EEN SCHIM HUIS, Schieting met de Bolle Uyt er Hand te Koop. Uyt er Hand te Koop. Uyt er Hand te Koop. Berigt. Venditie Openbare Verkooping jn (je jaek van (ie wanorders van Jemmappes, heeft dc korrektionneie te°lhank van Bergen in sitting van 31 augustv, de volgende veroordeelingen vivtgesproken "August DemouUn, tol fi maenden gevang Lnciaen Lltoir, lot 1 jaer Ludov'icus Henbvó, tot "2 jaer Justyn Mil ye, tot 2 jaer Gustaef Benard, tot 2 jaer Francis Adam, tol B maenden Fdtiard Beugnies, tot 1 jaer Emmanuel Carlier, tot 1 ntaend J. B, Caudron, tot 7 maenden Theodor Caudron, tot 6 maenden Charles Clovis, tot 6 maenden Narcis Deliére, tot 6 maenden; Joseph Dutrienx, tot 6 maenden Prosper Gevart, tot -0 maenden Eugeen GolEnet, tot 6 maenden Philibert Grart, tol G maend; Leo lloussei, tot 6 maenden; Albert Lambert, tot 6 maenden Jnlitis- Antonius Laurent, tot 6 maenden Julius-Remlsius Lefebvre. tot 6 maenden (bv verstek) Joan nes-Fran ciscus Micheltot 6maenden Philijipus Pared, tot 6 maenden; J. B. Pécher, tot 6 maenden Charles Willame, tot 8 maenden August Toussairtt, tot 3 jaerlbv verstek) J. li. Bundart, tot G maenden (bv verstek Francis L'fleurenx, tot 3 maenden Theophile Monnet, tot 1 maend. Uaerenboven 7.vn den genaemden Demoulin, Duez, Druart, Lhoir, Membré sen Renard tot 70il frank boete veroordeeld en ieder tot een dertigste voor de onkosten van hetgeen er in stukken is geslagen geweest. JI, Benedikt Duez, brouwer en gemeente-ontvanger te Jemmappes, veroordeeld .door de korrektionneie regtbauk van Bergen tot een jaer ge vang om rusten aen stukken geslagen te fiebben in het geslicht van de Broeders der Chrislelyke leering te Jemmappes, is tegen dit vonnis in beroep gogaen. 11 y zal verdedigd worden voor het hoi" door M. llubert Dolez, advokaet der balio van Brussel. 11. Putman, provincialen raedsheer en burgemeester van Somerghem, is in die gemeente overleden iü den nacht van zater dag lol zondag laelst. Xe St-Denys, moest eenen werkman eenige herstellingen etverken in eenen sleenpnt en viel omver, versmacht door de iivltvasemingen van eenen aenpalenden beerput. Eenen anderen werkman die zich in den pul liet dalen om Item hulp toe te brett- „gee, viel insgelyks in onmagt. Wanneer men er eyndelyk in slaegde lieu nyl den put te halen, hadden bevde ongelukkigen reeds opge houden te leven. Na eene aenhoudende droogte van vier maenden, slechts nu en dan door onbeduydende regenvlagen onderbroken, en die op vele plaelsen tol bel laelsle veevoeder had,doen verdwynen, heb ben wy nu" hel geluk overvloedige regens, met goede windvlagen gepaerd. te genieten, die de hoop der landbouwers komen opwek ken, het wintervoeder verzekeren en den grond voor de inzaeying bereyden. Het loof zal onder den invloed van den regen weelderig -ontwikkelen, en welhaesl zal alle vrees voor den winter ver dwenen zyn. Op vele plaelsen heeft men reeds' van het koolzaed- planten moeten afzien, doelt hierin kan men voorzien door het uvtzaeyen van hel zaed op den akker zelve. Deze doenwyze zal eénig werk meer opleverendoch den uytslag zal even zoo voldoende als by de planting zyn. Zondag is den bliksem gevallen te Kieldrecht op de hofstede der kinders Yereecken, landbouwers. De sehuer mei al wal zv inhield van den oogst, en twee kalveren zyn deor het vuer ver slonden. De schade door deze ramp le wege gebragl word op 15,001) fr. geschal. De schade als ook den oogst waren verzekerd voor eene som.van 10,000 fr. Men schry-fl uyt Boom, 6 september: Zekeren vremdeling loopt al de dorpen onzer provincie af om pachthoeven, meubelen, vee, oogst en andere havelylte goederen tegen brandgevaer te verzekeren. Hy bied zich aen, hetzy als agent, hetzy als bestuerder van de eene of andere belgische maelschappy, en zelfs als zynde gezonden door het gouvernement. Door deze middelen weet hy het vertrouwen van de landbouwdls lot zich te trekken en hen te overhalen hunne goederen door zyne tusschenkomst te laten verzekeren. Geloof gevende aen zyne woorden teekenden zy, ter goeuer trouw, eene polis in blanco, die hy hen aenbied en.welke hy medeneemt. Eenige dagen daerua komt hy terug, steekt den landbouwer eene polis in de hand, ontvangt de premie met kosleu en vertrekt; maer le laet bemerkt men dat dien vremdeling eenen bedrieger is: in plaels van, gelyk men het verlangde en meende, by eene belgische maelschappy gewaerhortjd te zyn, is de verzekering door eene cngelsclie maelschappy aengegaen. Bovendien beloop'en de premien en kosten by deze laetste, byna eens zoo hoog als bv de anaelschappyen van ons land, zoodat dien vremdeling de land bouwers buylen hunne weet by den vremden verzekert en hun dubbel premie doet betalen. Men leest in de dagbladen van den Haag, 2 september Eenen brand die uylgeborsten is in de witte turfgronden van Doesborg, bied siuts eenige dagen het hoofd tegen al de middelen die men in het werk heeft gesteld om Item te blusschen. De vlam men hebben reeds verscheydene dennenbosschèn verslonden, en na een groot deel der turflanden van Wolbom vernietigd le heb ben, hebben zy de zwarle turfgronden van Zeihein aengeval. Byaldien den regen het vuer niet komt uytdooven, zal men met gelatenheyd liet eynde van die brandramp moeten afwachten. De pryzen van het hooy, in Holland, klimmen om zoo le zeggen van dag lot dag. De opbrengst zal zeer gering wezen ter oorzaek der bovenmatige hitte. Aldus le Werkendam, waer men het zoogezegde najaersgras maeyt, zal men maer 1000 lol 000 pond per bunder opdoen, lerwyl de gcwooniyke opbrengst lot 2000 pond beloopt. Dynsdag middag wierd de gemeente Moll in rep en roer gezel, op hel eenloonig geroep van brand brand den toren brand Een ieder kwam loegesueld om zyne helpende hand ter blusschiug te bieden de braudspuyt met een peerd hespannen, was reeds voor den toren geplaetst, de gendarmen waren ter plaels, toen men met groole verwondering en met niet weyig hlydsehap vernam dat den damp, die zoo smookend uyt- en invloog, niet anders was dan eene dikke wolk muggen, zoo als men aldaer nooyt eene mogt gezien hebben. Turnhout heeft dus in de muggeublusschery Moll tot konfrater gekregen. Dezer dagen stond op de foire van Rouarten (Vrankryk) eenen hansworst met eene barak, waerin eenen haen te zien was met Uvee hoofden. Eene menigte volks stond voorde barak, en wachtte tol wanneer de uytlegging van hel wonder, dat hel voorregt had genoten door Keyzers en Koningen bezigligd le zyn geworden, zou geeyndigd zyn om de barak binnen té stormen. Te midden der groote welsprekende rede van den hansworst kwam zyne vrouw bevend en doodsbleek hem op den schouder kloppen. Wal is er gebeurd? Vroeg hy Itaer ontsteld. Het tweede hoofd van den haen is afgevallen, fluyslerde zy hein in het oor. Ongelukkige antwoordde hy stil wy zyn ten onderen gebragl gv hebt liet slecht aengenaeyd doch," zich eensklaps'beden- kende, riep hy uyt Heeren en damen, het eene hoofd van onzen haen is door het andere opgeeten Myne onvoorzigtige vrouw had het dier vergeten eten te geven. Nu drong er nog eene grootere menigte de barak binnen, om dgt broedermoordend hoofd te zien, In tusschenlyd had men met een suydend tuyg in den hals van den ongelukkigen haen de plaels van het verslonden hoold aengeleekend, en het publiek stond verbaesd over de vrcetzuchl van dat dier ENGELAND. Men leest in den Daiiy-Xews De passagiers van den Ripon bevestigen al wat er gezegd is geweestnopens de bedrevene vreedlieden. Het is zeer'waer dat onderjarige kinderen in de hoogte zyn geslingerd geweest en ontvangen Op dé punten der sabels en bayonnetten der Cipayers. Ganschc europeëche l'amilién zyn door de inlandscjte soidaleu uylgeroeyd geweest. Calcutta is opgepropt irifet VfBUweh en kinderen die zich zelve niel kunnen bezörgen, en gedurende weken en maenden zullen er nog veel anderen bykomett. Mert zou zooveel als eenigzins mogelyk, zonder het minste Vertoeven; in deze opeenhooping moeten voorzien, én deze vrouwen en kinderen naer Engeland zenden met de schepen die versterkingen naer Calcutta brengen. Londen, 8 september. Ziet hier een uyitreksel uyt eene redevoering door Burké uylgesproken Over de middelen door Warren Hastings gebruyktom de engelsche heerschappy in Indien te vestigen; en waeruyl men moei besluyten dat de afschutvelyk- heden door de Indianen op de Engelsclten gepleegd, slechts als eene wederVraek moeten aenscltoüwd worden a Degenen der landbouwers welke men als verdacht hield verborgen geld te bezitten, wierden aen de afschuwelykste folte ringen onderworpen men drukte hun met koorden de vingers le samen tot de vier vingers der hand om zoo te zeggen te samen gesondeerd waren en nog slechts cén enkel stuk uylmaekten vervolgens scheydde men dezelve van een met yzeren en houten keggen of kliefbeylels. Anderen wierden twee en twee aen nialkanderen gehecht en dwars over eenen houten boom geworpen, waeraen zy hieven hangen met het hoofd omleeg en de voeten in de lucht daerna sloeg men hen met slokken op de planten der voeten, tot dat hunne nagelen er uyt sprongen men sloeg hen vervolgens op het hoofd lot dat liet bloed nvt neus, mond en noren spoltedu; zy wierden ook gegeeseld met doornstruiken, bambousriet en vergiftigde roeden, die hen verbrandden hy eiken slag als gloeiende klingen, De vreedheyd des gedroclits die deze pynigingen gebood, wisl ook den geest zoo wel als liet lichaem te folteren dikwyls deed hy vader en zoon le samen hinden men geeselde hen daerna met zweepen en roeden tot dal Imyd en vleeselt met lompen afvielen, en by had die helsche vergenoeging van te welen dat eiken slag zyne uytwerking zou hebben, want indien den zoon Item niet ontving, hy leed des niel le min, al wetende dal den slag toch op zynen vader gevallen was, en den vader leed dezelfde sntarl al gevoelende dal eiken slag waeraen hy ontsnapte noodzakelyk zynen zoon ntoesl treffen. T is onmogelyk het vreede lytlen te beschryven der vrouwen die men uyt de verborgenste schuilhoeken rukte barer wooningen welke den godsdienst des lands eerbiedigde als heyligdommen. Zy wierdeu naekt voorde oogen des publieks ten loon gesteld de maegden wierden in de gerechtshoven gesleurd, en aldaer onleerd en verkracht voor 't oog der magistraten, in de legen- woordigbeyd der verschrikte aenschouwers, in 't zigl van hemel en aerde Andere vrouwen wierden hel uyterste der tepels lusschen gekiovene bambousrieten genepen en aldus vreedaerdiglyk van hare boezems afgerukt. BURGERLYKEN-STAND. GEBOORTEN *?*SKELTK 2 8 VROUWELYK HUYVELYKEN. Henri de Lattre, wedn. van Virginia Schollaerttwyndersgast, met Isabella de Groot, naeyster. Corn, de Vleeschouwer, schoenm. iuet Amelia Roelandt, kleermaekstei*. Car. Bogaert, schoenm., met Maria Spittaels, dagl. Fr. Kevmeulen, hov. met Maria Podevvu, hovenierster. OVERLEDENEN. Maria de Roover, 5 m., hovenierstr. Maria de Pelsemaeker, 6 j., Mylbeke. P. Veillefon, 19 m., Schaerbeke. Jud. Fr. Hackaert, m., Walendriesch. Leop. de Mol, twyndersg. 24 j., Mvlbeke. Emmanue, de Tack, man van J. A. Tack, twyndersg. 49 j., Windmolenstraetje. Ferdin. Galmart, man van M. F. Delbauf, herberg. 59 j., lioppemerkt. INSTITUTION de ELMIRE-DELMOTTE a Alost. t La rentree des élèves est fixée au Mercredi 16 Septembre. 3y Franciscus MEULEMAN, herbergier in het gemeenlehuys te Meire, op bondag 20 September, na de Vespers, tusscheu de twee lest winnende p&rtjen. De pryzen bestaen in schoone RONDE HOEDEN. Een flnys en Hofstede, zynde eene oude gekalaudeerde Herberg, genaemd St-Leonurdus, gestaen en gelegen aen de Plaets te Nieuwerkerken, tegen te Kerk, groot in Gronde omtrent 20 aren, zeer voordeelig geschikt en gelegen om er alle soorten van bedryver en nvverheden in uyt te voeren. Zich te bevragen op het bureel van dees blad. Een stuk LAND te Lede, (Veldekens) groot een hectaer, palende oost Marie Verbraken en Victor Smekens, zuyd de strael, west het Bureel van Weldadigbeyd, noord Vincent Joos en A. Permentier. Zich te bevragen bv De Yidts-Pins, Goudsmid le Aeist, Kerkestiaet N° 5. Een HUIS en HOFSTEDE met moeshof, groot in gronde 24 aren 61 cent. bewoond door de kinderen Mattens te Denderleeuw, Langestraet, op 4 min. van de statie van den yw?ren weg, gescfiikl om er allerhande beroepen zoo als Koopman, Heibergier. Winkelier, Bakker of Landbouwer in uyt te oefenen. Voor de conditiën bevrage men zich ten kantoore van den Zaekwaememer VAN SANTEN te Denderleeuw. J. VAN DEN BOSSCHE, koopman in Duvtsche Ilorlogien en toebehoor- tens Brnsselsche poort N° 9S te Aëlst, heeft d'eer het publiek te laten weten dat er bv hem te bekomen zyn alle soorten van hangende IIORLOGILN, gemonteerd en ongemonteerd, alles aen eenen civieleu prys. Hy beveelt zich in de gunst vau eenieder. Van extra schoon.NAGRAS te Wichelen. Op Maendag 14 September 1857, om 2 tier nanoen by .ioultVouw wed. De Mol op Margote, zal er worden verkogt 17 koopen schoon NAGRAS, wassende op de Ylovmeer- schen Vette Bogten, te Wichelen, namens d'heer Edm. Van den Ilende, door het ambt van Deurwaerder R1NGOIR- De Maelschappy van den II. SEBASTIAEN te Lede, aen hare Medebroeders. MYNIIEEREN Wy hebben besloten te geven eene schieting op Zondag 27 September aenstoende, verzoeken wy UEd. de zelve te komen bywoonen, op de volgende besprekken 1° Ieder peloton zul bi-sia^n uyt 6 mannen, de welke zullen stellen 6 vogels, en schieten eene scheut in elke ronde. 2° Voor ieder op te stellen vogel, zal moeten betaeld worden 7 francê en voor ieder afgeschoten vogel wederom ontvangen 6 francs. 3° De maelschappy stelt de 3 Oppervogels. N° 1 4Ü francs. No 2 20 id. No 3 20 id. En behoud te schieten Peloton N° 1 zonder vergeld. 4° Indien er eenige geschillen voorvielen, zullen de zelve door twee dér oudste medeschietende Confraters heslist worden, waer aen een icgelyk zich zal moeten gedragen, de veidere besprekken volgens gewoonte. 5° Den Inleg cn Loting zullen geschieden van een tot twee uren namicU dag in 't Schuttershof, op tien Poorten-Driesch, om onmiddelvk daer na het Schietspel te beginnen en te eyndigen um zes uren namiddag. In afwachting hebben wy d'eer te zyn, UEd. D. W. Dienaren en Confraters, Ter ordonnantie, Den Grefiier, A. MATT11YS. Den Hoofdman, V. DE KERCH0VE, N. B. 13 ccntimen pvlrapers^eld. Om uit Gemeenzaemheid te scheiden. VAN TE GENT, HOFSTEDEN, &AEÏLANDEW, WEIDEN EN MEERSCHEN, TeGent(St.-Pielcrs-Aygem), Lebbeke, Wies, Aygem (Kanton Ilerzeele), Appelterre, Ertvelde, Thielt en Beveren. De Notarissen VAN ACKER en Edouard LAMME residerende te Gent, zullen openbaerlyk te koop veilen STAD GENT. Koop 1. Een schoon Huis met koetspoort, peerden- stal en cour te Gent, In de Abrahamstraet, N' 32. Onbe woond. GENT. (Sr.-PIETERS-AYGEM). Koop 2.Eene party Zaeiland en Maeimeersch, in het Rot, sectie J, Ns 356, groot volgens titel 1 hectare 48 aren 50 centiaren. In pachte by den hoer Louis Laruye, ten fr. 177-38 c. zonder pacht. Koop 3. Eene party Zaeiland, in het Rot, sectie J, N' 349, groot 37 aren 90 centiaren. In pachte by Auguste De Vliegher, ten fr. 40 's jaers, zonder pacht. GEMEENTE LEBBEKE. Koopen, 4, 5 en 6. Dry partyen Zaeiland, wyk Pael- straet en Groenstraet, sectie B, N" 1087, 1090 en 1282, groot te samen 1 hectare 26 aren 20 centiaren. Gebruikt zonder voorwaerde door Gillis Cooreman, ten fr. 70 's jaers. Koop 7. Eene party Zaeiland, gelegen als voren, sectie B, Nr 1084, groot 1 hectare 28 aren 40 centiaren. Gebruikt zonder voorwaerde by J. Van de Voorde en G. Vanderstichelen, ten fr. 91-59 c. 's jaers. GEMEENTE WIES. Koop 8. Eene party Zaeiland, aen het Cautergat, sectie A, Nrs 466 en 467, groot volgens meting 49 aren 70c. Gebruikt zonder voorwaerde door V. Vancauter, ten fr. 80 's jaers. GEMEENTE AYGEM (Kanton Herzeele). Koop 9. Eene party Zaeiland, sectie B, Nr 272, groot 27 aren 40 centiaren. In pachte zonder voorwaerde by Fr. Lievens,' ten fr. 36-07 c. 's jaers. Koop 10. Twee partyen Meersch en Land, tegen het dorp, sectie B, N™ 271 en 475, groot 52 aren 50 centiaren. Gebruikt zonder voorwaerde door Fr. Lievens en Ch. Boelaert, ten fr. 54-42 c. 's jaers. GEMEENTE APPELTERRE. Koopen II tot 16. Zes partyen Zaeiland, wyk Wilder- kauter of Duinveld, sectie li, N" 1079, 1114 en 1123a, te samen groot 5 hectaren 84 aren 50 centiaren. In pachte zonder voorwaerde by den lieer J.-B. Hermans ten fr. 550 's jaers. GEMEENTE ERTVELDE. Koopen 17 tot 27. Eene Hofstede met met medegaende Landen en Bossclien, wyk de Vennen, sectie D, l\" 590, 592, deel van Nr 591 Nrs 1161 tot 1165 en sectie E, N" 147, 186, 157, 169 tot 175, 185, 186, 516, 317, 527, 328, 329, 545 tot 346, 401 tot 405, 489, 490, 508 tot 512, te samen groot 18 hectaren 5 aren 90 centiaren. In pachte by J.-B. Steenbeke, Jacobus Verpaele en de erven Vermeersch, ten fr. 650 's jaers. GEMEENTE THIELT. Koopen 28 tot 53. Eene zeer goede Hofstede met medegaende Landen, in de Abeel- of Wiltestraet, sectie J. Nrs 250, 253, 255a, 697 lot 702 en 726, groot 11 heet. 44 aren. In pachte bv sieur Louis Vandaele, ten fr. 1100 's jaers, met recht van pacht tot 24 December 1858. GEMEENTE BEVEREN (by Rousselaere.) Koopen 54 tot 41. Eene zeer goede Hofstede met medegaende Landen, tegen het dorp, in de Wynendael- slraet, sectie A, N" 696, 697, 698, 737, 74!, 742, 742bis, 743, 744, 748a, 749 tot 756, 766bis en sectie C, Nrs 1057, 1058, 1067 en 1082, groot 8 hectaren 51 aren 68 centiaren. Gebruikt door sieur Pieter Lievens, ten fr. 800 's jaers, met regt van pacht tot 1 October 1858. ZITDAGEN INSTEL MAENDAG 21 SEPTEMBER VERBLYF MAENDAG 5 OCTOBER lö0'' Om 2 ure fixe namiddag, in liet bet Hotel tun Korlryk, in de Drapstaaet, te Gent.

De Denderbode | 1857 | | pagina 3