Behuysde Hofstede KAETSSPEl! TE KOOP. Berigt. Tribunal de Commerce de St. Nicolas. VERKOOPING Vcnditie TE HUREN OVERLEDENEN. Boomen te Gysegem. Berigt. Verkooping ALSOOK VAN MEUBELS TE M00BSEL. ssael oorverdoovertil handgeklap en tocjuycliingeri dp ganscli de vergadering was als in begeestering opgetogen. Broeder Arnoldus. de oogen neerwaerts geslagen, ireed vooruyt by het opperhoofd der gemeente die zich gelukkig gevoelt van het onderscbeydingsleeken der dapperen Ie mogen hechten op die horst welke gedurende 25 jaren lang, van 1792 lol ió 1815, liet soldalenkleed bedekte en thans verborgen is Onder de ruwe sloffe van hel Franciskaner liabyt. a Na dal broeder Arnoldus de treden der eslrade was afge komen in't midden der loejuyehingen zyner medeburgers, haeslle zich iedereen oin hebt de hand te drukken en hem geluk te wenscheu, en den major der lanciers met zyhe officieren waren van de laetslen niel om hem dien blvk van oplelteudheyd en nog daerby eénen heerlvkeu militairen groet te geven. i Dien armen broeder na 25 jaren den grooten kéyzer gediend le hebben, was zich ten dienste komen stellen van vierofvyf bejaerde kloosterlingen oude overblyfselen die aen de woede der republiek van 92 ontsnapt waren, in de eenzame stilte van een klooster bragt hy het overige eens levens Over, dat aen het gewoel der legerplaatsen was blootgesteld geweest. In hem schynl te overleven de gedachtenis dier laëlsle Paters Recoilellen die hy zoo edelmoedig gediend heelt, en die, in 't midden der algemeehe zielroerigheyd, met eerien gdnsch Jeugdigen moed hSt habyt van hun orden in 1855 weer dengelrokken hadden. Eene diefegge, die men vermoed van Meuleheke te moeten zvn, heeft deze week. met eene ervarene behendigheyd, uyt den zak cener dame die op het konvooy zal van Moesereen naer Korl- ryk, eene geldtesch gehaeld waeriii ei- 250 fr. slaken. Zoöiiaest bel konvooy begon te vertragen om stil te houden in destalie van Korliyk, sprong de pliglige uvt het rytuyg zonder te wachten tot dal den treyn leenemael stilstond. Deze iiaesligheyd wekte de aendachl der dame op, doch bet was te laet, hare gedienstige reysgezellln bad het hazenpad gekozen. De politie ging zich aen de poorten der stad verduyken, doch het was nutteloos. Zy was reeds langs de Brugschepoorl Weggeloopen. Een schandblad dat le Ronsse verscbynt onder dén tjtel van !o Renaisienne, gaet in regie vervolgd worden voor lastering wegens M. Maglierrtian, gedepuleerden van Audenaerde. liet Vuylblail beeft den achtbaren volksvertegenwoordiger beschul digd van als koimnissaris van den yzeren weg de band geleend te'iiebben aen scliandelyke geldvefkwislingen. Men scbryft uyl Caprycke Menigen landbouwer was benieiiwd, om den uytslag le kennen Van de alhier gehouden jaermerkl. Den afslag der granen debd eok de daling der dieren voorzien. In dit vooruylzigt is men niet bedrogen. Capryck's jaermerkl beeft bet bevestigd. De merkt was wel bevoorraed van elke dierensoort. Peerden veel koop lieden, gemakkelyken handel en gemiddelde daling van 100 tot 150 franks per kop. Koeyën bdkalfde, goeden aftrek en vaste pryzen.Zwynen: zware, weynig gelust, zelfs tegen verminder den prys; ligte, ryken handel legen de pryzen van den dag. In het gehoor van den 18 febtuary der eerste kamer van het bof vaii appel le Luyk, voorgezeten door M. De Beiir, eersten voorzitter, beeft den prokureur-generael Raikcm lezing gege ven zyner besiuylselen in de zaek van bel weldadiglieydsbureel Van Soiron tegen M. den pastor Pliolien. Men weel dat deze zaek liet vraegsluk te voren brengt van te weten of, onder liet beheer der huydige wetgeving, eenen testamentmaker eenejliefda- dige stichting met byzondere bestuerders mag daerstellen. De regtbank van Verviers beeft dit vraegsluk opgelost in denzelfden zin als bel arrest van cassatie, waervan er zoo menig- mael kwestie was tvdens redetwistingen op de liefdadigheydswet. M. den prokureur-generael Raiken heefl bestolen tot de beves tiging des vonnis der regtbank van Verviers, Onlioodig bier by te voegen dat den uytmunlenden magislraet, in zyne besluylrede, de uytgestrekle kennissen en de verhevenheyd van gedachten beeft doen uylslialen die zyn bewonderensweerdig talent ken schetsen. Het bof zal den 4 maert aenstaende zyn arrest uylbrengen. Na dry lange gehoören by dage en een by nachle, heeft bet hof van assisen van Braband geéyndigd met de laelsle zaek der eerste serie van dezen zil'.yd. Na eene korte beraedslaging heeft den jury eenpariglyk een verdikt uytgebragt dat den beligten Antbonis, gezegd Maluyn, pligtig veïklaerl van te Brussel, den i december 1857, eene moord bedreven te hebben op den persoon van Marie Snel. Het vonnis meld dat de halsregting moet pfaets hebben op eene der ■openbare plaetsen van Brussel. Antbonis heeft dit vonnis met de grootste ongevoeligheyd hoo- ren nylsprekeu. Hy had van te voren gezegd dal de religie van den jury misleyd was geweest door valschc getuygenissen. Naer het gevang lerugkeerende, heeft den veroordeelden ver- klaerd aen 'de gendarmen dal hy zich aen zyn lot onderwierp en veel geruster was dan 's morgends by de herneming der twist gedingen; by was alsdan ten prooy aen eenen allerlievigslen angst. Men scbryft uyt Eecloo Sedert eenige dagen is men alhier bezig met de rigling le bepalen die men zal geven aen den yzeren weg'die onze sla,d in gemeenschap moei brengen mei Gend. Deze linie^ zoo als men weet, zal liet grondgebied doortrekken «Ier gemeenten Wacrschoot, Sleydinge, Evergein en Wondelgem.» De bestendige deputatie van Oost-Vlaenderen, aëninerkende dat wy bel lydstip naderen op het welk de rupsenwering der boomén, hagen en slruykgewassen moet geschieden, beeft in alle sleden en gemeenten der provincie liet verordenende besluyt doen aenplakken van hel voormalig kollegie der gedeputeerde Stalen, nopens deze zaek. Men scbryft uyt het kanton Aerscbot aen den Demerbode Voorledene week, na bel ontvangen hunner officiële benoeming zyn hier byr.a overal de nieuwe schepenen in bediening getreden. Nog riooyt sedert 1850, hadden wy op de buylengemeentens van ons arrondissement van benoemingen, op dusdanige wyze gc- daen, hooren spreken want zy dragen bet hatelyk karakter van uvtsluyling en parlydigheyd. Alzoo le Wezcmael, eenen schepen ganscli tocgedaen aen de belangen der gemeente, sedert vele jaren allvd met de tneesle stemmen hei kozen, word vervangen door eenen uylgeieefden ouderling, geene andere titels Ier a'en- beveliug bezittende dan dat by zich vvaent liberael te zyn, en zich beroemt als soldael gediend le hebben onder Napoleon I. Te Gelrode dezelfde hate'.yke uytsluyling opziclitens eenen schepen sedert vyf-en-twintig jaren' steeds met byua eenparige stemmen herkozen", doorslaeude bewys dat by zytie functie tot algemeene voldoening uytoefende. Te Belecom moet eenen achtbaren schepen de plaets ruynien voor eenen winkelier, overdreven libe rael, meer geschikt om met oude wyven te pralen, dan om zich in den raed eener gemeente met bestieringszaken le bemoeyen. Tot de konservatieve denkwyzc belmoren is genoeg om in den liberalen ban tc vallen. M. Tops, arrondissemenls-kommissaris, was lot biertoe meer verzoenend en gematigd; zulke laffe en hatelyke parlydigheyd hadden wy van hem niet verwacht. Zulk- danige benoemingen, hier en daer afzonderijk gedaenzoo nadeelig aen liet reglmatig besluer der gemeenlens, zoo aensloo- lelvk aen de regischapene gevoelens der buylenlieden, worden «veral gclaekt en ten sterkste afgekeurd. FRANSCH KEYZERRYK. lledendaegs is er maer ééne gebeurtenis waervan er ge sproken word, namelyk de verwydering van het engelscb mi nisterie, te wege gebragl door de Stemming der Gemeenten- Kamer van Engelend tegen de tweede lezing van bel wetsont werp over de komplotlen, ten vöordeele des voorsleis van M. Milner Gibson. De bewoordingen Waerin dezen voorstel bevat is, verklaren gedeeltelyk de nederlaég van het ministerieel ont werp. Indien, inderdaed, eert groot gelal leden der Kamer vyandlg waren tegen het princiep zelve van liet wetsontwerp, zyn er anderen die het maer bestreden hebben ter oorzaek der Omstandigheden die er de aèrtffieding van vergezeld hebben. Verécheydene leden die gesiéiiid hebben voor de wyziging van M. Gibson, hebben ten zclfdeii lyde verklaerd datzy aenhaugers waren van de maelregelen door liet gouvernement aengeboden. Alleenelyk heeft liet hun gesehenen dal de eer van Engeland Vereysclite dal, voor aleer liet Parlement bezig te houden met eéneu welkdanigen maelregel die zou kunnen schynen ingeboe zemd le Zyn door het berigt van den minister van buylenlandsclie zaken van Vraukryk, van 20 jauüary, liet belaemde dal bet kabi net op dit berigt antwoordde én Engeland verreglveerdigde legen de verwyling aen zyne Wetgeving gedaen van, op zekere wyze de hatelyke schelmstukken en degenen die er zich pliglig van maken, le gedoogen en le beschermen. Ko.rlöm, 't is voor ;il eene stemming van wantrouwen en blaem tegen het kabinet. De verwydering van liet ministerie moest er dus liet natucrlyk gevolg van wezen. Eenen aflikel van den Conslilulionnel drukt de hoop uvt dal de Stemming der Geiiteënieii-Kamer de aftreding van lord Palmer- slon niet zal te wege brengen, en niel zal beletten bet wetsont werp te stemriièn tegërl de SameiiZweerders, of een even gelyk wetsontwerp door een ander ministerie aengeboden. Den toeslund zou maer allëenlyk ernstig Worden in geval een ministerie Roe buck aen liet roer gefaëkte. Zulks zou, zegt bet parysch dagblad, bel begin wezen eeiier revolutie. EYGKLAM». Londen, 22 February.in de zitting van heden der Gemeenten- Kamer, heeft lord Palmerslon aengekondlgd dat liet kabinet zvn ontslag in de handen der Koningin bad neergelegd, ten gevolge der stemming die de wyziging van M. Milner Gibson aenneemt tegen de tweede lezing van liet wetsontwerp op de kbmplollen, en dal lord Derby door Hare Majesleyt was gelast geworden met de samenstelling van een nieuw ministerie; 'vervolgens heeft den edelen lord gevraegd dat de kamer tol vrydag zou uyi een sclieyden. Lord Granville heeft de zelfde verklaring gedaen in de Lords- Kamer. De beyde kamers zyn uyteen gescheiden tot vrydag. Een telegrapliisch berigt uyl Londen van woensdag, deelt de samenstelling inede van liet nieuw kabinet, als volgt Lord Derby, eersten lord der Tresorery M. Disraeli, kanselier Van het Schaek sir Fr. Thesiger, ford-kanselierM. Walpole Staels-sekrelaris, voor het department van binnenlandsche zaken, lord Malesbury, voorde buylenlandsche zaken; sir Ed. Bulwer Lylton, voor de koloniën generael Peel, voor liet departement van oorlog; sir John Pakiiiglon, eersten lord des Admiraelschaps; M. Henley, voorzitter van liet ministerie van koophandellord Ellénborough, voorzitter van liet ministerie der Indienlord John Manners, eersten kommissaris der bosschen en 's lands Werken markies de Salisbury, voorzitter van den raed lord van 't geheym zegellord Colchester, algemecnen besluerder der posten; graef Eglinlon, lord-luytenant van Ierland; M. Blackburne, lord-kanselier van Ierlandlord Naas, lioofd-sekre- taris van Ierland. Zooalsinen het ziel, is liet nieuw ministerie enkel samenge steld uyl leden der tory parly Onder de kollegas welke lord Derby verkozen heeft, bevinden zich verscheydene persoonelyke vrienden van den Keyzer der Franschen. Lord Stratford, wiens tegen woordigheid voor liet engelsch-fransch verbond zou kunnen ongunstig geweest zyn, is ook buyten gelaten geworden. Al de Vertegenwoordigers van de verscliillige kleuren der Kamer, die deel genomen hebben aen de laelsle tegenslemming, beeft lord Derby insgelyks buylengesloten. II lit G E n L VK E Y-STAM) GEBOORTEN. Mannei.yk 5 Vrouwel. 12 HUWELYKEN. Martinus De Winter, dienstbode, met Rosalia Bisschop, dienstmevd. Barb. Van den Driessche, vr. van P. Vanderheyden, lnndb. 66 j. Mvlb. Joanna M. Pieters, vr. van C. L. Ledegen, lnndb. 41 j. Mylb.Thomas De Coster, man van Jndoca Cornand, verwer, 71 j. H oo» eves ten. - Joanna M. Van den llende, wed. van Vonck, z. b. 91 j. Dam.Maria Ghee- raerdts, rentenierster, 92 j. Begynbof. Sophia Kortnls, 2 m. Mylbeke. Maria llerrcgods, wed. van Eyckcrmans, z. b. 72 j. Leopoldstr.— Carolina Meul. vr. van J. Viersé, z. b. 40 j. Zonnestraal. J. B. liuys, man van M. Van der Weeën, twyndersgast, 44 j. Langeridderstr.J. b" Hendricks, z. b. 68 j. Langeridderstr. D$ liefhebbers van het Kaetsspel der omliggende gemeentens, indien ty hevige worstelingen willen bywoonen decs j'ner, worden verzocht zich te laten inschryven ter gemeente Lede, ten huvzc van Benedictus Spaens herbergier, in de Boter-niPrkt voor den tweeden Paeschdag aenstaende. Pryzen VYF SCHOONE HOR LOOIEN. Pluyra. Eene Zakborlogie. Handschoen idem. Eenen schoonen Nieuwen TILBURY' te koop tot Aelst, in de Nieuwstraet N° 5. "SSF" WERKIIUYS van Goud Zilver en Diamanten. DE VlDTS-PINS, Goud-en Zilversmid te Aelst in de Kerkeslraet N° 5, heeft de eer het publiek kenbner le maken dat hy ten zvnen huyze een Werkniiys heeft opgeregt voor het verveerdigen van alle Goude, Zilvere on Diamante voorwerpen alles na de laetste mode, alsmede van alle Kerk- Ornamenten, welke hy verkoopt aen de geringste pryzen, hy waerborgt de goede hoedanighevd van alle die voorwerpen. Hy koopt en neemt in betaling aen de volle weerde, bet oud Goud, Zilver eu Diamanten. Ily mackt eu repareert aen heel kleyne pryzen, afle de goude, zilvere en diamante voorweipen, de reparatie» worden seffens afgemaekt en den zelfden dag afgeleverd als men het verlangt. Jugement du 18 Février 1858. Exlrail prescl it par l'article 472 de la loi du 18 Avril 1851 sur les failiiteset sursis: Vu l'aveu de cessation de paienient fait au GrclTe de ee siége le 17 courant mois par le Sietir De Loose-Httyiebroeck, Blanchisseur de Toile a Alost. Vu les articles 422 etc. de Ia loi du 18 Avril 1851 etc. Le tribunal declare que la faillite du prénonuné De Loose-Huylebroeck est ouverte depttis le 17 de ce mois date de son aveu fait au Greffe et sauf les droits des parlies inléressées. Ordonne aux Créanciers de faire au Gretfe de ce siége la declaration de leurs créances dans le délai de 20 jours a dater d'aujourd'hiii. Nomine M. Verdunnen, Jiige-Commissaire et M°. Van YYambeke, Avoeat it Alost, Curaleur de la Faillite. Fixe au Luiuli IS Mats prochain en l'auditoire du Tribu nal a 10 heures du matin, la cloture du procés-verbal de verification des créances, et l'audieiice du Mardi 23 du même mois pour les débats it naltre de Cette verification etc. Pour extrait conforme Lu Grefeier du Tribunal, (Signé) L. DIEDEN. I on Schaerhout, Wilge Doornen en Sperre Iloppestaken te Denderleeuw. De Zaekwaernemer VAN SANTEN, te Denderleeuw, zal door bevoegd ambt openbaerlyk verkoopen op Don derdag 4 Maert 1858 om 1 ure nanoen 1° 28 koopen Schaerhout en YVilge Boomen, in de Veldebroeken te Denderleeuw en 2° 4000 sclioone Sperre Iloppestaken in koopen verdeeld aen de statie, van de beste hoedanigheid en enkelyk van de l"e en 2dc klas. Men zal bveen vergaderen aen den Bosch in de Velde broeken om 1 ure fix en om dry uren zal de verkooping aen de Statie voortsgezet worden, Bv bovengemelden Zaekwaernemer kan men verzeke ringen aengaen tegen brandgevaer, de sterfte van het Vee, den Hagel even als op het leven. Van eene groote hoeveelheyd HOOY te Hofstade aen den watermolen tegen de kerk. Den Notaris Joseph F. M. VERBRUGGHEN, te Aelst residerende, zal ten verzoeke van de kinderen van wylen den heer Antoeu Matlhys, te Hofstade, op Woensdag, 10 Maert 1858, om 1 uer fix namiddag, openbaerlyk verkoopen, rond de 200 koopen allerbeste FIOOY, op ordinaire conditiën en tyd van betaling. De Notaris VANDERHEYDEN, zal op Dynsdag 9 Meert 1858, ten 1 uer namiddag, openbaerlyk verkoopen 33 koo pen Eiken, Abeelen en Canadas, in eenen Bosch in liet Leegland achter den driesch. Om in gebruyk te komen met eersten Meert Eene schoone BLEEKERY met Woonste, aen de Vaert, groot rondom de 2 beet. 50 cent., laolst in luier by Desire De Loose. Men biede zich aen by den heer Van Wam beke. J. B. Baude, heeft de eer het publiek kenbaer te maken dat er by hem te bekomen zyn alle soorten van Bra- bandschen Kaes, genaemd iiartekaes, te Aelst op den Zoutstraet-sleeweg N° 36. YAJi EENE ESJ EEKS PARTY I.AN3 Den Notaris Joseph F. M. VERBRUGGHEN, te Aelst residerende, zal ten verzoeke van die het behoort met gewin van palmslagen en gelagen openbaerlyk verkoopen: ln Koop. Eene behuysde HOFSTEDE, gestacn en gelegen te Moorsel aen het Houten Kruys, groot circa de 11 aren 16 centiaren, palende oost Jan De Rob, zuyd-west Augustin De Craecker, west Jan De Wolf en noord Kerd. Vermoesen eu den volgenden koop. Bewoond door den evgenaer C. Jansegers. 2» Koop. Eene party ZAEYLAND, gelegen alsvoren te Moorsel, op hut Houten Kruys, sectie D, N° 24 van 't cadaster, groot 18 aren 77 cent palende noord-oost Ferd. Vermoesen, oost-zuyd den voorgaenden koop zuyd-west Jh. Moens en west-noord Jud. Moens. De koopers zullen er met het tellen hunner penningen in gebruyk tab komen. ZITDAGEN INSTEL DYNSDAG 9 MAERT VERBLYF ID. IB ID. lö0*" Telkens om 3 uren fix namiddag, ter Kerberg de Truweei, by sietw Jud. Moens, te Moorsel oen het Houten Kruys, MEUBELS. Ten zeiven dage van 't Verblyf 16 Maert 1858, om 12 uren 's middags precies, zal bovengenoemden Notaris verkoopen aen bovengemelde Hof stede van C. Jansegers, de volgende MEUBELS Tafels, Stoi-len, Kassen Printen, Iluysraed, Stoof, Tellooren, GJeyer- en Aerdewerk, gezaegd en ongezaegd Hout, Drneybank, Tinmmrmans-gereedschap van alle soorten Winkelgerief, Toog, Mest cn Beer, enz. enz. op gewoone conditiën en tyd van betaling.

De Denderbode | 1858 | | pagina 3