Openbare Verkoping mi Boomeu. OVERLEDENEN. Beriat. GROOTE VERKOOPING TE KOOP ■verzonden naer de reglbank van enkele palitie, en al de anderen, ten getal Ie van 15 of 16, zullen voor de korrektionnele regtbank verschynen. De verledene week is te Antwerpen de zaek afgeloopen vari 5i. De Meester, burgerwacht, legen M. De Wael, kolonel der ■burgerwacht. Den vrederegter heeft de uyigesprokene woorden door den kolonel smadend verklaerd en regl gevende lot schade en intrest maer tevens zeggende dat er verzachtende omstandigheden be- slaen, door het tergeud gedrag van M. De Meester. Gevolgentlyk wierd den kolonel enkelyk verwezen tol al de kosten van hel iproces. Wy lezen in een dagblad van Oostende ii Heden dat elkeen zynen voorried van aardappelen opdoet, die in Belgien eenen overvloedigen oogst hebben opgebragt, zal bet niet zonder belang zyn van te weten dat er door verscbeydene engelsche huyzen bevelen waren afgezonden om alhier eene gröole hoeveelheyd van dit levensmiddel op te koopen echter komen deze bevelen teruggeroepen te worden ten gevolge van <len leegen prys der aerdappelen te Londen. Een engelsch vaer- iuvg dat alhier op ballast was aengekomen om aerdappe- len in te laden, is zonder lading teruggekeerden ongeveer ■/es honderd zakken die reeds waren ingescheept aen boord van den engelschen stoomboot die naer Londen stael te vertrekken, zyn weer aen land gebragt. Eene schrikkelyke gebeurtenis heeft dezer dagen een huys- geziu te Antwerpen in verslagenheyd gedompeldde wed- jioiihoulle, oud 68 jaren, was deze week by baren zoon, koper gieter, aen den dok, op een avondfeeslje tegenwoordig. Toen de liuysgenoolen reeds een paer uren in vermaek hadden doorge- liragt, stond de oude moeder regl en wilde zich naer achter 'begeven, om eene naluerlyke behoefte te doem Allezins vremd zynde aen hel huys, neemt de oude moeder de kelderdeur en stuykt achterover in den kelder. Niettegenstaende de spoedige bygebragle geneeskundige hulp, heeft de ongelukkige haren val maer eeuige minuten overleeefd. De dood was byna oogen- blikkelvk. Donderdag namiddag heeft eenen brand eene schuer en stalling, aen werklieden te W'ynghene toebehoorende in assche gelegd. M. den burgemeester van Ituysselede, die zich by geval ter plaets bevond, geholpen door zynen knecht en eenige gebo ren, heelt zich van het vuer kunnen meester maken, vooraleer bel zich aen eenen bygelegen blok van woouingen voortzette. Men beeft dry geyten en eenen hooyhalm kunnen redden, maer 't is alleenlyk nadat den brand gebluschl was dat men de verdwyning van twee kinderen opgemerkt heeft, welke men gansch verkoold van onder de puynhoopen gelrokken heeft. Het schynl dat het deze twee ongelukkige slagtoffers zyn die, met solferstekskens spelende, deze ramp veroorzaekt hebben. Men schryfl uyt Zeveren, by Deynze, 15 October De voorledene week heeft men alhier aengehouden den bel uchten Karei Desjain, woonende te Meygem. fly heeft reeds Verscbillige veroordeelingen ondergaen, en zoo men virmoed, schynt hy den bezondersten te wezen der bende dieven tiie .onze omliggende gemeenten rondzwerven. Onder de waekzaemheyd der politie zynde, wist hy zoo wel dezelve te pntgaen, dal men niet kan zeggen Desjain sedert Sinxen gezien te hebben. Onder- tusschen waren alle poogingen om op het spoor van den betigten te komen vruchteloos. Evndelyk wierd hy ontdekt in een bosch waer hy zich lusschen vier na elkander staende slruyken eene soort van spelonk verveerdigd had om zich aen de oogen zyner vervolgers te onttrekken. De onderste takjes had hy met fyne draedjes samengevlochten, van boven den vorm van een dak verbeeldende den grond was een weynig uytgedolven opgevuld met klaverhooy, dat reeds aen het verrotten was. Dit verbeelde zyne baerdstede. Een meysje dat verdord hout was gaen zoeken, had hem reeds des morgends vinden slapen. Aenstonds kregen de gehuren er kennis van, die wel vermoedende dal het Desjain was, hem met een zestal mannen gingen bezoeken. Zy vonden hem bezig met eteneen half tarwe brood en een potje smout en boter maekle zynen voorraed uyt. Wanneer men hem by de kraeg vatte, bood hy weynigen wederstand. Nogtans verklaerde hy, dat, waren zy slechts met tweeën geweest, zy hem niet zouden aengelasl hebben. Hy had op zich de som van 22 fr. 50 c., een mes, en zynen gaenstok was eene scherpe vork. Men heeft nog verschillige voorwerpen rond zyne cel gevonden, namelyk emen boterdoek, eenen graenzak, eene onderbroek, een bolcr- Icpelken, hespebeenen, enz. Ziehier eeuige inlichtingen op de moord door een meysje van 17 jaren te Ville en Buis, op eenen jongen van tien jaren gepleegd. Deze jonge dochter sehvnt al hare koelbloedigheyd weder hekomen te hebben, en blyft staende houden dat zy enkelyk naer den jongen koeywachler, die haer tergde, eeren steen ge worpen heeft. Dezen laelsten zou onder den slag gevallen, maer de jonge misdadige zyne kreten hoorende, zou hem twee stok slagen gegeven hebben om hem af te maken en aldus aen zyne kreten een eyude te stellen. Deze dochter schynt nauwelyks haren ouderdom te hebben zv is kleyn van gestalte, dik en vet, heeft een rond aengezigt en dik zwart hair. Zy is weynig met haer lot bekommerd en heelt niet de minste bemerking gemackl wanneer haren vader haer gezegd heeft, dat, aengezien zy eene slechte daed bedreven had, zy er de gevolgen moest van ondergaen. en zich inde handen der justicie overleveren. Men zou zeggen dat zy weynig de zwa- rigbeyd van haren toestand versiael. De familie van het slagtoffer is in nauw bloedverwantschap met deze der jonge misdadige. 'T is den vader van deze laelsle, die tydens de begrafenis van den koeywachler, den rouw ge- levddc. Er bestond tusschen de kinderen geene vyandschap, de twee fatniliën waren met elkander in volle vriendschap, en indien men den vader der jonge dochter moet gelooven, zou deze van hare zinnen beroofd geweest zyn, toen zy dezen misslag bedreven heeft. EENE GEHEYMZ INNIGE MOORD. En schroomlyke euveldaed, die tol thans toe nog met den slaver des gcheytns omhuld is, komt te Londen ontdekt te w orden Vrydag morgend kwamen twee jonge lieden in een bootje de Teems afgevaren, toen zy, ter hoogte van Waterloo-Bridge gekomen, op eenen steunmuer. eenen reyszak zagen staen, goed omwonden met lynwaed en koorden, en waeraen eene touw ge hecht was die gediend had om hun van de kaey te laten zinken op den steunmuer waerop hy was blyven staen. Den bundel al te wel ingepakt zynde otn Item los tc doen. namen de twee jongelingen Item merle in hunnen hoot, in de meening van eenen gelukkigen vond gedaen te hebben. Na de koorden afgesneden eti hel lynwaed afgewonden te hebben, bood zich een sehrikkelyk tooucel voor hunne oogen aen; den zak bevatte, inderdaed, niets anders dan de stukken van een menscbelyk lichaetn, van het ntannelyk geslacht, en w eraen de voeten, de handen, het hoofd en verscbeydene andere leden ontbraken. De beyde jongelingen vergezeld van eenen anderen broeder, pakten die al'schnwelyke voorwerpen wederom in, en droegen den zak naer het naeslbyzynde poliliebureel. Het geneeskundig onderzoek dat ónmiddelyk plaets greep, deed bestatigen dat er verscbeydene stukken vleesch waren afgesneden; de dood moest reeds sinls eenige dagen te wegé gebragt zyn, en alles dnydde aen dat men moest gepoogd hebben de ontbinding te voorkomen by middel van zout öngetwyfeld om te beletten dat den slank de tegenwoordigheyd van het lyk zou verraden hebben. Dewyl het hoofd ontbrak, is het onmogelyk geweest van den Ouderdom te kenDen van dit gehemzinnig slachtoffer, dal echter eenen volmaekten manmensch moest wezen. Het pak bevatte daerenboven verscbeydene kledingstukken zoo als een hemde, eene ondervest, eenen frak. Deze voorwerpen waren verveerdigd volgens den laelsten smaek en van allerfyuste sloffen, die slechts door de rykste pefsoonen der samenleving gedragen worden. Zy waren met bloed bevlekt en op verscbeydene plaetsen met galen doorsteken, die op elkaer pasten, derwyze dat men moest veronderstellen dat de moord gepleegd is geworden op eenep rykgekleeden persoon en hy middel van een scherpste- kend tuyg, zoo als eenen dolk of eenen degen. Hy schynt zeven steken ontvangen te hebben iu de rigting van het hert. Geen een stuk zyner kfeederen was met de voorletters van zynen naem geleekend. Het hemd, den gilet en de frak waren in het midden van den rug opengesneden met eene schaer, hetgeen doet blyken dat den moordenaer het lyk van zyn slagtoffer op het aengezigt heeft gelegd om het des te beter'aen stukken te kunnen hakken. Hel onderzoek heeft ontdekt dat er donderdag, rond midder nacht, eene reeds bejaerde vrouw, met een zwaer pak, den doortogt heeft belaeld op eene zekere plaets, hy de Teems, die vcöi' den voetganger aen eenen lol onderworpen is; den ont vanger heeft zelfs het pak in zyne handen gehad. Doelt de koorde' was er nog niet aengebondett. Andere persooneu die dezelfde vrouw op den oevir der Teems gezien hebben, verzekeren dut zy, behalve den grcoleu zak, nog een minder pak by zich had, "'t welk waersch'ynlyk de andere deeleu des liehaems zal beval hebben. Den stroom zal dit laelsle pak medegerukt hebben. Narigten op het Vergaen ven den Central-America. De amerikfensehe dagbladen overvloeden vau verhalen over hel verlies van den central-America Wy fjeven hier dal van Mev. William Me-Neil vróuw van eenen negotiant van Snn-Fraiicisco, eene d« r passagiers die op eene mirnkuleuze wyzè gered zvn door de briek marine, van Boston kap. Heiram- Burt De eerste tyding dat ér zich eene lek in het wrak van 't schip had verklaerd, zegt Mev. Mc-Neil, wierd aen de vrouwen aengekondigd om twee uren, in den namiddag van 11 september. Wy waren allen te bed onpasselyk van de zeeziekte, en sedert dry dagen, was er niet eene van ons opgestaen, zoodanig was de zee onstuymig en onze zwakheyd groot. By de aenkondiging des gevaers, deed den schrik ons onze kwael vergeten, en op eenen stond was elkeen te been. De heeren kwamen in de kajnyt ecmers halen, ons zeggende dat het was om in grootere hoeveelheyd kolen aen het sloomtuyg by te halen maer daer was geen schvn van hel was inderdaed om het water uyt de birmenkiel te helpen scheppen. Op dit oogenblik was de zee verschrikkend den stoomboot wierd in alle rigtingen geslingerd door het geweld des tempeest, en nogtans liet niet eene van ons de minste zwakheyd blyken gaen trnen bevochtigde onze oogen de bedaerdheyd cn den ernst heerschten onder ons. De heeren braglen ons bywylm woorden van aenmoediging en verzekerden ons dat welhaest alles in goeden stael zou wezenmaer ho°wel wy de nabyheyd des getaers herkende.1, vermoedden wy er geenszins de schrikkelyke uitgestrekheyd van. Welhaest wierden wy verpligt de kajuyt der damen te verlaten, die op eene schrikbarende wyze overhelde, en wy trokken naer die der heeren, waer wy den gaaschen namiddag in bleven. Gedurende den gansehen nacht hoorden wy het gedruvsch der zee baren die tegen de wanden van het vaertuyg sloegen wy ineenden het ten minste, terwyl integendeel dit gedruysch veroorzaekt wierd door de golven die het vrak waren binnengedrongen. De masten, de bedden, het keuken- gerief, de lampen, enz., alles kraekte en wierd rondom en boven ons verbryzelcL Het was een vreeslyken nacht, maer de vronwen bragten hem door zonder kermen noch schreeuwen. a De passagiers en het schipvolk verloren geene» moed, en zy pompten het water uvt met eene aenhoudende kracht, toen den 12, in den morgend zy begonnen te bemerken dat het nenzienlyker wyze toenam. Te vergeefs verzekerden zy ons dat zy de lek zouden te boven komen, 't was gansch het tegenstrydige. De arbeyders, die ten meerderen deele nog sints dry dagen niet geeten hadden, ter oorzaek der zeekwael, vielen afgemat op den vloer doch na eenige stonden regten zy zich weder op om met nieuwen moed hunne wanhopige taek te hervatten. Den storm woedde voort gedurende gansch den zaterdag het mans volk hield niet op van werken de vrouwen waren kalm gelyk de dood die zy met gelatenheyd afwachtten Eenige oogenblikken namiddag, den kreet een zeyl deed zich liooren van het een eynde tot het andere van het schip, en kwam onder al het scheepsvolk de hevigste gewoeds-beweging werpen. Eene zoo schielyke verhoping voor onze oogen komende stralen, die slechts de dood voor zich hadden, veranderden onze aengezigten, en deed ons. voor een oogenblik, van onze koelbloedigheyd afwyken. Men hoorde niet anders dan kreten van erkentenis; slechts zag men zoete tranen vloeyen kortom het was den doodstryd der vreugd, daer, 'waer zoo even den strvd eener gewisse dood begonnen was. Eenige onder ons konden aen de wezentlvk- heyd dier gelukkige tyding niet gelooven.'T is te goed, 0111 waer te zyn, riepen zy. It is too cood, to be true. De central-America hyschle de noodvlag, en het schip dat in 't zigt was 'l was de briek MARINE van Boston, beantwoordde dit sevn. Mynen man die niet had opgehouden te werken, kwam mv de handen drukken om my aen te moedigen, en, wondei bare zaek. hy die my gerust stelde, niettegenstaende den nucbleren slaet waerin liv zich bevond sedert den vrydag morgend, en zich sterk genoeg gevoelde om nog vier-en-twintig uren lang te werken zonder noch honger noch dorst te gevoelen, nauwelyks had hy de briek in nt oog of sohielyk keerde by hem den eetlust leriig. lly verzekerde my dat wy zouden gered wezen, en wilde dat ik rny van van eenig geld zou voorzien tegen het geval dat wy zouden van een scheydcn worden. Een groot getal damen hadden geld by zich dat zy aen den schalbe- waerder niet hadden toevertrouwd. Twee derzelve drongen in haren salon er. namen uyt hare revskoffers omtrent duizend dollars die zy in 't midden der kajnyt wierpen, ons zeggende van ervan te nemen hetgeen ons zou believen. De beyde damen kwamen regtstreeks van Kaliforniën, en 't was daer hare gansche fortuyn. Niemand van ons nam meer dan twee stukken van twintig dollars. Daerna begonnen wy ons te voorzien van reddings gordels, terwvl het mansvolk altyd werkte, al verklarende dal zy aen boord zouden hlvven tot de aenkomst van een ander schip, de brick marine in de onmogelykheyd zynde van ons allen te redden. o Bond een uer kwam den kajuvtjonge» van den kapitevn ons vorwit- tigen dat al de damen op he' dek moesten komen. Wy gehoorzaemden oen dit bevel, en nauwelyks waren wy er op gekomen of wy wierden van hoofd tot de voeten van hetzeewater doorweekt, dat ons bv eiken stond overdekte. Mynen man had my verzekerd dat hy met my op dc briek zou overgegaen hebben, en voorzeker, zonder zyn woord, zou ik nooyt op het verdek gekomen zyn. lly drong aen dat ik al het geld zou mede nemen dat ik zou kunnen en dat ons toebehoorde. Aldus redde ik 17,01)0 dollars, meest al iu wissels, myue diamanten en juweelen maer hadde ik niet overtuyg.l geweest dat mynen man my girig volgen, ik zou hier niet zyn. Toen hv mv in de sloep zag die bes emd wag om ons de briek over te brengen, zegde hy my, dat mvne redding verzekerd zynde, hy geen inoeyte zou hebben om in de zyne te vooizien. a Van de zes reddingsbooten aen den stoomboot toebehoorende bleven er maer dry of vier meer over. Men liet cr ons inzinken, met de kinderen, by middel van een slach van stoel uyt koorden verv< erdigd, en ten half dry was de eerste geredde passagierster op het dek van briék marine, en 't was zeven uren als er de laetste op kwam. Na, de vrouwen en de kinderen, scheepte men eenige manspersoonen in, f-n den laetstcn, eenen vuerstoker die van den CENTRAL-AMERICA gevlngt was, zegde ons dat den stoomboot in den grond was met al degene die hv aen boord had. Dc ramp had nog geen plaets gehad, maer deze schrikkelyke tyding dompelde ons allen in de verslagenheyd wy bersten uyt in een droevigst gejammer over het lot onzer echtgenoten, van dewelke het meestendeel misschien, helae!» voor altyd verdwenen was, en myneu man bevond zich onder deze laetsten INDIEN. Een dagblad van Caen kondigt den volgenden brief af van Pater Baron, ntissionnaris in Indien, die gansch de schrikkelyk- Iteyd van den toestand aen den dag legt Chitlagong, 10 augusly 4857. Sedert twee maenden zyn de Oost-Indien een brandpunt van opstand, baenslroopery en moord geworden. Wy zyn gestadig aen hel schrootnlyksle gevaer blootgesteld. Het is niet meer, gelyk wy bet cerslelyk meenden, eeue gedeellelyke misnoeging onder eenige regimenten Cipaijers, 't is te zeggen van inlandsche sol dalen die van de Kompaguie van Indien soldy ontvangen, maer 'tis eenen algemeeuen oorlog die meer dan 500 uren van het land omvangt. De oude Koningen van Delhi en Ouda, met een groot getal opperhoofden bevinden zich aen het hoofd dier om wenteling. Zy wijlen noch min noch meer dan al de Europeanen vermoorden en hel magtige ryk van Mongalien op nieuw lot stand brengen. Dezen oorlog is al te samen staeikundig cn gods dienstig de Mahouielanen willen het christendom iu Indien ver nietigen en liet land beheerschen. Thans zyn meer dan twee honderd duyzend soldaten in opstand al de gevangenen zyn losgelaten geworden om te helpen het werk van vernieling spoe diger te voleyudigen. In meer dan zeventig bclangryke sleden zyn de Engelschen vermoord, levendig verbrand, aen stukken gehackt, in kisten gesloten die men verbrand heeftanderen zyn de oogen uylge- rukl of ingeslagen, den neus cn de oorei# afgesneden geworden anderen zyn in twee gezacgd. Alle slach van folieringen die men maer kan uytderikeu zyn in't werk gebragt geworden. De voor ledene week heeft men gepoogd de hutten te verbranden. De Europeanen zyn dag en nacht op hunne hoede. BURGERLNKEN-STAND. GEBOORTEN. Mannelvk 6 Yrouwkl. 3 IIUWELYKEN. Leopold Birson, tw,nders»nsl. met Sophia Verbestel, kantw. F. Darkens, twyndersgast, mei Cnlhnr. Spaens, kantwerkster. Isabella Van Malderen, 14 m., Hoogstr., Fr. de Boeck, 4 m., Sclraerb. Maria Th. Streelem. vrouw van J. Van Malderén, winkelierster, 42 j., klapslr., Snphin Corlhals. kantvr. 14 j., Schnerb. J. Fr. D'hoog, man van R. \era. rondleurder, 53 j.. korteridderslrNathalie Van d'è telde, dienslnr. 32 j., j., tioppeinerkt. P. lïnmbeeck, man van M A. I.ibaut, smid, 37 j.. hoogstr. - F.ng. illeert. 1 m., Tragel. L. de Vuyst, lli d.. Schaerb(.ore. J. Borremnn, smid, 16 Langeridderstr. TE BEKOMENBy Eu. DE HAECK, in de Nieuwstraefte Aelst, allerbeste Engelsche OESTERS, aen 4,80fr. de 100. SPECIALE BEHANDELING VAM ZSNU W-SXEKTEM. door den eenigen bezitter van het Middel van den wcleerw. Pater Bon/rijver. Radicale genezing van vallende Ziekten, Moeder-YVeeën, Hoofdpijn, Astlmia, Lamheid, Rhmnatisme en alle Zenuw ziekten Consultatie kan schriftelijk genomen worden met franco brieven. Het middel is slechts Ie bekomen bij dm heer NISSENS, buiten de Keulsche poort, bij Brussel, Keizerstraat 29. j ï.udovicus HOFMAN, koopman in Pluymen en Wild, heeft de eer het publiek kenbaer te maken, dat er hy hem alle dagen te bekomen zyn, Hazen, Patryzen, schoone Vette Kiekens, Konynen en alle verdere Pluvm- gedierte aen eenen civiele» prys. Gevestigd in dc Nieuwstraet N° Van extra schoon Canada BOOMEN, staende in het gescheed van Lelterhautem en Vlierzele. Op Dynsdag 3 November 1857, (St Hubert) om 9 uren voor noen, zat er wegens d'heer doctor Meerschaert, door Deurwaerder B1NG01B te Vlierzele worden verkogt. 1° .50 koopen Kanndas, staende op den zoogenaemden Wolvenbosch, in gebruyk by Pieler De Cooman, te Lelterhautem op hel geselleed met Vlierzele. 2° 40 koopen schoon Kanada Doornen, staende opeen party Geweed, genaemd Krneyënbosch. in huer hy Belarmin Van Slerthem. Dit op langen tvd van betaling, mi s ordinair ongeH, en stellen wel gekende medekoopers op afslag van ieder koop. Men zal by een vergaderen in den Wolvenbosch voornoemd* De Ontvanger der Registratie en Domeynen te Aelst, zal op Maendag 20 October 4857, om negen uren voor middag, op tyd van 6 maenden voor de betaling voorts varen tot de openbnre verkooping van 163 -Bueken 41 Olmen, geslacm te Herdersem langst de vaert. De verkooping zal geschieden aen den voet der Boomen met vermeerdering, van II) vcor alle onkosten die komp- tant zul km moeten belaeld worden. De herberg St. LEO XARDUS te Nieuwerkerken. üe Notaris VANDERHEYDEN, ter residentie van Aelst, zal, ten verzoeke van den eygenaer, openbaerlyk verkoo- pen, met gewin van Palmslag en Gelagen Eene behuisde HOFSTEDE, zynde de herberg StLonar- dus, groot in gronde 48 ares 90 centiares, geslaen en gele gen binnen de gemeente Nieuwerkerken, aen het dorp, cadastralyk bekend wyk B, Nos 54, 32 en 53. palende oost Judoctis De Backer, zuyd de kerkweg, west sieur Franciscus Yan Caeckenbergh en zuster, en noord dc Dorpplaets. Om by den kooper sellens in gebruyk te Ireder. Instel, .Vrydag 23 Oc oaisR ,g,.- Veublyf Vrydag 6 November Om vier uren namiddag ter herberg den Craef van Vlaenderen (gemeenlyk genaemd de Sclwlp), by sieur Joseph Buekeus, te Aelst-Schaerbeke, Sint Job. By voornoemden Notaris VANDERHEY'DENzyn er gcstadiglvk Geldsommen te bekomen, mits behoorlyk 'bezet.

De Denderbode | 1857 | | pagina 3