigen oproermaker ongetwyfeld voor een mes t am. De looneelen van verwoesling wierden herhaeld op de Vaert en in de Kcyxeistraet. Eyudelyk, vernaoeyd door hunne onweerdige verrigtingen

De Denderbode | 1857 | | pagina 2