GMEN-WATERMOLEN, DER KERK EN ARMG0EDEREN OVERLEDENEN. AVIS. Berigt. Berigt. Huys met Hof te Huren VEADITIE Openbare Verpachting MEUBEL AIRE VËADITIE, Openbare Verkooping VAN HOFSTEDEN, LAND EN MEERSCH, MEERSCH EN BOSCH, OPENBARE VEKOOPING. Verkooping van Meubelen, In lie regeringskringen, zegt een ministerieel blad, is er ernstig spraek eene groolere riichlbaerijeyd aen bet oflicitel blad, den Uoniteur, te geven, mei hem in al de gemeenten des lands te doen aenplakken, zoo als in Vrankryk word gedaen, Men scliynt zelfs besloten Ie hebben de kosten te doen van eene vlaemsche vertaling, 0111 de vlaemsche bevolkingen in slael te stellen keunis te nemen van de officieele akten. Een dagblad van Charleroy kondigt aen dal M. Lelièvre, gedeputeerden van Namen, minister van justitie gael worden, in vervanging van M. Tescb. In verscheidene plaetsen der Bhynsche provinciën zal men deti 7 beginnen de druiven in te oogsten, 'tis te zeggen byua op het zelfde tydslip als voorleden jaer. Den rypdom der druy ven laet toe te gelooven dat de wyuen van 1858 van eerste hoe- danigheyd zullen wezen. Men verhaelt eene niet onaerdige anecdote, die betrekking heeft op het verblyf van den hertog van Draband in hel kamp van Beverloo Nadat dezen eenen jongen soldaet toegesproken had, maekte hy een gebaer, dat door den jongen krygsman wierd opgevat als wilde den hertog hem de hand drukken, en waerop hv dadelyk bescheyd gaf door eenen ilikscheti handdruk, waerom dén hertog hertelyk lachte. Den kolonel nam de zaek nogtans niet als eene grap op en gaf den voorbarigeti ooder-officier dry dagen cachot. 'Zoodra den hertog dit vernam deed by hern outslaen. Een beweenlyk ongeluk heeft eergisteren plaets gehad op den yzeren weg van Landen naer Maestricht. Den vuerstoker van het byzonder konvoy ten 11 uren 10 m. uyl Landen vertrokken, is Van den treynsleper gevallen op den oogeublik dat het konvoy de statie van Munslerbilden verliet. Den ongelukkigen bad zich geleund op een kolommeken dat op de lokomotief stoet en liet ëvenwigl verloren. Al vallende is hy hel hoofd verbryzeld gewon den eu het konvoy is over zyn been gereden. Ily heeft maer weynig oogenbiikkeu meer geleefd. Men schryfl uyl Bergen, 4 October (i Eergisteren is eene verschrikkelyke gebeurtenis onze rustige stad in verslagenheyd komen brengen. c Den heer' lluart, hesluerder van 't krankzinnigengesticht, is door eenen dier ongelukkigen vreedelyk mishandeld geworden. In eenen oogenblik van ylkoorts, heeft dezen hem verscheydene messteken aen de bil en den onderbuvk toegebragl. Zynen slaet is zeer bedenkelyk. Latere berigleu melden dal M. Huart maendag ten 4 uren van den avond aen zyne talryke wonden overleden is. Ily heeft tydens deze weynige uren van schroomelyk lydeu, eenen lofweerdigsten moed getoond, hy zelf gevoelde zyn eynde naken, en trachtte door zyne woorden vertroostingen toe te brengen aen degene die hy achter liet en die de leemte gevoelden welke dit verlies onder hun ging laten. eenen gelukkigen anTwerpenaer. -De duytsche loten brengen soms onverwachte fortuyn-veranderingen te weeg, maer men zou ongelyk hebben te gelooven dat zy altoos met geestdrift onlhaeld wonlen, duor degene die het lol schynt ié begunstigen. Over eeuige jaren won eenen koopman van Antwerpen in de trekking eener ooslenryksclie leening een lol van 60,000 fr. Eenen zytier vrienden verhaeslle zich hem het nieuws aen te kon digen, geloovende dat het eene goede tyding was. Den koopman zag echter in het geluk dat hem ten deele viel enkel eene vergelenhevd en eene verdrieiing. Wat ga ik met deze som beginnen Iloe zal ik ze plaetsen om my te vrywaren tegen de slechte kansen Dit waren zyne eerste woorden en hy sprak ze op een zeer merkbaren toon van onrust uyt. Deo vriend van den koopman waegde het hem te zeggen Byaldieu gy niet weet wat aenvangen met deze som, denk aen uwen neef. Ongelukkiglyk voor den neef verklaerde suykeren oom hem te jong, en hy kreeg de 60,000 fr. niet. Nu is dezen zelfden koopman, die Antwerpen sedert eenige jaren heeft verlaten en thans Frankfort bewoont, het lot van 300,000 gl. te beurt gevallen in de laetsle trekking van Weenen. De moeyelykheyd om 750,000 fr. te plaetsen nog grooler zyude dan die om 60,000 fr. te plaetsen, zoo twyfell niemand dat hel Verdriet van dezen man, niet lot den hoogsten graed isgeslogeu. Men schryfl uyt Londen Onder de persoonen der hoogere tsamenlevingdie 'tkalholyk geloof omhelsd hebben binsldeze laetste jaren lelt men 3 hertoginnen, 1 markies, 2 gravinnen. 4 burggra vinnen, 8 hoogachtbare ladys, 10 barons, 2 aerlsdiakens, 85 dominés en 272 der onderscheydenstepersoonen van den eugelsclien adel. Heden zyn er in Engeland meer dan 100 priesters der katholyke kerk die engelsche dominés geweest zyn. Op de oevers van den Rhvn loopen er nog altyd spooken. Men zal oordeelen. Men weel da! den republikaenscheji gme- rael Marceau begraven wierd legen Coblenlz, op den Petersburg. Sedert eenigen lyd was te Coblenlz hel gerucht verspreid dat Marteau van lyd lot tyd uyt zyn graf opstond om uyjs apjes te doen, en meer dan eenen beweerde hem binst den nacht ie heb ben zien omryden op een wit peerd, en geduffeld in den witten mantel der fransche jagers. Eenige dagen geleden, eenen soldaet die op den Pelersberg op schildwacht stond, ziel, rond middernacht, eenen witten ruyter op hem afkomen, gezeten op een wit peerd. Hy roept qui vine Geen antwoord Hy schiet en valt in onmagt. De palrouilje, op de scheut hygesneld, vind den schildwacht bewusteloos op den grond liggen. Echter kivam hv binst den nacht lot zich zeiven én verhaëlde wat hv gezien had. Nauwelyks had hy zyn verhael geëyudigd, of hy gaf zynen geest. Ziedaer de vertelling ivaervan thans de stad Coblenlz vol is. Men schryfl uyt Southampton, 3 October, aen den Times: Wy hebben gisteren de tyding ontvangen dat den schroefstoom boot 'Austria in zee verbrand is, op zyne revs naer New-York. Men vreest dat een groot getal persoonen by deze ramp zullen oncekomen zyn. Den agent van den Lloyd te Bistol beeft deze tyding overgezonden in dezer voegen Den sluerman Pemberton, Virginie, meld de vernieling door het vner, den 13 September, van den stoomboot Austria, gaende van Southampton naer New-York. Men vreest dal er een groot getal dooden zullen zyn. Pemberton beeft den Lolas ontmoet, naer Halifax stevenende, met 18 passagiers aen boord, 50 andere waren aen boord eener fransche bark. Den kapitevn van den stoomboot is in zee gesprongen, waer hy versmoord is. De Austria heeft Hamburg verlaten den 1, en Southampton den 4 September, zoo dat hy byna de dry vierden van zyne reys moest afgelegd hebben toen het rampzalig ongeluk plaets greep. Dezen stoomboot had rond de 600 passagiers aen boord by het verlaten onzer haven daer waren er 80 van 1" klas 100 van 2', 280 van 5° en eyndelyk een honderdtal manschappen van het scheepsvolk. By gevolg, indien er geene andere passagiers gered geworden zvn dan degenen door hel berigt aengemeld, moeten er ten minsten 500 persoonen by deze yslyke ramp hel leven ver loren hebben. Echter moet men verhopen dat er een grooter getal persoonen zien zullen kunnen redden hebben in de sloepen waervau de Ausn ia goed voorzien was, en dat zy door andere vaerluygen zullen opgenomen zyn. Het meeste deel der passagiers waren landverbuyzers uyt Duyiscbland, ivaervan de agenten der Kompagnie geene lyst houden. De Austria was eenen yzeren schroefstoomboot van 2500 ton nen en 600 peerden kracht; hy was over ongeveer een jaer van de werf geloopen der heeren Caird en Cc, van Geenock, en aen- gevoeril door kapileyu Heydtmanu, den oudsten kapiteyn der liamburgsche eu amerikaeosche Kompagnie tol denivelken dien stoomer toebehoorde. Den kapiteyn lleydlinan was een hoogst geacht man. De liamburgsche bevolking (lie vele van de welgelukking der Compagnie houd, zal deze noodlottige gebeurtenis als eene echte nationale ramp aenschouiven. Binst den herfst van 1857 wierd de Austria door liet gouver nement bevracht voor het vervoeren van troepen naer Indien, en men herinnert zich dat hy iweeniael genoodzaekt was terug ie keeren hy gevolg van ongevallen aen zyne machieuen over gekomen, dien ten gevolge wierd het kontrakt met het gonver- nement aengegaen, verbroken. Met levendig ongeduld verwacht men nadere lydiugen nopens de ramp van den Austria. BURGERLYKEiV-STAiVD. GEBOORTEN. Mannelyk 5 Vrouivel. 3 HUWELYKEN. Lropoldus De Ruddere, goudsmid, met Philomena Borreman, bezond, Guill. Larsonnier, 9 j. Zoimestr. Joanna Vauderstraeteu, *r. von P, Cornaud. borduerster, 43 j. Schaerbeke. Carolus de Baedt, 7 m. Mylb. Seveiiuus t.orthals, 16 m. Mylb.Fiaaciscus De Neve, kleermaker 5*5 j. te Parvs overleden. Josepbiua lletidrickx, vr. van A. Corthals, naeyster 3!) j. iliylhake. Le Notaire Van der Heyden detnande un clerc. DE VIDTS^PINS, Goud, Zilversmid en Diamantzetter te Aelst, kerkstraet N° 3 heeft de eer het publiek le verwittigen dat er by hem te bekomen zvn, aen den prys der magazynen alle soorten van Goude en Zilvere geneefsche Zakhorlogien, naer den laeUten smaek, er vvjord alle wuerborg aen de koopers gegeven. ily maekten repareert de Gouden, Zilveren en Diamanten voorwerpen, koopt en neemt in betaling aen de volle woerde, het oud Goud, Zilver en Diamant, benevens de oude geldspeciën. E. BOIN-HERREMANS, Goud Zilversmid en Diamantzetter, in de Kerk straet N° 4, te Aelst, heeft de eer het publiek te berigten dot hy een schoon assortiment Goude en Zilvere Genevesche Zakhorlogien komt te ontvangen, waervan hy de goede hoedanigheyd waerborgt. Aen eenen zeer geringen prys. Hy koopt en neemt insgelyks in betaling aen de volle waerde, het Goud, Zilver en Diamanten. Te Aelst aen de Nieuwstraetpoort. Zicit te bevragen bv Era" DE HAECK. Studie van den Notaris VANDERI1EYDEN te Aelst. Van Abeelen, Wilgen en Canadas te Erpe en Erondegem. Op Dynsdag 12 October 1858, door voornoemden Nota ris, te Erpe ten 9 uren 's morgens, en te Erondegem ten 1 ure 's namiddags, naméns respeetievelyk van Mynheer Auguste Nooy en Mynheer den Advokaet Vanderlieyden te Aelst, geschalmd staende ten getalle van 79 koopen Abeelen, Wilgen en Canadas van 1 tot 2 nieters dikte, op hunne Goederen le Erpe eu te Erondegem, gebruikt by De Taey, de Bruker, kinderen de Smet, Sonck en Ver- sluyft, breeder by de plakbrieven te lezen. VAN DENDERLEEUW. Maendag 11 October 1858 van 9 uren 's morgens, ten Gemeentenhuize te Denderleeuw, zal er door de Ambls- verrigting van de Notaris MAES le Denderhautem, worden Verpacht voor 6 jaren de Goederen beltoorenJe aen de Kerkfabriek en Armbestuér ter gemeente Denderleeuw, aldaer gelegen, alsmede tot Ninove, Liedekerke, Iddergem en Welle. Onder de geivoone goedgekeurde bespreken en borg stelling. By uytscheyding van bedryf. TE HAELTERT. De Notaris BRECKPOT, te Ilaeltert, zal op Woensdag 20 October 1858, te beginnen om 9 uren voormiddag aen de wooning van de weduwe Cuuwels- De Peismapker, te Ilaeltert, in liet dorp, openbaerlyk verkoopen, alle de Meubels en Meubelaire voorwerpen, aldaer le bevinden, bestaende voornamelyk in Commode, liassen, Tafels, Stoe len, 2 Sloven, Jagleonfoir, staende Horlogie met kas, Quiiiquet Kandélaers, koperen- tinnen- yzeren- gleysen en steeneu Keukengerief, twee Karabynen, Korleivagen.s, Landbottiversltalam, eene groote hoevedlteyd Aerduppels, gedorsdten en ongedorsdie Granen, eene schoone Gcyt, eene jonge Koevbeesl en meer andere voorwerpen. Op geivoone conditiën eit'lyt! van betaling, mits stellende goede en gekende borge. TE HAELTERT. De Notaris BRECKPOT te Ilaeltert zal namens die het behoort, met gewin van Palmslag en Gelag en openbaerlyk verkoopen de volgende goederen te weten eerste kooi». Een Huis en Hofstede zynde eene her berg gettaemd de Amerikaen, met den Grond er van af hangende groot in oppervlakte circa 10 aren 30 centiaren, gestaen en gelegen te Ilaeltert. wyk briel, bewoond en gebruikt by de verkooper Li vin us Sterck. tweede koop. Eene behuisde Hofstede gestaen en gelegen te Ilaeltert, wyk Briel, groot in groude 9 aren 38 centiaren, bewoond en gebruikt by Henricus Stortewagen en Isidore de Meuiemeester. derde koop. Een Gebouw of Wooning met den Grond er van afhangende groot 77 centiaren gestaen en gelegen te Ilaeltert, ivyk Briel bewoond by J. B. Van Mes- pelgem. vierde koop. Een behuisd Hofstedeken gestaen en gelegen te Ilaeltert, wyk Eeckent, groot in Gronde 7 aren bewoond en gebruikt by Joannes Van Haeverbeek. vyfde koop. Een Huisje of Wooning met den Grond er van afhangende, groot in oppervlakte 2 aren 50 centi aren gestaen en gelegen te Ilaeltert wyk 's gravens kerse- laer, bewoond en gebruikt by Carolus Van Impe. zesde koop. Eene party Land gelegen te Haeltert, op den Iloogenkraiwinkel groot 10 aren gebruikt by de verkooper Livinus Sterck. zeveinste koop, Eene party Meersch gelegen te Hael tert op liet Steenberg ter plaets genaemd de Dekeny groot 18 aren 45 centiaren in gebruik by Joannes Baptist Van Damme. INSTEL Vrydag 22 October 1858 VERBLYF Vrydag 29 der zelve ntaend. Telkens om 5 tire namiddag ter herberg het kanton, bewoond door d'lteer Joseph Pelentan, te Haeltert. in het dorp. Te Oultre en Ncderliasselt openbaerlyk te koop. De Notaris BRECKPOT, te Haeltert, zal op Woensdag 27 October 1858, om 3 uren namiddag, ter,herberg van Donates Batens-De Porre, te Helder gent aen den steenweg van Aelst naer Geeraerdsbergen, openbaerlyk verkoopen de volgende Goederen, om er by de koopers in het ge- brttyk van te konten met de betaling van hunuen koop- prys, te weten Eerste koop. 23 aren 10 centiaren Meersch, gelegen te Oultre, ter plaetse genaemd de Putteborre, bekend by kadaster sectie B, deel ten oosten van N° 78. Tweede koop.— 12 aren 08 centiaren Meersch, gelegen te Oultre, wyk Muylem, hekend by kadaster sectie B, N° 19 Derde koop. 6 aren 75 centiaren Bosch, gelegen ten deele op Oultre en ten deele onder Nedcrhasselt, ter plaets genaemd de Kraeybroeken. Kantoor tan den Notaris BRECKPOT, te Ilaeltert. VAN EENEN WEL GEKALANDEERDEN Met Woonhuis, Schueren, Stallingen, te AeUt-Mylbeke Molenstraetpoort, alsmede van 75 beduren 89 aren 59 cent. Land en Meerschente Aelst-SchaerbekeAelst-Mylbeke, BaerdegemImpe, Smetlede, Oltergem, Erondegem, Hof- stade, Lede, Nieuwer kerken, Herzele, Aygem, Denderleeuw en Erembodegem, verdeeld in 37 koopen, beschreven en aen- geduid by bezondere Affichen. ZITDAGEN Voor den INSTEL, van alle de koopen op Vrydag 5 November 1858. Eu voor het VERBLYF van de koopen 1 a 28 op Vrydag 12 November en van de koopen 29 57 op Zaterdag 15 der zelve maend. Telkens om een uer namiddag, ter afspanning het Zaegs- ken, bewoond door d heer Van Ginderdeuren, onder Erembodegem, bnyten de Zoutstraetpoort van Aelst. De titels van eygendom en de figurative plans van de voorschrevene Goederen alsmede het kohier van lasten eu voonvaerden berusten telks inzage, ten kantoore van bovengenoemden Notaris BRECKPOT. Door Ster/geval en uitscheiding van Bedrijf. Anderen Huisraed, alsmede van Katoene- Wolle en Sloffe GOEDEREN. De Notaris D'HÜYGELAERE. te Aelst, zal den Donderdag 14 October 1858, te beginnen ara 9 uren voormiddag gelyk het behoort, ten sterfhui-ze van de weduwe en kinderen De bisschop, in de Sloofstraet ie Aelst, openbaerDk verkoopen de bovengemelde Meubelstukken en de volgende in de daertoe door het kollegie van burgemeester en Schepenen der stad Aelst, bv besluit san den 17 September 1858 vergunde toelating, beschre vene W inkel- of meet-Goederen lo §7 fyne Cachemhe Doeken 2° 3 fvr e Cachemire Schals 3» 6 iyde Foulards 4" 19 Wolle Schals 5° 30 Wolle Doeken 0° 87 katoene Doeken 7o t8 paor witte katoene Roossen 8" 08 paer sneijette Koussen 9" 23 paer halve sn*ijelte Manwkens Hl» 12 paer saeijette Handschoenen; 11» 122 meters zvde sloffe Kleedingsgoedcren12» 2óï meters wollen Kleedingsgoederen 13° 205 meters Colonel; 14» G4 meters zwarten Orleans; 15° 785 nieters meters katoen 10° 14 Wolle Rokken; 17» 354 >,sters grauw eu wit Katoen, ets.

De Denderbode | 1858 | | pagina 3