OVERLEDENEN. TEN YÖORDEELE DER PRYSDEELINGEN. MT BEBIGT. Vogelschieting met de bolle. BOL-VOGELSCHIETING. Vogelschieting met de Bolle. SALLE BE l*AL\S. Berigt. Verzekering tegen Brand. Berigt Berigt. Berigt. wer zy met het hoofd geleund heeft. Toen mbët den moordenaer liaèr op nieuw getroffen en algemaekt hebben. De ongelukkige vrouw was ook den pols gebroken, gewis door eenen stokslag icrwyl zy de hand aen 't hoofd wilde brengen. Toen men haer ontdekte, lag zy in het gevtenkot, daer moet zy vermoord, of na ile ntisdaed ingesleurd zyn geworden. Sedert zondag ligt het lyk der vrouw Van deii Bergh in het liospitael. Men bemerkt nog dat den duym der regler hand byna teenemael af is. Men vermoed dal de arme vrouw deze wonde ral ontvangen hebben met eenen slag te willen afweeren. Wat den den man des slagloffers betreft, dit ongeluk heeft hem teene mael krachteloos gemael.t en sints zondag morgend is hy om zoo tc zeggen ongevoelig aen al wat er rondom hem gebeurt. Een beweenelyk ongeluk heeft zaterdag nanoen B(i den spoorweg van Antwerpen naer Rotterdam plaets gehad. Het zoontje van den bareehvachler aen Merxern, naby den Daeleman, speelde op de spooren toen den treyn uyt Antwerpen achkwam. Het ongelukkig knaepje wierd over de baen mede- gesleept tol Eeckeren loe, waer deh treyn stil hield. Verbryzeld en dood, naluerlyk, heeft men het daer.van lussehen de wielen oylgelrokken. Dit geval beeft eenen diepen indruk op de aen- wzigen te weeg gebragt. In dén nacht tusschen dynsdag en woensdag is er eenen brand uylgeborslen by den heer Hebbe, bakker in de Keyzerslrael ie ISrussel. By de eerste klaerle van het vuer, dat ih den kelder was onl- ■staen waer den oven stael, was de vrouw Hebbe aen hare ven- ster gevlogen op de eerste verdieping om hulp te roepen, levens de liértgrievendste noodschreeuwen uyIbiengeuiie. Op hel zien des gevaers dat de ongelukkige vrouw liep, die uyt de venster wilde- springen, raedpleegde M. den advokael Sancke, die van de eerste toegeloöpen was, slechts de stem der (nensehlievendheyd en zelfopoffering. Met eene onbeschroomde koelbloedigheyd drpng hy in het buys, alwaer den bakker vruclt- telooze poogingen aenwendde om de vlammen te blusschen, die reeds dreygden gansch de benedenverdieping te overweldigen langs den trap die ook reeds aen '1 branden was, snelt hy naer boven, geraekt in de Kamer der vrouw Hebbe en ontrukt haer uyt haren hoogst gevaerlyken toestand. Eenige stonden nadien liep het gerucht dat eenen jongen sast die op den zolder lag te slapen, ook in groot gevaer ver teerde. M. Sancke, gevolgd door eenen moedigen helper, aerzelt geenen oogenblik om zich voor eene tweede rnael op te offeren by gelski er in de bovenste verdieping te bereyken, alwaer hy gclukkiglyk niemand vond, en van waer hy maer terugkeerde ia het grootste gevaer' geloopen te hebben van in den rook te versmachten. Een half uer later waren de pompiers den brand meester, zonder Jat men groole schade te betreuren bad. Een groot ongeluk is ntaendag in den namiddag te Oostende voorgevallen een dezer renspelen in hout die men op onze jaertnerkten en kermissen ziel, was in vollen gang, toen eens klaps een honlen peerd zich losrukt en in vol Ie'horst een negen jarig meysje treft, Rosalia Wullaert genoemd dochter eens bakkers van dien naem. Het arm kind is op den slag dood gebleven. Men heeft niet vergeten, zegt den Journal du Havre, het arrest van den zweedschen jury die versclieydene ongelukkige vrouwspersoonen lot het ballingschap heeft verwezen, alleenlyk omdat zy het kalholyk geloof hadden ontsteld. Men herinnert zich met wat onstcltenis dit arrest in Vrankryk wierd onthaeld door al de godsdienstige pariyen zonder onder- soteyd onmiddelyk zyn er inschryvingen geopend geworden om ter hulp te kotnen aen de slagloffers van den jury van Zweden, j.cs dezer vrouwspersoonen zyn te scheep gegaen naer Vrankryk, alwaer zy verwacht worden inliet geslicht der buytenlandsche lendelingen te Parys. Volgens eenen brief die haer vertrek aenkondigt, is het zondag geweest dal het schip te Stockholm onder zeyl is gegaen naer Havre, alwaer het waersehynlyk de aenslacnde week zal aenko- men. De zes zweedsche vrouwen zullen te Havre omvangen wor den door M. den priester Taillandier, van Sint-Thomas van Aijuinen, die gelast is haer naer Parys te geleyden. in een dagblad der Vereenigde-Stalen in het duytsch opge steld, lezen wy de volgende advertentie Den eerweerden deminé N. N. woonende in de ....slraet, houd zich en belast zich met alles wat op doopsel en huwelyk betrekking beeft. In eenige minuten loopt alles af. Men leest in la Fransche Comle, van 3 july De gemeente Vanjeaucourt, is door eene verschrikkelykc ge beurtenis in verslagen lieyd gedompeld. Eenen vader, indien men hem dien naem mag geven, beeft in korten tyd zyne jeugdige famillie doen verdwvnen door raiddel van pliosphbrieke solferstekken, welke in water geweekt waren. a Den 12 april laeislleden stierf zyn 5-jarig zoontje na een schi ikkelyk lyden. Woensdag, 30 juny, was bet zyn dochterken, een kind van 3 maenden oud, dat hy zonder aerzelen en zonder wroeging slagt- offerde. Den moordenaer genaeind Charles Vourrou, is eenen dag- looner te Vanjeaucourtby is slechts 30 jaren oud. Hy heeft die twee misdaden bekend. Men beschuldigt hem nog van eene derde. Zyne vrouw, welke overleden is den 2 april, lien dagen na de eerste vergiftiging, zal ontgraven worden en bare lykschouwing is bevolen. Men scltryfl uyt Napels, 20 juny: Gansch Napels boud zich bezig met eene bedroevende ge beurtenis die eene strenge reglveerdigheyd van wege den Koning nooiizdkelyk heëft gemaekt. Gy weet dat er in alle landen onge- lukkiglyk officieren en onder-officieren zyn die, als zv de jonge soldaten in den wapenhandel onderwyzen, lien met ruwheyd behandelen. Maer hel is moeyelyk de pnmenschelyklievd verder te dryven dan het den luytenant-kolonel deed van het 11 batailon jagers te voet, dit zelfde bataillou dat, voorleden jaer, met zulke dapperheyd den twvfelachtigen zegenprael besliste tusschen de sledelvke wacht en de vrybuyters van Pisacane. Dezen officier bad bevolen aen eenen adjudant en twee serjanten van stokslagen te geven aen de nieuwelingen waerover zy niet zouden tevreden zyn. Deze bevelen wierden nu al te letterlyk uylgevoerd, en zulks greep plaets op korten afstand van Gaèla, te Mola di Gaëta. Dezen luytenanl kolonel is den graef Marullizyne familie is eenen tak vau degene der hertogen van Ascoli, wacrvan liet hnydige opperhoofd de eer heeft van 's Konings vertrouweling te wezen. Sudan, bet is gebeurd dat een der serjanten ziclt grootclyks verheugende over den hem gegeven oorlof, alle de palen van ruwheyd te buyten ging met den kolf van zyn geweer stampte bv forschelyk op de borst van 5 konscrils, die men nadien moest in bet hospitael dragen, en waervan er eenen gestorven is. Den graef Marulli strafte den scrjanl niet, en deed nopens bil feyt bel minste verslag niet geworden aen den generael. tellier kwam hel ter ooren van Z. M., niettegenstaende al de voorzorgen die men genomen had om de waerheyd te ver bergen. Z. M. was ér óver verontweerdigd. Op zyn bevel wierden al de troepen van liet garnisoen van Gaëta op voet gebragt en in linie geplaelst eVen als voor een wapenschouw. Terzelver tyd wierd er bevel gezonden aen het 11batai I Ion jagers van binnen Gaëta te komen. Hel balailion deed inderdaed zyne intre de in Gaëla. maerzynen bevelhebber trok aen deszelfs hoofd niet vooruyt; hy kwam achter aen, te voel, ontwapend, en tusschen eenen'geleyde, even als eenen misdadiger. Den adjudant en de twee serjanten ondergingen dezelfde schande. Alle de troepen aanschouwden die Verlagende straffe, en vernamen aldus dat indien er Somlyds straifensweerdige akten geschieden, zulks hiëraen moet loegëschreven worden dat den Koning hel niet weet, die dezelve tliet zou kunnen gedoogeu. Daerenboveu zit den pligtigsten der beyde serjanten in hel gevang en zal over zyne barbaerschheyd voer eenen oorlogsraed te verantwoorden hebben, Ik weet niet of den graef de Marulli ook voor eenen oorlogsraed zal gebragt worden^ maer wat er ook van zy, zyne loopbaen is vernietigd. Londen, 30 jtinji: De politieke bekommernissen kunnen nog den bovenzang hebben in de ministeriele kringen, maer tc Lon den denkt men er biet aen alle de gedachten zyn thans gekeerd naer den gezondheidstoestand der groote stad, en met schrik aenschouwt men dien grooten stroom, die niet anders meer voorl- spoëlt dan wateren die zwart zyn van vuyligheden en bedorvene overblyfselen. Den angkl is grootde stinkende uylwasemingen blyven voortduren ondet den invloed der onmatige hitte, en echter is men beducht voor die warme en stormige regens, die niet min verpestende dampen medebrengen. Al wat ryk is vlugt weg naer den buyten en de stad levert nog slechts een doodsclt leven op alle de herinneringen klimmen op tot de scbrikkelykhedeh der groote pest van 1660. Het Parlement heeft zich met reden verontrust; bet vraegt eenen onmiddëlyken hulpmiddel! alsof de reusachtige werken die noodig zyn om naer de zee de vuyligheden te voeren, voortsgebragt door eeneopeenhooping van 5 millioenpersoonen, in eenen enkelen dag konden ingerigl worden. Men bedreygt de ministers van de ver- anlwoordelykheyd op hen te doen vallen der rampen die men voorziet en die men voorzegt, men smeekt hen dat zy de slad zouden redden, en vooral den zitlyd zouden sluyten, op dal de leden des Parlemenls overal elders zouden kunnen naerloe vlug ten dan te Londen. Zulkdanig is hel tafereel dat het Parlement beden oplevert. Men vergeet, men verwerpt de kabinetskwestien. Nauwelyks bly ven er nog vier honderd leden der Gemeenten-Kamer te Londen, en nog verdwynen zy 's avonds om eene min verderfelyke lucht te gaen inademen. M. Disraeli heeft zich verbonden het eynde van den zitlyd te bespoedigen. Indien men hel ministerie in ruste wil laten De dagbtaden van Londen kondigen versehillige brieven af nopens den staet der Teems. Uyt de inlichtingen die zy mede- deelen blykl dat de wateren van dien stroom in eenen staet van rotte gisting verkeeren, iels wat men te Londen lot hier loe nog nooyt' gewaer geworden is, en waervan men waersehynlyk geen voorbeeld vind in de geschiedenis van eenigen waterstroom der wereld. Gelukkiglyk Is er op dit oogenblik te Londen geenen cholera moest deze ziekte heerschen, voorzeker zouden de slagloffers met duyzenden vallen, want de uylwasemingen der Teems zyu beden oneyndig ongezonder dan degene van de riolen der hoofdstad, langs dewelke de bevolking over eenige jaren verliend wierd. Êenen brief door den Sun afgekondigd, zegt dat den huydigen toestand eene verschrikkelykc sterfte kan te wege brengen en in de handelszaken wanorders kan doen onlslaen, die aen de inwoo- ners van Londen biller spyl zullen baren van de raedgevingen verwaerloosd te hebben dei- leden van het geneeskundig korps, wiens advies legenslrydig is geweest aen hel stelsel van de vuy ligheden in de Teems te laten uytvloeyen. Den Morning-Herald ineld dat de passagiers der sloomboolen die de Teems bevaren, ziek vallen en dat'de bedienden dier schepen reeds allen in het hospilael liggen. De tydingen uyt Calcutta ontvangen onder date lOmev, scbynen ais gegrond te aenschouwen de geruchten die reeds sedert eenigen tyd in omloop geweest zynvan eene aenslaetide opslandspooging. Eiken dag baert nieuwe vrees, ten gevolge der trolsche en bedreygende houding van de muzulmansche bevol king; de fakirs houden niet op van brandstichtingen aen te prediken daer hebben menigvuldige rampen plaets. De inboorlingen die in dienst zyn by de Europeanen zyn moed willig geworden; eenigen die zich dankbaer willen tonnen over de goedlteyd hunner meesters, smeeken deze dat zy ten spoedigste Indien zouden verlaten. Alle deze voorspellingen verontrusten zelfs de overheden. De inuzulmaunen, zegt men, zouden aen '1 hoofd dier beweging staen, en zy wachten maer, om hunne ontwerpen ten uvtvoer te brengen, naer bet ordewoord dat van Mekka moet komen. Het getal der muzelmannen te Calcutta, hoewel minder dan helgenë der Indianen, is veel grooler dan dal der christenen, die nauwelyks 120 duyzend zielen tellen op 500 duyzend. indien er zicit eene worsteling verklaerde. de indianen zouden zich onzy- dig houden, zelfs is het mogelyk dal zy de party zouden nemen der muzulmannen. Ook de inwooners van Delhi beginnen wederom moedwillig en stout te worden. Zy zeggen dat Bareiliy nooyt zal ingenomen worden en dal de Cipayèrs weldra Delhi zullen terug nemen. Een groot getal van hen loochenen de inneming van Luckuow, en beweeren dat liet de Eugelschen zyn die verslagen zvn ge worden. Men schynt niets te weten van de bewegingen van Ncna- Sahib. Noglans is liet stellig dal er uytzendelingen zyn die overal ieverig werken om hel volk legen ons in opstand te brengen. Den Messagcr van Modena, van 26 Juny, kondigt breedvoe- riglykdc doodstraf af door den oorlogsraed van Carrare uylge- sproken tegen 1° Joseph Cozzani, gezegd Carrarino 2' Egiilius Ladovici, gezegd Baltera 5' Franciscus Piccini, gezegd Mondi- glio 4" en Auguslinus Caiiagi, gezegd Boguina, beschuldigden overluygd van deel gemaekt te hebben van een geheym genoot schap dat lol doelwit bad hel gouvernement omverre te werpen van deelachtig te zyn aen de moord van Pieter Fioretli. dien zy vooreenen bespieder aenzagen van den pastor van Meseglia, M. Franciscus Andrea vermoord te hebben, tcrwyl hy bezig was met de heyiige mysteriën van wilten-donderdag te vieren evn- delyk van deel genomen te hebben in versclieydene andere moor den door gemeld dagblad aengehaeld. Den zelfden oorlogsraed heeft eeuwigdtirenden en lydelyken dwangsrbeyd uytgesproken legen negen andere kerels, be schuldigd en ove'rtuvgd van medepligiighcyd in dezelfde mis daden. Joseph Cozzani en Egidius Ladovici zyn den 21 juny te Carrare door den kop gescholen. De doodstraf uytgesproken tegen Franciscus Piccini cn Augus linus Caffagi is veranderd geworden iu eeuwigdurendeu dwaug- arbeyd. BURGERLYKEN-STAND. GEBOORTEN. Mawselvk 7 .v Yrouwei,. 8 Mnria J. Van Ghysceliem, vrouw ran J. Verhofstadl, kantw. 23 j KlapslrGust. Verteysen, 3 m. Hopperaerkt. Maria Mouton, 3 m. l.eopoldstr.Cornelius Van Audenliove, wed. van A. Van Mol, werkm., 57 j., Mvlbeke. Maria Fr, Itottiers, bez. 24 j. Graenm. Petrus Klaes, 2 in. St. Jorisstr.—Maria Wiltoms, 18 d. Hoogevesten. Ui?De jonge Levieten van het Seminarie van Gend, tc Wezel cn te Parys enz. met eene vooralgaende Levenschets van den Kardinael Franckenbei'g. Een schoon boekwerk groot in 8° ten pryze van fr. 1-25 zonder gravuren en fr. 1-80 met gravuren. Te bekomen by II. Goemaere, boekdrukker te Brussel, en by alle bockhandelaers des ryks. Ferdinand ROGGEMAN, in het hotel des Pays-Bas, maekt hekend dat er by hem te bekomen zyn alle soorten van fyne porcelynen, Bloemen, Vazen, Knpcllekens, etc. en dat aen zoo leegen en geringen prys dat hy alle mededinging duift uytdagen hare pryzen leeger te stellen dan hy. Ter gelegenheyd van Groot Kermis den 11 July 1858 by Seraphin DE SMKDT in DE BOOS buyten de Pontstraet-poort te Aelst-Mylbeke. De pryzen bestaen in Geldvogcls om twee uren na middag zal men begin nen met het aenteekenen der namen. De jaerlyksche Schietiug met de Bolle, dewelke door de societeyt der VEREENir.DE vrienden, te Aelst-Mylbeke, in den plaisanten hof by J. V'AN GEIT, zal gegeven worden, is geschikt op Jlaendag 12 July, zynde den ü'teD Kermisdag. DE PRYZEN ZULLEN BESTAEN IN 5 ZILVEREN SERVlCEN, 12 ID. KAFFELEPELS. Den Inleg is bepaeld op 1 frank, voor eiken mededinger. Het appel zal aenvangen ten 3 1/2 ure na middag. N. B. Voor de voortskomende bereykende ten minsten het getal van vyf leden en ten afstando eene 11/2 ure van de stad, zal er eene eermetael geschonken worden. Den Secretaris, Den Voorzitter, J. VAN HOOREBEECK. J. VAN ASSCHE. Op Zondag den 18 July 1858, by J. F. KIEKENS, in het Kleyn Kasteel, buyten de Pontslraot-poort te Aelst-Mylbeek. De pryzen bestaen in Geldvogels. Om twee uren namiddag zal men beginnen met het aenteekenen der namen. Parfiiitemènt organisée, ouverte lous les jours de Ia Semaine les Dimanches exeptés. Chez les Frères de Marie, rue longue des Chevaliers, a Alost. Le prix des bains est très-modéré. WEItKUUY'S van Goud Zilver en Diamanten. DE V1DTS-PINS, Goud- en Zilversmid te Aelst in de Keikestraet N° 5, beeft de eer het publiek kanbner te maken dat hy ten zynen huyze een Werki.uys heeft opgeregt voor het verveerdigen van alle Goude, Zilvere en Diamanie voorwerpen alles na de laelste mode, alsmede van alleKtrk- Ornninenten, welke hy verkoopt aen de geringste pryzen, hy waerborgt de goede hoednnigheyd van alle die voorwerpen. Hy koopt en neemt in betaling aen de volle weerde, het oud Goud, Zilver en Diamanten. 11 v maekt en repareert aen heel kleyne pryzen, alle de goude, zilvere en diamante voorwerpen, de reparaticn worden sefTens afgémaekt en den zelfden dag afgeleverd als men het verlangt. De Maetschappy de VEREENIGDE EYGENAERS, gevestigd te Brussel, hebbende een waerborg capilael van frs. 5,000,000, verzekert tegen brand, het vuer des hemels en de nytbersting van 't gaz-licht, de roerende en onroerende Goederen. Zy verzekert de hypothecaire schuldeysschingen op goede orde ingeschreven, zv bevryd de liuerders der gevaren die hun opgelegd zyn door de artikelen 1733 cn 1734 van het burgerlyk Wetboek, .en waerborgt de geburen van de aenspraek die zy oDÜer hun zouden kun nen uvtvoeren, uyt kragte van de artikelen 1382 en 1383 van hetzelve Wetboek. De voorwnerden van de Policie van Assurantie zyn klaer en duydelyk, vry van alle uytleggingen welke twist zouden kunnen voortsbrengen, en den Tarief der premiën is zoo gering als mogelyk. De schaden door de branden veroorzaekt zyn comptant betaeld, zoo haest het verlies vastgesteld is. Zich te bevragen by JOSEPH VERLEYZEN ten kantoore van den Notaris M. Joseph Yerbnigghen te Aelst in üe Nieuwstrael. Henri SPEECKAERT-MERTENS, Schoen- es» Leerzenmaker ia de korte Zoulslraet te Aelst, vraegl dry bekwame knechten. By M. DE BhER- VAN DURME, te Leuwergem, zyn te bekomen alle soorten van kolen kalkhy verkoopt ten zynen huyze en met den yzeren weg, alles van eerste hoedamgheyd en aen geringe pryzen alsook arduynen voor alle destinatieu. Frans CAUDRON-MAES, heeft de eer het publiek kenbner te maken, dat hv een Magnzyn van eerste kwaliteyt van Steenbakkers-Kolen l omt te openen a« n rle Itlnlenslraetpoort te Aelst No 13, de welke by hem ten allen tv de van het jaer verkryghaer zyn, als ook llodeesche en Bergscha kolen dit alles aen den naesten prys. Hy verkoopt ook al de kolen par- wa^gons. Door de hocdanigheyd zyner waren beveelt hy zich in de gunst van eenieder.

De Denderbode | 1858 | | pagina 3